Dodaj do ulubionych

Houda Golf &Beach Club

14.02.12, 09:04
Zdecydowałam się. Ponownie monastir, ale inny hotel. Prosze o coś do poczytania na temat tego hotelu, wygląda na dosc popularny wśród Polaków. Raczej tani, ale atrakcyjny dla dzieci, brodziki, zjeżdżalnie.
Obserwuj wątek
    • Gość: aga Re: Houda Golf &Beach Club IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.02.12, 11:05
      Nie mam niestety dobrych informacji.
      Tani. I to widać i czuć na każdym kroku. Szczerze mówiąc wszystko wydaje się być stare, zużyte, brudne. Co gorsze - jest to prawdziwy moloch - upychają do niego takie tłumy, że ciężko nacieszyć się rzeczywiście fajnymi basenami (ale może jedziesz poza sezonem). Wszędzie kolejki, tylko jeden bar z alkoholem, drugi z jedzeniem, masakryczne kolejki po wszystko, a restauracja brzydka, ciasna, przeludniona, chociaż i tak posiłki są na dwie zmiany, inaczej goście by się nie zmieścili. Budynek (a w zasadzie kompleks budynków) jak jakiś labirynt, łatwo się zgubić w dziesiątkach korytarzy, zbudowanych bez ładu i składu, mrocznych, brudnych, ciasnych...
      Koszmarnie brzydka mała i brudna plaża, z prawej strony zamknięta jakimś dziwnym murem, z lewej otwarta może na jakieś niespełna pół kilometra, nie da rady pospacerować plażą :-(
      Co do plusów: dosyć fajne baseny (ale też niestety mocno nadgryzione zębem czasu, no i za małe jak na tą ilość ludzi, którą tam upychają), animacje (świetnie tańcząca grupa animacyjna, duży amfiteatr), bliskość dużego centrum handlowego (jeśli ktoś chce robić zakupy).
      Niestety dla mnie minusy przeważały. To były jedyna wakacje, na których żałowałam, że tam jestem (a dodam, że nie jestem francuskim pieskiem).
      I powiem Ci jeszcze, że czytałam wcześniej podobne do mojej opinie, ale uznałam, że ludzie przesadzają - typowi narzekający Polacy, wszystko im się nie podoba itp, a na pewno będzie ok. Nie było...
      Pozdrawiam
          • Gość: aga Re: Houda Golf &Beach Club IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.02.12, 12:18
            Moim zdaniem w sezonie absolutnie nie dałabym się tam zamknąć nawet za darmo.
            Poza sezonem (kiedy zakładam, że jest dużo mniej ludzi), jeśli nie jesteś wyczulona na czystość (nigdy nie zapomnę wielorazowych plastikowych kubków płukanych zimną wodą i zawsze brudnych, które kelnerzy wyciągali do mycia nawet ze śmietników - a w niczym innym nie dostaniesz picia...) i cena jest rzeczywiście niska (no nie wiem, np 1500 zł), to od biedy... Kiedy ja byłam tam w sierpniu, razem ze mną byli goście, którzy utrafili ten hotel z niemieckiego last minute za ok. 1600 zł/osobę na 10 dni. To były pierwsze ich wakacje tego typu (wcześniej Bałtyk, jakieś campingi, prywatne kwatery w Chorwacji itp), więc oni byli bardzo zadowoleni.
            Zależy co masz już za sobą i czego oczekujesz.
            Jeśli bywałaś na tego typu wakacjach, możesz być zawiedziona.
            • Gość: dana Re: Houda Golf &Beach Club IP: *.ip.netia.com.pl 02.06.12, 19:04
              Jestem przerazona, wybieram się tam z dziećmi 01.07, chryste co ja zrobilam????:((((( Powiedz mi jeszcze jak wyglada kwestia zdrowotna przy tym syfie??:(((((((((((Nie mieliscie klopotow np. z biegunka? Zabieram fure lekow i mam zamiar kupowac tylko napoje butelkowane ale kurcze wywalilam kase na all i z wiekszosci nie skorzystam ze strachu, moj maz mnie chyba zje jak zobaczy ten syf.
            • gustawada Re: Houda Golf &Beach Club 16.02.12, 16:12
              Brałam pod uwagę 4* byłam juz w Ruspina, było ok. Przed wylotem chciałam zmieniać, panikowąłam, bo opinie były jednoznaczne brud, smród a było super i TO JAK.. Jednak pani z biura podróży stwierdziła ze Houda jest znacznie lepsza. Kurcze, ale myslę ze twoje negatywy to typowe problemy w sezonie. Dużo ludzi, pracy, klient stoi czeka skąd wziac kubek to dawaj nawet ze śmieci. Ja jade pierwsze 2 tyg. października bedzie spokój, byle pogoda tez była. Te ich plastikowe kubki to niestety zdarzają sie nawet w 5 *. Aga ale powiedz tylko czy jedzenie w miare ok, alkohol i pokój bez robactwa, resztę przeżyję. Umiem walczyć jak mi poda ze śmietnika kubek to taką zrobię burę ze nie powtórzy tego nigdy, pokój tez będę zmieniać w razie co..
              • Gość: aga Re: Houda Golf &Beach Club IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.02.12, 16:42
                Pewnie masz rację. Nie chcę Ci popsuć nastroju, ze szczerego serca przestrzegam przed ryzykiem zafundowania sobie niezbyt udanych wakacji.
                Jedzenie ok, alkohol też. Różne napoje, przekąski, desery, owoce - ok. Ja miałam pokój przyzwoity, duży, chociaż bez balkonu (chciałam zamienić, że mieć gdzie suszyć ręczniki, "sprzęt" basenowy mojego dziecka itp), ale jak zobaczyłam pokoje z balkonem, to zostałam przy tym pierwszym (ciasne, ciemne, z piętrowym łóżkiem). Ale przez to nigdy nie zdołałam wysuszyć ręczników w nocy, rano były zawsze obrzydliwie wilgotne i zanim na nich się kładliśmy, musiały poleżeć na słońcu, żeby wyschnąć.
                Październik to zupełnie co innego. Pewnie poza sezonem jest ok, pewnie dostaniesz pokój w głównej części (a nie gdzieś na końcu labiryntów), na pewno nie będzie problemów z miejscem w restauracji, leżakami. Może personel będzie sobie radził ze sprzątaniem (chociaż korytarz i schody prowadzące do mojego pokoju były zalane ogromną ilością jakichś słodkich soków, lepiły się tak, że buty się przyklejały, stada much na tym siedziały, a oni nie umyli tego przez całe 2 tygodnie! Niewiarygodne).
                Poczytaj opinie, przemyśl, zadecyduj, bo jednak trochę to kosztuje i lepiej mieć lepiej niż gorzej :)
                Ja bywałam w różnych hotelach różnego standardu, ale w krajach arabskich 3* - już nigdy więcej! Zwłaszcza, że np w Itace 4-gwiazdkowe hotele mają podobne ceny. Houda Golf to hotel niewart swojej ceny, wymaga gruntownego remontu, jest stary, brudny, zniszczony, z higieną fatalnie, nawet jak na tunezyjskie standardy. Podobno piękna i świeżo po remoncie jest pobliska Rosa Beach. Ma świetne opinie, piękne wnętrza, doskonałe jedzenie. Inne hotele z sieci Houda (4-gwiadkowe) też.
                Jakkolwiek zadecydujesz, życzę wspaniałego urlopu.
      • Gość: Iza Re: Houda Golf &Beach Club IP: *.c0.msk.pl 27.02.13, 08:50
        ja bylam w tym hotelu goscinnie (moj byl pierwszy a ten ostatni lub na odwrot kto jak woli)
        plaza brzydka mala ciasna zakonczona murem
        linia brzegowa niestety bardzo brzydko brudno i najbrzydsza woda w calej Tunezji
        Hotel lepszy niz w tym co ja bylam (EdenClub) wieksz6y ciekawszy z lepszym basenem, przerazona bylam liczbna gosci poczatkiem czerwca i nie wyobrazam sobie tam byc w lipcu np jeden na drugim na stolowce na basenie i na plazy. Na temat jedzenia pokoi sie juz nie wypowiadam bo nie wiem ;) ale dzieciaki napewno beda zadowolone z atrakcji :P
      • polak_z_tunezji Re: Houda Golf &Beach Club 26.03.12, 09:15
        Nie jest tak źle jak wynikało by z niektórych opisów. Houde jest powyżej przeciętnej jeżeli chodzi i wiele innych 3* "hitów" w Tunezji. W październiku nie ma tłumów więc 80% "problemów" opisanych wcześniej magicznie znika. natomiast basen , zjeżdżalnia i animacje pozostają nadal. Są jeszcze dwa OBIEKTYWNE dowody które potwierdzają że ten hotel musi trzymać przyzwoity poziom
        1) w ofercie maiło go niestety już upadłe ale swego czasu dobre biuro "Orbis Travel"
        2) Mają go biura Niemieckie
        Wynika z tego że MUSI on spełniać standardy niemieckich biur i rzeczywiście trzyma natomiast dystans jaki dzieli ten hotel od "gwiazd" jakich nawet teściowej bym nie polecił jest naprawdę duży. Nie ma się czego obawiać! Niezłe (jak na standardy tunezyjskie) 3*
        WART SWOJEJ CENY!!
        Duzo NAPRAWDĘ POZYTYWNYCH opinii na jego temat
        Tutaj

• nehti Re: Houda Golf &Beach Club 04.04.12, 14:17
          Byłam w tym hotelu i nie jest tak źle jak opisuje aga. Zaznaczam że nie był to mój pierwszy hotel.
          Podaję link gdzie opisałam to miejsce:

forum.gazeta.pl/forum/w,22878,43573261,115377333,Re_Houda_Beach_Golf_Club_.html

Mogę jeszcze tylko dodać, że to były bardzo udane wakacje. Nigdy nie mieliśmy problemu ze znalezieniem wolnego leżaka nawet po południu. Jedzenie było bardzo smaczne i różnorodne. Córka była zachwycona zjeżdżalniami i basenami. Restauracja czysta, codziennie zmieniano obrusy. Dostaliśmy stolik przy którym siadaliśmy codziennie, plusem tego było to że przez cały pobyt obsługiwał nas ten sam kelner, który był zawsze miły ( któregoś dnia przystroił nam pięknie stół kwiatami). Po plaży spacerowaliśmy bez żadnych problemów. Pokoje sprzątane codziennie, mieliśmy widok z balkonu na mały uroczy ogród.
          Jeśli masz jakieś pytania, chętnie odpowiem. Baw się dobrze i nie stresuj się :-))
          Pozdrawiam E.
          --
          I amaze myself
    • Gość: daga Re: Houda Golf &Beach Club IP: *.182.118.75.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 29.06.13, 18:50
      Ja wróciłam 13.06.2013 z tego hotelu.
      Hotel jak na tę cenę całkiem przyzwoity, największym minusem jest morze do którego ciężko wejść bo jest tyle glonów że masakra.
      Dla mnie to miejsce nie jest dla ludzi z małymi dziećmi a ja z takimi byłam.... brak windy, bardzo głośno wieczorami i baseny z animacjami oddzielone hotelem od tego ze zjeżdżalniami.
      Jest tam też trochę szpitalnie.... wszystko wymalowane jest na biało.
      Jeśli ktoś ma jakieś pytania chętnie odpowiem:)
      A i koniecznie jak jedziecie zabierzcie coś na komary bo gryzą okrutnie
      • ankajk Re: Houda Golf &Beach Club 01.07.13, 12:56
        wylatuję 4 lipca i kilka pytań :)
        - czy leżaki są ogólnie dostępne czy faktycznie trzeba wcześniej je zajmować?
        - suszarek i lodówek pewnie brak w pokojach, bo to 3* ?
        - obiady w dwóch turach?
        - czy dają wodę butelkowana do pokoi?
        - jeśli wiesz, ile kosztuje 2-dniowa wycieczka na Saharę?
        - chyba nie ma ręczników plażowych?
        - lądowanie było w Monasir czy Endifia?
        z góry dziękuję :)
          • Gość: Leszek Re: Houda Golf &Beach Club IP: *.internetdsl.tpnet.pl 12.07.13, 09:29
            Wróciłem na początku lipca z tego hotelu i chcę się podzielić pierwszymi wrażeniami. Najpierw plusy: przede wszystkim pogoda, ciepła woda w morzu i na basenach, polscy animatorzy, codzienne sprzątanie i wymiana ręczników na życzenie. A teraz minusy: hotel labirynt, w pierwszych dniach można się zgubić, rezerwacja leżaków przy głównym basenie do 5.00 rano (lepiej jest na basenie przy zjeżdżalniach), kolejki w restauracji nawet po 20 minut mimo 2 tur na obiad i kolację, kuchnia monotonna ze średnim wyborem dań. I NAJWAŻNIEJSZE - BEZ 20 EURO W PASZPORCIE NIE MA CO LICZYĆ NA ŁADNY POKÓJ. Ogólnie hotel dla ludzi, którzy pierwszy raz wyjeżdżają na wczasy za granicę i nie mają porównania.
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka