Dodaj do ulubionych

Poradźcie turystce, która...

17.03.04, 11:23
... chciałaby się do Waszego miasta na parę godzin wybrać.
Co można ciekawego, intrygującego, ładnego, etc. zobaczyć przez około 5
godzin?
Być może zajrzę do Olsztyna w kwietniu :)
Obserwuj wątek
    • andulka7 Re: Poradźcie turystce, która... 17.03.04, 15:56
      Jam też nietutejsza i rok temu stanęłam przed podobnym dylematem. Miasto
      nieduże i przytulne, więc z własnego doświadczenia Ci powiem, że z grubsza
      zdążysz :)
      Najpierw kup plan miasta. W ciągu 5 godzin spokojnie zobaczyć możesz Stare
      Miasto i ścisłe centrum z ulicami Dąbrowszczaków, Warmińską, Mazurską,
      Mickiewicza, Mrongowiusza (secesja). Zdążysz zajrzeć do kościołów, nie wiem czy
      wystarczy czasu na zwiedzenie Zamku wewnątrz - a warto. Powinnaś też wziąć
      takssówkę (tanie są niepomiernie) i obejrzeć wyjątkowo urokliwe osiedle nad
      jez. Długim - koniecznie. Zatorze jest może mniej ciekawe, ale wille na ul.
      Oficerskiej - jak najbardziej.
      A najlepiej mieć lokalnego cicerone który pokaże, wyjaśni, obwiezie nawet. Ja
      miałam. Nawet kilkoro :)))
      Jest tylko jeden problem. W ciągu 5 godzin możesz nie zdążyć do kultowej eNki -
      mekki olsztyńskich forumowiczów.
      Po prostu przyjedź na dłużej.
      P.S. Też się wybieram w kwietniu bom się stęskniła za miastem i
      forumowiczami :)))
      • to.ya Re: Poradźcie turystce, która... 17.03.04, 16:24
        Andulka wielkie dzięki!
        Już coś wiem, już dużo podpowiedzi! SUPER!!! To biorę się za "odkurzanie"
        aparatu foto i "zabawek" do niego!!!! Bo z tego co piszesz, będzie mnóstwo do
        uwiecznienia na kliszy! :)))))
        Chętnie zostałabym dłużej, ale nie wiem jak będę z funduszami... :( nawet nie
        mam odwagi, by sprawdzić ceny noclegów. :(
        Chciałabym także zrobić sobie (może ktoś jeszcze by się dołączył?? ) mini-spływ
        kajakowy. Tak dawno nie pływałam, że aż serce się rwie. Ale problem jw.
        Lokalnego Cicerone- brak. :(((
      • Gość: mkk Re: Poradźcie turystce, która... IP: *.olsztyn.mm.pl 18.03.04, 22:52
        a ja radzę zwiedzić TESCO, REAL, E. Leclerc, Praktiker i OBI. To takie typowo
        regionalne punkty spotkań młodzieży...
      • to.ya Andulka... 25.03.04, 09:36
        ... to jak zbieramy siły?
        :))
        Jam już prawie gotowa :)))
        Aparat foto wrócił z przeglądu, materiały poglądowe namierzone, "broń" na
        wikingów/piratów przygotowana...
        :)
        • andulka7 Re: Andulka... 25.03.04, 10:10
          Ja mogę tylko 3 i 4 kwietnia, później dopiero w połowie maja, pasuje Ci ?
          Obszerne objaśnienie takiego stanu rzeczy znajdziesz tu:
          forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=647&w=11536695
          Pozdrawiam :)))
          • to.ya Re: Andulka... 25.03.04, 10:30
            3 i 4 kwietnia niestety nie :(((
            ale połowa maja brzmi całkiem ładnie, ciepło i kolorowo!!! :D
            :)))
            • andulka7 Re: Andulka... 25.03.04, 22:23
              to zapraszam :)))
    • andulka7 Re: Poradźcie turystce, która... 17.03.04, 18:40
      W tę i z powrotem tylko się umęczysz strasznie. Spytaj rity, też tak chciała, w
      końcu wzięła hotel. To możliwe, tylko po co. Ceny noclegów - różne. Ja się
      zatrzymywałam w pensjonacie "Pod Zamkiem" na Nowowiejskiego, bo to rzut beretem
      od Wysokiej Bramy. Łóżko 150 zł z gargantuicznym śniadaniem, które zjedzone
      około 9 rano wystarczało mi do 17.00. Ten pensjonat jest dość ekskluzywny,
      podobne ceny ma hotel "Warmiński", ale sa tez tańsze miejsca - tyle że dalej od
      centrum. Ale w Olsztynie wszędzie jest blisko :)))
      Ceny znajdziesz tu: www.wm.pl/index.php?ct=olsztyn&id=119379
      Pozdrawiam :)))
      • Gość: sud Re: Poradźcie turystce, która... IP: *.olsztyn.cvx.ppp.tpnet.pl 17.03.04, 21:34
        Trochę fotek z Olsztynem
        www.moje-fotografie.olsztyn.pl/
        Mapa Olsztyna
        195.136.42.170/pl/sd01_plan_miasta/
        www.wm.pl/edytor/plany/plan.php?p=1&ob1=0&ob2=0&ob3=0
        Las Miejski
        www.lasmiejski.prv.pl/
        • to.ya Re: Poradźcie turystce, która... 18.03.04, 08:22
          Olsztyn dzięki Wam coraz bardziej realny!
          Dziękuję słonecznie za wszelkie podpowiedzi! Prawdopodobnie i tak to będzie 5-o
          godzinny wypad :( chyba, że wezmę "pałatkę" to dłuższy :)

          Czy gdzieś można pojeździć konno?
          Pozdrawiam życząc pięknego dnia :)
          • zbyszek07 Re: Poradźcie turystce, która... 18.03.04, 11:34
            Jest kilka stadnin,
            kajakowe wypady to tez nie problem,
            ale 5 godzin to za malo...
            To wlasciwie chwila na Starym Miescie, Park, Zamek,
            troche jeziora...
            Tego sie nie da wypic duszkiem,
            to trzeba posmakowac...
            :-)
            • to.ya Re: Poradźcie turystce, która... 18.03.04, 11:47
              Wiem, że 5 godzin malutko :(((
              I że tylko apetytu sobie narobię.
              Cóż począć.
              Jeszcze został problem wyboru NAJciekawszych miejsc...
              • zbyszek07 Re: Poradźcie turystce, która... 18.03.04, 11:57
                To trudno ocenic...
                kazdy ma inne miejsca na mysli,
                kazdy co innego lubi,
                nie potrafie ocenic co moze zainteresowac w tym ekspresowym tempie
                najbardziej...
                Mysle ze te miejsca o ktorych bylo pisane...
                A moze zgrac przyjazd z czyms forumowym?
                Ostatnio olsztynscy forumowicze jakby spali,
                ale z pewnoscia sie obudza gdy im wiosenne slonce zaswieci...
                :-)
                • to.ya coś forumowe... 18.03.04, 12:00
                  ... czy to mogłoby być topienie Marzanny?
                  ;))
                  • zbyszek07 Re: coś forumowe... 18.03.04, 12:17
                    A Marzanna to,ya?
                    ???
                    :-)
                    • to.ya Re: coś forumowe... 18.03.04, 12:25
                      Znaczy co: mnie chcesz utopić?
                      Łatwizna!!
                      :)))
                      • zbyszek07 Re: coś forumowe... 18.03.04, 13:35
                        To w piec godzin moze sie udac!!
                        :-p
                        :-)
                        • to.ya Re: coś forumowe... 18.03.04, 13:39
                          5 minut wystarczy!! :))))
                          :D
                          :P
                          • Gość: sud Re: coś forumowe... IP: *.olsztyn.cvx.ppp.tpnet.pl 18.03.04, 19:26
                            Proponuję Stare Miasto z Zamkiem, park od strony Katedry i przy Zamku. A potem
                            na krótki spacer nad j. Długie. I powrót na dworzec Olsztyn Zachodni. Jeśli
                            stamtąd Twój pociąg odjeżdża. Proponuję też na Olsztynie Zachodnim wysiąść przy
                            przyjeździe. Blisko stamtąd do Starego Miasta.
                            • zbyszek07 Re: coś forumowe... 19.03.04, 07:33
                              To jest dobra trasa na kilka godzin.
                              Jeszcze dorzucilbym
                              Dabrowszczakow od Partyzantow...

                              Ratusz, Wysoka Brama, Stare Miasto z Katedra i Zamkiem,
                              z zamku zejscie do parku nad Lyna,
                              parkiem wzdluz Lyny do wiaduktow,
                              potem Zarskiej do gory,
                              pod wiaduktem nad Dlugie od Lesnej,
                              most nad Dlugim,
                              wyjscie na Rybaki,
                              spacer nad Krzywe obok internatow,
                              Zeglarska, powrot.
                              Jesli czas pozwoli...i sily
                              Cyranka po Krzywym,
                              lub kajaczek...
                              :-)
                              • mika_1 Re: coś forumowe... 19.03.04, 08:12
                                to.ya - czym chcesz dotrzec z Krakowa do Olsztyna? Jakie polaczenie wybierasz,
                                czy po prostu jedziesz samochodem?
                                Chyba jednak pomysl Andulki, z nocowaniem, jest lepszy. Uwierz mi - trase
                                Krakow - Olsztyn pokonywalam wieeeeeeele razy na rozne sposoby. Bedziesz
                                wymeczona...
                                • to.ya Re: coś forumowe... 19.03.04, 08:42
                                  Połączenie raczej PKP i chyba z... Łodzi lub z innego punktu w Polsce. Będę
                                  miała 3 tygodnie urlopu, który chcę MAKSYMALNIE wykorzystać.
                                  Chciałabym poznać miejsca,ludzi; życie jest zbyt krótkie...
                                  Poza tym nie lubię bezczynności!!!:)))
                                  Zapowiada się, że nie pięć godzin a więcej będę mogła Olsztynowi i jego
                                  wszelkim urokom poświęcić (chciałabym także popływać kajakiem, pojechać gdzieś
                                  konno w teren...) :))))))
                                  I rzecz jasna fotografowanie!!!!!!!!!! :))))))))))
                                  • zbyszek07 Re: coś forumowe... 19.03.04, 10:28
                                    Fotografia prawdziwa to nie kawalek papieru,
                                    to zdarzenia, sytuacje zlapane gdzies w biegu,
                                    utrwalone gdzies w glowie, i na kliszy wspomnien,
                                    wyjmowane z pamieci i z albumow w chwili,
                                    gdy chcemy powrocic tam, gdziesmy juz byli...
                                    :-)

                                    • to.ya fotografia... 19.03.04, 10:37
                                      ... wszystko powiedziałeś. I ładnie :))))
                                      • inka28 Re: fotografia... 19.03.04, 12:27
                                        To.ya, ja się tylko przykładam do sugestii Miki, ja też już milion razy
                                        pokonywałam tę trasę. Do tego się nie da przyzwyczaić! Ale czekamy, czekamy;)
                                        • zbyszek07 Re: fotografia... 19.03.04, 12:53
                                          Inka, a Ty +, kiedy zajzysz?
                                          moze zgramy?
                                          :-)
                                          • to.ya zapraszacie, a co jeśli... 19.03.04, 13:19
                                            ... okażę się potworzycą z piekła (conajmniej) rodem?
                                            Takim wrrrrrrrednym babiszonem...? ;))))
                                            • andulka7 Re: zapraszacie, a co jeśli... 19.03.04, 14:45
                                              to.ya, nie schebiaj sobie ;)))
                                              masz konkurencje, i to mocną, chi, chi
                                          • inka28 Re: fotografia... 19.03.04, 13:24
                                            My to raczej dopiero na święta.
                                            • w_v_w do Andulki...:) 19.03.04, 15:12
                                              ...ładny post Ci wyszedł jak zawsze:)
                                              pozdrawiam
                                              Wawerka
                              • to.ya trasa 22.03.04, 09:11
                                zbyszek07 napisał:

                                > To jest dobra trasa na kilka godzin.
                                > Jeszcze dorzucilbym
                                > Dabrowszczakow od Partyzantow...
                                >
                                > Ratusz, Wysoka Brama, Stare Miasto z Katedra i Zamkiem,
                                > z zamku zejscie do parku nad Lyna,
                                > parkiem wzdluz Lyny do wiaduktow,
                                > potem Zarskiej do gory,
                                > pod wiaduktem nad Dlugie od Lesnej,
                                > most nad Dlugim,
                                > wyjscie na Rybaki,
                                > spacer nad Krzywe obok internatow,
                                > Zeglarska, powrot.
                                > Jesli czas pozwoli...i sily
                                > Cyranka po Krzywym,
                                > lub kajaczek...
                                > :-)

                                Jest piękna. Sił wystarczy (bądź co bądź turystka-podobno-jestem...!)!
                                Tylko, że przewodnika jakiegoś trzeba będzie poszukać :)
                                Kajaczek -mmmmmmmm :)))))))))))))
                                • inka28 Re: trasa 22.03.04, 13:35
                                  To.ya, andulka, Wawerka - lubię taką wymianę zdań:)))
                                  • w_v_w do Inki...:) 22.03.04, 19:38
                                    ...niestety jestes w mniejszosci...

                                    pozdrawiam
                                    Wawerka
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka