Dodaj do ulubionych

Za remont pójdą na bruk. Bronią kolejnego przed...

IP: *.olsztyn.mm.pl 21.07.11, 20:21
Jest już chętny na dzierżawę?
Obserwuj wątek
    • Gość: mama przedszkolaka Za remont pójdą na bruk. Bronią kolejnego przed... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.07.11, 21:00
      Nie interesuje mnie drugie dno tej sprawy(bo jest takie -wszyscy o tym wiemy) interesuje mnie to by moje dziecko mogło wciąż uczęszczać do swojego przedszkola,które ukochało i z którym jest niezwykle zżyte.By przedszkole prowadzili Ci sami pedagodzy,z takim samym zaangażowaniem i według tego samego programu.Bo właśnie dla tej kadry i dla tego programu wożę syna z drugiego końca miasta.To mój świadomy wybór.Jestem obywatelką tego miasta.Dlaczego więc to co jest dla mnie ważne jest bez znaczenia dla władz mojego miasta?
    • Gość: stomil Za remont pójdą na bruk. Bronią kolejnego przed... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.07.11, 21:24
      sami wybraliście i prezydenta i radnych więc o co chodzi
    • Gość: esska Za remont pójdą na bruk. Bronią kolejnego przed... IP: *.olsztyn.mm.pl 21.07.11, 21:32
      Gdyby nie remontowali sami i woda lałaby się na głowy ,t o według "miasta" byłoby OK ?
      Może tzw. Miasto podziękuje za remont czyli utrzymywanie budynku miejskiego w stanie używalności ?
    • Gość: jola przypilnujmy tych z ratusza... IP: *.adsl.inetia.pl 21.07.11, 21:39
      przypilnujmy tych z ratusza. Oni na każdym kroku nie dotrzymują procedur, grzymowicz na spotkaniach z mieszkańcami klamie, na blogu kłamie, radnych nie ma i nic nie wiedzą - są tylko od podnoszenia ręki w głosowaniach. Nie dajcie się rodzice!!!!
    • Gość: olsztyn Re: Za remont pójdą na bruk. Bronią kolejnego prz IP: *.acn.waw.pl 21.07.11, 22:05
      olsztynem kierują komuchy .i malwersanci korupcja to ich chleb powszedni-ich rządy doprowadzja do dewastacji głupie pomysły rujnują porządek w każdej dziedzinie życia mieszkańców
      • Gość: no Re: Za remont pójdą na bruk. Bronią kolejnego prz IP: *.play-internet.pl 21.07.11, 22:44
        Jeszcze tylko trzy miesiące i można rozpocząć inicjatywę odwołania przez referendum.

        Co jak widzę wszystkim leży na sercu.

        Tylko tym razem proponuję przygotować za wczasu odpowiednich kandydatów na odwołane stanowiska. Najważniejsze żeby z poza obecnego kółka wzajemnej adoracji...
        Pomysł banalny, tylko czy chętni do roboty się znajdą???
        Bo tu nie będzie żartów. W ciągu 60 dni zebrać 10% podpisów uprawnionych, mi wychodzi najmniej 600 podpisów dziennie - tu potrzeba ludzi do roboty, a nie gadania jak zawsze.
        Chętnie pomogę i ogarnę co dam radę - czynem.

        Myślicie, że już się przebrało w tym najdroższym i najgłupiej zarządzanym mieście?
        Bo ja jednak wolę tu zostać i żyć normalnie zamiast emigrować.
        • Gość: moon Re: Za remont pójdą na bruk. Bronią kolejnego prz IP: *.olsztyn.vectranet.pl 23.07.11, 20:36
          Jak zdecydujesz się zorganizować referendum to ja chętnie pomogę. Grzymowicz nie powinien być prezydentem. Wybieraliśmy mniejsze zło. Teraz należy wybrać dobro dla miasta
      • antymenel.1 Re: Za remont pójdą na bruk. Bronią kolejnego prz 22.07.11, 17:59
        Za komuchów to w Olsztynie były przedszkola i żłobki i nikt nie budował nowych żeby je oddawać prywaciarzom w dzierżawę.
    • Gość: zaniepokojony co tu sie k...a dzieje?! IP: *.olsztyn.mm.pl 21.07.11, 22:38
      Władze miasta nie bronią najlepszych szkół w Olsztynie przed likwidacją (gimnazjum i liceum akademickie) , a do tego teraz zamykają jedno z najlepszych przedszkoli?!
      Czy oni postradali rozum?! Nie myślą o przyszłości miasta i jego przyszłych mieszkańcach?! Z kosmosu oni nie przybędą...
    • mirarob Za remont pójdą na bruk. Bronią kolejnego przed... 22.07.11, 07:33
      oczywiście, że jest to skandal, psucie dobrego idzie władzom bardzo łatwo.
    • Gość: sumienie władz UM Za remont pójdą na bruk. Bronią kolejnego przed... IP: *.zeto.olsztyn.pl 22.07.11, 07:33
      Trzeba uzmysłowić władzą miasta, że są wybierani przez mieszkańców i ich zadaniem jest zarządzanie miastem. Władza wiąże się ze służebnością wobec mieszkańców, a nie wobec swoich znajomych i firm.
      Moim zdaniem powinna przed ratuszem stać taczka, która będzie przypominać władzom miasta, że kiedyś ich nie przemyślane decyzje mogą doprowadzą do usunięcia ich ze stanowiska siłą.
      Urząd Miasta Olsztyn (jak wie to wielu mieszkańców odczuło) jest nie przyjemy dla mieszkańców. Załatwienie jakiejkolwiek poważniejszej sprawy jest zawsze problemowe, nie wspominając o błędnych decyzjach, które miasto podejmuje. Czasami zastanawiam się, czy czas tam się zatrzymał? Bo decyzje i sposób zarządzania przypomina działanie Komitetu Wojewódzkiego PZPR - z nikim się nie liczą i nikogo nie chcą słuchać.
      Proponuję bojkot Urzędu Miasta Olsztyn i jego władz. Blokadę urzędu i niezapraszanie władz miasta na wszelkiego rodzaju uroczystości. Skoro nie mieszkańców i ich problemy mają gdzieś, to mieszkańcy też będą mieć ich w głębokim poważaniu.
      • Gość: Nata Re: Za remont pójdą na bruk. Bronią kolejnego prz IP: *.uwm.edu.pl 22.07.11, 07:40
        No niestety, tak sie porobiło, że w naszym "olsztynie" władzy odbiło. Zjada juz własny ogon, mając w głebokim poważaniu wyborców. Urzędnicy nie pilnują terminów, mają burdelik w papierzyskach, niekompetentnych "specjalistów". Myslę,że sprawa przedszkola jest kolejnym gwoździem do pudełka z napisem "tym panom juz dziękujemy".
    • impius Miasto najwyraźniej nie dba o nasze dzieci... 22.07.11, 07:44
      To kolejny przypadek kiedy miasto podejmuje dziwne deyzje. Najpierw przedszkole na osiedlu generałów, teraz w Łupstychu. O sprawie perypetii mieszkańców z planami prywatyzacji przedszkola na osiedlu generałów prezczytasz na krzysztof.kacprzycki.pl/
    • Gość: iga Cichoń podjął się medjacji więc wszystko będzie ok IP: 212.160.172.* 22.07.11, 09:17
      Cichoń podjął się medjacji więc wszystko zakończy się pomyślnie
      • Gość: mama przedszkolaka Re: Cichoń podjął się medjacji więc wszystko będz IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.07.11, 09:35
        Bardzo miło z jego strony-tylko szkoda,że argumenty zwykłych ludzi nie mają takiej samej siły...
    • Gość: Kill Za remont pójdą na bruk. Bronią kolejnego przed... IP: *.olsztyn.vectranet.pl 22.07.11, 09:43
      Panie Jabłoński, dzieci za głośne?
      • Gość: :-) Re: Za remont pójdą na bruk. Bronią kolejnego prz IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.07.11, 10:49
        być fajnym sąsiadem też trzeba potrafić
    • Gość: zwykla mama Za remont pójdą na bruk. Bronią kolejnego przed... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.07.11, 10:54
      Odwożę codziennie dzieci do szkoły i przedszkola, ktoś powie normalna codzienność, ja odpowiem spore wyzwanie. Mieszkam w bocznej ulicy Gutkowa , ulica łącząca nas z Olsztynem to ulica Bałtycka, w godzinach porannych samochody jada nieprzerwanym ciurkiem trzeba stać czasem 10 lub 15 minut aby na Bałtycką wjechać . Pod szkołą jest kolejny korek rodzice szukają miejsca do zaparkowania parking przy przedszkolu pęka w szwach ,wjazd przez wąskie gardło bramy możliwy jest tylko dla jednego pojazdu , rodzice wciskają się na chodniki ,oblegany jest przystanek ,parkują tu zwykle po trzy auta zasłaniając widoczność tym wyjeżdżającym z parkingu ,kolejne minuty kolejny korek. Zdarzają się dni ze stoję na wysokości biblioteki ,odliczając minuty, bez możliwości jakiegokolwiek ruchu, dziecka przecież z samochodu nie wypuszczę bo tu nie ma pobocza. Po południu dzieci jadą na j.angielski.Dojazd do empiku o 16 to masakra , korki korki, stracone minuty.........
    • Gość: ktos Za remont pójdą na bruk. Bronią kolejnego przed... IP: *.play-internet.pl 22.07.11, 15:03
      przeciez z daleka czuć smród interesu - drugiego dna sprawy! szkoda tylko że znowu wszystko dzieje sie kosztem dzieciaków....i po raz kolejny "śmierdzi" z urzedu miasta !
    • Gość: Rodzic z Redykajn Za remont pójdą na bruk. Bronią kolejnego przed... IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 22.07.11, 16:59
      Do przedszkola w Łupstychu dowożę swoje dziecko z Redykajn. Czyni tak wielu rodziców.Na naszym osiedlu w ogóle nie ma przedszkola. W pobliskim Gutkowie jest- ale ilość miejsc jest niewystarczająca nawet dla mieszkańców tego osiedla.Też wożą dzieci do Łupstycha. Nie wyobrażam sobie żeby i to przedszkole przestało istnieć.
      Druga sprawa to taka, że przedszkole to jest świetnie prowadzone. Takich metod i takiego programu próżno szukać w innych olsztyńskich przedszkolach. Cały personel przyjazny, gotowy do współpracy z rodzicami. I choć pokonuję codziennie trudną drogę (nieprawdopodobnie zatłoczoną Bałtycką lub dziurawą błotnistą drogą polną łączącą Gutkowo z Łupstychem), to wiem ,że wiozę dziecko w dobre ręce. Dlaczego jedną decyzją to wszystko zniszczyć? My rodzice, nie chcemy nowego prowadzącego. Nie chcemy nowego personelu. Chcemy żeby było tak jak jest, bo jest super!!!
    • Gość: Olsztynianka Za remont pójdą na bruk. Bronią kolejnego przed... IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 22.07.11, 17:19
      Dość zaskakujące... Poustawiane przed Ratuszem i na Starówce kiczowate figurki, które nawiązują do posągów bab pruskich, mają rzekomo promować Olsztyn jako miasto przyjazne kobietom. To miasto przyjazne kobietom odbiera ich dzieciom miejsca w przedszkolu? NA TYM POLEGA WSPIERANIE OLSZTYŃSKICH KOBIET? Nic nie rozumiem. Pójdę zapytać BAB, a jeszcze lepiej DZIADA w Ratuszu...
    • antymenel.1 Re: Za remont pójdą na bruk. Bronią kolejnego prz 22.07.11, 17:58
      Ratuszowi jak zawsze:od głupoty do głupoty.Inna sprawa,że przepisy dotyczące remontu dachów zostały wymyslone przez pijanego debila.
    • Gość: gość Za remont pójdą na bruk. Bronią kolejnego przed... IP: *.Red-81-39-15.dynamicIP.rima-tde.net 24.07.11, 11:04
      Brawo Panie Prezydencie,

      dyrektorka,która przez ponad 10 lat dzierżawiła budynek za darmo ( jedynie płacąc Vat ) i nadużywająca swoich kompetencji i nie ma prawa czuć się pokrzywdzona ! Przetarg jest szansą dla wszystkich, a twierdzenie, że się nie znało procedur jest zwykłym oszustwem, tak jak przyjmowanie dzieci do przedszkola na dzierżawe którego nie ma się podpisanej umowy. Wierzę, że w naszym mieście zapanuje kiedyś sprawiedliwość jeżeli tylko wszyscy mieszkańcy będą przestrzegać prawa.
      • Gość: prawnik Re: Za remont pójdą na bruk. Bronią kolejnego prz IP: *.internetdsl.tpnet.pl 24.07.11, 12:22
        Z prawnego punktu widzenia pisemny brak rozwiązania zawartej wcześniej umowy jest równoznaczny z przedłużeniem tejże umowy. KC dopuszcza ewentualność milczącego przedłużenia najmu na czas nieoznaczony, jeżeli po upływie terminu oznaczonego w umowie najemca nadal używa rzeczy za zgodą wynajmującego, czyli jeśli dzierżawa jest nadal wykonywana. Inaczej mówiąc p. Dyrektor miała prawo nadal prowadzić działalność przedszkolną co wiąże się z koniecznością przeprowadzenia naboru dzieci na rok kolejny.
    • Gość: arizona Za remont pójdą na bruk. Bronią kolejnego przed... IP: *.olsztyn.vectranet.pl 04.08.11, 13:46
      Ratusz?Po co oni tam siedzą?Aby ładować sobie w kieszenie i mieć w.....e na wszystko,pomagać tylko tym którzy mają forse i mają znajomości(sąsiadów za płotu)..
    • competent Posel Cichon chce doprowadzic do porozumienia 05.08.11, 13:06
      Na ile go znam - nie popusci.Lupstych moze byc pewien,ze przedszkole tam pozostanie.
    • Gość: mk A kto pójdzie na bruk IP: *.adsl.inetia.pl 21.08.11, 00:49
      za Ratuszowy Plac pod Pałami???
      Z punktu widzenia zabezpieczenia potrzeb społecznych jest to bezwzględnie większe naruszenie oczekiwanego społecznego porządku, niż remont przedszkola w Łupsztychu.
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka