Dodaj do ulubionych

Chadek Weber

04.07.23, 22:47


forum.gazeta.pl/forum/w,34281,160234914,160234914,PIS_owske_standarty_.html?so=2
socer-schlesierRe: PIS-owske standarty.29.06.23, 05:03

wiadomosci.wp.pl/bezczelny-szwab-posel-mniejszosci-niemieckiej-reaguje-na-slowa-ziobry-6913900190694048a
--

Politykowi tej rangi nie przystoją takie słowa i takie wyzwiska. Przykre jest to, że tak się wypowiada minister sprawiedliwości - mówi w rozmowie z Wirtualną Polską Ryszard Galla. Poseł mniejszości niemieckiej odniósł się do wpisu Zbigniewa Ziobry, który nazwał szefa EPL Manfreda Webera "bezczelnym Szwabem".
W środę Zbigniew Ziobro zabrał głos ws. wypowiedzi niemieckiego polityka, przewodniczącego Europejskiej Partii Ludowej w Parlamencie Europejskim Manfreda Webera, która padła w wywiadzie dla "FAZ".
- Opowiadamy się za kursem, który wyklucza radykałów. AfD, Len Pen, to nasi polityczni wrogowie. Sformułowałem trzy warunki jakiejkolwiek współpracy: za Europą, za Ukrainą, za praworządnością (ew. rządami prawa, państwem prawa). W ten sposób budujemy zaporę ogniową przeciwko PiS. Jesteśmy jedyną siłą, która może zastąpić PiS w Polsce i poprowadzić kraj z powrotem do Europy - powiedział Weber.
Bulwersujące słowa Ziobry


Z pełnego kontekstu wypowiedzi, który przeanalizował m.in. Konkret 24, wynika jasno, że Weber nie mówił o Niemcach, a o Europejskiej Partii Ludowej, jako o "sile, która może zastąpić PiS w Polsce i poprowadzić kraj z powrotem do Europy". Nie przeszkodziło to jednak politykom PiS w rozpowszechnianiu sugestii, że miał on na myśli "Berlin", "Niemcy" lub "Niemców".

Obserwuj wątek
  • petronella.kozlowska Re: Chadek Weber 04.07.23, 22:48
   Analiza Konkret24 jest świetna i proniemiecka dlatego jest świetna.

   Weber: Sformułowałem trzy warunki jakiejkolwiek współpracy: za Europą, za Ukrainą, za praworządnością (ew. rządami prawa, państwem prawa). W ten sposób budujemy zaporę ogniową przeciwko PiS. Jesteśmy jedyną siłą, która może zastąpić PiS w Polsce i poprowadzić kraj z powrotem do Europy - powiedział Weber.


   ***
   Z tego wynika, że PiS jest przeciwko Ukrainie, praworządności i Europie, raczej UE. Jego celem jest zbudowanie zapory ogniowej przeciwko PiS i długofalowym celem jest likwidacja tej partii.

   Czy ten niemiecki przygłup Weber nie wie, że nie jest on Generalnym Gubernatorem na Wawelu i wtrąca się bezczelnie w sprawy obcego kraju?


   www.spiegel.de/politik/deutschland/deutsch-polnische-beziehungen-nazi-vergleich-empoert-union-a-266199.html
   Wyobraźmy sobie, że polski polityk udziela wywiadu i mówi że jego celem jest likwidacja CDU! Przypomę jaki rozgłos miała karykatura Steinbach jako SSmanki
   • petronella.kozlowska Re: Chadek Weber 04.07.23, 22:50
    Parę dni potem socer zamieszcza dalsze linki i komentarz

    socer-schlesierRe: PIS-owske standarty.03.07.23, 22:51


    Zrownuje niymieckygo polityka Webera z bandziorami Grupy Wagnera.To dzisiejszy polski Prymier.


    wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,29935506,morawiecki-ostro-do-dziennikarki-tvn-pani-redaktor-na-pewno.html

    www.google.com/search?client=firefox-b-d&q=morawiecki+spiecie+z+dziennikrka#fpstate=ive&vld=cid:a94bbbe1,vid:hH5iGzhSoc0


    ktos napisal:
    45halszka
    przed pisem, przez 30 lat każdy z premierów po 89 r wiedział, ze byc premierem RP to byc premierem całego narodu. I mieli powagę, z racji sprawowanego urzędu, szacunek do innych, nie wyzywali przeciwników, ale Morawiecki zachowuje się jak szmaciarz z ulicy, jak bandzior. Co on zrobił z tego urzędu, !!!! On nie tylko poniewiera, wyzywa Tuska , co jest ewenementem na skalę światową, zachowuje sie jakby miał psychiczne problemy. wyzywa UE, Webera, i w ogóle miota sie w kłamstwach i wyzwiskach. Ludzie czy zasługujemy na takiego chuligana politycznego?


    ktos napisal:
    45helga
    po Schröderze, przez 25 lat każdy z kanclerzy wiedział, by prefrować islam. I mieli powagę, z racji sprawowanego urzędu, szacunek do innych, nie wyzywali przeciwników, jak np. wicekanclerz Gabriel o przeciwnikach politycznych „hołota”. Co Scholz zrobił z tego urzędu, !!!! On nie tylko poniewiera i wyzywa konkurencję ale napuszcza urzędy i rzekome instytuty naukowe na opozycję, i tak np. szefowa Zielonych Lang powiedziała w grudniu, że trzeba AfD zabronić i w maju Instytut Demokracji przy Bundestagu opoblikował analizę na temat zabronienia tej partii. Wywiadów udzielał też szef Urzędu Ochrony Konstytucji Haldenwang i mówił to samo, co jest ewenementem na skalę światową, zachowują sie jakby mieli psychiczne problemy.    Weber nie wyzywa Macrona i w ogóle miota sie w kłamstwach i wyzwiskach. Ludzie czy zasługujemy na takiego chuligana politycznego?


    W listopadzie 2018 Europejska Partia Ludowa wybrała go swoim kandydatem na nowego przewodniczącego Komisji Europejskiej (mającej powstać po wyborach do Europarlamentu w 2019)[3]. Po tych wyborach pozostał na stanowisku przewodniczącego frakcji ludowców[4]. W maju 2022 został wybrany na przewodniczącego Europejskiej Partii Ludowej, zastąpił na tym stanowisku Donalda Tuska[5].

    Brak jest w wikipedii wpisu o tym, że zablokował go Macron.

    socer-schlesierRe: PIS-owske standarty.03.07.23, 22:51
    Zrownuje niymieckygo polityka Webera z bandziorami Grupy Wagnera.To dzisiejszy polski Prymier.

    Durny Weber nie wie, że ta demokratyczna UE jest taka, że jedna osoba (Macron) może zablokować decyzję 80 milionów wyborców, ale otwiera ryj gdy chodzi o Polskę.


    Takie to jest chadeckie ścierwo.
    Kim wy jesteście wy motłochu z Gleiwitz?
    • petronella.kozlowska Re: Chadek Weber 24.11.23, 15:46
     Czy chadek Weber pogratulował Geert Wildersowi z okazji wygranych wyborów?
  • szwampuch58 Re: Chadek Weber 06.07.23, 08:29
   Najlepszy na rynku

   image.coolblue.de/max/500x500/products/1362638

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nakarm Pajacyka