Dodaj do ulubionych

TO JEDEN WIELKI SKANDAL !!!

IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.07.05, 09:39
Właśnie wróciliśmy z żoną z wczasów w Egipcie. Miały to być nasze
najpiękniejsze wakacje w życiu tym czasem Biuro Podróży (nie powiem jakie;)
zafundowało nam najwieksze piekło na ziemi. Wszystko zaczęło się już na
lotnisku ... zresztą na lotnisku się też skończyło (dzieki Bogu). A oto co nas
spotkało:
1. w biurze nie uprzedzono nas, że na lotnisku będzie tłok, łaziliśmy od gejtu
do gejtu i nie moglismy znaleźć ławki do siedzenia,
2. lot był straszny, wręcz przerażajćy. Żonie cały czas się wydawalo, że leci
z nami Bin Laden (dobrze chociaż że leciał z nami pilot),
3. po przylocie !!! o losie !!! takiego upału to ja jeszce nie widziałem.
Upał, wiatr, piasek i te cholerne słońce. Dopiero w hotelu mogliśmy sie przed
nim schować. Jak prosiłem rezydenta o wyjaśnienie, ten schował się przedemną i
juz go potem nie widziałem,
4. tam w ogóle nie ma zieleni a to co jest "zielenią" to jakaś kpina. Oni
naprawdę njie wiedzą co to jest prawdziwy trawnik.
5. śmieci, śmieci i jeszcze raz śmieci. Wszędzie śmieci...dlatego że nie ma
trawy. U nas jest trawa, krzaki i lasy...dzięki temu nie ma śmieci.
6. wszędzie Arabowie, nic nie rozumiałem co do mnie mówią. Żona wydawało się,
że widziała Bin Ladena.
7. Co to za jedzenie !?!?!? monotonne, w niczym nie przypominające naszego,
polskiego żarcia, OHYDA !!!
8. woda w morzu ? ... jedna wielka kpina. Słone, niewyobrażalnie słone. Żona
się zachłystnęła i powiedziała, że już do tego morza nie wejdzie. Ja też jak
wyszedłem z wody miałem wrażenie jakby mnie ktos POSOLIŁ ! Musiałem iść do
hotelu i się opłukać. Na nurkowanie nie mieliśmy już wcale ochoty.
9. Qady to jedna wielka pomyłka. Jechaliśmy w kurzu po pustyni, żeby zobaczyć
kawał pustyni i jakąś wioskę beduinów. OCHYDA, brudne wielbłądy, kupa piachu
i kurzu, żeby zobaczyć zachód slońca trzeba było wleźć na jakąś górę. Znowu
słońce, żar z nieba. Tam ja widziałem Bin Ladena.
10. w hotelu widziałem jaszczurkę,
11. KAIR ? chyba za karę ale nie wiem za co. 5 godzin w gorącym autobusie,
klima nie wyrabiała. Jak dojechaliśmy pod piramidy nie myśleliśmy nawet o
wychodzeniu z autokaru. Tym bardziej, że wszędzie było pelno arabów, którzy na
każdym kroku coś od nas chcieli.
12. Dolina Królów ?!?! co to właściwie za miejsce ? piach znowu beduini.
MIKROFALÓWKA, pierwszy i ostatni raz. Tam z żoną widzieliśmy Stasia i Nel.
13. trzy dni przed odlotem żona dostała sraczki, zreszta ja też. Cały lot
powrotny na zmianę siedzieliśmy z żoną w kiblu. A kibel ciasny, nic o tym BP
nam nie wspomniało.
14. Sam lot ponownie przerażający, żonie sie znowu coś wydawało ale nie
pamiętam co bo właśnie pierdziałem i jakiś facet mówił że psuje powietrze,

Tak oto wyglądał nasz pobyt w Egipcie. Wszystkich przestrzegamy. Dla nas to
był koszmar. W przyszłym roku jadę do Łeby (w końcu jestem z Warszawy). Wraz z
żoną i znajomymi wystapiliśmy do prokuratury w sprawie niedotrzymania warunków
umowy przez biuro.
Obserwuj wątek
      • Gość: piotrek Re: TO JEDEN WIELKI SKANDAL !!! IP: *.opole.cvx.ppp.tpnet.pl 17.07.05, 11:09
        Czesc. Po twojej wypowiedzi widac, ze jestes czlowiekiem ograniczonym. Przeciez
        wiadomo, ze na lotnisku jest tlok bo przewija sie tamtedy pelno ludzi.
        Jest chyba logiczne, ze skoro Egipt lezy na pustyni to nie bedzie tam
        naturalnej roslinnosci jak trawniki itp. chyba, ze w okolicy Nilu lub tak jak
        na Teneryfie sztucznie zasadza sie palmy i krzewy. Trzeba bylo otworzyc atlas
        geograficzny i zobaczyc, gdzie jest najwieksze zasolenie wody na swiecie!
        Jezeli sie jedzie z nastawieniem, ze jest sie "wielkim panem", to wakacje nawet
        na ksiezycu nie beda udane. Polacy, ktorzy tak postepuja osmieszaja nasze
        spoleczenstwo na swiecie. Pozdrow swoja marudna zone
        • pariss1 Re: TO JEDEN WIELKI SKANDAL !!! 14.07.05, 10:08
          Niezłe!! Też się pośmiałam.
          Nasz pilot opowiadał taką historie: Jadą na pustynię z wycieczką i miała byc
          fatamorgana, ale niestety nie było bo był duzy wiatr. Gość z autokaru do żony:
          To skandal! Gdyby tu Niemcy byli za Euro to napewno byłaby fatamorgana ale dla
          biednych Polaków tylko wiatr w oczy. :))
        • Gość: Seba. Re: TO JEDEN WIELKI SKANDAL !!! IP: *.pkobp.pl 14.07.05, 10:44
          ja tez nie, moze dlatego ze jestem z Wawy ale zgadzam się w 100% z intencjami
          autora tego smiesznego wątku...
          Tak jak patrze to taka opinię robi temu miasto takie buractwo, co to
          przyjezdza do tego miasta z przekonaniem ze tu góry złota i wszyscy za darmo je
          rozdają :-)
          pomieszka troche, zrobi się "warszawiak", przyodzieje wakacyjny dresik i jedzie
          w Polske promowac swe nowe pochodzenie lub status...
          Niestety w wiekszosci taka jest prawda, jest to woda na młyn złosliwych i chyba
          zakompleksionych przeciwników lub nasmiewców Warszawki:-))

pozdr
          Seba
          p.s
          w bloku w jednym z warszawskich osiedli, do którego się wprowadziłem tylko 30 %
          to ludzie z Warszawy .. reszta to dosłownie cała Polska..
            • Gość: Tytus Re: TO JEDEN WIELKI SKANDAL !!! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.07.05, 12:41
              dunia77- bardzo ładnie i trafnie to ujełaś. Zaraz będzie burza-ale jak to
              jest ,że nikt Was jakoś nie lubi? Inne miasta są na wakacjach razem-jest ok.
              przyjedzie Warszawka-bijatyki,kłótnie ,niesnaski itp ? Bez powodu opinia? Nosy
              trochę na dół proponuję ,i może za jakiś czas ta opinia ulegnie zmianie.Bo jak
              na razie tylko Wy macie o sobie dobre zdanie
            • Gość: Seba. Re: TO JEDEN WIELKI SKANDAL !!! IP: *.pkobp.pl 14.07.05, 13:40
              o Pani ekspert od wszystkiego się odezwała, teraz od moralnosci mieszkanców
              Warszawy. No własnie a gdzie ty tu widzisz zadufanie ? zaboloało to co
              napisałem ? takie jest moje zdanie a to, ze jest to prawda to przyznaja tylko
              uczciwi i obiektywni ludzie z tego miasta.
              Nie dorabiaj juz teori o urodzeniu, ja tez sie nie urodziłem w Warszawie
              wszystko zalezy jaki jest człowiek, a są ludzie i prapety....

Z drugiej strony w mentalnosci Polaków jest narzekanie, a ta Warszawka to
              zawsze dobry temat...skoro nie mozna ugrysc to lepiej przynajmniej opluć.

• Gość: Aggga Re: TO JEDEN WIELKI SKANDAL !!! IP: *.adsl.inetia.pl 22.07.05, 15:16
              No tylko i wyłącznie burak z Wawy mógł coś takiego wymyśleć. Polacy to
              najchętniej chcieliby lecieć za marne grosze i mieć najlepszy luxus jaki sobie
              można wymarzyć, a szczególnie ludzie z Wawy, zadufani w sobie...na początku
              historyjka max wkurzała, a potem można było płakać ze śmiechu, a raczej z
              głupoty...
    • kropka_dot_pl EGIPT TO JEDEN WIELKI SKANDAL!!! 14.07.05, 10:17
      Tak, tak, Piotrku, Egipt to jeden wielki skandal!!! Jak w jednym państwie może
      być tyle piachu, taka wysoka temperatura i do tego JASZCZURKA w hotelu. No i te
      BIN LADENY!!! Zabrać państowość! Zamknąć go! Wymazać z map świata! A piasek z
      jaszczurką przewieźć do nas nad Bałtyk, a co tam (ale bez Bin Ladena) :)
    • jackyx3 Re: TO JEDEN WIELKI SKANDAL !!! 14.07.05, 11:14
      Wróciłem tydzien temu z sharm i stwierdzam ze były to najcudowniejsze wakacje w
      moim zyciu i na pewno jeszcze tam wrócę z rodziną a trochę swiata już
      widziałem. Miszkaliśmy w Hilton Dream, warunki rewelacyjne, żarcie pierwsza
      klasa, codziennie inna kuchnia począwszy od francuzkiej skończywszy na
      egipskiej. Smakowało mi 100 razy bardziej niż wypasiony stół u gołębiewskiego.
      Morze po prostu cud nad cudy, łagodne zejście po piaseczku i kilka metrów od
      brzegu rafa z wszelakich kolorów przepiękną florą i fałną. Lot bez
      najmniejszych zastrzeżeń. W ubiegłum roku lecąc LOTEM do Grecji zarówno
      lądowanie jak i start był o wiele mniej przyjemny. Słońca na plaży w zasadzie
      nie było czuć, morze egejskie jest wg. mnie bardziej zasolone. Na miasto do
      Naama bay wybieraliśmy się wieczorkiem jak już temperaturu spadały więc nie
      narzekam. Jednym słowem REWELACJA.
      P.S. Pozdrowienia dla przesympatycznej Pani Anety z Eximu.
    • eb_13 Re: TO JEDEN WIELKI SKANDAL !!! 14.07.05, 11:24
      No Pioter, stanąłeś na wysokości zadania!!! Może teraz niektórzy zrozumieją
      gdzie i po co lecą... A jak nie zrozumieją... to przynajmniej będą wiedzieli co
      ująć w reklamacji:))) (czasami współczuję BP)
      A tak na marginesie, to brakowało mi tutaj trochę humoru:))) Dzięki!!!
      Pozdrawiam wszystkich tęskniących za Egiptem!!!
      • Gość: Tytus Re: TO JEDEN WIELKI SKANDAL !!! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.07.05, 12:17
        Masz, może się ujawnią nieco bliżej ;)

<Gość: Anika 14.07.2005 10:45 + odpowiedz
        <Człowieku, to po co Ty jechałaeś do Egiptu?
        <Na drugi raz proponuję Warszawkę, tu nie ma Arabów, temperatura normalna i
        <polskie żarcie!
        <Pozdrowienia

I druga ;)

<Gość: kicia 14.07.2005 10:39 + odpowiedz

<ludzie to jakis czubek jedzie w lipcu do egiptu i ma pretensje ze nie ma
        <klimatyzacji na pustyni,to chory czlowiek i ta jego zona woda w morzu
        slona ,,anajgorsz byla ta jaszczurka w pokoju,nie wybaczymy nigdy egipcjanom
        brak
        <schabowego,na kazdym kroku ben laden nigdy wiecej,mam prosbe do producetow
        <samolotuow trzeba koniecznie poszerzyc wc ,bo jeden taki palant wraz z zona
        <nigdy z wami nie poleci,potrzebny psychiatra natychmiast!!!!!!!!!!!!!!!!!

Dajcie jakieś namiary do siebie-jesteście niesamowite, aż szkoda talentu ;)

• Gość: milk Re: TO JEDEN WIELKI SKANDAL !!! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.07.05, 13:23
      W odpowiedzi Piorta podejrzewam że ty jesteś pie..ięty z leksza albo
      żartujesz co do tego co napisałeś przed chwilą.Na drugi raz załatw sobie kurort
      na maledwiwach z roślinnością o jakiej marzysz tylko dokladnie przeczytaj
      wszystko na forum, i nie zapomnij spytac biura czy w samolocie jest duża
      ekskluzywna ubikacja ,i poproś o prywatne lotnisko co nie będzie ludzi kretynie
      i loże żeby było gdzie siąść.Jedziesz do Egiptu i myślałeś że tam będzie 25st
      C. Nie nie chce mi sie pisać myślę że to był żart z twojej strony albo
      faktycznie należysz do ludzi co nawet 6* hotel by nie pasował im.
      • Gość: jan Re: TO JEDEN WIELKI SKANDAL !!! IP: *.crowley.pl 14.07.05, 13:45
        ludzie jesli myslicie ze to zart to jestescie w bledzie ,ja z tym gosbiem
        pracuje ,to wszystko co napisal to autentyczna prawda ,on taki jest i tak
        poprostu mysli ,ten typ tak ma ,juz zlozyl reklamacje w bp,ma zamiar isc do sadu
        po zadoscuczynienie.to jest nieprwdopodobne a jednak prwdziwe.zartownis to on
        nie jest .wzial 3 dni dodatkowego urlopu zeby odpoczac po okropnym egipcie!!!!!!!!
      • christel Re: TO JEDEN WIELKI SKANDAL !!! 14.07.05, 14:05
        Gość portalu: Maber napisał(a):

> Autorzy postu wręcz mnie rozbawili... Przyjechali sobie z warszawy i niewiem
        > czego oczekiwali... Oni mysleli, ze egipt to piękne hotele i zabytki... Wy
        > jesteście boscy, takich oszołomów nie widziałem... Poprostu szczytem jest,
        gdy
        > narzeka sie na to ze trawnik jest brzydki, jesli mieszka sie na pustyni...
        > Poprostu żygac sie chce...

CHYBA SIĘ ZASTRZELĘ
        • marijohanna Re: TO JEDEN WIELKI SKANDAL !!! 14.07.05, 14:09
          christel napisała:

> Gość portalu: Maber napisał(a):
          >
          > > Autorzy postu wręcz mnie rozbawili... Przyjechali sobie z warszawy i niew
          > iem
          > > czego oczekiwali... Oni mysleli, ze egipt to piękne hotele i zabytki... W
          > y
          > > jesteście boscy, takich oszołomów nie widziałem... Poprostu szczytem jest
          > ,
          > gdy
          > > narzeka sie na to ze trawnik jest brzydki, jesli mieszka sie na pustyni..
          > .
          > > Poprostu żygac sie chce...
          >
          > CHYBA SIĘ ZASTRZELĘ

to zastrzel i mnie:DDDDDDDDDDDDDD
      • annie2003 Re: TO JEDEN WIELKI SKANDAL !!! 14.07.05, 14:10
        pięknie, już 5 naiwnych dało się nabrać.. maber, grzecznie proszę - odpie...
        się od Warszawy.. nie dość, że nie odróżniasz prawdy od żartu (czytałeś
        odpowiedzi?!?), to jeszcze myślisz tak zaściankowo, że aż płakać się chce..
        (PS: popracuj nad ortografią, znawco świata.. choć pewnie zaraz odpiszesz że
        masz dysleksję łamaną przez dysgrafię i że jak mi sie nie podoba to mam spadać)
      • Gość: Tytus Re: TO JEDEN WIELKI SKANDAL !!! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.07.05, 15:14
        > Gość portalu: Maber napisał(a):
        >
        > > Autorzy postu wręcz mnie rozbawili... Przyjechali sobie z warszawy i niew
        > iem
        > > czego oczekiwali... Oni mysleli, ze egipt to piękne hotele i zabytki... W
        > y
        > > jesteście boscy, takich oszołomów nie widziałem... Poprostu szczytem jest
        > ,
        > gdy
        > > narzeka sie na to ze trawnik jest brzydki, jesli mieszka sie na pustyni..
        > .
        > > Poprostu żygac sie chce...
        >
        > CHYBA SIĘ ZASTRZELĘ
        < Przepraszam za błędy............
        ROTFL
        Gość jest nie do pobicia. Maber , Ty już lepiej nic nie pisz. Jesli
        Twoje "porady" mają też takie "podparcie" intelektualne-współczuć tym ,którzy
        je wykorzystają wyjeżdżając ROTFL

• Gość: Błażej Re: TO JEDEN WIELKI SKANDAL !!! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.07.05, 16:47
        Wiesz co .. powiem tylko Tyle ... BURAK jesteś hahahaha .... jedziesz do kraju
        położonego na pustynii i dziwisz się że na quadach jest piach i pustynia,
        dookoła wieje i jest gorąco .. powiedz że jaka wykupowałeś wycieczkę to nie
        wiedziałeś :P hahahahahah nie no gdzie takie głąby się rodzą .. pozatym ..
        twoja żonulka to niech do wanny wchodzi a nie do morza z prawdziego zdarzenia,
        gdzie jest jedno z największych zasoleń na świecie, też nie wiedziałeś ? :> ..
        to moze nie wiesz co masz na podwórku ... i niemożliwe !! w kraju arabskim nie
        ma Polaków tylko wszędzie dookoła są beduini i arabowie ... I jeszcze te hasła
        z Bin ladenem ... Ku*** nie oglądaj telewizji, ludzie o tak słabej psychice nie
        powinni nawet radiasłuchać .. i na konie .. nie pier**** takich głupot na forum
        bo tu przychodzą osoby które chcą się dowiedzieć czegoś o Egipcie a nie słuchać
        wywodów i płaczliwego krzyku niedorozwoja z syndromem maminsynka co to
        piaseczek do oczu naleci.. ja byłem w Egipcie i lecę znowu nawet po tych
        dzisiejszych zamachach a Ty to sobie lepiej bunkier zbuduj i siedź tam ..
      • Gość: Maber Re: TO JEDEN WIELKI SKANDAL !!! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.07.05, 18:23
        Wchodze sobie na forum, by zobaczyc co się tam dzieje... A tu dalej kłótnia...
        Ludzie opamietajcie sie! Co wam ta kłótnia da?! Boże przyznaje na początku nie
        zakapowałem o co chodzi, bo tak jak kw, Martqa, Anika i inni nie przeczytałem
        całosci tego tekstu... Przeczytałem połowę i wiedziałem co dalej bedzie...
        Postów też nie czytałem tylko odrazu skomentowałem tekst, a wy naskoczyliście
        jakbym kogos zabił... Tyle juz przeczytałem takich opini, ze ta nie dziwiła mnie
        i nie wydawalo mi sie by był to zart... :/ Z góry przepraszam wszystkich, ze
        strasznie ucierpieli na moich wczesniejszych opiniach :D
          • Gość: SYSIA Re: TO JEDEN WIELKI SKANDAL !!! IP: *.lodz.mm.pl 14.07.05, 21:29
            BRAWO PITER!!!!!!!!!!!!!!!!
            Uśmiąłam się po pachy i mam nadzieję że na tym forum jest więcej takich wesołych ludzików jak Ty. Byłoby fajnie spotkać takich osobników w Egipcie za 14 dni a może sie wybierasz zawsze to milej podróżowac ze zgrywusami niż z maruderami.
            Dodam jeszcze że jak byłam w Turcji to miałam "przyjemność" podróżowac z panią która idąc na Pamukalle miała pretensje że pilot nie poinformował jej czy ma wziąć ręcznik(dodam że w tym dniu było 45 stopni w cieniu). Dobrze że są jeszcze ludzie którzy potrafią się śmiać z takich orginalnych przypadków.Pozdrawiam i popieram PITER NA PREZYDENTA!!!!!!!
            • Gość: Pioter Re: TO JEDEN WIELKI SKANDAL !!! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.07.05, 22:03
              Czas chyba zakończy ten post. Przyznaję, rozmiary dyskusji calkowicie mnie
              zaskoczyły.
              Przekonanym, że to nie żart zwracam uwagę na fragment ze "Stasiem i Nel".
              Jestem niestety całkowiecie oddanym Egiptowi EGIPTOMANIAKIEM ! Uwielbiam ten
              kraj, ludzi, zabytki, upał i piasek (i słoną wodę).
              Pierwszy raz w Egipcie byłem wraz z żoną w zeszłym roku. Były to dwa tygodnie z
              rejsem. W tym roku jedziemy ponownie na dwa tygodnie tyle, że tym razem z
              dwojgiem dzieci. Lecimy 03 sierpnia do Hurghady do hotelu Panorama.
              Zawsze staram się pomóc osobom szukającym porady na tym forum. To co wiem to
              mówię, jak nie wiem w ogóle się nie odzywam. Nie biorę nigdy udziału w
              utarczakach słownych itp.
              Pozdrawiam wszystkich Egiptomaniaków. Zarówno tych, którym spodobał się żart
              oraz tych, którzy nie załapali. Cóż więcej... by może spotkamy sie w Egipcie.
              • Gość: j Re: TO JEDEN WIELKI SKANDAL !!! IP: *.aster.pl 14.07.05, 23:35
                Gratuluję żartu! Początkowo myślałem, że mamy tu mnóstwo prowokatorów tylko
                omyłkowo branych za 'blądynki'. A jednak było dużo 'blądynek', niektóre
                awanturujące się, odważniejsze nawet przyznały się do braku umiejętności
                czytania do końca.
                W sumie pouczająca dyskusja, łatwiej zrozumieć całe forum i treść niektórych
                wątków.
                Pozdrowienia i do zobaczenia w Egipcie (bez 'blądynek' mam nadzieję)
      • pc_maniac Ten wątek "TO JEDEN WIELKI SKANDAL !!!" ;o) 15.07.05, 13:04
        A czemu task uważam, bo ludziska odpisują nawet nie czytając tego co komentują.
        I potem robią z siebie ... (no coments)

Kochani, miejmy nieco dystansu do życia, ale róniez do innych forumowiczów,
        którzy nie zrozumieli kpiny zawartej w poście założyciela wątku. Ostatnimi
        czasy na tym forum ludzie jacyś poddenerwowani czy co?
        Za dużo sprzeczek, irytacji, a nawet wściekania się na innych.
        Ktoś nie zrozumiał intencji piszącego? Poproście by przeczytał jeszcze raz cały
        post - i po kryzku. Po co od razu dowalać komuś, kto nie zrozumiał żartu
        PIOTERA?

A co do wątku - hm, może więcej by się takich przydało na tym forum?!
        Rozładowałyby napięcie między niektórymi forumowiczami?
    • Gość: marta To bardzo trafne ale nie jest tak zle!! IP: *.k.se.telia.net 15.07.05, 13:51
      Czesc forumowicze,
      tez z przyjemnoscia czytam te watki egipskie , jako ze sami wrocilismy z
      wycieczki objazdowej Egipcie organizowanej przez Exim tours. Pojechalismy (2
      doroslych + 2 dzieci)"zmuszeni" przez nasza mlodsza pocieche ktora jest
      faraofanem.i Egipt byl fantastyczny - panstwo i jego zabytki, ludzie , obyczaje
      i jakze wazna przyroda: Sahara ,Nil.
      Pojechalismy obkuci nieslychanie(historyk i historyk sztuki) a i tak bylo nam
      malo!!
      Egipt faraonow, Egipt Beduinow, Egipt Nubijczykow, Egipt Koptow ,no i Egipt
      Arabow ! Naprawde jest w czym wybierac-wycieczki organizowalismy sami-
      fakultatywne z naszego biura niewspolmiernie drogie.W Kairze jezdzilismy metrem
      gdy sie dalo, jedlismy w egipskich restauracjach( to bylo pycha-bylismy zawsze
      jedynymi turystami).
      Ile wrazen z Rejsu Aswan, Luksor, Karnak- tu polecam Egipcjanina Sinuhe do
      czytania- mam nadzieje ze wystarczy mi ich do przyszlych wakacji!
      Exim tours w miare ok (podroz nocnym pociagiem klasy 1 do konca moich dni nie
      zapomne- brud ma nowy wymiar w moich oczach ale najwazniejsze- poznalam tam
      bardzo ciekawych starszych Egipcjan-rozmowa po francusku i angielsku!),
      FANTASTYCZNA przewodnik p.Dorota z Eximu!!!!
      Jedzenie rejsowe mi nie podeszlo (za bardzo turystyczne), polacy zachowywali
      sie porzadnie-pijanstw i puszczalstwa nie widzialam ani razu.
      Z ubiorem roznie bywalo- gole plecy do meczetu, brak nakrycia glowy w synagodze-
      ale to bardziej brak znajomosci obyczajow niz cos innego.
      Ale nastawialam sie pozytywnie bo po co sobie psuc wakacje,
      Arabowie Egipscy sa jacy sa , Polacy sa jacy sa:byla to nasza pierwsza
      wycieczka z grupa Polakow i mam jak najlepsze zdanie! rezultat jestesmy bardzo
      zadowoleni z Egipskich wojazy
      Marta
    • poganka_m Re: TO JEDEN WIELKI SKANDAL !!! 15.07.05, 19:35
      He, he.. Dawno nie zaglądałam na to forum, dziś po pracy weszłam, patrzę, a tu
      wątek "to jeden wielki skandal". Przyznam, że w pierwszej chwili nie
      zamierzałam czytać, ale zaintrygowała mnie ilość odpowiedzi. No i nie żałuję,
      Pioter - po prostu suuuuper! Uśmiałam się do łez, aż mi to humor poprawiło po
      ciężkim tygodniu w pracy:)
      A tak na marginesie - takie sytuacje zdarzają się NAPRAWDĘ!. Kilka lat temu
      będąc w Egipcie (akurat w czasie świąt wielkanocnych) osobiście poznałam panią,
      która była zbulwersowana faktem, że biuro nie poinformowało jej, że Egipt jest
      krajem islamskim i zarzekała się, że złoży reklamację w związku z tym w biurze
      (no bo jak to, spędzać wielkanoc w karju islamskim? zgroza!!!)A jak ją
      poznałam - otóż ta pani nie wiedząc, że jesteśmy z Polski (no ale domyslając
      się po wyglądzie, że z Europy:)) zaczepiła nas w Daharze pytając, (pozwólcie,
      że napiszę fonetycznie, bo warto!): Hallo, lejdi, gdzie is kopti meczet?".
      Chodziło oczywiście o kościół koptyjski. Myślałam, że się zes... ze śmiechu...
      Jak się później okazało, pani miała doktorat z czegoś tam...

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka