Dodaj do ulubionych

z Taby do Ejlatu

IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.05.06, 18:16
Witam! Wybieram sie do Taby, do hotelu El Wekala Resort; w terminie 13-21maj.
chcialbym zobaczyc Ejlat i stad moje pytania -
1) czy granica egipsko - izraelska zostala, po ostatnich zamachach w Dahab,
juz otwarta?
2)w jakich sposob moge dotrzec do tego miasta - czy z wykorzystaniem lokalnych
biur podrozy, czy tez moze prywatnie (np taksowka); co jest lepsze i ile to
kosztuje;
3) ile kosztuje wiza izraelska i czy wracajac do Egiptu bede musial kupic wize
tego kraju drugi raz?
Pozdrawiam
Obserwuj wątek
    • miriam_73 Re: z Taby do Ejlatu 08.05.06, 20:36
      1)Z tego co ostatnio pisała Annie2003, to już jest otwarta.

3) Polska ma z Izraelem ruch bezwizowy, zatem nie ma czegoś takiego jak koszt
      wizy, natomiast Izraelczycy pobierają na granicy opłaty - nie pamiętam czy
      wjazdowe czy wyjazdowe (bodaj 17 szekli od łebka).
      Wiza egipska jest jednokrotna, zatem jesli wracasz do Egiptu i nie korzystasz z
      Sinai Only to musisz kupić nową wizę.
        • miriam_73 Re: z Taby do Ejlatu 09.05.06, 08:51
          forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=622&w=38595408&v=2&s=0
          forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=622&w=37533146&a=37612278
          forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=622&w=40200497&a=40200497
          • Gość: bell@ Re: z Taby do Ejlatu IP: *.pl.bauer.com / 217.153.130.* 10.05.06, 13:42
            Wspomniane 18 dol. to opłata wyjazdowa z Izraela pobierana przez Izrael. W tabie możesz poprosić o
            pieczątkę Synaj only do paszportu (jeśli pozostajesz na Synaju) i nie musisz kupować wizy egipskiej (15
            dol. zostaje w kieszeni). W Ejlacie jest śliczne obserwatorium podwodne, które warto zwiedzić, ale nie
            pamiętam ceny biletu. Można też zwiedzić Kolumny Salomona w Dolinie Timna, bastion HaMetsuda,
            oazę Ein Netafim, Czerwony Wąwóz czy piekny rezerwat koralowców Shmurat Almogim ? informacje na
            temat tych miejsc na pewno znajdziesz w internecie. Jest jeszcze stacja ornitologiczna, bo w okolicach
            Ejlatu występuje wiele ciekawych gatunkow ptakow, np. orły i myszołowy.
            Jeżdżenie taksówkami jest kosztowne, polecam raczej wypożyczenie na jeden dzien auta np. w Avisie.
            Wystarczy mieć nasze prawo jazdy. ceny b. przystępne, ja ostatnio za forda fokusa płaciłam niecale 50
            dol. za dzien.
            Pozdrawiam
              • Gość: bell@ Re: z Taby do Ejlatu IP: *.pl.bauer.com / 217.153.130.* 11.05.06, 11:58
                Dokładnie tak.
                Szekle lub dolary wpłacasz Izraelczykom na przejściu granicznym w okienku Departure Tax ? pokażą ci
                gdzie ono jest , na trasie Twojego przemarszu.
                A na granicy egipskiej jeszcze raz poproś urządnika o pieczątkę synaj only, bo jest wbijana za każdym
                razem, gdy przekraczasz granicę tego kraju! Miłego urlopu!
                • abirka Re: z Taby do Ejlatu 16.05.06, 17:49
                  "Znawca" Egiptu powiedział, czego nie wiedział. W hotelu np. w Sharm moża
                  wynająć samochód. Nie wiem, czy we wszystkich. Ale ja byłam w takim, w którym
                  siedział gostek własnie od wynajmu aut.
                  • Gość: bell@ Re: z Taby do Ejlatu IP: *.pl.bauer.com / 217.153.130.* 17.05.06, 12:37
                    Moja droga. oczywiście, że w Egipcie można wynająć samochód, a nawet skuter czy
                    Quada i co z tego? Wynajmują je głównie ludzie pracujący na miejscu w turystyce,
                    czyli m.in rezydenci, którzy codziennie muszą oblecieć po kilka hoteli często
                    oddalonych od siebie nawet o 30 kilometrów!
                    Turyści robią to rzadko albo wcale , bo to się po prostu nie opłaca finansowo!
                    Po Sharmie taniej jest jeżdzić taksowką lub busikiem i mniejszy strach (jeśli
                    widziałaś, jak Arabowie jeżdżą, to wiesz o czym mówię) Takim wynajętym pojazdem
                    raczej nie podróżuje się też poza miejscowośc, w której go wynajęłaś, bo
                    dojedziesz do najbliższego punktu kontroli a potem chciałabym zobaczyć Twoją
                    minę, jak Ci każą wybulić ze 20 dol. za przepuszczenie Cię dalej i tak będzie na
                    każdym punkcie kontrolnym na trasie. Jak sobie podliczysz taką podróż, to
                    zobaczysz, że taniej jest wynająć taksi z kierowcą, co turyści czynią i tyle.
                    Gdyby wynajęcie auta w Egipcie było takie popularne to na Forum miałabyć tysiąc
                    info na ten temat, tak jak np. o Grecji.
                    A poza tym informacja do której nawiązałaś dotyczy podróży do Izraela.
                    Nie ma sensu wynajmować auta w Tabie, która jest miastem granicznym i potem
                    zostawiać je na cały dzień na granicy i w Izraelu wynajmować drugie auto. Taniej
                    jest na granicę podjechać taksówką. Bo to, że wynajętym samochodem nie możesz
                    przekroczyć granicy innego państwa, to chyba wiesz, prawda?
                    Pozdrawiam

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka