to.ya 17.03.04, 11:23 ... chciałaby się do Waszego miasta na parę godzin wybrać. Co można ciekawego, intrygującego, ładnego, etc. zobaczyć przez około 5 godzin? Być może zajrzę do Olsztyna w kwietniu :) Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
andulka7 Re: Poradźcie turystce, która... 17.03.04, 15:56 Jam też nietutejsza i rok temu stanęłam przed podobnym dylematem. Miasto nieduże i przytulne, więc z własnego doświadczenia Ci powiem, że z grubsza zdążysz :) Najpierw kup plan miasta. W ciągu 5 godzin spokojnie zobaczyć możesz Stare Miasto i ścisłe centrum z ulicami Dąbrowszczaków, Warmińską, Mazurską, Mickiewicza, Mrongowiusza (secesja). Zdążysz zajrzeć do kościołów, nie wiem czy wystarczy czasu na zwiedzenie Zamku wewnątrz - a warto. Powinnaś też wziąć takssówkę (tanie są niepomiernie) i obejrzeć wyjątkowo urokliwe osiedle nad jez. Długim - koniecznie. Zatorze jest może mniej ciekawe, ale wille na ul. Oficerskiej - jak najbardziej. A najlepiej mieć lokalnego cicerone który pokaże, wyjaśni, obwiezie nawet. Ja miałam. Nawet kilkoro :))) Jest tylko jeden problem. W ciągu 5 godzin możesz nie zdążyć do kultowej eNki - mekki olsztyńskich forumowiczów. Po prostu przyjedź na dłużej. P.S. Też się wybieram w kwietniu bom się stęskniła za miastem i forumowiczami :))) Odpowiedz Link Zgłoś
to.ya Re: Poradźcie turystce, która... 17.03.04, 16:24 Andulka wielkie dzięki! Już coś wiem, już dużo podpowiedzi! SUPER!!! To biorę się za "odkurzanie" aparatu foto i "zabawek" do niego!!!! Bo z tego co piszesz, będzie mnóstwo do uwiecznienia na kliszy! :))))) Chętnie zostałabym dłużej, ale nie wiem jak będę z funduszami... :( nawet nie mam odwagi, by sprawdzić ceny noclegów. :( Chciałabym także zrobić sobie (może ktoś jeszcze by się dołączył?? ) mini-spływ kajakowy. Tak dawno nie pływałam, że aż serce się rwie. Ale problem jw. Lokalnego Cicerone- brak. :((( Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: mkk Re: Poradźcie turystce, która... IP: *.olsztyn.mm.pl 18.03.04, 22:52 a ja radzę zwiedzić TESCO, REAL, E. Leclerc, Praktiker i OBI. To takie typowo regionalne punkty spotkań młodzieży... Odpowiedz Link Zgłoś
to.ya Andulka... 25.03.04, 09:36 ... to jak zbieramy siły? :)) Jam już prawie gotowa :))) Aparat foto wrócił z przeglądu, materiały poglądowe namierzone, "broń" na wikingów/piratów przygotowana... :) Odpowiedz Link Zgłoś
andulka7 Re: Andulka... 25.03.04, 10:10 Ja mogę tylko 3 i 4 kwietnia, później dopiero w połowie maja, pasuje Ci ? Obszerne objaśnienie takiego stanu rzeczy znajdziesz tu: forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=647&w=11536695 Pozdrawiam :))) Odpowiedz Link Zgłoś
to.ya Re: Andulka... 25.03.04, 10:30 3 i 4 kwietnia niestety nie :((( ale połowa maja brzmi całkiem ładnie, ciepło i kolorowo!!! :D :))) Odpowiedz Link Zgłoś
andulka7 Re: Poradźcie turystce, która... 17.03.04, 18:40 W tę i z powrotem tylko się umęczysz strasznie. Spytaj rity, też tak chciała, w końcu wzięła hotel. To możliwe, tylko po co. Ceny noclegów - różne. Ja się zatrzymywałam w pensjonacie "Pod Zamkiem" na Nowowiejskiego, bo to rzut beretem od Wysokiej Bramy. Łóżko 150 zł z gargantuicznym śniadaniem, które zjedzone około 9 rano wystarczało mi do 17.00. Ten pensjonat jest dość ekskluzywny, podobne ceny ma hotel "Warmiński", ale sa tez tańsze miejsca - tyle że dalej od centrum. Ale w Olsztynie wszędzie jest blisko :))) Ceny znajdziesz tu: www.wm.pl/index.php?ct=olsztyn&id=119379 Pozdrawiam :))) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: sud Re: Poradźcie turystce, która... IP: *.olsztyn.cvx.ppp.tpnet.pl 17.03.04, 21:34 Trochę fotek z Olsztynem www.moje-fotografie.olsztyn.pl/ Mapa Olsztyna 195.136.42.170/pl/sd01_plan_miasta/ www.wm.pl/edytor/plany/plan.php?p=1&ob1=0&ob2=0&ob3=0 Las Miejski www.lasmiejski.prv.pl/ Odpowiedz Link Zgłoś
to.ya Re: Poradźcie turystce, która... 18.03.04, 08:22 Olsztyn dzięki Wam coraz bardziej realny! Dziękuję słonecznie za wszelkie podpowiedzi! Prawdopodobnie i tak to będzie 5-o godzinny wypad :( chyba, że wezmę "pałatkę" to dłuższy :) Czy gdzieś można pojeździć konno? Pozdrawiam życząc pięknego dnia :) Odpowiedz Link Zgłoś
zbyszek07 Re: Poradźcie turystce, która... 18.03.04, 11:34 Jest kilka stadnin, kajakowe wypady to tez nie problem, ale 5 godzin to za malo... To wlasciwie chwila na Starym Miescie, Park, Zamek, troche jeziora... Tego sie nie da wypic duszkiem, to trzeba posmakowac... :-) Odpowiedz Link Zgłoś
to.ya Re: Poradźcie turystce, która... 18.03.04, 11:47 Wiem, że 5 godzin malutko :((( I że tylko apetytu sobie narobię. Cóż począć. Jeszcze został problem wyboru NAJciekawszych miejsc... Odpowiedz Link Zgłoś
zbyszek07 Re: Poradźcie turystce, która... 18.03.04, 11:57 To trudno ocenic... kazdy ma inne miejsca na mysli, kazdy co innego lubi, nie potrafie ocenic co moze zainteresowac w tym ekspresowym tempie najbardziej... Mysle ze te miejsca o ktorych bylo pisane... A moze zgrac przyjazd z czyms forumowym? Ostatnio olsztynscy forumowicze jakby spali, ale z pewnoscia sie obudza gdy im wiosenne slonce zaswieci... :-) Odpowiedz Link Zgłoś
to.ya coś forumowe... 18.03.04, 12:00 ... czy to mogłoby być topienie Marzanny? ;)) Odpowiedz Link Zgłoś
to.ya Re: coś forumowe... 18.03.04, 12:25 Znaczy co: mnie chcesz utopić? Łatwizna!! :))) Odpowiedz Link Zgłoś
zbyszek07 Re: coś forumowe... 18.03.04, 13:35 To w piec godzin moze sie udac!! :-p :-) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: sud Re: coś forumowe... IP: *.olsztyn.cvx.ppp.tpnet.pl 18.03.04, 19:26 Proponuję Stare Miasto z Zamkiem, park od strony Katedry i przy Zamku. A potem na krótki spacer nad j. Długie. I powrót na dworzec Olsztyn Zachodni. Jeśli stamtąd Twój pociąg odjeżdża. Proponuję też na Olsztynie Zachodnim wysiąść przy przyjeździe. Blisko stamtąd do Starego Miasta. Odpowiedz Link Zgłoś
zbyszek07 Re: coś forumowe... 19.03.04, 07:33 To jest dobra trasa na kilka godzin. Jeszcze dorzucilbym Dabrowszczakow od Partyzantow... Ratusz, Wysoka Brama, Stare Miasto z Katedra i Zamkiem, z zamku zejscie do parku nad Lyna, parkiem wzdluz Lyny do wiaduktow, potem Zarskiej do gory, pod wiaduktem nad Dlugie od Lesnej, most nad Dlugim, wyjscie na Rybaki, spacer nad Krzywe obok internatow, Zeglarska, powrot. Jesli czas pozwoli...i sily Cyranka po Krzywym, lub kajaczek... :-) Odpowiedz Link Zgłoś
mika_1 Re: coś forumowe... 19.03.04, 08:12 to.ya - czym chcesz dotrzec z Krakowa do Olsztyna? Jakie polaczenie wybierasz, czy po prostu jedziesz samochodem? Chyba jednak pomysl Andulki, z nocowaniem, jest lepszy. Uwierz mi - trase Krakow - Olsztyn pokonywalam wieeeeeeele razy na rozne sposoby. Bedziesz wymeczona... Odpowiedz Link Zgłoś
to.ya Re: coś forumowe... 19.03.04, 08:42 Połączenie raczej PKP i chyba z... Łodzi lub z innego punktu w Polsce. Będę miała 3 tygodnie urlopu, który chcę MAKSYMALNIE wykorzystać. Chciałabym poznać miejsca,ludzi; życie jest zbyt krótkie... Poza tym nie lubię bezczynności!!!:))) Zapowiada się, że nie pięć godzin a więcej będę mogła Olsztynowi i jego wszelkim urokom poświęcić (chciałabym także popływać kajakiem, pojechać gdzieś konno w teren...) :)))))) I rzecz jasna fotografowanie!!!!!!!!!! :)))))))))) Odpowiedz Link Zgłoś
zbyszek07 Re: coś forumowe... 19.03.04, 10:28 Fotografia prawdziwa to nie kawalek papieru, to zdarzenia, sytuacje zlapane gdzies w biegu, utrwalone gdzies w glowie, i na kliszy wspomnien, wyjmowane z pamieci i z albumow w chwili, gdy chcemy powrocic tam, gdziesmy juz byli... :-) Odpowiedz Link Zgłoś
inka28 Re: fotografia... 19.03.04, 12:27 To.ya, ja się tylko przykładam do sugestii Miki, ja też już milion razy pokonywałam tę trasę. Do tego się nie da przyzwyczaić! Ale czekamy, czekamy;) Odpowiedz Link Zgłoś
zbyszek07 Re: fotografia... 19.03.04, 12:53 Inka, a Ty +, kiedy zajzysz? moze zgramy? :-) Odpowiedz Link Zgłoś
to.ya zapraszacie, a co jeśli... 19.03.04, 13:19 ... okażę się potworzycą z piekła (conajmniej) rodem? Takim wrrrrrrrednym babiszonem...? ;)))) Odpowiedz Link Zgłoś
andulka7 Re: zapraszacie, a co jeśli... 19.03.04, 14:45 to.ya, nie schebiaj sobie ;))) masz konkurencje, i to mocną, chi, chi Odpowiedz Link Zgłoś
w_v_w do Andulki...:) 19.03.04, 15:12 ...ładny post Ci wyszedł jak zawsze:) pozdrawiam Wawerka Odpowiedz Link Zgłoś
to.ya trasa 22.03.04, 09:11 zbyszek07 napisał: > To jest dobra trasa na kilka godzin. > Jeszcze dorzucilbym > Dabrowszczakow od Partyzantow... > > Ratusz, Wysoka Brama, Stare Miasto z Katedra i Zamkiem, > z zamku zejscie do parku nad Lyna, > parkiem wzdluz Lyny do wiaduktow, > potem Zarskiej do gory, > pod wiaduktem nad Dlugie od Lesnej, > most nad Dlugim, > wyjscie na Rybaki, > spacer nad Krzywe obok internatow, > Zeglarska, powrot. > Jesli czas pozwoli...i sily > Cyranka po Krzywym, > lub kajaczek... > :-) Jest piękna. Sił wystarczy (bądź co bądź turystka-podobno-jestem...!)! Tylko, że przewodnika jakiegoś trzeba będzie poszukać :) Kajaczek -mmmmmmmm :))))))))))))) Odpowiedz Link Zgłoś
inka28 Re: trasa 22.03.04, 13:35 To.ya, andulka, Wawerka - lubię taką wymianę zdań:))) Odpowiedz Link Zgłoś
w_v_w do Inki...:) 22.03.04, 19:38 ...niestety jestes w mniejszosci... pozdrawiam Wawerka Odpowiedz Link Zgłoś