20.01.06, 16:41
"Wszystko co najgorsze to ze wschodu"
Obserwuj wątek
    • Gość: Tygrysio_misio Mróz! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.01.06, 16:43
      co za bzdury

      i po co ktos napisal taki artykul?? bo nie mial co robic...powywalac na zbity
      pysk tych dziennikarzyn ktorzy nie maja o czym pisac i sie od razu podniesie
      poziom na portalu

      • Gość: Venyel Mróz! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.01.06, 09:53
        Lepsze dużo śniegu, czy mróz?
        U mnie temperatura utrzymuje się około 0, lecz mamy 0,5m śniegu. Wyjechałem do
        rodziny na wschodzie polski, a tam zimno, lecz mala śniegu. Ja wybieram dużo
        śniegu. A jak wy?
    • Gość: will wez pigulke!! IP: 217.153.150.* 20.01.06, 16:48
      P. Marianna Stańczykowska najpierw mowi o rzeczach oczywistych, a swoja
      glupote jeszcze koronuje hipochondrycznym: "I o profilaktycznej aspirynie -
      łyknijmy ją wieczorem, jeśli długo byliśmy na dworze i jeśli czujemy, że coś
      nas zaczyna łamać."

      taaak, faszerujmy sie pigulkami, to bedziemy zrowsi..
      • Gość: ajka Re: wez pigulke!! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.01.06, 17:01
        co za bzdury! aż dziw bierze,że tyle ludzi w Polsce żyje bo przecież kiedyś, to
        było normalne,że zimy są mroźne i śnieżne.Nie takie zimy ludzie przetrzymywali !
        • Gość: gosia Re: wez pigulke!! IP: *.domena.pl / *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.01.06, 20:11
          No własnie ,obecnie w Polsce panuje histeria ,tak jakbysmy pierwszy raz mieli
          zimę mróz -żyjemy przeciez w tropikach .Nie chce nic juz pisać ,ale u mnie w
          mieście było dzis plus 2 i padał deszcz(zachód Polski)i jeszcze tej zimy chyba
          nie by ło ,mniej niz -4
          A ci co żyją na codzień na wschodzie typu białystok to chyba maja tak co roku i
          jest ok..../.
          dajcie spokoj histerii..........
        • Gość: Ozimina -22, -15 IP: *.ols.vectranet.pl / 62.29.133.* 20.01.06, 22:50
          "Jest minus 20 st. Odmrażają się stopy i dłonie. Ale za to - pod warunkiem że
          nie pada śnieg - niebo jaśnieje promieniami słońca. W nocy pojawiają się na nim
          tysiące gwiazd, widać nawet te najbledsze."
          Jest -21 ale niestety ani jednej nie widać. Czyżbym miał nie wierzyć "Metru"?

          "Przy minus 15 st. pękają mu naczynia krwionośne na twarzy, a wdychając zimne
          powietrze ustami, dostaje zapalenia płuc albo oskrzeli."
          rano było -25 i czuję się dobrz mimo przymusowego 40minutowego spaceru. Może ja
          mam gdzieś turboaspirynę wszytą? :}

          Oj, jakiś denny ten artykuł.
          Widzę, że Metro i ND zmieniły gazetę.pl na taką "dla ludu". Aż czasem przykro
          czytać te bzdety. Chociaż te galerie ładne.
      • pyosalpinx Re: wez pigulke!! 20.01.06, 17:26
        Rzeczywiscie dosc durna "dermatologiczka", bo kiedy juz lamie w kosciach to juz
        nie jest profilaktyka. no nie uwazala na studiach i dlatego "skorna" zostala.
      • Gość: jambroży Re: wez pigulke!! IP: *.albq.qwest.net 20.01.06, 17:47
        Uważaj z tą pigułką, bo cię ekskomunikują!
        • Gość: thorn Najciekawsze w artykule IP: *.tvk.torun.pl 20.01.06, 18:40
          0° - radiomaryjni zakładają moherowe berety.

          Minus 2° - zamarza woda morska. Kiedy temperatura podskoczy, lód roztopi się,
          ale będzie już wtedy wodą słodką, doskonale nadającą się do picia.

          Minus 10° - przedszkolaki przestają wychodzić na podwórka.

          Minus 12° - zamarzają instalacje wodociągowe i kanalizacyjne, kaloryfery pękają.
          Człowiek też zaczyna czuć się gorzej.

          Minus 15° - pękają mu naczynia krwionośne na twarzy, a wdychając zimne powietrze
          ustami, dostaje zapalenia płuc albo oskrzeli.

          Minus 20° - procesy metaboliczne zaczynają się spowalniać, a naczynia krwionośne
          kurczyć. Układ krążenia gorzej "dba" wtedy o najsłabiej ukrwione części ciała,
          czyli stopy i dłonie, bo musi pilnować ukrwienia mózgu.

          Minus 20° - odmrażają się stopy i dłonie.

          Minus 50-60° - zaczyna się leczenie zimnem.

          Minus 70° - kościoły zaczynają być ogrzewane.

          Minus 110-160° - normalizuje się ciśnienie, zwiększa się odporność organizmu i
          poprawia samopoczucie, goją się urazy i opóźnia starzenie.

          Minus 190° - Eskimosi zakładają kurtki.

          Minus 250° - Eskimosi chowają się w igloo™

          Minus 273° - czas staje w miejscu, człowiek staje się nieśmiertelny.
        • pyosalpinx Re: wez pigulke!! 27.01.06, 10:55
          chodzi oczywiscie o pigulki witaminowe
      • Gość: kropek_uk Z ta aspiryna to jest wogole ciekawie: podaje sie IP: *.range86-139.btcentralplus.com 20.01.06, 19:23
        ja profilaktycznie takze i przeciwko wiencowce, ale...moze powodowac krwawienia
        wewnetrzne, przewodu pokarmowego (sa na rynku specjalne powlekane aspiryny,
        ktore przed tym ponoc chronia, ale nie kazdy o nich wie).
    • Gość: edi Re: Mróz! IP: *.fbx.proxad.net 20.01.06, 17:16
      a ja se jutro ide pokopac w pilke o 9
      ma byc 2st
      tylko ze mieszkam we Francji
      pozdro
      • Gość: j Re: Mróz! IP: *.chello.pl 21.01.06, 06:50
        Gość portalu: edi napisał(a):

        > a ja se jutro ide pokopac w pilke o 9
        > ma byc 2st
        > tylko ze mieszkam we Francji

        Przy -2 kopie się kiepsko, bo śnieg jest wilgotny. Najlepsze zimowe warunki do kopanej to między -5 a -7 stopni - śnieg jest wtedy kruchy, sypki i piłka dobrze sie toczy. Przy teperaturze poniżej -10 sportu na swieżym powietrzu już nie lubię i nie uprawiam.
    • Gość: PO larnik DO mowy Re: Mróz! IP: *.bielsko.dialog.net.pl 20.01.06, 17:16
      "Ale wybierajmy jedynie ubrania wykonane z naturalnych tkanin. Sztuczne mogą
      doprowadzić do szybkiego wyziębienia organizmu."

      Najgorszy jest Polartec ThermalPro i Polartec 300 w połączeniu z kurtką z
      goretexu. Jak dodać do tego bieliznę termoaktywną, to naprawdę można zmarznąć...
      • Gość: Ewa No, jesli dla Ciebie tkaniny technologiczne... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.01.06, 18:27
        ...wchodzą do zbioru zwykłych "sztucznych"... To chyba jednak nieco inne
        kategorie?
        • Gość: PO larnik DO mowy Re: No, jesli dla Ciebie tkaniny technologiczne.. IP: *.bielsko.dialog.net.pl 20.01.06, 22:43
          No pewnie, że inne. Ale po co ludziom robić wodę z mózgu?

          Popularne "polary" kupowane na rynku też są "sztuczne", a wiele z nich
          grzeje lepiej niż naturalna gruba bluza z bawełny. Po prostu podział na
          naturalne (wełna, bawełna) i "sztuczne" (anilana, nylon) sprzed 30 lat nijak
          nie ma zastosowania do dzisiejszych ubiorów zimowych.
          • Gość: Ewa To prawda. Ale dla dobra naszych "patentów"... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.01.06, 09:20
            ...pokazujmy, że są czyms innym niż tkanina po prostu sztuczna.
    • Gość: xp Re: Mróz! IP: *.swan.ac.uk 20.01.06, 17:31
      Mieszkalem kiedys 2 lata na polnocy
      Szwecji, takie mrozy sa tam dosc
      czeste i nic mi "nie popekalo" ...
    • Gość: marred Re: Mróz! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.01.06, 17:43
      A u ruskich tak zimno ze przywoza do szpitala ludzi z poprzymarzanymi komorkami
      do uszu ;]
    • Gość: FreakyMisfit Re: Mróz! IP: *.dialog.net.pl / *.dialog.net.pl 20.01.06, 17:59
      Czy ktoś jeszcze wątpi w konieczność postawienia elektrowni atomowych, coby mieć więcy prundu na przemysł i na ogrzewanie chałupy?
      :-)
    • Gość: Ewa Re: Mróz! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.01.06, 18:29
      Używajmy kremu, ale uwaga: półtłustego - co za bzdura! Jakbym sie posmarowała w
      taka pogodę póltłustym, to bym chyba umarła z bólu. Półtłusty to jest dobry na
      0 stopni.
    • Gość: rs232 e tam IP: *.euro-net.pl 20.01.06, 18:43
      A ja jak zwykle do pracy o 7 rano pol godziny rowerem i jakos zyje. ;]
      • Gość: skrzat Re: e tam IP: 144.92.124.* 20.01.06, 18:53
        Ja tez do pracy jezdze rowerem, okolo 3km...
        troche pali w twarz, ale wcale nie jest tak zle!
        • plxpl Pewnie po ulicach? 20.01.06, 21:30
          Pewnie po ulicach jezdzicie? Jak jest taki sliczny lodzik albo kasza na drodze?
          Gratuluje głupoty. Tylko szkoda tego co prowadzi auto i jedzie za wami lub was
          własnie wyprzedza. Bo winny to on za bardzo nie jest, że jakiś debil jezdzi
          roerem po lodzie. W zeszlym tygodniu mialem 2 tego typu zdarzenia - jechalem za
          gościem i liczylem minuty kiedy się wywali. 1.5 minuty...
          • Gość: osmich Re: Pewnie po ulicach? IP: *.internetdsl.tpnet.pl 20.01.06, 22:06
            Nie rozumiem jak można tak głupio napisać na forum. To że Ty masz samocód i do
            pracy jeździsz w cieple, nie odczuwając żadnych mrozów to nie znaczy że każdy
            tak ma. Niestety są ludzie którzy nawet w tak niemiłą pogode muszą jeździć na
            rowerach. Z drugiej strony to może oni jeżdżą na rowerach dla sportu. Takich
            ludzi to trzeba chwalić i podziwiać a nie wyzywać od debili. Kiedy ja mijam
            samochodem rowerzyste to zwalniam i wymijam w jak największej odległości aby nic
            złego się nie stało. No ale niestety są i tacy ludzie co jadą za nim i liczą
            czas aż sie przewróci. A najlepiej jakby złamał jeszcze kark. Wtedy to by była
            sensacja nie z tej ziemi. Brawo dla takich ludzi. Brawo...
            • plxpl Re: Pewnie po ulicach? 25.01.06, 17:23
              Alez nie jazda na rowerze jest tu złem, tylko jazda w takich warunkach.
              Rowerzyści są wtedy zagrożeniem dla siebie i dla innych. Ja od maja do
              pazdziernika także jeżdże do pracy rowerem-mimo wszytsko po chodnikach bo mi
              życie miłe. Moja krytyka dotyczy osób nieodpowiedzialnych, którzy po lodzie i
              śniegu jeżdzą na rowerach.I to po ulicach miedzy szmochodami! To tak jakbym ja
              nie zmienial w aucie opon na zimowe i jezdzil po lodzie 100km/h.
    • Gość: yebać swobode Angelika Swoboda = totalna debilka IP: *.static.sdsl-line.inode.at 20.01.06, 18:53
      Autorka artykułu to jakaś kompletna debilka, na ale czego można się spodziewać
      po "dziennikarce" o imieniu Angelika pracującej w darmowej gazetce. Tekst
      wprost poraża swoją głupotą, gdyby brać na serio te wypociny to dziś wymarła by
      z 1/3 Polaków a wszystkiem pozostałym odleciałyby ręce i nogi z mrozu.
      • Gość: rosi stwarzacie problem :/ IP: 193.239.63.* 20.01.06, 19:40
        jejuu jakie wy problemy macie..
        napisalibyscie lepiej od niej?? To prosze piszcie, skoro wszyscy jestescie tacy
        mądrzy:/ Po przeczytaniu wszystkich waszych komentarzy wychodzi na to, że
        lepiej wiecie co robić...wiec napiszcie artykuł. Czekam z niecierpliwością jak
        wam pójdzie:/
        • tygrysio_misio Re: stwarzacie problem :/ 20.01.06, 20:13
          nie raz przezylam takie mrozy....3 lata temu bylo u mnie rano -36!!!! i
          zyje...mimo ze przeciez juz przy -15 mozna nabawic sie chorob a przy -20 to juz
          organizm przestaje pracowac
    • Gość: kuba Re: Mróz! IP: *.microsoft.com 20.01.06, 19:41
      no iczego wy sie wszyscy tu ludzie czepiacie, to jest po prostu sympatyczny
      artykul- komentarz do pogody, czy wzystko musi czemus sluzyc?
    • meteo4 Re: Mróz! 20.01.06, 19:50
      Raczej wszystko co najlepsze to ze wschodu :P
    • Gość: sceptyk Re: Mróz! IP: *.zeork.com.pl 20.01.06, 21:00
      To Pan Doktor Angiolog miał pecha, bo w HK w czasie naszej zimy jest raczej
      ciepło.Sprawdziłem, to wiem, a artykulik-zbyt wiele nieścisłości( krem
      półtłusty, hihihi)
    • Gość: osmich Re: Mróz! IP: *.internetdsl.tpnet.pl 20.01.06, 22:11
      Ja dziś pracowałem jakieś 2 godziny na dworze i żyje, a było u mnie -10st. C.
      • jagna_wajler Re: Mróz! 20.01.06, 22:22
        Co za bzdury!!! Pół roku miezzkałam w Finalandii i jak nam temp rosła do - 10
        to było nam za ciepło...Do wszystkiego się można przyzwyczaić.. A Finowie-
        przy - 25 jeżdżą na rowerze, tylko kaski wkłądają, zeby się nie pośliznać na
        lodzie, no i biegają na kąpiele w przerębli...Mróz jeszcze nikomu nie
        zaszkodził, jedynie głupota..
        • Gość: rumpelst Re: Mróz! IP: *.acn.waw.pl 20.01.06, 22:25
          Zgadzam sie jakies pierodoly wypisuja. Ja zadnych kremow nie stosuje i nic mi
          nie jest. Oczywiscie dluzej niz kilkanascie minut na mrozie nie przebywam ale
          spacerow w taka pogode sie raczej nie robi...
      • Gość: mee... Re: Mróz! IP: *.avenel01.nj.comcast.net 20.01.06, 23:56
        ...na dachu...?


        Gość portalu: osmich napisał(a):

        > Ja dziś pracowałem jakieś 2 godziny na dworze i żyje, a było u mnie -10st. C.
    • Gość: mee... ...A CO MYSLICIE O ...FLORYDZIE... IP: *.avenel01.nj.comcast.net 20.01.06, 23:47
      ...bo mee...mysli intesywnie chociaz dzisiaj u mee...byla wiosna z krotkim
      rekawkem...tylko te drzewa takie puste ...takie szare...

      ...www.floryda.com/
      • Gość: Europa Re: ...A CO MYSLICIE O ...FLORYDZIE... - Ibiza!!! IP: *.securenet.net / *.securenet.net 21.01.06, 00:16
        My w Europie mamy Hiszpanie, Wlochy, Grecje, poludniowa Francje,Cypr,Malte,
        Wyspy Kanaryjskie, Ibize, mamy niedaleko Afryke Pln., wiec nie interesuje nas
        Floryda.
        Co do wakacji za oceanem Atlantyckim, to wybieramy Meksyk, Kube, Brazylie,
        Karaiby, a USA, kraj plastikowej kultury i mass-mediow, to nie dla nas!
        • Gość: mee... Re: ...A CO MYSLICIE O ...FLORYDZIE... - Ibiza!!! IP: *.avenel01.nj.comcast.net 21.01.06, 00:20
          ...WY...to tak w imieniu ...LUDU...zdaje sobie sprawe co jest w europie...ale
          polecam floryde...tam osiedla sie duzo europejczykow i nie tylko...z
          wymienionych przez ciebie krajow...



          My w Europie mamy Hiszpanie, Wlochy, Grecje, poludniowa Francje,Cypr,Malte,
          > Wyspy Kanaryjskie, Ibize, mamy niedaleko Afryke Pln., wiec nie interesuje nas
          > Floryda.
          > Co do wakacji za oceanem Atlantyckim, to wybieramy Meksyk, Kube, Brazylie,
          > Karaiby, a USA, kraj plastikowej kultury i mass-mediow, to nie dla nas!



    • Gość: brrrrrrr zdjęcie samochodu IP: *.media4.pl 20.01.06, 23:51
      ciekawe jak on tam drzwi otworzył żeby sie do maski dostać :) - faktycznie
      mogło być gorzej :)
      • Gość: mee... Re: zdjęcie autobusu... IP: *.avenel01.nj.comcast.net 20.01.06, 23:55
        ...tego z gdanska do pszczolek...co za syf...
    • Gość: mee... CIEPLO UCIEKA PRZEZ GLOWE... IP: *.avenel01.nj.comcast.net 21.01.06, 00:51
      ...biezcie przyklad z moherowych beretow...
    • Gość: jo kup samochod ze stala grzalka pod miska olejowa IP: 141.117.77.* 21.01.06, 00:51
    • Gość: Kunert Musze jechac do Polski IP: *.dip0.t-ipconnect.de 21.01.06, 01:09
      na pogrzeb, jak to czytam mam starcha jak cholera, bo normalnie w taka pogode nie nalezy ruszac sie z cieplej chalupy. Niech to szlag trafi, rozsadek mowi nie jedz, obowiazek mowi jedz. I badz tu madry, pije juz na ta okazje jeden dzien.
    • Gość: Bog Re: Mróz w Rosji -za Ukraine IP: *.securenet.net / *.securenet.net 21.01.06, 01:43
      Ten mroz w Rosji to kara boska za Ukraine! Nie mam litosci dla kacapow, to
      chcieli usmiercic miliony Ukraincow poprzez zakrecenie kurkow z gazem!

      Jak Kuba Bogu, tak Bog Kubie!
      • pawik69 Re: Mróz w Rosji -za Ukraine 21.01.06, 02:39
        raczej jak Kuba Bogu, tak Bog Rosji ;)
    • Gość: agata PROSZE PAMIETAJCIE O ZWIERZETACH !!!!!! IP: *.sie.vectranet.pl / 81.15.177.* 21.01.06, 03:00
      uchylcie drzwi do klatek, wezcie psy z podworek, zaniescie cos do schroniska,
      zwierzeta lezace w miescu przy 20-stopniowym mrozie szybko sie wychladzaja.
    • Gość: kisiel Re: Mróz! IP: *.iry.warszawa.supermedia.pl 21.01.06, 09:11
      a gdzie kupic plyn do spryskiwacza co by choc z -35 stopni wytrzymal??? kiedys
      koncentrat kupywalem co do -50 stopni byl i spoko a teraz dupa :( nigdzie go
      znalezc nie moge :(
    • Gość: OJCIEC MRÓZ MRÓZ IP: *.olsztyn.mm.pl 21.01.06, 13:47
      hohohoho dobry mróz nie jest zły :P wreszcie wspaniała zima jak za czasów
      młodości moich rodziców, a nie tylko deszcz i chlapa. Będzię co wspominać latem
      :D kiedy będziemy mieli dość żaru z nieba ;]
    • Gość: Marta Z Suwałk Re: Mróz! IP: *.akademiki.uni.torun.pl 21.01.06, 14:03
      Dzięki bogu nie przebywam aktualnie w domu, ale tu w Toruniu tez nie jest za różowo. Współczuje wszystkim ziomkom. Poprostu nie wychodzcie z domó, grube skarpety i przykleić się do pieca:)))))

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka