Dodaj do ulubionych

Egipt w lutym

29.11.13, 12:25
Bardzo proszę o pomoc osoby, które mają jakiekolwiek pojęcie o wakacjach w Egipcie. Ja byłam tylko raz, w hotelu Stella Palace w Hurghadzie i byłam zachwycona. Tyle, ze kompletnie nie mam z niczym porównania. Poa tym to było dawno.
Teraz wybieram się w lutym (inny termin nie wchodzi w grę) - nie wiem tylko czy lepiej zaraz na początku lutego czy lepiej pod koniec, no i cy cieplej będie w Hurghadzie czy w Sharmie. Jadę z 3 letnią córeczką.
Wstępnie wybrałam 4 hotele - w Hurghadzie: Tropitel Sahl Haheeh (czy jakoś tak) i Carribean World, zaś w Sharmie: LTI Tropicana Grand Azure (czy jakos tak) oraz Radisson Blue.

Kompletnie nie mogę sie zdecydować. Chciałabym, zeby chociaż jeden basen był podgrzewany i zeby było dobre jedzenie. I plac zabaw.
Nie wybieram się na żadne wycieczki - chcemy wypocząć.

Podobno przy Carribean jest jakaś wyjątkowo piękna plaża - czy to prawda?
A czy to prawda ze na Synaj nie jest potrzebna wiza?

Będę wdzieczna za każdą pomoc!
Obserwuj wątek
    • aga81968 Re: Egipt w lutym 29.11.13, 13:21
      W zeszłym roku byłam w lutym w Radisson Blue Resort. Hotel bardzo fajny, ma fajnie zrobiony i zadbany ogród z mostkami, rzeczkami, wodospadami itd.(atrakcja dla dzieci). Basen dla dzieci był podgrzewany. Byłam na początku lutego, jeden dzień był bez słońca, wiało, wieczorami było chłodno ( mi było zimno).
      • chuda41 Re: Egipt w lutym 29.11.13, 15:54
        Rzeczywiście w lutym ub.roku zdrowo wiało w okolicach Radissona,ale to na moje 4 zimowe wyjazdy do Egiptu pierwszy taki raz-cóż wieczorkiem trzeba było krótko spacerować,albo siedzieć w barze:}}
        Już się nie mogę doczekać słoneczka zimą-tym razem jadę do Hrg-do Alf Leila wa Leila-tak dla odmiany ,bo 3x pod rząd był Sharm.Słyszałam od pilotki i od turystów,że Tropicana grand Azur jest super,myślę ,ze Radisson troszkę gorszy-choć też ładny-przechodziłam przez niego na plażę.
        Temp.chyba są podobne,zależy jak się wstrzelisz-czasem kilka dni robi znaczną różnicę,nie ma reguły.Byłam i w styczniu i lutym-akurat zawsze było ciepło-bez znaczenia te 2-3 tygodnie w tę czy te stronę.
        Dobrze podgrzewany basen dla dzieci taki ze zjeżdżalniami był w Nubian Village-ale to było 3 lata temu a ponoć teraz wszędzie oszczędzają to jak teraz to nie wiem.
        w Hrg.byłam w Titanicu-mnie się tam bardzo podobało i woda w baseniku ze statkiem pirackim miała 28*,ale teraz sporo ludzi go krytykuje,to już nie wiem...
        Myślę ,że co nie wybierzesz to i tak Ci się będzie podobało,te plus 24-30*suuuper.
        • gladi3 Re: Egipt w lutym 29.11.13, 17:13
          w leila ci sie spodoba,zarcie cudne zero zemsty jest ok 8 basenow z czego dwoch!!! na 2 tyg wyjazdu nie znalazlem!pasaz handlowy super 4 restauracje w all mega czysto lodziarnia,nalesnikarnia,kawy swiata free,chetnie bym tam wrocil.
    • ami.ra Re: Egipt w lutym 29.11.13, 17:08
      Na Synaj można bez wizy..LTI Tropicana ma podgrzewany cieplutki basen tylko nie jest zbyt duży .Klubik dla dzieci plac zabaw ,pyszne jedzonko.Temp podobne w Sharm czy Hurghadzie mysle że powinno być ok 22 st .
      • stefaniszyn32 Re: Egipt w lutym 14.12.13, 11:03
        O fajnej plaży i morzu to bym się martwił, bo dzieciaki i tak w lutym się nie popluskają.
        Praktycznie wszystkie 5* hotele mają podgrzewane baseny - w Caribean też są 2.
        Skup się na dobrych placach zabaw i wyżywieniu....z moich wyjazdów taką infrastrukturą
        mogę polecić Sunrise Garden w Hurghadzie.
    • kasia_dwa Re: Egipt w lutym 29.11.13, 19:26
      Berlina napisz swoją opinię jak zdecydujesz się na LTI Tropicanę, bo ja rozważam ten hotel na czerwiec i też chcę lecieć z 3,5 latką.
      Jeżeli chodzi o visę, to na Synaju można było przebywać na tzw.synai only - bezpłatnej wizie (2010), ale nie wiem jak jest teraz, chyba nie znieśli synai only.
      • aga81968 Re: Egipt w lutym 30.11.13, 05:34
        Od 1 lutego zmienią się ceny wizy i jeszcze nie wiadomo jak będzie z Synajem. Tak mnie poinformowało moje biuro, bo lecę 11 lutego do Sharm. Dokładną informację podadzą mi na początku lutego.
        • berlina Re: Egipt w lutym 02.12.13, 12:48
          dziekuję bardzo za wszytskie odpowiedzi, niewątplieiw trochę mi rozjaśniliście w głowie. Lista hoteli jednak się zmieniła i teraz wybieram pomiędzy:
          1. Tropitel Sahal Haseeh
          2. Albatros Palace
          3. Melia Sharm
          4. Carribean World.

