overshoe 20.01.06, 16:41 "Wszystko co najgorsze to ze wschodu" Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
Gość: Tygrysio_misio Mróz! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.01.06, 16:43 co za bzdury i po co ktos napisal taki artykul?? bo nie mial co robic...powywalac na zbity pysk tych dziennikarzyn ktorzy nie maja o czym pisac i sie od razu podniesie poziom na portalu Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Venyel Mróz! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.01.06, 09:53 Lepsze dużo śniegu, czy mróz? U mnie temperatura utrzymuje się około 0, lecz mamy 0,5m śniegu. Wyjechałem do rodziny na wschodzie polski, a tam zimno, lecz mala śniegu. Ja wybieram dużo śniegu. A jak wy? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: will wez pigulke!! IP: 217.153.150.* 20.01.06, 16:48 P. Marianna Stańczykowska najpierw mowi o rzeczach oczywistych, a swoja glupote jeszcze koronuje hipochondrycznym: "I o profilaktycznej aspirynie - łyknijmy ją wieczorem, jeśli długo byliśmy na dworze i jeśli czujemy, że coś nas zaczyna łamać." taaak, faszerujmy sie pigulkami, to bedziemy zrowsi.. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ajka Re: wez pigulke!! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.01.06, 17:01 co za bzdury! aż dziw bierze,że tyle ludzi w Polsce żyje bo przecież kiedyś, to było normalne,że zimy są mroźne i śnieżne.Nie takie zimy ludzie przetrzymywali ! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: gosia Re: wez pigulke!! IP: *.domena.pl / *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.01.06, 20:11 No własnie ,obecnie w Polsce panuje histeria ,tak jakbysmy pierwszy raz mieli zimę mróz -żyjemy przeciez w tropikach .Nie chce nic juz pisać ,ale u mnie w mieście było dzis plus 2 i padał deszcz(zachód Polski)i jeszcze tej zimy chyba nie by ło ,mniej niz -4 A ci co żyją na codzień na wschodzie typu białystok to chyba maja tak co roku i jest ok..../. dajcie spokoj histerii.......... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Ozimina -22, -15 IP: *.ols.vectranet.pl / 62.29.133.* 20.01.06, 22:50 "Jest minus 20 st. Odmrażają się stopy i dłonie. Ale za to - pod warunkiem że nie pada śnieg - niebo jaśnieje promieniami słońca. W nocy pojawiają się na nim tysiące gwiazd, widać nawet te najbledsze." Jest -21 ale niestety ani jednej nie widać. Czyżbym miał nie wierzyć "Metru"? "Przy minus 15 st. pękają mu naczynia krwionośne na twarzy, a wdychając zimne powietrze ustami, dostaje zapalenia płuc albo oskrzeli." rano było -25 i czuję się dobrz mimo przymusowego 40minutowego spaceru. Może ja mam gdzieś turboaspirynę wszytą? :} Oj, jakiś denny ten artykuł. Widzę, że Metro i ND zmieniły gazetę.pl na taką "dla ludu". Aż czasem przykro czytać te bzdety. Chociaż te galerie ładne. Odpowiedz Link Zgłoś
pyosalpinx Re: wez pigulke!! 20.01.06, 17:26 Rzeczywiscie dosc durna "dermatologiczka", bo kiedy juz lamie w kosciach to juz nie jest profilaktyka. no nie uwazala na studiach i dlatego "skorna" zostala. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: jambroży Re: wez pigulke!! IP: *.albq.qwest.net 20.01.06, 17:47 Uważaj z tą pigułką, bo cię ekskomunikują! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: thorn Najciekawsze w artykule IP: *.tvk.torun.pl 20.01.06, 18:40 0° - radiomaryjni zakładają moherowe berety. Minus 2° - zamarza woda morska. Kiedy temperatura podskoczy, lód roztopi się, ale będzie już wtedy wodą słodką, doskonale nadającą się do picia. Minus 10° - przedszkolaki przestają wychodzić na podwórka. Minus 12° - zamarzają instalacje wodociągowe i kanalizacyjne, kaloryfery pękają. Człowiek też zaczyna czuć się gorzej. Minus 15° - pękają mu naczynia krwionośne na twarzy, a wdychając zimne powietrze ustami, dostaje zapalenia płuc albo oskrzeli. Minus 20° - procesy metaboliczne zaczynają się spowalniać, a naczynia krwionośne kurczyć. Układ krążenia gorzej "dba" wtedy o najsłabiej ukrwione części ciała, czyli stopy i dłonie, bo musi pilnować ukrwienia mózgu. Minus 20° - odmrażają się stopy i dłonie. Minus 50-60° - zaczyna się leczenie zimnem. Minus 70° - kościoły zaczynają być ogrzewane. Minus 110-160° - normalizuje się ciśnienie, zwiększa się odporność organizmu i poprawia samopoczucie, goją się urazy i opóźnia starzenie. Minus 190° - Eskimosi zakładają kurtki. Minus 250° - Eskimosi chowają się w igloo™ Minus 273° - czas staje w miejscu, człowiek staje się nieśmiertelny. Odpowiedz Link Zgłoś
pyosalpinx Re: wez pigulke!! 27.01.06, 10:55 chodzi oczywiscie o pigulki witaminowe Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kropek_uk Z ta aspiryna to jest wogole ciekawie: podaje sie IP: *.range86-139.btcentralplus.com 20.01.06, 19:23 ja profilaktycznie takze i przeciwko wiencowce, ale...moze powodowac krwawienia wewnetrzne, przewodu pokarmowego (sa na rynku specjalne powlekane aspiryny, ktore przed tym ponoc chronia, ale nie kazdy o nich wie). Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: edi Re: Mróz! IP: *.fbx.proxad.net 20.01.06, 17:16 a ja se jutro ide pokopac w pilke o 9 ma byc 2st tylko ze mieszkam we Francji pozdro Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: j Re: Mróz! IP: *.chello.pl 21.01.06, 06:50 Gość portalu: edi napisał(a): > a ja se jutro ide pokopac w pilke o 9 > ma byc 2st > tylko ze mieszkam we Francji Przy -2 kopie się kiepsko, bo śnieg jest wilgotny. Najlepsze zimowe warunki do kopanej to między -5 a -7 stopni - śnieg jest wtedy kruchy, sypki i piłka dobrze sie toczy. Przy teperaturze poniżej -10 sportu na swieżym powietrzu już nie lubię i nie uprawiam. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: PO larnik DO mowy Re: Mróz! IP: *.bielsko.dialog.net.pl 20.01.06, 17:16 "Ale wybierajmy jedynie ubrania wykonane z naturalnych tkanin. Sztuczne mogą doprowadzić do szybkiego wyziębienia organizmu." Najgorszy jest Polartec ThermalPro i Polartec 300 w połączeniu z kurtką z goretexu. Jak dodać do tego bieliznę termoaktywną, to naprawdę można zmarznąć... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Ewa No, jesli dla Ciebie tkaniny technologiczne... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.01.06, 18:27 ...wchodzą do zbioru zwykłych "sztucznych"... To chyba jednak nieco inne kategorie? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: PO larnik DO mowy Re: No, jesli dla Ciebie tkaniny technologiczne.. IP: *.bielsko.dialog.net.pl 20.01.06, 22:43 No pewnie, że inne. Ale po co ludziom robić wodę z mózgu? Popularne "polary" kupowane na rynku też są "sztuczne", a wiele z nich grzeje lepiej niż naturalna gruba bluza z bawełny. Po prostu podział na naturalne (wełna, bawełna) i "sztuczne" (anilana, nylon) sprzed 30 lat nijak nie ma zastosowania do dzisiejszych ubiorów zimowych. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Ewa To prawda. Ale dla dobra naszych "patentów"... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.01.06, 09:20 ...pokazujmy, że są czyms innym niż tkanina po prostu sztuczna. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: xp Re: Mróz! IP: *.swan.ac.uk 20.01.06, 17:31 Mieszkalem kiedys 2 lata na polnocy Szwecji, takie mrozy sa tam dosc czeste i nic mi "nie popekalo" ... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: marred Re: Mróz! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.01.06, 17:43 A u ruskich tak zimno ze przywoza do szpitala ludzi z poprzymarzanymi komorkami do uszu ;] Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: FreakyMisfit Re: Mróz! IP: *.dialog.net.pl / *.dialog.net.pl 20.01.06, 17:59 Czy ktoś jeszcze wątpi w konieczność postawienia elektrowni atomowych, coby mieć więcy prundu na przemysł i na ogrzewanie chałupy? :-) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Ewa Re: Mróz! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.01.06, 18:29 Używajmy kremu, ale uwaga: półtłustego - co za bzdura! Jakbym sie posmarowała w taka pogodę póltłustym, to bym chyba umarła z bólu. Półtłusty to jest dobry na 0 stopni. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: rs232 e tam IP: *.euro-net.pl 20.01.06, 18:43 A ja jak zwykle do pracy o 7 rano pol godziny rowerem i jakos zyje. ;] Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: skrzat Re: e tam IP: 144.92.124.* 20.01.06, 18:53 Ja tez do pracy jezdze rowerem, okolo 3km... troche pali w twarz, ale wcale nie jest tak zle! Odpowiedz Link Zgłoś
plxpl Pewnie po ulicach? 20.01.06, 21:30 Pewnie po ulicach jezdzicie? Jak jest taki sliczny lodzik albo kasza na drodze? Gratuluje głupoty. Tylko szkoda tego co prowadzi auto i jedzie za wami lub was własnie wyprzedza. Bo winny to on za bardzo nie jest, że jakiś debil jezdzi roerem po lodzie. W zeszlym tygodniu mialem 2 tego typu zdarzenia - jechalem za gościem i liczylem minuty kiedy się wywali. 1.5 minuty... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: osmich Re: Pewnie po ulicach? IP: *.internetdsl.tpnet.pl 20.01.06, 22:06 Nie rozumiem jak można tak głupio napisać na forum. To że Ty masz samocód i do pracy jeździsz w cieple, nie odczuwając żadnych mrozów to nie znaczy że każdy tak ma. Niestety są ludzie którzy nawet w tak niemiłą pogode muszą jeździć na rowerach. Z drugiej strony to może oni jeżdżą na rowerach dla sportu. Takich ludzi to trzeba chwalić i podziwiać a nie wyzywać od debili. Kiedy ja mijam samochodem rowerzyste to zwalniam i wymijam w jak największej odległości aby nic złego się nie stało. No ale niestety są i tacy ludzie co jadą za nim i liczą czas aż sie przewróci. A najlepiej jakby złamał jeszcze kark. Wtedy to by była sensacja nie z tej ziemi. Brawo dla takich ludzi. Brawo... Odpowiedz Link Zgłoś
plxpl Re: Pewnie po ulicach? 25.01.06, 17:23 Alez nie jazda na rowerze jest tu złem, tylko jazda w takich warunkach. Rowerzyści są wtedy zagrożeniem dla siebie i dla innych. Ja od maja do pazdziernika także jeżdże do pracy rowerem-mimo wszytsko po chodnikach bo mi życie miłe. Moja krytyka dotyczy osób nieodpowiedzialnych, którzy po lodzie i śniegu jeżdzą na rowerach.I to po ulicach miedzy szmochodami! To tak jakbym ja nie zmienial w aucie opon na zimowe i jezdzil po lodzie 100km/h. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: yebać swobode Angelika Swoboda = totalna debilka IP: *.static.sdsl-line.inode.at 20.01.06, 18:53 Autorka artykułu to jakaś kompletna debilka, na ale czego można się spodziewać po "dziennikarce" o imieniu Angelika pracującej w darmowej gazetce. Tekst wprost poraża swoją głupotą, gdyby brać na serio te wypociny to dziś wymarła by z 1/3 Polaków a wszystkiem pozostałym odleciałyby ręce i nogi z mrozu. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: rosi stwarzacie problem :/ IP: 193.239.63.* 20.01.06, 19:40 jejuu jakie wy problemy macie.. napisalibyscie lepiej od niej?? To prosze piszcie, skoro wszyscy jestescie tacy mądrzy:/ Po przeczytaniu wszystkich waszych komentarzy wychodzi na to, że lepiej wiecie co robić...wiec napiszcie artykuł. Czekam z niecierpliwością jak wam pójdzie:/ Odpowiedz Link Zgłoś
tygrysio_misio Re: stwarzacie problem :/ 20.01.06, 20:13 nie raz przezylam takie mrozy....3 lata temu bylo u mnie rano -36!!!! i zyje...mimo ze przeciez juz przy -15 mozna nabawic sie chorob a przy -20 to juz organizm przestaje pracowac Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kuba Re: Mróz! IP: *.microsoft.com 20.01.06, 19:41 no iczego wy sie wszyscy tu ludzie czepiacie, to jest po prostu sympatyczny artykul- komentarz do pogody, czy wzystko musi czemus sluzyc? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: sceptyk Re: Mróz! IP: *.zeork.com.pl 20.01.06, 21:00 To Pan Doktor Angiolog miał pecha, bo w HK w czasie naszej zimy jest raczej ciepło.Sprawdziłem, to wiem, a artykulik-zbyt wiele nieścisłości( krem półtłusty, hihihi) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: osmich Re: Mróz! IP: *.internetdsl.tpnet.pl 20.01.06, 22:11 Ja dziś pracowałem jakieś 2 godziny na dworze i żyje, a było u mnie -10st. C. Odpowiedz Link Zgłoś
jagna_wajler Re: Mróz! 20.01.06, 22:22 Co za bzdury!!! Pół roku miezzkałam w Finalandii i jak nam temp rosła do - 10 to było nam za ciepło...Do wszystkiego się można przyzwyczaić.. A Finowie- przy - 25 jeżdżą na rowerze, tylko kaski wkłądają, zeby się nie pośliznać na lodzie, no i biegają na kąpiele w przerębli...Mróz jeszcze nikomu nie zaszkodził, jedynie głupota.. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: rumpelst Re: Mróz! IP: *.acn.waw.pl 20.01.06, 22:25 Zgadzam sie jakies pierodoly wypisuja. Ja zadnych kremow nie stosuje i nic mi nie jest. Oczywiscie dluzej niz kilkanascie minut na mrozie nie przebywam ale spacerow w taka pogode sie raczej nie robi... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: mee... Re: Mróz! IP: *.avenel01.nj.comcast.net 20.01.06, 23:56 ...na dachu...? Gość portalu: osmich napisał(a): > Ja dziś pracowałem jakieś 2 godziny na dworze i żyje, a było u mnie -10st. C. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: mee... ...A CO MYSLICIE O ...FLORYDZIE... IP: *.avenel01.nj.comcast.net 20.01.06, 23:47 ...bo mee...mysli intesywnie chociaz dzisiaj u mee...byla wiosna z krotkim rekawkem...tylko te drzewa takie puste ...takie szare... ...www.floryda.com/ Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Europa Re: ...A CO MYSLICIE O ...FLORYDZIE... - Ibiza!!! IP: *.securenet.net / *.securenet.net 21.01.06, 00:16 My w Europie mamy Hiszpanie, Wlochy, Grecje, poludniowa Francje,Cypr,Malte, Wyspy Kanaryjskie, Ibize, mamy niedaleko Afryke Pln., wiec nie interesuje nas Floryda. Co do wakacji za oceanem Atlantyckim, to wybieramy Meksyk, Kube, Brazylie, Karaiby, a USA, kraj plastikowej kultury i mass-mediow, to nie dla nas! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: mee... Re: ...A CO MYSLICIE O ...FLORYDZIE... - Ibiza!!! IP: *.avenel01.nj.comcast.net 21.01.06, 00:20 ...WY...to tak w imieniu ...LUDU...zdaje sobie sprawe co jest w europie...ale polecam floryde...tam osiedla sie duzo europejczykow i nie tylko...z wymienionych przez ciebie krajow... My w Europie mamy Hiszpanie, Wlochy, Grecje, poludniowa Francje,Cypr,Malte, > Wyspy Kanaryjskie, Ibize, mamy niedaleko Afryke Pln., wiec nie interesuje nas > Floryda. > Co do wakacji za oceanem Atlantyckim, to wybieramy Meksyk, Kube, Brazylie, > Karaiby, a USA, kraj plastikowej kultury i mass-mediow, to nie dla nas! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: brrrrrrr zdjęcie samochodu IP: *.media4.pl 20.01.06, 23:51 ciekawe jak on tam drzwi otworzył żeby sie do maski dostać :) - faktycznie mogło być gorzej :) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: mee... Re: zdjęcie autobusu... IP: *.avenel01.nj.comcast.net 20.01.06, 23:55 ...tego z gdanska do pszczolek...co za syf... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: mee... CIEPLO UCIEKA PRZEZ GLOWE... IP: *.avenel01.nj.comcast.net 21.01.06, 00:51 ...biezcie przyklad z moherowych beretow... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: jo kup samochod ze stala grzalka pod miska olejowa IP: 141.117.77.* 21.01.06, 00:51 Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Kunert Musze jechac do Polski IP: *.dip0.t-ipconnect.de 21.01.06, 01:09 na pogrzeb, jak to czytam mam starcha jak cholera, bo normalnie w taka pogode nie nalezy ruszac sie z cieplej chalupy. Niech to szlag trafi, rozsadek mowi nie jedz, obowiazek mowi jedz. I badz tu madry, pije juz na ta okazje jeden dzien. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Bog Re: Mróz w Rosji -za Ukraine IP: *.securenet.net / *.securenet.net 21.01.06, 01:43 Ten mroz w Rosji to kara boska za Ukraine! Nie mam litosci dla kacapow, to chcieli usmiercic miliony Ukraincow poprzez zakrecenie kurkow z gazem! Jak Kuba Bogu, tak Bog Kubie! Odpowiedz Link Zgłoś
pawik69 Re: Mróz w Rosji -za Ukraine 21.01.06, 02:39 raczej jak Kuba Bogu, tak Bog Rosji ;) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: agata PROSZE PAMIETAJCIE O ZWIERZETACH !!!!!! IP: *.sie.vectranet.pl / 81.15.177.* 21.01.06, 03:00 uchylcie drzwi do klatek, wezcie psy z podworek, zaniescie cos do schroniska, zwierzeta lezace w miescu przy 20-stopniowym mrozie szybko sie wychladzaja. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kisiel Re: Mróz! IP: *.iry.warszawa.supermedia.pl 21.01.06, 09:11 a gdzie kupic plyn do spryskiwacza co by choc z -35 stopni wytrzymal??? kiedys koncentrat kupywalem co do -50 stopni byl i spoko a teraz dupa :( nigdzie go znalezc nie moge :( Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: OJCIEC MRÓZ MRÓZ IP: *.olsztyn.mm.pl 21.01.06, 13:47 hohohoho dobry mróz nie jest zły :P wreszcie wspaniała zima jak za czasów młodości moich rodziców, a nie tylko deszcz i chlapa. Będzię co wspominać latem :D kiedy będziemy mieli dość żaru z nieba ;] Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Marta Z Suwałk Re: Mróz! IP: *.akademiki.uni.torun.pl 21.01.06, 14:03 Dzięki bogu nie przebywam aktualnie w domu, ale tu w Toruniu tez nie jest za różowo. Współczuje wszystkim ziomkom. Poprostu nie wychodzcie z domó, grube skarpety i przykleić się do pieca:))))) Odpowiedz Link Zgłoś