Gość: zenek IP: *.tktelekom.pl 25.02.07, 14:46 Nie wiem kogo będzie stać na mieszkanie jeżeli one tak drastycznie pną się w góre???? Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
Gość: D Re: już po 5200m2 za mieszkanie IP: *.olsztyn.mm.pl 25.02.07, 14:56 A jak na ul.Polnej czy ul.Kosciuszki poszly po 14000zl/mkw.-to co powiesz?? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: edziu Re: już po 5200m2 za mieszkanie IP: *.olsztyn.mm.pl 25.02.07, 15:11 tam poszly na lokal uzytkowy a nie na mieszkanie z dofinansowaniem, ze gora polowe sumy zaplaca... a z ciekawosci, gdzie 5200zl se zycza za mieszkanie? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: tt Re: już po 5200m2 za mieszkanie IP: *.olsztyn.mm.pl 25.02.07, 15:37 Arbet,IPB,OPB... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: edziu Re: już po 5200m2 za mieszkanie IP: *.olsztyn.mm.pl 25.02.07, 15:42 na stronach arbetu widze najdrozej grota roweckiego 5 tys, reszta taniej... u innych nie widac cen wiec mozesz jasniej jaka lokazliacja u kogo dokladniej i cene metra ktora znasz? pozdrawiam! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: oh Re: już po 5200m2 za mieszkanie IP: *.olsztyn.mm.pl 25.02.07, 16:53 Ceny na stronach developerów nie są aktualne, lepiej dowiedzieć się telefonicznie. Tak szybko rosną, że nie nadążają aktualizować:) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: edziu Re: już po 5200m2 za mieszkanie IP: *.olsztyn.mm.pl 25.02.07, 18:49 gdzie buduje OPB za 5200zl za metr?? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: albatros Re: już po 5200m2 za mieszkanie IP: *.olsztyn.sdi.tpnet.pl 25.02.07, 17:50 na kościuszki jest zabytek więc kupujący zapłaci naprawdę 50% czyli po 7000, ale to parter i kościuszki z tym że do całkowitego remontu czyli pochłonie majątek. a na polnej nikt niezapłacił za tą ruine tylko za działke na ktorej ona stoi Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Antek Re: już po 5200m2 za mieszkanie IP: *.olsztyn.mm.pl 25.02.07, 16:59 A ja w listopadzie kupowałem mieszkanie za 3.600 za metr na rynku wtórnym i miałem mieszane uczucia, czy to nie za drogo? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: albatros Re: już po 5200m2 za mieszkanie IP: *.olsztyn.sdi.tpnet.pl 25.02.07, 17:52 przy takich cenach u dewelopera to już bardziej opyla się kupić na wtórnym po 6- 6,5 tyś za metr. mieszkania wykończone i nie trzeba rok czekać Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: all Re: już po 5200m2 za mieszkanie IP: *.olsztyn.mm.pl 25.02.07, 19:01 Na allegro jest e-book pn. Jak inwestować w nieruchomości, z którego dowiesz się w jaki sposób pomnożyć oszczędności. Polecam Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: gosc Re: już po 5200m2 za mieszkanie IP: *.elb.vectranet.pl 25.02.07, 20:08 I za co tu placic tyle pieniadzy. Kogo na to stac, z placa przecietna miasta oslztyn na poziomie 1500 brutto, zapomnijcie ze mlodzi tu beda zostawac. Po prostu witaj Anglio! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: lokotor Re: już po 5200m2 za mieszkanie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.03.07, 18:22 to chyba jakaś ściema ! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: (gość portalu) Re: już po 5200m2 za mieszkanie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.03.07, 19:42 Szanowni internauci, mam takie zadanie domowe. Zarobki w Olsztynie wynoszą zgodnie z Internetowym Badaniem Wynagrodzeń około 2.200 PLN brutto, bi.gazeta.pl/im/6/3918/m3918736.jpg co daje poniżej około 1.494 PLN netto, czyli przeciętne małżeństwo w Olsztynie ma w sumie do dyspozycji niecałe 3.000 PLN netto. Chcąc kupić mieszkanie w Olsztynie decyduje się na kredyt. Mieszkanie minimum moim zdaniem 60 m2 x 5.000 PLN = 300.000 PLN. Żeby wziąć kredyt w takiej wysokości na 30 lat, trzeba będzie spłacać comiesięczną ratę w wysokości ok. 1.900 PLN (można łatwo sprawdzić w kalkulatorze kredytowym chociażby na money.pl). Odejmując od zarobionych 3.000 PLN ratę w wysokości 1.900 PLN jak również wszelkie opłaty związane z mieszkaniem w wysokości ok. 600 PLN, żywnością za ok. 500 PLN nie zostaje już więcej na życie absolutnie nic. Pytanie, jaki jest więc sens mieszkać w Olsztynie i po co tak ludzie się pchają do tego miasta, które nie oferuje młodym ludziom absolutnie nic? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: D Re: już po 5200m2 za mieszkanie IP: *.olsztyn.mm.pl 08.03.07, 21:20 Obled!!!!HORORR!!!Dlatego jestem za i popieram mlodych wyjezdzajacych z kraju jak rowniez z Olsztyna.Tu nie maja nic!!WITAJ ANGLIO!!!I jeszcze jedno powinni nawet sie osiedlic w Anglii bo co z tego jak wroca z kasa a tu skarbowka ich oskubie. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: elwu Re: już po 5200m2 za mieszkanie IP: *.adsl.inetia.pl 08.03.07, 21:45 A jednak w 2006 wybudowano w Olsztynie 1299 mieszkań Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Krazy Re: już po 5200m2 za mieszkanie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.03.07, 23:20 Gość portalu: elwu napisał(a): > A jednak w 2006 wybudowano w Olsztynie 1299 mieszkań Na początku 2006 były jednak dużo niższe ceny niż obecnie, ciekawe ile teraz będą deweloperzy sprzedawać mieszkań po 5.200 PLN/m2. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: jajko Re: już po 5200m2 za mieszkanie IP: *.ols.vectranet.pl 09.03.07, 07:24 wlasnie to jest smieszne w olsztynie ,ze ceny ida z zarobiki stoja. Ludzie zastanowcie sie nad tym : bierzesz kredyt na 35 lat i nie stac cie na dzieci , wyjazdy nie mowie juz o godnym zyciu. A przecierz za 35 lat to mieszkanie ( pod warunkiem ze wziales nowe ) sie po prostu rozpadnie . Wystarczy spojrzec jak sie teraz buduje - byle szybciej. Czlowieku zastanow sie ! Rozejrzyj w kolo! Moja mama mieszka w bloku z 81 r - to ma tej chwili 26 lat i jest warte ok 200 tys . Jak wezmiesz kredy na 35 to po spalcie ( jak oczywiscie dozyjesz :) ) bedzie mialo 61 ! Jest sens brac kredyt na 35 lat . Za nowe na 15 tak jak kiedy warto, ale teraz to sorry lepiej wyjechac do normalengo kraju Pa pa Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: gosc z Anglii Polska czy Anglia IP: *.force9.co.uk 09.03.07, 09:29 Ja juz dwano wybralem wybor byl ciezki na poczatku nie bylo lekko ale. Coz teraz pracuje w zawodzie caly czas sie rozwijam a miesiecznie zarabiam tyle co w Polsce przez caly rok. :) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: oko Re: Polska czy Anglia IP: *.ols.vectranet.pl 09.03.07, 16:44 Napisz jaki to zawod ? Bo jezeli zarabiasz ok 12 tys zl na miesiac ( liczac po 1000 zl miesiecznie w Polsce ) to jest ok 2000 Ł miesiecznie to jakis 24 000 rocznie - niezle jak na Polaka w Anglii .. Napisz czy masz prace po studiach czy fizyczna i jaki to zawod ? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: gosc z Anglii Re: Polska czy Anglia IP: *.force9.co.uk 09.03.07, 18:53 Skonczylem nasz kochany UWM na wydziale prawa kierunek admministracja. W Polsce zarabialem wiecej niz 1000 zl na reke Pracuje w preznie rozwijajacym sie wydawnictwie na stanowisku kierowniczym a robie dokladnie to samo co w Polsce. Dowodze zespolem w ktorym sa i polacy i anglicy. Wiem, ze bede zarabial wiecej jak podszkole swoja znojomosc komputerow ( nie mowie o worda ale zagadnienia systemow CRM ) Hmmm osobiscie zanm duzo Polakow zarabiajacych godnie. Razem ze mna pracuje jeszce 3. Moim znajomi pracuja w bankach w firmach pr, design, pracuja tez w sklepach restauracjach i sa szczesliwi. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: gosc z Anglii Dlaczeg ceny sa takie wysokie IP: *.force9.co.uk 09.03.07, 09:26 forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=64&w=58056575 Mysle ze argumenty zawarte w tym watku wiele wyjasnia. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: iza Re: Dlaczeg ceny sa takie wysokie IP: *.tktelekom.pl 09.03.07, 09:38 fakt mieszkania sa bardzo drogie, mam 25 lat i kupłam mieszkanie nowe po 4,5 tys. m kw zarabiam 3800(moja sytuacja znacznie odbiega od statystyk).Wzięłam kredyt na 30 lat i gdy je splacę ono będzie miało 30 lat, teraz mieszkania w takim wieku są o wiele droższe tak wiec uważam że nie stracę a zreszta zawsze można je szybciej sprzedac. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Hanna Re: Dlaczeg ceny sa takie wysokie IP: 88.156.63.* 09.03.07, 10:20 To,ze teraz stać cię na splacanie mieszkania nie znaczy,ze tak będzie zawsze.Co mają robić ci,którzy zarabiają dużo poniżej przeciętnej?Na socjalne z urzędu nie mogą liczyć-jest parę mostów /w Olsztynie nie za dużo/.Branie takich kredytów w obecnych czasach możliwości zarobkowych to pętla na szyję.Młodzi ludzie /w większości/są bez zadnych szans na swój kącik. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: iza Re: Dlaczeg ceny sa takie wysokie IP: *.tktelekom.pl 09.03.07, 10:56 Jak bym miała twoje podejście do życia to do końca życia siedziałabym u rodziców.Różnie w zyciu moze byc ale uwazam że dobrze robie. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Krazy Re: Dlaczeg ceny sa takie wysokie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.03.07, 13:38 Gość portalu: iza napisał(a): > fakt mieszkania sa bardzo drogie, mam 25 lat i kupłam mieszkanie nowe po 4,5 > tys. m kw zarabiam 3800(moja sytuacja znacznie odbiega od statystyk).Wzięłam > kredyt na 30 lat i gdy je splacę ono będzie miało 30 lat, teraz mieszkania w > takim wieku są o wiele droższe tak wiec uważam że nie stracę a zreszta zawsze > można je szybciej sprzedac. Nie wiem czy nie stracisz. Polska ściana wschodnia coraz bardziej się wyludnia i przpomina byłe NRD. Zobacz ile tam kosztują mieszkania, PL czeka to samo. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: iza Re: Dlaczeg ceny sa takie wysokie IP: *.tktelekom.pl 09.03.07, 14:20 mieszkań brakuje a chętni zawsze sie znajdą. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Krazy Re: Dlaczeg ceny sa takie wysokie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.03.07, 16:49 ość portalu: iza napisał(a): > mieszkań brakuje a chętni zawsze sie znajdą. Wątpię, średnia płaca w Olsztynie wynosi niecałe 1.500 pln netto, tak więc chętnych nie będzie. Olsztyn czeka los Frankfurtu nad Odrą gdzie po 89 r. ilość mieszkańców zmniejszyła się o 40%. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: oh Re: Dlaczeg ceny sa takie wysokie IP: *.olsztyn.mm.pl 09.03.07, 20:38 Piszesz głupoty Krazy, masz jakiś dowód na to? Olsztyn się rozwija, a po za tym jest to atrakcyjny region. Przypominasz gościa, który pół roku temu pisał,że cena za m kw. mieszkań w Olsztynie nie przekroczy 3500zł... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: lutek Re: Dlaczeg ceny sa takie wysokie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.03.07, 20:54 ja pamiętam, bo toczyłem z nim o to właśnie spór Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kijan Re: Dlaczeg ceny sa takie wysokie IP: *.olsztyn.mm.pl 10.03.07, 11:58 heh, ja też i wydaje mi się że jest to ta sama osoba:) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Wow Re: Dlaczeg ceny sa takie wysokie IP: *.ols.vectranet.pl 10.03.07, 14:09 Krazy , tak mieszkania pójdą w dół...za jakies 10-15 lat.Obecnie wszyscy deweloperzy,maklerzy,inni fachowcy wiedzą że w Olsztynie mieszkania będą "rosły" i rosły i ...itd.Brutalne ale prawdziwe. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Krazy Re: Dlaczeg ceny sa takie wysokie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.03.07, 00:43 Gość portalu: oh napisał(a): > Piszesz głupoty Krazy, masz jakiś dowód na to? Olsztyn się rozwija, a po za tym > jest to atrakcyjny region. Przypominasz gościa, który pół roku temu pisał,że > cena za m kw. mieszkań w Olsztynie nie przekroczy 3500zł... Nie wiem kogo przypominam dla Ciebie a kogo nie. To, że teraz buduje się mieszkaniówkę nie znaczy, że będzie tak zawsze. Owszem jest to atrakcyjny region ale czy sam Olsztyn jest atrakcyjny? Większość inwestycji turytycznych jest lokowanych w okolicach Mikołajek. I trzeba w końcu obalić mit Olsztyna jako miasta atrakcyjnego turystycznie. Oto liczba turystów zagranicznych odwiedzających dane miasto lub powiat w 2005 r.: 1 WARSZAWA - 744 629 2 KRAKÓW - 731 759 3 WROCŁAW - 216 760 4 SZCZECIN - 206 341 5 POZNAŃ - 165 746 6 GDAŃSK - 147 375 7 POWIAT KOŁOBRZESKI (KOŁOBRZEG) - 112 650 8 POWIAT MRĄGOWSKI (MRĄGOWO) - 110 436 9 POWIAT TATRZAŃSKI (ZAKOPANE) - 76 924 10 ŁÓDZ - 57 790 11 KATOWICE - 57 215 12 CZĘSTOCHOWA - 51 551 13 POWIAT SŁUBICE (SŁUBICE) - 50 989 14 TORUŃ - 49 806 15 POWIAT KAMIEŃSKI - 46 386 16 POWIAT JELENIOGÓRSKI - 47 497 17 BIAŁYSTOK - 44 232 18 LUBLIN - 42 104 19 SOPOT - 38 156 20 ŚWINOUJŚCIE - 34 745 21 GDYNIA - 34 274 22 OLSZTYN - 34 266 23 JELENIA GÓRA - 31 371 Liczba turystów krajowych w Polsce wg. powiatów i miast w 2005 roku: 1 Warszawa - 1 633 052 2 Kraków - 1 209 345 3 Wrocław - 576 698 4 powiat Tatrzański (Zakopane) - 445 098 5 powiat Cieszyński - 436 499 6 Poznań - 433 970 7 powiat Jeleniogórski - 404 329 8 Szczecin - 368 074 9 Gdańsk - 364 897 10 powiat Kołobrzeski (Kołobrzeg) - 295 550 11 Łódź - 258 423 12 powiat Nowosądecki - 251 300 13 Cęstochowa - 229 287 14 powiat Kamieński - 225 506 15 powiat Mrągowski - 207 828 16 powiat Kłodzki - 196 569 17 Katowice - 170 013 18 powiat Pucki - 160 239 19 Toruń - 159 773 20 Lublin - 152 306 21 powiat Nowotarski - 142 311 22 Olsztyn - 135 626 23 Sopot - 133 813 24 Białystok - 125 583 25 powiat Koszaliński - 124 924 26 powiat Bielski - 118 129 27 Świnoujście - 117 744 28 powiat Puławski - 114 846 29 powiat Poznański - 108 018 30 powiat gryficki - 101 750 31 Gdynia - 100 177 32 powiat Sławieński - 99 269 33 powiat Słupski - 98 487 34 powiat Lęborski - 95 969 Jak widać turyści wolą lepiej odwiedzać powiat mrągowski niż Olsztyn, który jest na dalekim 22 miejscu np. za takim Białymstokiem. Co do cen mieszkań, owszem byy kiedyś po 3.500 pln/m2, teraz są po 5.000 pln/m2. Czy płace olsztyniaków tak poszły do góry? Nie - płaca olsztyńska to marne 2.200 pln brutto. Przy takich zarobkach kończy się zdolność kredytowa olsztyniaków. Dopóki był popyt ceny mieszkań szły w górę, teraz będą szły w dół. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: edziu Re: Dlaczeg ceny sa takie wysokie IP: *.olsztyn.mm.pl 10.03.07, 08:30 a co ma do tego zdolnosc kredytowa? Banki dadza promocje i wysrubuja ci zdolnosc kredytowa... i gowno ich bedzie obchodzilo, ze nie bedziesz mial na chleb, wakacje, samochod itp. A Ci co maja gotowke i chca kupic wlasne m, aby nie wiazac sie na cale zycie splacajac marna kawalerke 3 lata temu mogli kupic ladne mieszkanie 50 metrowe, dzis moga kupic 20 metrow.... - w bloku obok... mieszkania poszly w olsztynie kilkaset procent w ciagu ostatnich 3-4 lat... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Krazy Re: Dlaczeg ceny sa takie wysokie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.03.07, 17:13 Gość portalu: edziu napisał(a): > a co ma do tego zdolnosc kredytowa? Banki dadza promocje i wysrubuja ci zdolnos > c > kredytowa... Pamiętaj, że bank to nie instytucja charytatywna. i gowno ich bedzie obchodzilo, ze nie bedziesz mial na chleb, > wakacje, samochod itp. W takim razie jaki sens ma mieszkanie w Olsztynie. Masochizma jakiś? Głodować tylko dlatego, że mieszka się w Olsztynie? A Ci co maja gotowke i chca kupic wlasne m, aby nie > wiazac sie na cale zycie splacajac marna kawalerke 3 lata temu mogli kupic ladn > e > mieszkanie 50 metrowe, dzis moga kupic 20 metrow.... - w bloku obok... > mieszkania poszly w olsztynie kilkaset procent w ciagu ostatnich 3-4 lat... Mimo wszystko uważam, że liczba potencjalnych chętnych do kupna mieszkania w Olsztynie mocno się zawęziła. Nie wiem czy powszechnym zwyczajem tu na tym forum jest wmawianie innym forumowiczom, że kiedyś tu wypowiadali się na pewne tematy w tym przypadku na temat cen nieruchomości. W każdym razie pierwszy raz biorę w dyskusji na ten temat. Po za tym nie zarzekam się, że będzie inaczej w rzeczywistości niż piszę. Jak będzie naprawdę pokaże czas. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: edziu Re: Dlaczeg ceny sa takie wysokie IP: *.olsztyn.mm.pl 10.03.07, 17:22 jak bedzie to zaelzy tylko od naszych developerow, ktorzy jawnie juz dzialaja w zmowie i winduja wspolnie ceny w gore na tym samym pulapie wciaz je utrzymuja wszystkie firmy developerskie.. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kaczor Re: Dlaczeg ceny sa takie wysokie IP: *.ols.vectranet.pl 12.03.07, 20:53 Nie wiem jak u was w firmie ale u mnie kupa ludzi mowi o wyjezdzie z olsztyna wlasnie z wzgledu na ceny mieszkan. Place tu nie odbiegaja od tych w calym regionie a mieszkanie najdrozsze w Warm-maz (ok 3 razy) . Bo nie dajmy sie zwariowac jak masz zarobic 2000 netto w Olsztynie i brac kredyt na 35 lat za 40 m2 - wydasz ok 1000 za kredyt miesiecznie. Lepej jechac do mniejszej miejscowosci - zarobic 1500 i wziac 40 metrow za jakies 80 tys lub na calos - budowac sie za ok 200 tys. I po co sie mordowac w olsztynie ? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: gosc Re: już po 5200m2 za mieszkanie IP: *.ols.vectranet.pl 09.03.07, 11:09 Jestem kawalerem, mam 32 lata, mieszkam z rodzicami i modsza studiujaca siostra. Zarabiam 1200 pln netto. Niestety zaniedbalem sprawe wlasnego "M" i jest mi smutno...:( Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Ja Re: już po 5200m2 za mieszkanie IP: *.ols.vectranet.pl 09.03.07, 16:21 Ja na szczęście mam własne,kupione za gotówkę (zdecydowanie tanio) i własnie będę sprzedawał bo za te pieniądze to ja dom postawię.Działeczka jest i do dzieła:)Jak ktos bierze kredyt na mieszkanie 200-250tys jest "wariatem" że nie stawia małego domku.Pzdr. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: iza Re: już po 5200m2 za mieszkanie IP: *.tktelekom.pl 10.03.07, 14:13 własnie kupiłam mieszkanie i nie uważam sie za wariatkę, nie mialabym czasu na zajecie się domem. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: domownik Re: już po 5200m2 za mieszkanie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.03.07, 16:27 Gość portalu: iza napisał(a): > własnie kupiłam mieszkanie i nie uważam sie za wariatkę, nie mialabym czasu na > zajecie się domem. Nikt nie uważa, że jesteś wariatką. Każdy ma własne zdanie. Ja np. zamiast klity wolę mieć dom. A zajmowanie się domem to czysta przyjemność dla mnie. Jak nie mam czasu są firmy kóre się tym zajmują, no problem. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: apathia Re: już po 5200m2 za mieszkanie IP: 83.14.25.* 10.03.07, 18:39 no rece opadaja , znajomy sprzedal dzis mieszkanie 49m za 6900zl za metr kogo na to stac ,kto to kupuje, a mialo byc tak pieknie , mieszkania , tanie panstwo ,nigdy sobie chyba nie kupie mieszkania , nie stac mnie bedzie , chyba sie rozplacze , co mam robic ? nie bede plakac dzis sobota ide na piwo Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: edziu Re: już po 5200m2 za mieszkanie IP: *.olsztyn.mm.pl 10.03.07, 20:02 albo to byl apartament, albo trafil jednak na jeleni :] Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: apathia Re: już po 5200m2 za mieszkanie IP: 83.14.25.* 10.03.07, 20:23 zaden apartament , zwykle dwa pokoje na parterze , ale okazalo sie ze IPB za metr w jarotach bralo po 6000-6500 zl i sprzedali a teraz maja budowac przy realu i jeszcze nie maja ceny za metr ale ma byc duzo wieksza niz poprzednio ,to od niechcenia powiedzial 6900 i sprzedal po 15minutach Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: edziu Re: już po 5200m2 za mieszkanie IP: *.olsztyn.mm.pl 10.03.07, 20:26 pierwszy raz slysze ze ipb bralo na laszki po 6.5 tys... z tego co dzownilem do nich to brali po 4.5 tys.. i mieli ostanie mieszkanie dwupokojowe z garazem na sprzedaz... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: apathia Re: już po 5200m2 za mieszkanie IP: 83.14.25.* 10.03.07, 22:34 nie wiem skad wzioles 4500zl , zadzwon do IPB tel.5261300 Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: edziu Re: już po 5200m2 za mieszkanie IP: *.olsztyn.mm.pl 10.03.07, 22:50 moze ty mowisz o jakims nowym blok uco dopiero w planach na kiedys jest... na przeciwko ipb buduje polnord.. duzo ladniejsze i nowoczesniejsze budyneczki... po 5180zl za metr... :] wiec teraz juz wiesz ze cena twego znajomego byla kosmiczna, a cena ipb w pornowaniu z konkurencja po drugiej stronie ulicy brzmi dosc kosmicznie.... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Ja Re: już po 5200m2 za mieszkanie IP: *.ols.vectranet.pl 11.03.07, 08:35 Żadne kosmiczne.Arbet sprzedał mieszkania po 6700 a jeszcze bloku nie zaczeli budować.Poza tym dolicz do ceny metra u developera jakieś 400-500zł za metr na wykończenie (średnio oczywiście) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: edziu Re: już po 5200m2 za mieszkanie IP: *.olsztyn.mm.pl 11.03.07, 09:46 gdzie arbet sprzedal mieszkania po 6.7tys za metr moglbys powiedziec? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ogryzek Re: już po 5200m2 za mieszkanie IP: *.160.232.48.olsznet.ec.pl 11.03.07, 10:19 W pałacu na wodzie.Czyli pic na wodę.Takiej ceny za mieszkanie w Olsztynie nie było. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: H. Re: już po 5200m2 za mieszkanie IP: 88.156.63.* 11.03.07, 16:59 Dodam:i nigdy nie powinno być.Tak czytam i zastanawiam się czy to wszystko bajki czy tylko część ?Przecież mieszkania nie są dla normalnych {czytaj:przeciętnych}ludzi.Przecież ci wszyscy tutaj piszący nie mogą być ponad przeciętność.Myślę,że ja chyba jednak nie pasuję do tego grona.Powodzenia! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Krazy 6.700 PLN/m2? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.03.07, 18:25 Gość portalu: H. napisał(a): > Dodam:i nigdy nie powinno być. I nie będzie. W Krakowie ceny mieszkań zatrzymały się na ok. 7.200 PLN/m2 i zaczęły nawet spadać. Olsztyn to niestety nie Kraków tylko miasto z przysłowiowej III ligi. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Ja Re: już po 5200m2 za mieszkanie IP: *.ols.vectranet.pl 11.03.07, 19:57 Owszem była.Są nawet większe jeżeli chodzi o apartamenty.Arbet kupił gdzieś ziemię z widokiem na jezioro.Nie zdążył zacząć budoważ a już mieszkania sprzedane.Było o tym w GO. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Krazy Re: już po 5200m2 za mieszkanie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.03.07, 21:09 Gość portalu: Ja napisał(a): > Owszem była.Są nawet większe jeżeli chodzi o apartamenty.Arbet kupił gdzieś > ziemię z widokiem na jezioro.Nie zdążył zacząć budoważ a już mieszkania > sprzedane.Było o tym w GO. Ten artykuł był o planowanym osiedlu apartamentowców nad jeziorem Krzywym a nie o tym, że wszystko sprzedane. Po za tym cena za m2 tego apartamentowca miała wynosić max 6.000 PLN/m2. Nie wiem jaki ktoś ma interes by pisać nieprawdę na tyym forum i robić przysłowiową wodę z mózgu ludziom. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: oh Re: już po 5200m2 za mieszkanie IP: *.cust.tele2.pl 12.03.07, 01:04 do Ja: Arbet jeszcze nic tam nie sprzedał. do Krazy: finanse.wp.pl/kat,69476,wid,8767353,raportwiadomosc.html?rfbawp=1173654733.374 Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Krazy Re: już po 5200m2 za mieszkanie IP: *.internetdsl.tpnet.pl 12.03.07, 11:32 do oh: www.condohotels.pl Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ogryzek Re: już po 5200m2 za mieszkanie IP: *.160.232.48.olsznet.ec.pl 12.03.07, 06:54 Nie nad Krzywym a nad Długim.Miejsce owszem piękne bo i las miejski obok ,ale ceny jeszcze nie ma .Arbet nie w ciemię bity, może rzeczywiście cenę wyśrubować.Ale na razie buduje z własnych środków nie z kredytów przyszłych wlascicieli mieszkań.Może zorganizuje przetarg na mieszkania ? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Do Ja Re: już po 5200m2 za mieszkanie IP: 212.160.172.* 12.03.07, 08:23 A moim zdaniem to Ty nie za bardzo się orientujesz w cenach na rynku za 250 tys. aktualnie to wybudujesz szałas dla siebie, nic szczególnego. Aktualnie jestem na etapie budowy i wiem co mówię a 200 tys. to masz na stan surowy. dodaj do tego jakieś 300 tys. i możesz mówić o domu. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: betsi Re: już po 5200m2 za mieszkanie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.03.07, 09:44 znajomi pobudowali się miesiąc temu mają 140 m i koszt całkowity razem z działką (55.000)wynosi 340.000 Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Budowlaniec Re: już po 5200m2 za mieszkanie IP: 212.160.172.* 12.03.07, 11:21 Ale większość prac robili we własnym zakresie, ja musiałabym za wszystko zapłacić więc chyba w takiej cenie się nie zmieszczę. Po drugie to standard domu robi dużą różnicę cenową. Można wykończyć dwie łazienki za 5 tys. a mozna wykończyć łazienki za 25 tys. zł. Wszystkich jednak chcę wyprowadzić z błędu, aby nie kalkulowali minimalnych wydatków ale do tego co zakładają dodali ca 40% wtedy będą mogli spokojnie prowadzić inwestycję. Pozdrawiam Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: edziu Re: już po 5200m2 za mieszkanie IP: *.olsztyn.mm.pl 12.03.07, 13:05 a gotowe domy co firmy buduja na przyklad w jonkowie po 250-280 tys z dzialka w stanie surowym zamknietym to zla inwestycja? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Ja Re: już po 5200m2 za mieszkanie IP: *.ols.vectranet.pl 12.03.07, 18:51 Gość portalu: Do Ja napisał(a): > A moim zdaniem to Ty nie za bardzo się orientujesz w cenach na rynku za 250 > tys. aktualnie to wybudujesz szałas dla siebie, nic szczególnego. Aktualnie > jestem na etapie budowy i wiem co mówię a 200 tys. to masz na stan surowy. > dodaj do tego jakieś 300 tys. i możesz mówić o domu. No więc mylisz się bo orientuję się bardzo, sam zaczynam się budować.Znajomy teraz skończył budowę domu 112m2.Systemem gospodarczym wyszedł go 140tys razem z działką.Ja akurat chcę "szałas" bo dom ma mieć do 100m2 i za 200tys postawię go bez problemu tybardziej jak ktoś wspomniał jeszcze 3-4m-ce temu w Jonkowie były gotowe!! domy wraz z działką w granicach ~250tys tyle że na nich ktoś jeszcze musiał zarabiać.Pozostaje bardzo ważna kwestia, w jakiej technologii chcesz budować. P/S w zeszłym miesiącu był naprwdę ładny dom (z lat 90-tych po kapitalnym remoncie) 110m2,około 15km do centrum Olsztyna za 220tys z działką prawie 30arów. Odpowiedz Link Zgłoś