Kusi mnie Melia Sharm - ktoś był?
          W Albatrosie podobno wspaniała kuchnia...czy mająPaństwo jakieś doświadczenia z którymkolwiek z tych hoteli?
          • kasia_dwa Re: Egipt w lutym 02.12.13, 18:43
            berlina my bierzemy pod uwagę, oprócz Albatros Palace i LTI Tropicany Resort jeszcze:
            Royal Albatros Moderna
            Rehana Royal Beach
            Alf Leila wa Leila (tylko szkoda, że nie jest bezpośrednio przy plaży)
          • doral2 Re: Egipt w lutym 02.12.13, 21:16
            którykolwiek hotel byś wybrała, weź ciepłe ubrania.
            wieczory są bardzo zimne i wieje zimny wiatr, niezależnie czy hurghada czy sharm.
            wróciłam przed tygodniem i już wieczorem jest zimno.
            polar i długie spodnie obowiązkowo.
            wybierz hotel, w którym są dobre animacje dla dzieci, bo po 16 już jest ciemno i jeśli w hotelu nic się nie dzieje, to z dzieciakiem ześwirujesz z nudów..
            • berlina Re: Egipt w lutym 03.12.13, 11:16
              Nie sądzę by z tym był jakiś problem, w domu raczej też nigdy się nie nudzimy:)
              Ale może ktoś wie coś o Albatrosie?

I jeszce jedno pytanie, czy w hotelu Melia Sharm naprawdę nie dają dostawek do pokojów dwuosobowych?
          • myszka37-38 Re: Egipt w lutym 14.12.13, 19:41
            W Melia Sharm byłam od 22 X. -29 X.2013r.bardzo podobał mi się ten hotel z filmików zdjęć itp...a kiedy już tam wylądowałam to chyba najbardziej mnie rozczarował ze wszystkich w jakich byłam do tej pory a byłam w Egipcie nie raz nie dwa a ok.15..;) Zdecydowanie odradzam...!!! Hotel nie wart swojej ceny...pomimo 5* zasługuje na cienkie 4*Obsługa okropna...w restauracji do posiłków nie możliwości zrobienia sobie kawy, herbaty oraz napicia się czegokolwiek do obiadu oraz kolacji bo napoje podaje tylko kelner,którego nie uświadczysz....ogólnie panuje tam jeden wielki rozgrzeb.....to tak w skrócie...:) Są lepsze i tańsze hotele...o Albatrosie Pałace słyszałam same dobre opinie....W Melia 90% gości to Rosjanie, hotel mały,w którym nic sie nie dzieje...ot taka oaza spokoju dla emerytów na totalnym pustkowiu...daleko od szosy...jedyny plus to cudna rafa nic więcej...
    • tycha89 Re: Egipt w lutym 03.12.13, 11:39
      Witam!

Jestem studentką geografii Uniwersytecie Warszawskim i na potrzeby pisanej przeze mnie pracy magisterskiej prowadzę badania dotyczące celów wyjazdów Polaków do Egiptu. Badanie jest całkowicie anonimowe, a uzyskane wyniki służą wyłącznie celom naukowym. Badanie nie powinno zająć dłużej niż 10 minut.

Każdą osobę, która zechciałaby mi pomóc serdecznie zapraszam do badania. Każde wypełnione badanie jest dla mnie niezmierne cenne.

Bardzo dziękuję za pomoc i poświęcony czas!

Link do ankiety:
      www.interankiety.pl/interankieta/18138090405c78ab01420d0194dc01ab.xml

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka