Dodaj do ulubionych

Jakie płetwy dla mnie?

05.02.07, 21:53
Wybieram się niedługo do Egiptu i jestem kompletnym amatorem jeśli chodzi o
nurkowanie. Mógłby mi ktoś polecić jakieś dobre płetwy do 200 zł?
Wiem że najlepsze maski to Technisub- Look
a fajki to obojętnie ( al emoże ktoś jakąś poleci )
Proszę o odpowiedż!!!
Obserwuj wątek
    • cameltravel Re: Jakie płetwy dla mnie? 05.02.07, 22:21
      VOLO RACE
      płetewki
      a fajeczka TUSY jakaś może sp170 - tania i extra
      do tego maseczka matrix firmy cressi

      mam taki zestaw a ostatnio dokupiłam jeszcze maseczkę hydrooptix rewela
      zwłaszcza dla krótkowidzów !! nie trzeba już płacić za szkła ani do masek ani
      kontaktowe. Pole widzenia wzrasta w niej pod wodą aż o 500% !! i nie
      zniekształca, szczególnie odległości

      Ewa
      • amon-re Re: Jakie płetwy dla mnie? 06.02.07, 09:55
        cameltravel napisał:

        > kontaktowe. Pole widzenia wzrasta w niej pod wodą aż o 500% !! i nie
        > zniekształca, szczególnie odległości
        >
        Zaplulem sie winem ...
        Zakladajac ze pole widzenia czlowieka w poziomie wynosi 200stopni (przy
        czesciowym nakladaniu sie pol obu oczu) po zalozeniu tej niesamowitej maski
        Twoje pole widzenia zwieksza sie do ~1000stopni czyli widzisz prawie 3 razy
        dookola glowy. Oznacza to ze kazda rybe na rafiw widzisz rowniez potrojnie, co
        pozwala na wyjatkowe doznania estatyczne nawet na dosc jalowych rafach :-
        )))))))))))))
        Nie moglem sie powstrzymac Ewuniu....
        • cameltravel Re: Jakie płetwy dla mnie? 06.02.07, 10:38
          No i ten oto wykład wykazał nieznaczne braki z matematyki.
          Bo chodziło o pole a nie o kąt :)
          ale polecam Ci kochany test - zapraszam ze mną do Egiptu ;)
          www.hydrooptix.com/tv_hem_map.html:P
          Ewa
          • amon-re Re: Jakie płetwy dla mnie? 06.02.07, 10:45
            cameltravel napisał:

            > No i ten oto wykład wykazał nieznaczne braki z matematyki.
            > Bo chodziło o pole a nie o kąt :)
            > ale polecam Ci kochany test - zapraszam ze mną do Egiptu ;)
            > www.hydrooptix.com/tv_hem_map.html:P
            > Ewa
            Dziubus, w matematyce to ja akurat brakow nie mam ... ewentualnie w poczuciu
            humoru ;-) A na powaznie maska wyglada OK :-)
    • kruszynka301 Re: Jakie płetwy dla mnie? 06.02.07, 10:51
      > Wiem że najlepsze maski to Technisub- Look

      Niekoniecznie;). Najlepsza maska to taka, która najlepiej przylega Tobie do
      twarzy (na Looki niektóre osoby narzekają, lubią przeciekać). Jedynym wyjściem
      jest udanie się do sklepu nurkowego i tam doradzą cały sprzęt ABC,
      indywidualnie dopasowany.

      Co do płetw - oczywiście do snurkowania kaloszowe.
      Generalna zasada: im bardziej jesteś wysportowanym, tym płetwy mogą być
      twardsze (szybciej się pływa, łatwiej manewruje). Jeśli nie uprawiasz sportów,
      zdecyduj się na płetwy miękkie (mniej oporów przy machaniu nogami, tym samym
      maleje prawdopodobieństwo bólu mięśni).
      • iwter Re: Jakie płetwy dla mnie? 06.02.07, 11:12
        z zaciekawieniem czytam wasze wypowiedzi,Mam podobny problem,ponieważ nigdy
        nie nurkowałam ani moja rodzinka.Muszę kupić maski dla 2 dziewczynek i dla męża
        i siebie.Oczywiście maski + rurki no i pletwy.Jaki sprzed najlepszy dla
        dziedziakow?Może coś doradzicie.Wiem że muszę dopasować to w sklepie ale może
        macie jakies rady zeby mnie w sklepie nie zrobili w jajo i nie wyciągneli za
        dużo kasy?
    • marrccin Re: Jakie płetwy dla mnie? 06.02.07, 11:40
      Dzięki wszystkim, z ciekawością przeczytałbym odpowiedzi wyżej wymienione
      pytanie ;]
      i ja mam jeszcze jendo, płetwy kaloszowe najlepiej kupić z termoplastycznej
      gumy prawda?
      Czy może one wszystkie są zrobione z takowej?
      • ob.serwator_1 Zaskoczę wszystkich ! 06.02.07, 19:56
        Polecam, na podstawie doświadczeń nieduże, sztywne płetwy z paskami zakładane
        na buty. Chodzę w butach po gorącym piasku, wchodzę w nich do wody na
        kamieniste ostre dno. Często trzeba sporo przejść po płyciżnie do miejsca, w
        którym możemy założyć płetwy i popływać. Zakładam je na buty i nie martwię się
        co z nimi zrobić albo jak do nich wrócić po tak extremalnym podłożu. Maskę
        polecam z zaworkiem w celu prostego usunięcia z niej wody (wystarczy dmuchnąc
        przez nos). Fajka natomiast dobrze jest jak posiada zaworki u dołu (w celu
        usunięcia z niej wody), i u góry (w celu ochrony przed zalaniem) np.fajka NOVA
        firmy AQA SPEED. Wszystko to daje niesamowity komfort i pozwala całkowicie
        poddać się czerpaniu przyjemności z pływania. Można to kupić w przyzwoitych
        cenach np. na Allegro. Jadąc do Egiptu nie można też zapomnieć o aparacie,
        którym można robić zdjęcia podwodne, bo póżniej trochę żal. Ja mam aparat
        wodoszczelny do 5m i wstrząsoodporny (cyfrowy). Nie muszę go wkładać do
        specjalnej obudowy, które są w cenie aparatu, tylko prosto z plaży wchodzę do
        wody. Nie zamierzam z nikim polemizować oczywiście, to są moje spostrzeżenia.

        krzysztofpop.fotosik.pl/albumy/52534.html
        krzysztofpop.fotosik.pl/albumy/52980.html
        krzysztofpop.fotosik.pl/albumy/80898.html
        • marrccin Re: Zaskoczę wszystkich ! 07.02.07, 18:26
          Witam, dzieki wielkie!
          NIe pomyślałem, może warto dołożyć jednak i kupić te płetwy na pasek...
          Dzięki jeszcze raz ;]
          Pozdrawiam, Marcin
          • kruszynka301 Re: Zaskoczę wszystkich ! 07.02.07, 18:40
            Witam, dzieki wielkie!
            > NIe pomyślałem, może warto dołożyć jednak i kupić te płetwy na pasek...
            > Dzięki jeszcze raz ;]
            > Pozdrawiam, Marcin

            Buty - 100 - 200 zł
            Płetwy na pasek (dobre) - koszt od 400 zł


            Takie płetwy służą przede wszystkim do nurkowania, my mamy z mężem oba rodzaje. Ponadto buty są wykonane z neoprenu, co skutecznie utrudnia zanurzenie nóg;).
            Co do zejścia - w hotelach, gdzie są najładniejsze rafy, są pomosty dla snurkujących, więc z wchodzeniem do wody nie ma problemu.
            Odradzam początkującym zakup płetw paskowych, przynajmniej 2 razy droższych, nurkowie i tak zawsze mają 2 komplety - jeden kaloszowy do snurkowania i na zajęcia basenowe, drugi paskowy do nurkowania.
            • ob.serwator_1 Niezupełnie tak, Kruszynko! 07.02.07, 23:38
              Niezupełnie wygląda to tak jak piszesz Kruszynko. Otóż na rynku oprócz drogiego
              sprzętu do nurkowania jest też tańszy do pływania. Żeby nie być gołosłownym
              podam linki do aukcji Allegro:
              www.allegro.pl/item164069963_nowe_pletwy_plywackie_speedo_size_36_38_okazja.html#photo
              www.allegro.pl/item164853601_tusa_rf_10_uniwersalne_pletwy_paskowe_.html
              Są znacznie tańsze, mniejsze i lżejsze niż te , o których Ty piszesz. To samo
              tyczy butów. Nie kupuje się skarpet neoprenowych, bo się je potnie podczas
              chodzenia, tylko w miarę wysokie (do kostek) buty plażowe (najlepiej z gumy) za
              30-40 zł.Mam to wypróbowane i sprawdza się. Znalazłem też maskę z zaworem.
              www.allegro.pl/item164651535_maska_panorama_z_zaworem.html
              Bywają też tańsze. Do amatorskiego snorkelingu nie musi być sprzęt markowy z
              najwyższej półki. Ma być natomiast wygodny i łatwy w transporcie. Pozdrawiam -
              Krzysztof
              krzysztofpop.fotosik.pl/albumy/52534.html
              krzysztofpop.fotosik.pl/albumy/52980.html
              krzysztofpop.fotosik.pl/albumy/80898.html
              • kruszynka301 Re: Niezupełnie tak, Kruszynko! 08.02.07, 09:17
                Masz rację - ja kupowałam tylko w sklepach nurkowych, bo potrzebuję w miarę
                profesjonalnego. Zresztą u nas jak nie masz płetw w jedynym słusznym kolorze, i
                oczywiście najlepiej Jet Finów Scupabro (waga 2,5 kg każda płatwa), to masz na
                wstępie niższe notowania u braci nurkowej;))).

                Jednak odradzałabym kupowanie na allegro - każdy producent ma inny rozmiar
                butów (np na mnie pasują, w zależności od producenta od 34 do 38 numeru;). To
                samo dotyczy płetw paskowych, które kupuje się pod konkretny but.
              • dora10a Re: Niezupełnie tak, Kruszynko! 08.02.07, 09:27
                Zgadzam się, do amatorskiego snorklingu absolutnie nie jest Ci potrzebny
                profesjonalny, drogi sprzęt a scubapro to takich się zalicza. Nie wydaje mi się
                też żeby zależało Ci na zdaniu braci nurkowej :)))) Ważne abyś kupił sobie
                płetwy na paski - jeśli chodzi o Egipt to naprawdę powinieneś mieć buty.
                Będziesz się czuł dużo bardziej komfortowo
                • marrccin Re: Niezupełnie tak, Kruszynko! 09.02.07, 13:46
                  Może zna ktoś jakiś dobry sklep w Trójmieście?
                  Najlepiej w Gdańsku.
                  • piotr_boncza Re: Niezupełnie tak, Kruszynko! 09.02.07, 21:06
                    Za manhattanem we wrzeszczu, centrum nurkowe
                    www.sklep-tryton.pl/
                    pozdrawiam Piotr
                  • ob.serwator_1 Adresy sklepów 09.02.07, 23:53
                    Masz poniżej link na stronę polskiej firmy z Łodzi AQUA SPEED. Mają niezły
                    sprzęt i dystrybutorów w całej Polsce Kliknij na mapkę i wyświetli Ci się kilka
                    adresów z Trójmiasta. Mam od nich fajkę , o której wspominałem (Aquq Speed Nova)
                    Jest świetna. Pozwala zapomnieć o tym , że może się przytrafić coś takiego jak
                    zachłyśnięcie bardzo słoną wodą. Polecam też Allegro.

                    www.aquaspeed.com.pl/index2.html
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka