Dodaj do ulubionych

Relacja z dzisiejszej sesji Rady

19.05.11, 21:06
Czy Burmistrzowie z NU i PIS długo będą się zasłaniać poprzednikami, każdą wypowiedź zaczynają "a za Pana czasów", "ciągle sprzątamy po was", "przyzwyczailiście urzędników".

Panowie weźcie się do roboty, władza nie polega na ciągłym mówieniu o przeszłości.
Obserwuj wątek
    • albwu autostrada S2 19.05.11, 22:50
      Radni sami nareszcie zobaczyli do czego doprowadzila ich blokada budowy autostrady przez Ursynów. Teraz bedą mieli autostardę dochodzącą do Ursynowa z ruchem nie majacym ujscia, a więc rozchodzacym sie po Ursynowie
      • jan-w Obwodnica S2 19.05.11, 23:45
        Takie są zawsze skutki działań fałszywych "ekologów" którzy blokując budowę obwodnicy, spowodowali wylanie się całego ruchu z jej części na Ursynów. Teraz zamilkli i schowali się w mysią norę.
        • thorndike Jakoś się rozejdzie 20.05.11, 09:38
          A ja mam nadzieję, że problem z autostardą nie jest wcale taki poważny.

          Po pierwsze, po wprowadzeniu opłat za autostrady, już w tym roku, zdecydowanie zmaleje ruch na autostradach - przeciętny Kowalski nie jest skłonny dodatkowo wydać równowartości 4 litrów benzyny (na każde 100 km) za samo tylko prawo do poruszania się autostradą.

          Po drugie, autostrada A2 nie będzie najbliższych latach gotowa, bo Chińczycy nie wybudowali na czas 2 ważnych odcinków tej drogi. Ergo - niewiele samochodów wjedzie w Puawską od strony (niegotowej) A2.

          Po trzecie, ruch samochodowy ma naturalną tendencję do samoregulacji. Jeśli w okolicy Puławskiej będą się tworzyć korki, to większość kierowców tranzytowych po prostu ominie Warszawę inna drogą (Magdalenka, północna nitka obwodnicy Warszawy, itd.)

          Więc problem jest raczej wyolbrzymiany.
          • turtle3 Re: Jakoś się rozejdzie 20.05.11, 17:32
            Byłem wczoraj na Radzie i po wysłuchaniu i obejrzeniu prezentacji na temat wyników badań ruchu w tym regionie dochodzę do tego samego wniosku. Ci, którzy lamentują na temat kokrów na Puławskiej mogą trochę odpuścić, bo POW od Puławskiej na zachód przejmnie gro ruchu, który teraz pakuje się od Piaseczna w stronę Mokotowa, także o wiele gorzej niż teraz nie będzie, bo to, co przybędzie z autostrady, zostanie zrekompensowane tym, co nią na zachód pojedzie.

            Mówienie, że ruch z autostrady wjedzie masowo na Ursynów to czysta demagogia, bo niby po co mieliby tu ludzie wjeżdżać? Żeby zrobić zakupy w Tesco? Prawdziwy problem wygenerujemy sobie sami na Płaskowickiej, gdzie będzie wjazd i gdzie prawdopodobnie mnóstwo ludzi z dzielnicy będzie chciało wjechać na POW w stronę zachodnią. Tu faktycznie mogą pojawić się dantejskie sceny w porannym szczycie.

            A co do tradycyjnych na tym forum wycieczek politycznych, to chyba są nie na miejscu, bo debata była merytoryczna i pytania ze wszystkich stron do przedstawicieli "centrali" były na dobrym poziomie. Zresztą panowie z centrali powiedzieli, że nie mają nawet 800 tys. PLN na jakąś tam drobną zmianę, także nie bardzo wiem, z czego te drogi na Ursynowie mają być rozbudowywane. Podobno miasto nie ma pieniędzy, więc nie da.
            • jan-w POW jest prostopadła do Puławkiej. 20.05.11, 18:29
              Problem nie w tym że "wjadą" po wyimaginowane zakupy(?), ale w tym że będą przez Ursynów "przejeżdżać" na drugą stronę Wisły i dalej. Czyli Doliną Służewiecką i wszelkimi wykombinowanymi skrótami. Płacenie za autostrady nie ma tu nic do rzeczy. Za jazdę obwodnicą się przecież nie płaci. POW przebiega z zachodu na wschód, więc ruch Puławską z południa na północ niespecjalnie ma tu coś do rzeczy. Widzę że niezłą demagogię Guział zorganizował.
              Przecież z zachodu nie będą wjeżdżać mieszkańcy Piaseczna.
              Twierdzenie że dodatkowy ruch z zachodniej części Polski i Mazowsza dojeżdżający tylko do Puławskiej nie zwiększy korków na Ursynowie to żałosna próba mącenia ludziom w głowach.
              • turtle3 Re: POW jest prostopadła do Puławkiej. 21.05.11, 12:17
                > POW przebiega z zachodu na wschód, więc ruch Puławską z południa na północ niespecjalnie ma tu coś do rzeczy. Widzę że niezłą demagogię Guział zorganizował.

                Janie, mna do rzeczy, bo wielu ludzi, którzy teraz pchają się na skrzyżowanie z Rzymowskiego i potem jadą w stronę np Woli wjedzie w POW a potem NS lub pojedzie dalej. O tym własnie napisałem. A co do wycieczek politycznych, to tak się składa, że analizy te przygotowało Biuro Planowania Rozwoju Warszawy a władze dzielnicy, podobnie jak mieszkańcy, tylko się przysłuchiwały. Chyba że sugerujesz, że obecnie rządzące w dzielnicy urzędasy już przed wyborami wpłynęły na jego metodologię i sposób przeprowadzenia ;-).
                • thorndike Re: POW jest prostopadła do Puławkiej. 21.05.11, 15:12
                  jan-w napisał:

                  Problem nie w tym że "wjadą" po wyimaginowane zakupy(?), ale w tym że będą przez Ursynów "przejeżdżać" na drugą stronę Wisły i dalej. Czyli Doliną Służewiecką i wszelkimi wykombinowanymi skrótami.

                  Auta jadące autostradą A2, następnie Puławską i Doliną Służewiecką właśnie w ten sposób OMINĄ Ursynów.

                  Płacenie za autostrady nie ma tu nic do rzeczy. Za jazdę obwodnicą się przecież nie płaci.

                  Ma na Puławskiej ma się kończyć własnie AUTOSTRADA A2. O tym dyskutujemy.

                  Przecież z zachodu nie będą wjeżdżać mieszkańcy Piaseczna.

                  Będzie wjeżdżał tranzyt z autostrady A2. Dla jasności przypominam, że A2 przebiega właśnie z zachodu na wschód (z Łodzi przez Warszawę do Siedlec). A nie inaczej.


                  [/b]
                  • arnise Re: POW jest prostopadła do Puławkiej. 21.05.11, 15:26
                    Autostrada A2 kończy się w Konotopie
                  • jan-w Re: POW jest prostopadła do Puławkiej. 21.05.11, 18:47
                    1. Nie ominą, ponieważ Dolina Służewiecka już jest kompletnie zakorkowana. Będą więc szukać i wykorzystywać alternatywne drogi przez Ursynów. Dodatkowe zakorkowani DS wpłynie na zwiększenie korków na Ursynowie.
                    2.Jak słusznie zauważył Arnise, autostrada nie będzie docierać do Puławskiej. Proponuję zapoznanie się z łatwo dostępną (np na stronach siskom) dokumentacją.
                    www.siskom.waw.pl/s2.htm
                    3. Ostatni punkt posta tłumaczący że mieszkańcy Piaseczna nie będą wjeżdżać od strony zachodniej, ponieważ A2 (a tak naprawdę POW) będzie przebiegać z zachodu na wschód co właśnie pisałem w poście z którym polemizujesz jest chyba efektem zbyt szybkiego naciśnięcia "Wyślij"? ;-)
                    • thorndike Re: POW jest prostopadła do Puławkiej. 23.05.11, 11:55
                      jan-w napisał:

                      > Jak słusznie zauważył Arnise, autostrada nie będzie docierać do Puławskiej. P
                      > roponuję zapoznanie się z łatwo dostępną (np na stronach siskom) dokumentacją.
                      > www.siskom.waw.pl/s2.htm

                      Z tej mapy jasno wynika, że autostrada A2 w wężle Konotopa rozgałęzi się w 2 kierunkach - przejdzie w S8 i S2.

                      Czyli - tak jak wyraźnie napisałem - większość aut jadących autostradą A2 (z zachodu na wschód) bedzie kontynuowała jazdę trasami S8 i właśnie S2 (przedłużenie A2 na południu Warszawy).

                      Polecam podpis pod mapką SISCOMu:

                      W węźle "Konotopa" nowy wlot autostrady A2 do Warszawy będzie się rozgałęziać na trasę POW oraz drogę ekspresową nr S7/S8 stanowiącą przedłużenie istniejącej Trasy Toruńskiej w kierunku zachodnim, zapewniając sprawne rozprowadzenie ruchu z autostrady do północnych i południowych dzielnic Warszawy.
                      • jan-w Re: POW jest prostopadła do Puławkiej. 23.05.11, 12:23
                        Jak widać sama umiejętność czytania nie wystarcza do zrozumienia tekstu.
                        Podpowiedź: S2 i S8 to nie A2 i nie są autostradami. Z czego wynika wiele rzeczy ale m. in. to że kłamstwem jest twierdzenie że POW miała być płatna.
                        Trasa POW ani Droga Ekspresowa S7/S8 to nie jest Autostrada A2. Dla ułatwienia - Puławska to nie jest Aleja Niepodległości ani Marszałkowska.
                        Pisanie ewidentnych sylogizmów naprawdę nie wybieli Guziała który wspinał się do władzy protestując przeciw budowie POW pod Ursynowem, a teraz roni krokodyle łzy nad skutkami jej braku. Faktów nie da się zakrzyczeć.
                        • thorndike Re: POW jest prostopadła do Puławkiej. 23.05.11, 16:06
                          jan-w napisał:

                          > Podpowiedź: S2 i S8 to nie A2 i nie są autostradami. Z czego wynika wiele rzec
                          > zy ale m. in. to że kłamstwem jest twierdzenie że POW miała być płatna.

                          Proszę mi nie zarzucać (bezpodstawnie) kłamstwa!

                          Nigdzie nie napisałem, że POW ma być płatna. Napisałem natomiast, ze płatna będzie autostrada A2, z której ruch w większości będzie kierował się do S8 i S7 (czyli POW).
                          Stąd prosty wniosek, że wprowadzenie opłat za przejazd autostradą A2 BĘDZIE miało wpływ na zmniejszenie się ruchu na POW.

                          Jasne?

                          Proszę dokładnie czytać moje wypowiedzi! I nie wprowadzac innych uczestników dyskusji w błąd, Panie janie-w!
                          • jan-w Re: POW jest prostopadła do Puławkiej. 23.05.11, 16:48
                            Przecież bezsensownego argumentu o płatności za autostrady użyłeś w dyskusji na temat korków spowodowanych brakiem kontynuacji POW na wschód od Puławskiej.
                            Teraz piszesz że twoja wypowiedź była nie na temat. Uważam dokładnie tak samo i miło mi że cię o tym przekonałem.
                            forum.gazeta.pl/forum/w,643,125361954,125373146,Jakos_sie_rozejdzie.html?wv.x=2
                            • thorndike Re: POW jest prostopadła do Puławkiej. 24.05.11, 10:28
                              Co takiego? To jakiś absurd.
                • jan-w Re: POW jest prostopadła do Puławkiej. 21.05.11, 19:02
                  Nie tylko sugeruję, ale z pełnym przekonaniem twierdzę że obecny burmistrz i jego współtowarzysze z Naszego Ursynowa aktywnie walczyli z budową POW. Efektem takich działań jest przerwa w budowie. Nie są to więc żadne "wycieczki polityczne" tylko przedstawienie faktycznych działań Guziała i NU opłakanych w skutkach dla naszego (nie ich) Ursynowa.
                  www.passa.waw.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=4356&Itemid=219
              • arnise Re: POW jest prostopadła do Puławkiej. 21.05.11, 15:11
                Problem jak zwykle jest gdzie indziej. Zamiast w momencie wydania decyzji o zabudowie miejskiej na Ursynowie dokonać aktualizacji planów do dnia dzisiejszego (a właściwie do 2005, bo wtedy zaczęły się DUŚ-ie na części S2 na zachód od Puławskiej) tego nie uczyniono. Stąd sprawa jest cokolwiek bezsensowna. Zamiast zamykać Ursynów za wszelką cenę promuje się jego "przejezdność", no i będzie coraz gorzej, jak nie przymierzając na Mokotowie, gdzie jest potwornie. No ale to, jak sądzę, taka nasza mentalność - mam źle to sąsiad będzie miał jeszcze gorzej.
                • albwu Re: POW jest prostopadła do Puławkiej. 23.05.11, 15:22
                  a może by tak - aby nie blokować Ursynowa tysiacmi pojazdów - to wprowdzic tylko dopuszczenie do wyjazdu z Ursynowa z jednoczesnym zakazem wjazdu na Ursynów.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka