Dodaj do ulubionych

Tani notariusz Warszawa

27.11.11, 18:26
Witam, poszukuję namiarów na taniego notariusza w Warszawie. Chodzi o sprzedaż mieszkania. Umowa wstępna a za jakiś czas końcowa. Może ktoś kogoś polecić?

Pozdrawiam
Obserwuj wątek
    • landora Re: Tani notariusz Warszawa 27.11.11, 20:04
     Chyba taksa wynosi minimum x, niektórzy biorą minimum, inni sporo ponad.
     Stałe są opłaty, które notariusz przekazuje do sądu, urzędów itp.
     Ostatnio zwiedziłam kilka kancelarii i różnica między najtańszą a najdroższą wynosiła jakieś 200zł.
     • landora Re: Tani notariusz Warszawa 27.11.11, 20:06
      A może maksimum i biorą mniej, jak pisze Erin powyżej wink W każdym razie warto poszukać.
      Swoją droga, to się można zapłakać - po wydaniu oszczędności na wkład własny i opłaty kredytowe, trzeba wysupłać jeszcze kilka tysięcy na notariusza i podatek. uncertain
     • all Re: Tani notariusz Warszawa 26.05.14, 00:11
      landora napisała:

      > Chyba taksa wynosi minimum x, niektórzy biorą minimum, inni sporo ponad.
      > Stałe są opłaty, które notariusz przekazuje do sądu, urzędów itp.
      > Ostatnio zwiedziłam kilka kancelarii i różnica między najtańszą a najdroższą wy
      > nosiła jakieś 200zł.

      Jak można takie bzdury wypisywać? Jak się czegoś nie wie to się nie wypowiada.
      "DZIENNIK USTAW
      RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ
      Warszawa, dnia 20 lutego 2013 r.
      Poz. 237
      obwieszczenie
      ministra sprawiedliwości
      z dnia 23 stycznia 2013 r.
      w sprawie ogłoszenia jednolitego tekstu rozporządzenia Ministra Sprawiedliwości
      w sprawie maksymalnych stawek taksy notarialnej"

      Jak widać określono stawki maksymalne, a mogą być o wiele mniejsze a nawet wynieść 0zł jak się trafi na notariusza-dobroczyńcę. Niektóre czynności mogą kosztować z urzędu połowę stawki maksymalnej albo nawet 1/4.. Są też różne dodatkowe limity. Trzeba poczytać zamiast pisać bzdury.
   • janeksnak Re: Tani notariusz Warszawa 27.08.14, 10:38
    Kilka lat temu miałem podobny problem, znalazłem wtedy namiar na kancelarię przy ulicy brackiej 20/17 w Warszawie pana Krzysztofa Kruszewskiego www.kancelarianotarialna.eu . Od tego czasu kilka razy zdarzyło mi się tam bywać i zawsze wszystko było na najwyższym poziomie, miło, szybko a cenowo dosyć korzystnie. Notariusz bardzo przyjazny raz nawet, gdy byłem umówiony na poświadczenie poinformował mnie, że taka czynność nie wymaga formy notarialnej, wręczono mi kartę, długopis i podyktowano treść.
    • janeksnak Re: Tani notariusz Warszawa 27.08.14, 10:39
     Kilka lat temu miałem podobny problem, znalazłem wtedy namiar na kancelarię przy ulicy brackiej 20/17 w Warszawie pana Krzysztofa Kruszewskiego www.kancelarianotarialna.eu . Od tego czasu kilka razy zdarzyło mi się tam bywać i zawsze wszystko było na najwyższym poziomie, miło, szybko a cenowo dosyć korzystnie. Notariusz bardzo przyjazny raz nawet, gdy byłem umówiony na poświadczenie poinformował mnie, że taka czynność nie wymaga formy notarialnej, wręczono mi kartę, długopis i podyktowano treść.
  • heja5 Re: Tani notariusz Warszawa 27.11.11, 20:57
   nie w warszawie, a w piasecznie- nie jest daleko ( chociaż zależy, z której strony mieszkasz), a różnica była b. duża (1,5 roku temu) w porównaniu z warszawą. Za umowę przedwstępną zapłaciłam chyba z 600 zł, gdzie w wawie jakies 1200 + było. Ale niestety na pewno Ci nie powiem bo dokładnie nie pamiętam. Najlepiej zadzwonić i zapytać.
   Breksa Wojciech. Kancelaria notarialna
   Strusia 3C, Piaseczno
   22 702 58 83 ‎
   • all Re: Tani notariusz Warszawa 18.07.14, 22:37
    Miałem przyjemność spotkania z tym notariuszem. Napiszę tylko tyle, że POLECAM.
    Potrafi wysłuchać, doradzić. Odpowiedział na wszelkie pytania i wszystko załatwił szybko i sprawnie. Jego pracownicy z kancelarii też są sympatyczni i kontaktowi - a to ważne, bo większość czasu kontaktujemy się z personelem kancelarii.
    Najważniejsze oczywiście na koniec - miał najniższe stawki spośród kilkunastu notariuszy do których dzwoniłem. A stawki wachały się od maksymalnych do poniżej 50%.
    P.S.
    Szkoda, że nie udało się zejść niżej. Rozumiem, że kancelaria ma swoje wydatki, ale jednak sposób ustalania stawek to chyba przegięcie. Praca wykonana przy np. zakupie działki wartej 500tys.zł może być taka sama jak przy zakupie działki wartej 2mln.zł - Czemu notariusz zarabia na tej drugiej 4x więcej? Mam nadzieję, że się kiedyś doczekamy zmiany sposobu ustalania tych stawek. bo to jawne okradanie ludzi.
    A jeszcze więcej kradnie państwo pobierając podatek PCC...
  • felka-2004 Re: Tani notariusz Warszawa 14.12.13, 17:59
   Witam, nie wiem czy poszukiwania jeszcze aktualne, ale ja byłam na Pańskiej 73, Joanna Wrzochalska-Zaręba i Władysława Filochowska, świetne Panie i terminy dostępne od ręki. Cenę tez można negocjować, polecam
  • ginez Re: Tani notariusz Warszawa 11.09.14, 13:18
   Ja polecam notariusza Piotra Pełczyńskiego: notariusz-warszawacentrum.pl/
   Bezproblemowo i szybko załatwiona sprawa. Nie mogę zapewnić, że jest najtańszy, ale do paru kancelarii dzwoniłam i w tej kancelarii zaproponowali najlepszą, choć niewiele mniejszą od innych cenę. Ale najważniejsze, że wszystko sprawnie poszło. W ciągu tygodnia byliśmy z mężem wpisani do księgi wieczystej.
   • natan.2014 Re: Tani notariusz Warszawa 22.11.14, 00:21
    Ja osobiście bardzo polecam kancelarię obok Galerii Mokotów, pani notariusz Wachowska super miła, bardzo konkretna i bardzo dobra merytorycznie, przy założeniu spółki wpis do krajowego rejestru sądowego trwał zaledwie 1 dzień, podobnie było z przeniesieniem własności nieruchomości w poniedziałek umowa a w piątek już byliśmy właścicielami nieruchomości z wpisem w księdze wieczystej, wiem że następne czynności bedą w tej kancelarii, ponadto z pania notariusz można negocjować cenę
    • 10olga Re: Tani notariusz Warszawa 08.12.14, 20:58
     Kilka wypowiedzi wyżej janeksnak poleca notariusza Kruszewskiego potwierdzam bardzo solidny człowiek. Nie będę wypisywał danych, kto chce niech wejdzie na jego stronę www.kancelarianotarialna.eu
    • daro-76 Re: Tani notariusz Warszawa 23.03.15, 14:28
     Koło Galerii jest wiele kancelarii i pewnie wszyscy są mili, bo muszą walczyć o klientów. Tutaj jest lista kancelarii w okolicy.obrzezna-online.pl/warszawa-sluzewiec/firmy/kancelaria-notarialna-mokotow/
     Może komuś się przyda.
     • polskapiotr Re: Tani notariusz Warszawa 23.04.15, 02:15
      Hej, sorry ale znalazłem "Centrum Doradztwa Notarialnego", jak któryś z notariuszy przebije ich stawki to tam idźcie. Załatwili mi notariusza za tak tak śmieszną cenę za akt że jestem jeszcze w szoku. Do tego profesjonalnie obsłużyli wszystko na czas naprawdę polecam. Tani Notariusz Warszawa
      • janeksnak Re: Tani notariusz Warszawa 10.05.15, 22:05
       polskapiotr napisał(a):

       > Hej, sorry ale znalazłem "Centrum Doradztwa Notarialnego", jak któryś z notariu
       > szy przebije ich stawki to tam idźcie. Załatwili mi notariusza za tak tak śmies
       > zną cenę za akt że jestem jeszcze w szoku. Do tego profesjonalnie obsłużyli ws
       > zystko na czas naprawdę polecam. www.taninotariusz.plTani Notariu
       > sz Warszawa[/url]

       Wcale nie jest tam tak tanio, nie chce kolejny raz robić reklamy ale u notariusza kruszewskiego o którym pisałem wcześniej jest taniej. Ostatnio porównywałem zaproponowana przez nich cenę i była delikatnie wyższa niż bezpośrednio w wskazanej kancelarii natomiast kazali zapłacić sobie dodatkowy spory % i jeszcze podpisywać dodatkowe dokumenty. Szkoda czasu... Tanie na pewno nie wyjdzie ani cenowo ani czasowo.
       • prezydent86 Re: Tani notariusz Warszawa 18.05.15, 14:15
        a ja coś czuję, że korzystajać z centrum doradztwa notarialnego ze kilka chwil spotkamy się w telewizji w sprawie dla reportera, bo jakość takich tanich aktów pozostawia wiele do życzenia,a potem będzie "bół i zgrzytanie zebów". Jesli kupujecie mieszkania przez pośrednika z nim negocjujcie stawki % - kolesie za nic nie odpowiadają a biorą 2-3% od transakcji czyli dużo wiecej niż notariusz.
        Widać że swiadomość prawna w narodzie .... zero
        • taninotariusz.pl Re: Tani notariusz Warszawa 09.09.15, 12:07
         Nie jest tak, iż tani notariusz oznacza brak kompetencji. Każdy notariusz odpowiada za swoje błędy, każdy jest wizytowany przez organy izb notarialnych, które weryfikują na bieżąco akty notarialne, a w konsekwencji każdy za swoje błędy ponosi odpowiedzialność dyscyplinarną (włącznie z wykluczeniem z zawodu), każdy ma też obowiązkowe ubezpieczenie oc. To, że robi taniej (bo ma takie prawo) to nie oznacza, że będzie gorzej, bo każdy notariusz związany jest przepisami prawa i konsekwencjami jego nie przestrzegania o czym wspomniałem wyżej. Reasumując wykonać usługę musi notariusz należycie, a jedynie może pobrać niższą taksę.
         Pozdrawiamy,
         Centrum Doradztwa Notarialnego
       • taninotariusz.pl Re: Tani notariusz Warszawa 09.09.15, 11:57
        Szanowny forumowiczu janeksnak!
        Odnosząc się do Twoich postów na wstępnie pragniemy wskazać, iż jesteś stałym bywalcem tego forum od dawna (wystarczy tylko spojrzeć w rozwinięcie drzewka) i ciągle w superlatywach wspominasz o jedynym, cudownym notariuszu. Czy to przypadek czy kryptoreklama? Ocenę pozostawiamy innym czytającym. Jeśli chodzi natomiast o opłaty, że niby u nas jest "lekko" drożej, niż u notariusza wskazanego przez Ciebie, to nie wchodząc w dyskusję dalszą proponuję przyszłym Klientom, aby porównali po prostu nasze stawki ze stawkami tegoż notariusza. Dużo czasu Klientów to nie będzie kosztować (raptem 2 telefony) i sami się przekonają czy naprawdę jest taniej.
        Pozdrawiamy,
        Centrum Doradztwa Notarialnego
  • o_leksander Re: Tani notariusz Warszawa 10.03.16, 10:14
   Obdzwoniłem trochę notariuszy w swojej sprawie (wszystkich się nie da bo jest ich ze 300 jak nie więcej) i najkorzystniej wyszło na Pięknej u Arkadiusza Zarzyckiego. Od razu mówi jakie są koszta wszystkiego mniej więcej, bo inni podają samą taksę, człowiek myśli że jest ekstra, a tu dochodzą jeszcze podatki, opłaty sądowe i egzemplarze aktu - na końcu okazuje się że wcale nie jest tak tanio.
   • monikaa332 Re: Tani notariusz Warszawa 18.10.16, 15:44
    Ostatniop, całkiem niedawno kupowałam mieszkanie u pana notariusza na woli polecam, Paweł Sawicki ma kancelarię na woli w warszawie przy metro rondo daszyńskiego zaraz obok warsaw spire - ul Łucka 20 lok. 74 tel. 22 119 66 61, notariusz był bardzo profesjonalny i rzetelny , tranzakcja przebiegła bezproblemowo...
  • wojtowicz_146 Re: Tani notariusz Warszawa 22.06.17, 07:42
   Podobało mi się w kancelarii Pani Notariusz Międzybrodzkiej. Miła i profesjonalna obsługa. Pani Notariusz doradziła mi w sprawie dokumentów i cała sprzedaż przebiegła bez problemów. Można polecić. Ma swoją stronę internetową jeśli ktoś potrzebuje www.notariusz-wola-warszawa.pl
  • michalwybr Re: Tani notariusz Warszawa 26.01.18, 09:24
   Nie wiem co dla Ciebie znaczy tanio i nie mam dużego porównania z innymi notariuszami, ja takie sprawy załatwiam u www.notariusz-warszawawola.pl/ (już drugie mieszkanie u nich robię) i gdybym miał trzecie - też umowy robiłbym u nich smile
   • spzooakor Re: Tani notariusz Warszawa 10.01.19, 09:30
    Sporo transakcji robiłem u notariuszy, ale tak rzetelnego, czytelnego i mądrze napisanego aktu wcześniej nie widziałem. Polecam Martynę Fydę na Placu Bankowym. Teraz już robię tylko u niej.
  • marti229 Re: Tani notariusz Warszawa 15.12.20, 11:35
   Mam doświadczenie już z 3 notariuszami (prowadzę firmę od lat). Porównując jakość usług vr cena, mogę polecić Kancelarię Magdaleny Korobowicz, zdecydowanie tani notariusz Warszawa korobowicz.pl/.
  • zuzannat43 Re: Tani notariusz Warszawa 19.01.21, 15:21
   Korzystałam z usług notarialnych Gabrieli Walewskiej z Warszawy, skutecznie pomogła mi w sprawie sprzedaży nieruchomości, którą posiadałam. Pani notariusz trzyma terminy, jest profesjonalistką w każdym calu. Zadbała o sporządzenie niezbędnych dokumentów.
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka