Dodaj do ulubionych

EGIPT - nie przepuścili mnie przez granicę

29.05.08, 12:45
3 tygodnie przed wylotem do Egiptu zorientowałam się, że mój paszport ważny jest
jeszcze tylko 2 miesiące - a nie pół roku od momentu planowanego powrotu - jak
być powinno. Dzwonię więc do biura paszportowego - ok da się załatwić w 2
tygodnie bez problemu. Dzwonię do mojego pośrednika - "nie ma co się kichać, nic
na siłę, spokojnie przekroczy pani granicę z tamtym paszportem, a nowy wyrobić
na spokojnie po powrocie".
Na wszelki wielki zadzwoniłam bezpośrednio do organizatora - "problemów nie
będzie".
Dzień wylotu, odprawa bagażowa - miła pani bagażowa nie przepuściła mnie z
powodu nieważnego paszportu.
Pisałam reklamację, która ma być rozpatrzona w ciągu miesiąca. Po przeczytaniu
regulaminu jestem w szoku, bo jedyne co mogę dostać to jakieś 10% tego co
wpłaciłam (czyli z ponad 6 000 zł). Mało tego: od tego ZWROTU zabiorą mi jeszcze
20% czy 30% za rozpatrzenie wniosku reklamacji.
Sorry ale mam im podarować TAKĄ kasę??!! Nie mam pojęcia co zrobić. Czy jest
sens udać się z tym do rzecznika praw konsumenta? W sumie zapis o ważności
paszportu istnieje ... ale to chyba nie powód żeby oddali mi 500 zł, bo niby
jakie koszty związane z moim wyjazdem ponieśli? A może gdzieś indziej z tym iść?
Jestem w kropce. POMOC
Obserwuj wątek
    • janusz.amir Re: EGIPT - nie przepuścili mnie przez granicę 29.05.08, 13:01
      Moim zdaniem nic nie załatwisz.
      Niestety wina jest tylko po Twojej stronie!! - no chyba że masz na piśmie z BP
      iż przekroczysz granicę bez problemu?
      Hahaha!! W cuda nie wierzę.
      Straciłaś i musisz się z tym pogodzić!!
    • deoand Re: EGIPT - nie przepuścili mnie przez granicę 29.05.08, 13:04
      Za błedy sie płaci .. przecież wszyscy trąbia , że paszport
      ma byc bodaj ważny 6 miesiecy .. a dla ciebie ma byc
      wyjątek ... może ale nie był ...

      natomiast pośrednik i biuro powinno ci jasno powiedzieć -nie
      nie wjedziesz i też powinno odpowiadać skoro przyjęli od
      ciebie wpłatę bez ważnego paszpotu - albo ten pośrednik

      a jakie to biuro ...

      to tak jakby powiedzieli ci w Polsce , że z pieczątką
      Izraela wjedziesz do Libii
      a na miejscu FIGA !!!
      • janusz.amir Re: EGIPT - nie przepuścili mnie przez granicę 29.05.08, 13:25
        No i masz Deoś rację w stu procentach!!!
        Za głupotę się płaci!! A to boli!!
        Fakt faktem, że takie sytuacje się nie zdarzają - ale - jak ktoś ma pecha a do
        tego nie myśli to jak wyżej!
        Przecież autorka napisała że mogła wyrobić sobie nowy paszport - ale co?? -
        lenistwo i bezmyślność!! - bo jakaś panienka z BP powiedziała telefonicznie że
        bez problemów??
        No cóż! Głupich mi nie żal.
        Może to czegoś nauczy na przyszłość.
        • ar1986 Re: EGIPT - nie przepuścili mnie przez granicę 29.05.08, 13:26
          Generalnie za głupią się nie uważam ...
          • cameltravel Re: EGIPT - nie przepuścili mnie przez granicę 29.05.08, 17:40
            Słuchaj a jakie to biuro potrąci ci 10 - 20% za samo rozpatrzenie reklamacji ?

            czemu mimo, ze w paszportowym powiedziano że w 2 tyg ci zrobią to czemu tergo
            nie zrobiłaś ?


            Ewa
      • ar1986 Re: EGIPT - nie przepuścili mnie przez granicę 29.05.08, 13:25
        Masakra totalna. Oczywiście zdaję sobie sprawę z faktu, że wina leży po mojej
        stronie ale czy to na pewno zgodne z prawem, że z 6 000.00 tys złotych zwrócą mi
        "AŻ" 500,00 złotych??
        • janusz.amir Re: EGIPT - nie przepuścili mnie przez granicę 29.05.08, 13:30
          Tak!! To zgodne z prawem!!
          Przecież byłaś już na lotnisku!! A co miałoby zrobić BP z Twoim miejscem??
          Już nawet na lasta było za późno!!
          Kto by to kupił??
          Ja na miejscu BP nic bym Ci nie zwrócił. No bo niby dlaczego??
          • ar1986 Re: EGIPT - nie przepuścili mnie przez granicę 29.05.08, 13:31
            Ponieważ cena za pobyt 7 dniowy nie składa się wyłącznie z kosztów podróży. A
            już na pewno nie stanowi 90% wartości.
            • adrianch1 Re: EGIPT - nie przepuścili mnie przez granicę 29.05.08, 13:35
              Janusz chyba jej tego nie wytłumaczysz :) odpuść sobie
            • calka33 Re: EGIPT - nie przepuścili mnie przez granicę 29.05.08, 13:54
              Kobieto nie zwróca Ci kasy bo miejsce w hotelu miałaś wykupione a
              już za późno było na odsprzedanie , a że nie doleciałaś, to już Twój
              problem. Współczuję Ci ale takie są warunki umów we wszystkich
              biurach. To nie chodzi o sam lot ale za Twój pobyt w jakimś tam
              hotelu z którego nie skorzystałaś ze swojej winy
              • wojtek37k Re: EGIPT - nie przepuścili mnie przez granicę 29.05.08, 14:14
                Nie kopcie "leżącego" , ale tak jest , racja po stronie
                przedmówców , biuro raczej nie zwroci dużych pieniędzy . Paszport to
                sprawa podstawowa , trzeba pilnować aby był ważny z zapasem 6-
                miesięcznym i tyle . Żal mi osoby poszkodowanej , ale to sama Ona
                jest winna całej sytuacji .

                Pozdrawiam Wojtek
                • deoand Re: EGIPT - nie przepuścili mnie przez granicę 29.05.08, 14:40
                  Chłop w twojej sytuacji to by sie upił ale Ty skoro
                  jesteś kobieta to sobie za te odzyskane 500 pln cos kup co
                  kobiety lubia najbardziej ?????

                  Tylko nie daj sie nabrac mecenasom na wygranie sprawy bo nie
                  dośc że stracisz te 6000 pln to jeszcze drugie tyle na
                  mecenasów .. chyba , że jesteś sama mecenas ...

                  oczywiście zawsze w tym kraju białe może być czarne i
                  odwrotnie .. ale czy akurat dla ciebie czarne stanie sie
                  białym ??????
                  moze ....?????????????????????????

                  pzdr deoand
                  • iberia.pl Re: EGIPT - nie przepuścili mnie przez granicę 29.05.08, 14:59
                    deoand napisał:

                    > Chłop w twojej sytuacji to by sie upił ale Ty skoro
                    > jesteś kobieta to sobie za te odzyskane 500 pln cos kup co
                    > kobiety lubia najbardziej ?????


                    aaaa przepraszam najmocniej, czy alkohol jest trunkiem tylko dla
                    facetow???
                    • wp-2007 [...] 29.05.08, 15:27
                      Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
              • krzyt76 Re: EGIPT - nie przepuścili mnie przez granicę 29.05.08, 14:48
                calka33 napisała:
                > To nie chodzi o sam lot ale za Twój pobyt w jakimś tam
                > hotelu z którego nie skorzystałaś ze swojej winy
                Lot to fatkycznie zapłacony ale pobyt w hotelu to bym polemizował.

                do założycielki wątku:
                Nie mniej jednak wszystko jest zgodnie z prawem. Jedyne co możesz
                zrobić to trochę "powalczyć" w ten sposób że bedziesz chciała znać
                faktyczne koszty jakie biuro poniosło - ale czy to się uda...., może
                dowiesz się czegoś u rzecznika konsumentów
        • michciuu Re: EGIPT - nie przepuścili mnie przez granicę 29.05.08, 14:45
          te 6 tys to za ciebie tylko? czy z kimś mialaś lecieć?
    • iberia.pl takie sa skutki propagandy 29.05.08, 14:57
      dowodu osobistego....Ludzie maja nowe dowody i wydaje im sie, ze
      swiat zawojuja, potem przychodzi co do czego to sie okazuje, ze
      paszport nie wazny albo wazny za krotko.A ja z uporem maniaka za
      granice jezdze z paszportem a nie z DO.
      • jarecki946 Re: takie sa skutki propagandy 29.05.08, 15:09
        no ale co ma piernik do wiatraka, Egipt nie jest w UE. Ja też jeżdze
        poza Polske tylko z paszportem, a zdarzyło mi sie 'zapomniec' o
        końcu jego waznosci, z tym ze w ostatniej chwili zauważylem i
        zdołałem jeszcze wyrobic nowy...
        tu nie chodzi o żadną propagande a o niedbalstwo zwykłe, nie wie ze
        nie moze jechac poza UE z DO, albo ze paszport waznosc traci, bo sie
        nie wysilił zeby to sprawdzić/dowiedziec sie. Ot tyle.
        • iberia.pl Re: takie sa skutki propagandy 29.05.08, 15:18
          przyklad kolezanki pokazuje, ze jednak ma.Widocznie wiekszosc ludzi
          sie przyzwyczaja ,z e do wyjazdu za granice wystarczy DO, a potem
          jak przychodzi wyjechac wlasnie do Egiptu czy Tunezji albo innej
          Turcji to jest lament.
    • iberia.pl do autorki 29.05.08, 15:02
      niestety ale umarl w butach, czy musztarda po obiedzie.
      Twoja wina jest bezdyskusyjna i oczywista oczywistoscia jest, ze
      dostaniesz od biura max 500zl-wg mnie o te 500 za duzo....
      Na drugi raz jak masz co do czegos jakiekolwiek watpliwosci a ktos
      je rozwiewa na Twoja korzysc co jak wiesz nie do konca ma poparcie w
      przepisach to zadaj tego na pismie.Pytanie kto bedzie az tak glupi,
      zeby taka informacje podac na papierze?
      • jarecki946 Re: do autorki 29.05.08, 15:11
        nie rozumiem dlaczego miałaby dostać te 500 pln wogóle ? z jakiego
        powodu ? chyba ze jest w umowie mozliwosc rezygnacji na godzine czy
        dwie przed imprezą (co wątpliwe raczej).
        • iberia.pl Re: do autorki 29.05.08, 15:19
          jarecki946 napisał:

          > nie rozumiem dlaczego miałaby dostać te 500 pln wogóle ? z jakiego
          > powodu ? chyba ze jest w umowie mozliwosc rezygnacji na godzine
          czy dwie przed imprezą (co wątpliwe raczej).

          tez tego nie rozumiem, ale to juz tylko wie autorka skad i na jaka
          okolicznosc nalezy jej sie owe 500zl.
          • blanka2111 Re: do autorki 29.05.08, 15:52
            niestety prawda jest taka ze stracilas wycieczke tylko i wylacznie na wlasne
            zyczenie. musze przyznac ze to wyglada jak glupiutka blondyneczka...to tak jakby
            wszedzie byly znaki drogowe o ograniczeniu predkosci do 50km/h a ty bys miala
            zal o to ze dostalas mandat jadac 100km/h. takim ludziom to jeszcze trzeba kare
            dawac ze biuro ma puste przebiegi:) smiac mi sie chce jak ludzie sobie niszcza
            wlasne wakacje:)
            • 15tolka15 Re: do autorki 29.05.08, 16:29
              Z wlasnego doswiadczenia wiem,ze paszport mozna wyrobic maksymalnie
              w 3 dni.Ty mialas o wiele wiecej czasu,jednak tego nie
              zrobilas.Zaryzykowalas i stracilas z wlasnej glupoty.
              • nina_d Re: do autorki 29.05.08, 17:10
                kurfa, dajcie dziewczynie spokój.
                nie dość, że jest w plecy 6000 (może i z własnej winy, co tym
                bardziej boli), to jeszcze wszyscy najmądrzejsi tego forum jeżdżą po
                niej jak po burej kobyle.
                • iberia.pl do niny 29.05.08, 19:40
                  nina_d napisała:

                  > kurfa, dajcie dziewczynie spokój.
                  > nie dość, że jest w plecy 6000 (może i z własnej winy, co tym
                  > bardziej boli), to jeszcze wszyscy najmądrzejsi tego forum jeżdżą
                  po niej jak po burej kobyle.

                  ??? no wybacz, ale co mamy jej wspolczuc? Zaistniala sytuacje ma na
                  wlasne zyczenie-jest dorosla wiec wie co robi i ponosi konsekwencje.
                  • dzieciaczek5 Re: do niny 31.05.08, 06:55
                    Nie musisz wspolczuc. Starczy, jak nie bedziesz otwierac pyska.
              • janan2 Re: do autorki 29.05.08, 17:38
                15tolka15 napisała:

                > Z wlasnego doswiadczenia wiem,ze paszport mozna wyrobic maksymalnie
                > w 3 dni.Ty mialas o wiele wiecej czasu,jednak tego nie
                > zrobilas.Zaryzykowalas i stracilas z wlasnej glupoty.
                To była sytuacja nadzwyczajna w najwyższym stopniu roztrzepania
                delikwentki.Można było paszport wyrobić na dwa dni nawet przed.Istniała taka
                możliwość i było by znacznie taniej nawet przy posmarowaniu sprawy.Ktoś na tym
                skorzystał,to więcej niż pewne,niektóre osoby o tym wiedziały i czyhały na
                okazję.Pokój na pewno nie był pusty ani fotele w samolocie.Taka okazja i nie
                skorzystać?Inna kwestią jest jak to udowodnić.Takie sytuacje się zdarzają wbrew
                pozorom dosyć często.Może nie tyle u nas,ale np. u Włochów słynących z
                roztrzepania dosyć często.Całe tabuny czekają na lotnisku nieraz po kilka dni i
                nawet na godzinę przed wylotem jeszcze można się załapać na taniutką wycieczkę.W
                tym wypadku kierunek jest mało istotny.Bardzo wielu to się udaje,ale tam inna
                organizacja i inne biura.U nas raczej to nie możliwe.Poszukać dobrze kto był na
                wczasach z tych co sprawą sterowały i wiedziały.Będzie w ich paszporcie wiza,to
                będzie i dowód na celowe działanie.Ale to jedyna nitka ratunkowa.A tak w ogóle
                to szkoda delikwentki,może blondyneczka całkiem,całkiem.Niektóre tak mają.
            • ar1986 Re: do autorki 02.06.08, 12:40
              blanka2111 napisała:

              > niestety prawda jest taka ze stracilas wycieczke tylko i wylacznie na wlasne
              > zyczenie. musze przyznac ze to wyglada jak glupiutka blondyneczka...to tak jakb
              > y
              > wszedzie byly znaki drogowe o ograniczeniu predkosci do 50km/h a ty bys miala
              > zal o to ze dostalas mandat jadac 100km/h. takim ludziom to jeszcze trzeba kare
              > dawac ze biuro ma puste przebiegi:) smiac mi sie chce jak ludzie sobie niszcza
              > wlasne wakacje:)


              Jestem naturalną niebieskooką blondynką :)
              • iberia.pl Re: do autorki 02.06.08, 18:18
                ar1986 napisała:



                > Jestem naturalną niebieskooką blondynką :)

                podaj jeszcze wymiary :-DDD
    • cop.killer A ja to uważam za bajeczkę, naiwną w dodatku 29.05.08, 18:02
      Zgodnie z polskim prawem paszport był ważny i zezwalał na opuszczenie kraju,
      przepisy Egiptu czy Kambodży nie maja tu absolutnie nic do rzeczy. Zacna
      bajeczka tylko zastanawiam się po co napisana?
      • michciuu Re: A ja to uważam za bajeczkę, naiwną w dodatku 29.05.08, 18:52
        tyż prawda...
        • blanka2111 Re: A ja to uważam za bajeczkę, naiwną w dodatku 29.05.08, 22:55
          to chyba lepiej ze nie puscili jej z polski. lepiej zeby w egipcie na lotnisku
          ja cofneli ?bo wtedy na 100% by jej nie puscili. i co wtedy?co by ze soba
          zrobila? jak wrocila?skoro nie potrafi ogarnac waznosci paszportu to ogarnie
          kupno biletu?:)
          • faliszewice Re: A ja to uważam za bajeczkę, naiwną w dodatku 30.05.08, 04:03
            Jak by sie znalazła w egipcie to może napiwek by coś zdziałał.

            Powiem wam tylko że wcale jej sie nie dziwię i mi jej żal.Sam kiedyś sie na
            samolot nie załapałem oczywiście z mojej winy i wykupiłem na nastepny
            dzień.Pocieszałem sie tym że tyle razy byłem na ostatnią chwilę i tylko raz mnie
            nie odprawili.

            Na jej miejscu to bym sobie to wytłumaczył że te pieniądze były przeznaczone na
            roztwonienie, czyli nie inwestycja co miała by przynosić profity, wienc żadna
            strata.
            Inna sprawa że w Lipcu lecimy na wakacje i nie jestem pewien do kiedy jest ważny.
            Dzieki że tu napisałaś to takim jak ja da bodziec do sprawdzenia
            paszportu.Pozdrawiam i życzę udanych wakacji w domu.
            Ps.
            Może właśnie znajdziesz sobie czas na sprawy co odkładałaś od dawna.
            Napisz tu nam za kilka dni że jadnak pomimo wszystko miło spedziłaś czas.
            • blanka2111 Re: A ja to uważam za bajeczkę, naiwną w dodatku 30.05.08, 10:37
              ja mam inny poglad na ten temat. dla mnie takie wakacje, wyjazd to ogromna
              inwestycja we wlasne zdorwie, wlasna samopoczucie, doznania, odstresowanie,
              uczynienie w swoim zyciu czegos nowego, innego. "zysk" to nie jest tylko wiecej
              kasy...my przed wylotem bylismy bardzo zmeczeni zniecheceni do wszystkiego teraz
              tryskamy radoscia i optymizmem i juz planujemy kolejne loty ...wakacje wlasnie
              po to sa - "inwestycja w siebie" :)
              • michciuu Re: A ja to uważam za bajeczkę, naiwną w dodatku 30.05.08, 12:18
                A ja po takich wyjazdach to zawsze muszę z tydzień w domu odpoczywać i nabierać
                energii...
                wszędzie dobrze ale...
                • blanka2111 Re: A ja to uważam za bajeczkę, naiwną w dodatku 31.05.08, 02:52
                  to proponuje zrezygnowac z wyjazdow skoro męczą zamiast ładować baterie:)
            • ar1986 Re: A ja to uważam za bajeczkę, naiwną w dodatku 02.06.08, 12:47
              Do tej pory faktycznie NIE BYŁO problemów z nieważnymi paszportami. Były
              informacje o półrocznej ważności itd. ale w razie przypadku takiego jak mój
              delikwent dostawał tylko ustne pouczenie, a granicę przekraczał. Pod koniec
              kwietnia jednak ktoś jadąc na taką wycieczkę nawiał z hotelu i nie wrócił do
              kraju. Stąd tak restrykcyjnie przestrzegany nakaz
      • ar1986 Re: A ja to uważam za bajeczkę, naiwną w dodatku 02.06.08, 12:44
        Po rozmowie z celnikami i biurem wiz otrzymałam pisemną decyzję o tym iż z
        powodu nieważnego paszportu nie zostanę wypuszczona z kraju dla mojego dobra.
        Istniała ewentualność, że zamiast w Egipcie na plaży spędzę wakacje w izolatce
        na terenie lotniska ...
    • ar1986 Sprawa zakończona - zapraszam ciekawych finału 02.06.08, 12:39
      Zamiast iść z biurem na tzw. udry - grzecznie i spokojnie czekałam na
      rozpatrzenie mojego pisma. Dziś dostałam odpowiedź. Pan Prezes BP osobiście
      odpisał, że poczuwa się do odpowiedzialności gdyż zbyt mały nacisk kładli na
      posiadanie ważnego paszportu przy wylocie do Egiptu. Zaproponowano mi inny
      termin wycieczki. Jedyne koszty jakie poniosę do dopłata paliwowa w wysokości
      360 zł za 2 osoby.
      Takiego obrotu spraw się nie spodziewałam. Biuro zrobiło na mnie MEGA pozytywne
      wrażenie podczas gdy ja pogodziłam się już z faktem utraty 5 000,00 PLN.
      Dziękuję Wam za słowa otuchy ... za to besztanie mnie również.
      Życzę udanych wakacji - Wam i sobie ;)
      Paszport odebrałam w piątek. 10 lat ważności - teraz chyba mnie już wypuszczą z
      kraju ;P
      • wojtek37k Re: Sprawa zakończona - zapraszam ciekawych finał 02.06.08, 12:52
        Pogratulować
      • ar1986 Re: Sprawa zakończona - zapraszam ciekawych finał 02.06.08, 12:52
        Aha - jeśli ktoś ma nieważny paszport to weźcie pod uwagę, że jego wyrobienie w
        opcji optymistycznej trwa około 3 tygodnie - pesymistycznie do miesiąca.
        Istnieje możliwość skrócenia czasu oczekiwania jeśli wniosek o wydanie paszportu
        podpisze kierownik biura paszportowego. O taki podpis bardzo ciężko.
        3 dni na wyrobienie paszportu MSWiA ma tylko w przypadku śmierci członka rodziny
        itp przypadków skrajnych. Jako takiego trybu przyspieszonego wydania paszportu
        nie ma.
      • iberia.pl [...] 02.06.08, 13:24
        Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
        • loslanz Re: Sprawa zakończona - zapraszam ciekawych finał 02.06.08, 13:43
          cóż za trafne stwierdzenie - kolejny raz z reszta
          najezdzanie na ludzi masz opracowane do perfekcji
          • deoand Re: Sprawa zakończona - zapraszam ciekawych finał 02.06.08, 14:13
            ale nie napsałeś co to za biuro a prosiłem na grubo przed
            sensacyjnie pozytywnym zakończeniem sprawy ..

            Ponawiam pytanie co to za biuro ...

            zdziwiony i pozytywnie zaskoczony deo
            pzdr
            • ar1986 Re: Sprawa zakończona - zapraszam ciekawych finał 02.06.08, 14:30
              SKY CLUB
              • janan2 Re: Sprawa zakończona - zapraszam ciekawych finał 02.06.08, 15:35
                ar1986 napisała:

                > SKY CLUB
                Niemożliwe.Przecież to też TRIADA tylko bardziej wypasiona.Zakrawa jednak na bajkę.
                • ar1986 Re: Sprawa zakończona - zapraszam ciekawych finał 02.06.08, 16:17
                  Jak tylko dowiedziałam się, że to TRIADA natychmiast pogrzebałam wszelką
                  nadzieję. Skoro nie wierzycie zeskanuję jutro pismo ze Sky Clubu, wkleję na
                  YouTube i zamieszczę tu link.
                  Po zeszłorocznych wakacjach z nimi byłam raczej średnio zadowolona ale po
                  tegorocznej akcji w życiu nie pojadę na wycieczkę z innego biura podróży.
                  • janan2 Re: Sprawa zakończona - zapraszam ciekawych finał 02.06.08, 17:43
                    Skoro nie wierzycie zeskanuję jutro pismo ze Sky Clubu, wkleję na
                    > YouTube i zamieszczę tu link.
                    > Po zeszłorocznych wakacjach z nimi byłam raczej średnio zadowolona ale po
                    > tegorocznej akcji w życiu nie pojadę na wycieczkę z innego biura podróży.
                    No przydało by się,też byłem z nimi w ubiegłym roku i raczej średniawo podobnie
                    jak u Ciebie.Dlatego nie bardzo chce mi się wierzyć tym bardziej że jeszcze nie
                    wyleciałem w tym roku z Triady a już są problemy a raczej będą po
                    powrocie.Dlatego dziwne mi się to wydaje,ale z drugiej strony gratuluję jeśli
                    faktycznie się udało. Chyba jednak ktoś miał jakieś niedopatrzenie lub coś za
                    paznokciami,kiedy to prawda i tak gładko poszło.
                  • ib_k Re: Sprawa zakończona - zapraszam ciekawych finał 11.06.08, 13:42
                    ar1986 napisała
                    Skoro nie wierzycie zeskanuję jutro pismo ze Sky Clubu, wkleję na
                    > YouTube i zamieszczę tu link

                    Ar i gdzie to pismo? Dasz ten link żeby udowodnić że nie jesteś
                    kłamczuszkiem?
                    • faliszewice Re: Sprawa zakończona - zapraszam ciekawych finał 12.06.08, 01:17
                      Fakt faktem że bym chetnie zobaczył kopię tego pisma
          • iberia.pl Re: Sprawa zakończona - zapraszam ciekawych finał 02.06.08, 15:44
            loslanz napisała:

            > cóż za trafne stwierdzenie - kolejny raz z reszta
            > najezdzanie na ludzi masz opracowane do perfekcji

            prawda w oczy kole? Nic na to nie poradze, ze tak wlasnie mysle-nie
            musisz sie ze mna zgadzac.
        • ar1986 Re: Sprawa zakończona - zapraszam ciekawych finał 02.06.08, 14:32
          iberia.pl napisała:

          > czuli jak to mowia:"glupi ma szczescie?".Ty masz go znacznie wiecej
          > niz rozumu.

          Zawiść jest niezdrowa. Żal ci pupę ściska. Uważaj bo cellulit się od tego robi.
          • ar1986 Re: Sprawa zakończona - zapraszam ciekawych finał 02.06.08, 14:34
            ar1986 napisała:

            > iberia.pl napisała:
            >
            > > czuli jak to mowia:"glupi ma szczescie?".Ty masz go znacznie wiecej
            > > niz rozumu.
            >
            > Zawiść jest niezdrowa. Żal ci pupę ściska. Uważaj bo cellulit się od tego robi.
            >

            A żeby ścisnęło Cię jeszcze bardziej to napiszę Ci w tajemnicy, że chcąc otrzeć
            łzy wykupiłam sobie przed tygodniem wycieczkę na wyspy tropikalne ...
            Na cellulit polecam roll shaper ;P

            • kierownik.twa Re: Sprawa zakończona - zapraszam ciekawych finał 02.06.08, 15:35
              Po co znowu piszesz te bajki? Kłamstwo i wymysł, nie ma w tym słowa prawdy.
              Jaki cel ma ta debilna bajka o niewypuszczeniu z Polski?
            • iberia.pl Re: Sprawa zakończona - zapraszam ciekawych finał 02.06.08, 15:47
              ar1986 napisała:


              > A żeby ścisnęło Cię jeszcze bardziej to napiszę Ci w tajemnicy, że
              chcąc otrzeć łzy wykupiłam sobie przed tygodniem wycieczkę na wyspy
              tropikalne ...

              no i....? nie rusza mnie to slonce :-)

              > Na cellulit polecam roll shaper ;P


              znaczy, ze probowalas? ciesze sie, ze ci pomoglo :-P
              • ar1986 Re: Sprawa zakończona - zapraszam ciekawych finał 02.06.08, 16:10
                owszem - pomogło
          • iberia.pl Re: Sprawa zakończona - zapraszam ciekawych finał 02.06.08, 15:46
            ar1986 napisała:

            >> Zawiść jest niezdrowa. Żal ci pupę ściska. Uważaj bo cellulit się
            od tego robi.

            nie mierz innych swoja miarka:-P
            >
        • iberia.pl ???? stwierdzenie, ze glupi ma 02.06.08, 15:45
          szczescie jest zlamaniem regulaminu? Albo to, ze autorka ma wiecej
          szczescia niz rozumu???
          • ar1986 Re: ???? stwierdzenie, ze glupi ma 02.06.08, 16:12
            mając rozum szczęścia nie obliczysz
            • iberia.pl Re: ???? stwierdzenie, ze glupi ma 02.06.08, 18:17
              ar1986 napisała:

              > mając rozum szczęścia nie obliczysz

              wow, jestm pod wrazeniem tej puenty :-DDD
              • loslanz do iberia 02.06.08, 18:58
                iberia - masz w tej sprawie racje ale po co tak grubo cisniesz?
                czy zeby cos skomentowac trzeba kogos obrazac?
                • iberia.pl Re: do iberia 02.06.08, 19:07
                  loslanz napisała:

                  > iberia - masz w tej sprawie racje ale po co tak grubo cisniesz?
                  > czy zeby cos skomentowac trzeba kogos obrazac?

                  czy mozesz powiedziec gdzie ja autorke obrazilam? Pisze to co mysle
                  i staram sie nie lamac netykiety, a to ze Jej sie to moze nie
                  podobac-no coz, jesli sie pisze o czyms publicznie to trzeba sie
                  liczyc z odmiennym zdaniem innych.
                  Mam alergie na glupote i bezmyslnosc-nic na to nie poradze.
                  • ar1986 Re: do iberia 03.06.08, 10:01
                    Skoro część Twoich postów została usunięta to raczej nikt nie wskaże Ci miejsca
                    w którym mnie obrażasz. Oceniasz człowieka przez pryzmat jednej niedokończonej
                    sprawy, której konsekwencje nie dotkną ani Ciebie ani nikogo innego poza mną
                    samą - w żaden sposób. Post założony był w dwóch celach: po pierwsze aby uczulić
                    innych, a po drugie żeby być może skorzystać z rady kogoś z tzw. branży.
                    Cały dział EGIPT powstał, jak mniemam, celem wymiany doświadczeń, a nie po to
                    aby jakaś sfrustrowana dewotka czepiała się kogoś kto sam nawarzył sobie piwa i
                    sam je wypije.
                    • kierownik.twa Re: do iberia 03.06.08, 18:40
                      Dewotką to jest tu moderatorka, nie Iberia w żadnym razie. Twoja bajka o
                      niewypuszczeniu z Polski jest śmieszna, współczuje tym którzy dali się nabrać.
                    • iberia.pl blondyneczko-nie klam 03.06.08, 19:01
                      ar1986 napisała:

                      > Skoro część Twoich postów została usunięta to raczej nikt nie
                      wskaże Ci miejsca w którym mnie obrażasz.

                      czy mozesz NIE KLAMAC? usunieto moj JEDEN post, w ktorym napisalam :

                      "jak to ludzie mowia "glupi ma szczescie", a ty masz wiecej
                      szczescia niz rozumu" i do dzisiaj nie wiem gdzie tu jest zlamana
                      netykieta....

                      > Oceniasz człowieka przez pryzmat jednej niedokończonej
                      > sprawy, której konsekwencje nie dotkną ani Ciebie ani nikogo
                      innego poza mną samą - w żaden sposób.

                      mam do tego prawo, czy sie myle?

                      > Post założony był w dwóch celach: po pierwsze aby uczulić
                      > innych, a po drugie żeby być może skorzystać z rady kogoś z tzw.
                      branży.

                      w imieniu przyszlych roztargnionych dziekuje,

                      > Cały dział EGIPT powstał, jak mniemam, celem wymiany doświadczeń,
                      a nie po to aby jakaś sfrustrowana dewotka czepiała się kogoś kto
                      sam nawarzył sobie piwa i sam je wypije.


                      badz laskawa nie ublizac mi od dewotek...i kto tu kogo braza, he?
      • maj18-98 Re: Sprawa zakończona - zapraszam ciekawych finał 03.06.08, 20:15
        Ty szczęściaro! Nigdy bym nie przypuszczała, że sprawa na tym może
        się zakończyć.Bardzo się cieszę, że względu na Ciebie.A biuro
        podróży zachowało się naprawdę wyjątkowo.Życzę udanych wakacji!
        P.S. A może podasz nam numery totka?
    • krolik70 Re: EGIPT - nie przepuścili mnie przez granicę 14.06.08, 10:33
      Miałam podobny przypadek z paszportem. termin ważności paszportu
      upływał za dwa tygodnie od mojego wyltu (wycieczka 7 dni ) .Pani
      bagażowa oraz na odprawie paszporowej poinformowano mnie tylko,
      że mój paszport traci ważnośc za dwa tygodnie i lece na własną
      odpowiedzilnośc jak mnie nie wpuszcza do Egiptu. W Hurgadzie kupiłam
      wizę i tam nikt nic nie mówił, na dzień przylotu i odlotu paszport
      miałam ważny. Dla nich najważniejsza kasa z turystów. Może złożyć
      skarge na Panią bagazową i żądać zwrotu poniesionych kosztów.
      Chociaż z drugiej strony w przypadku gdyby nie wpuscili cię już na
      lotnisku w Hurghadzie to wtedy linai którą leciałeś ponosi koszty
      Twojego powrotu więc może z tego sie to wzięło. Wazność paszportu na
      pół roku przed wynika z wewnetrzynych przepisów danego kraju. Chodzi
      o to, że jak wystawiają Tobie wiże to jest ona ważna na wjazd przez
      pół roku i nie może być ważna dłużej jak cały paszport. Ale wg mnie
      spoko. W egipcie nikt na to nie patrzy. Po prostu Pani s..... Ci
      wakacje.
      • iberia.pl Re: EGIPT - nie przepuścili mnie przez granicę 14.06.08, 10:56
        krolik70 napisała:

        > Wazność paszportu na pół roku przed wynika z wewnetrzynych
        przepisów danego kraju. Chodzi
        > o to, że jak wystawiają Tobie wiże to jest ona ważna na wjazd
        przez pół roku i nie może być ważna dłużej jak cały paszport. Ale
        wg mnie spoko.

        proponuje sie zapoznac z waznoscia wydawania wiz w roznych krajach.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka