Gość: yan IP: *.ifd.uni.wroc.pl 06.06.06, 08:08 Leczenie dlugie i nie rokujace... Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
Gość: jojo Re: Zakazany Kod IP: 212.244.107.* 06.06.06, 08:22 No cóż ciemnogród się kłania, Jak tak dalej pójdzie za 5 lat cofniemy się w mroki srednioweicza. Odpowiedz Link Zgłoś
gaiaa Pic na wodę, pokazówka 06.06.06, 08:42 Teraz zakazany? Ci, co chcieli obejrzeć, obejrzeli. A może Jakson, z pokory, nie chciał byćlepszy od watykańskich cenzorów, którzy potępili książkę już przetłumaczoną na 30 języków? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Aricia Re: Pic na wodę, pokazówka IP: *.sieci.fonet.pl / 217.98.102.* 06.06.06, 09:37 Nie oglądałam jeszcze filmu, ale bardzo mnie ciekawi, przede wszystkim dlatego, że prowokuje do myślenia. Slogany typu "obraza kościoła" są żenujące, przecież jeśli ktoś naprawdę wierzy to taki film nie sprawi, że nagle przestanie. Moim zdaniem to doskonała próba wiary, a także dobra prowokacja do zagłębiania się w historię i tym samym poszerzaniu wiedzy. Uważam, że ci któzy potępiają książkę i film robią to ponieważ mają ograniczoną wiedzę, i nie rozumieją faktów i mitów, a także artystycznego przekazu.Lub mają duży interes w dyskryminacji takiego spojrzenia na sprawę. Pozdrawiam. Odpowiedz Link Zgłoś
krasnov Dobrze! Niech tłuszcza wie, kto rządzi w tym kraju 06.06.06, 09:45 Może otrzeźwieje. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: efgds Re: Pic na wodę, pokazówka IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.06.06, 10:02 Gość portalu: Aricia napisał(a): > Uważam, że ci któzy potępiają książkę > i film robią to ponieważ mają ograniczoną wiedzę, i nie rozumieją faktów i > mitów, a także artystycznego przekazu.Lub mają duży interes w dyskryminacji > takiego spojrzenia na sprawę. Ci, którzy potepiaja ten film, maja wielka wiedze, (potrafia polemizowac z tymi wszystkimi glupotami zawartymi w ksiazce) znacznie wieksza niz przecietny widz, ktory postawione w Kodzie tezy moze uznac za prawdziwe. Ta ksiazka niezle "pojechala" kosciol i jezeli myslisz, ze kazdy czlowiek uwaza wnioski browna za fikcje literacka to sie grubo mylisz. Interes to ma brown, na swoich pseudointeligenckich dociekaniach zarobil kupe kasy. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Brodos Re: Pic na wodę, pokazówka IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.06.06, 10:05 Patrz moj post ponizej, to zobaczysz ile ludzi go uwaza za prawdziwy. Pozrawiam i przyznaje racje efgds Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Czytacz ANIOLY... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.06.06, 15:40 I pomyslec ze Anily i Demony Browna to dopiero bedzie obrazoburcze, w koncu przeciez okazuje sie ze glowa spisku w tej ksiazce byl opetany rzadza zostania papiezem kamerdyner papieza. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: andy Re: sam fakt cenzury jest tragedia IP: *.prosiebensat1.net 06.06.06, 09:40 tego mozna bylo sie spodziewac, cenzura wladz, smutno i ciemno Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Janosik Re: Zakazany Kod IP: 212.219.94.* 06.06.06, 09:42 Wstyd! Komuna wraca. Wlodarze mowia nam co dobre, a co zle. Gdzie sie podziala demokracja!? Jak ktos chce, to zobaczy film, a jezeli nie, to nie. Hej! Odpowiedz Link Zgłoś
ecto Re: Zakazany Kod 06.06.06, 09:52 ej przeciez to jest demokracja. ktos przeciez wybral tego wlodaza - wiec to jest wola wiekszosci coby nie pokazywac. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Brodos Re: Zakazany Kod IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.06.06, 10:01 Czesc Ecto, Tutaj chyba nie chodzi o polityke. Ja osobiscie ksiazke czytalem i film widzialem pozniej. To jest po prostu cienki film (bardzo rozreklamowany dzieki SONY i Kosciolowi Katolickiemu) ale akurat podzielam zdanie dziennikarzy z Cannes. Tam po prostu nie ma co ogladac i jezeli to dyrektorowie kin podejmuja takie dzcyzje, to jest OK. Gorzej, jezeli politycy podejmuja takie decyzje, no ale jak wiadomo to oni sa wlascicielami kin w Polsce. A inna sprawa to sprawa ciemnego tlumu. We Francji robili badania i okolo 30% ludzi mysli, ze rzeczy zawarte w Kodzie sa prawda. W Polsce wcale nie jest lepiej, no ale to juz sprawa kazdego z osobna. Pozdrawiam Skoro jesteśmy tak ułomni, to przynajmniej doskonalmy swoje grzechy. Z. Jerzyna ecto napisał: > ej przeciez to jest demokracja. ktos przeciez wybral tego wlodaza - wiec to jes > t > wola wiekszosci coby nie pokazywac Odpowiedz Link Zgłoś
wanda43 Re: Zakazany Kod 06.06.06, 15:02 W ksiązce nie ma nic,co nie byloby znane wczesniej.Pisal o tym juz dawno np.Johhanes Lehmann w książce "Tajemnica rabbiego Jezusa".Brown tą wiedze przerobil na powiesc kryminalną.Ot i tyle.Znawcy historii chrześcijanstwa i katolicyzmu,bibilisci,wiedzą,ze to zadne rewelacje. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: mich_ Re: Zakazany Kod IP: 194.204.148.* 06.06.06, 09:38 a w Dąbrowie Górni9czej - 130 tys mieszkańców - nie mamy takich problemów bo nie ma kina. dziekujemy władzom miasta Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: wlodzimeirz.ilicz Czas skończyć z dyktaturą kleru. Księża na IP: *.crowley.pl 06.06.06, 09:42 Księżyc a nam dać spokój. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: MC Re: Zakazany Kod IP: *.era.pl 06.06.06, 09:44 na głupotę nie ma lekarstwa :-( Odpowiedz Link Zgłoś
dycu Re: Zakazany Kod 06.06.06, 09:49 Film widziałem, książkę czytałem. Tak naprawdę to nie ma o co robić szumu bo to zwykła fikcja literacka, która nijak nie ma się do rzeczywistości. I jeśli obraziła czyjeś uczucia religijne to poprostu świadczy o jego/jej ograniczeniu, gdyż nie potrafi pogodzić się z faktem, że ktoś czasami fantazjuje. Zastrzelmy Tolkiena za to, że wymyślił Śródziemie. Zresztą przy ekranizacji trylogii też były głosy sprzeciwu w związku z religijnym przesłaniem podróży Hobbita :):):). Odpowiedz Link Zgłoś
piwi77 Pani Janina z Odrodzenia seksu pewnie tez nie 06.06.06, 09:46 uprawia. Bo za duzo zlego o nim slyszala... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Jarek Re: Zakazany Kod IP: *.magma-net.pl 06.06.06, 09:48 Niektórzy ludzie nie potrafią tego zrozumieć, że nie po to dał nam Stwórca możliwość abstrakcyjnego myślenia żeby z niego nie korzystać. Są w naszym kraju tendencje, aby ze społeczeństwa myślącego zrobić społeczeństwo instynktowne, które reaguje bezmyślnie na polecenia przywódców. Te czasy już minęły. Władza nie potrafi chyba pojąć, że każdy z nas kocha, wierzy, czuje inaczej. Dlaczego nikt nie krytykuje malarza, który namalował Madonnę z twarzą swojej ukochanej?. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: czarek63 Burmistrz to hipokryta i faryzeusz IP: *.pk62.com 06.06.06, 09:51 a tym zakazem chce sobie pryede wsyzstkim udowodnic, ze jest inaczej. Mialem juz nie pisac komentarzy na polskich stronach, ale nie wytrzymalem, to juz przekracza wszelkie normy i granice. Komuna zakazywala po cichu, teraz to sprawa wrecz honoru (tego durnego sarmatyzmu). Obronca wiary - skad wie, jaki jest film, skoro go nie widzial? Ja tez myslalem, ze bedzie gorszy, takie byly negatywne pierwsze recenzje po Cannes (dziennikarze byli zaplaceni przez Opus Dei?), ale tydzien temu bylem na filmie (wczesniej czytalem ksiazke) i nie jest zly jako film. Tresc, MM, Gral itp. to sprawa drugorzedna. ale przeciez to nie chodzi o film, ale o lamanie konstytucyjnego prawa do wolnosci i wyboru. Ludzie, nie dajcie sie! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Brodos Re: Burmistrz to hipokryta i faryzeusz IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.06.06, 10:04 Gość portalu: czarek63 napisał(a): > a tym zakazem chce sobie pryede wsyzstkim udowodnic, ze jest inaczej. Mialem > juz nie pisac komentarzy na polskich stronach, ale nie wytrzymalem, to juz > przekracza wszelkie normy i granice. Komuna zakazywala po cichu, teraz to > sprawa wrecz honoru (tego durnego sarmatyzmu). Obronca wiary - skad wie, jaki > jest film, skoro go nie widzial? Ja tez myslalem, ze bedzie gorszy, takie byly > negatywne pierwsze recenzje po Cannes (dziennikarze byli zaplaceni przez Opus > Dei?), ale tydzien temu bylem na filmie (wczesniej czytalem ksiazke) i nie jest > > zly jako film. Tresc, MM, Gral itp. to sprawa drugorzedna. ale przeciez to nie > chodzi o film, ale o lamanie konstytucyjnego prawa do wolnosci i wyboru. > Ludzie, nie dajcie sie! Sorry Czarek, ale film jest cienki w porownaniu z ksiazka i na dodatek na koncu wystepuja calkiem inne watki niz w ksiazce. Nie dziwie sie, ze ludzie nie chca placic za ogladanie tego filmu, bo ja zaplacilem i troche zaluje. A jak ktos naprawde chce obejzec ten film, to niech jedzie do innego miasta. Popatrz, jakie to proste. Pozdrawiam Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: czarek63 Re: Burmistrz to hipokryta i faryzeusz IP: *.pk62.com 06.06.06, 10:20 Sorry, ale widze, ze nie rozumiesz podstawowej rzeczy, o ktora tutaj chodzi. Ksiazka jest duzo lepsza od filmu, ale to nie oznacza, ze ktos ma go zakazywac i ograniczac wolnosc - zmuszac chetnych, by jechali gdzie indziej. Na szczescie nie mieszkam od 14 lat w PL, ale bywam i to, co sie teraz dzieje moge porownac do Arabii saudyjskiej a moze juz do Iranu (tez tam bywalem i wiem co sie wieczorami dzieje, zeby ten "czarny smrod" odreagowac).PL jest krajem europejskim, ale czy powinna byc w zwiazku z nowym trendem dyktatorskim w Unii. Chyba, ze z Bialorusia. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Brodos Re: Burmistrz to hipokryta i faryzeusz IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.06.06, 10:32 Czesc Czarku, Ja tez nie mieszkam w Polsce i tez mi sie to nie podoba o czym mowisz. Ale jezeli wlasciciel kina nie chce puszczac filmu, to dlaczego wzbudza to kontrowersje? Jak bylem nastolatkiem i mieszkalem w Polsce (1995 - 2000), to tez chcialem zobaczyc duzo filmow, ktorych akurat wlasciciele nie chcieli kupic, bo 'im sie nie oplacalo'. Wiem, ze Kod to akurat nie zostal w tych miastach 'niezakupiony' z powodow ekonomicznych, tylko raczej 'poprawnosci politycznej', ale chodzi o to, ze zamiast sie zalic na forum, proponuje wyjechac do innego miasta i tam go obejrzec. Miasto, czy kino i tak straci duze dochody z biletow wiec to ich problem. Mieszkasz 14 lat za granica i jeszcze jestes malkontentem. Zawsze myslalem, ze to Polska rodzi taki styl myslenia, ale sie pomylilem. Powiedz, w jakim kraju mieszkasz, to bede go unikal. Pozdrawiam Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: czarek63 Re: Burmistrz to hipokryta i faryzeusz IP: *.pk62.com 06.06.06, 10:47 malkontent «człowiek niezadowolony ze wszystkiego, we wszystkim doszukujący się braków, ujemnych stron» Jestem przeciwienstwem malkontenctwa, jestem hedonista i bojownikiem o wolnosc czlowieka. Gdybym mieszkal w Swidniku to rzeczywiscie bylbym chyba malkontentem, albo tepakiem, ktory godzi sie na to co mu serwuja. Do mojego kraju lepiej nie przyjezdzaj, tu potrzebujemy ludzi otwartych, kosmopolitow, a nie ograniczonych - przeczytaj swoje wszystkie wypowiedzi, zloz je w jedna wypowiedz i staraj sie zastanowic, kogo i czego bronisz. Pamietaj - to nie jest decyzja kierownika kina, to nie jest czysta gra rynkowa, tylko LAMANIE PRAW CZLOWIEKA PRZEZ NAWIEDZONEGO BURMISTRZA. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Brodos Re: Burmistrz to hipokryta i faryzeusz IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.06.06, 11:30 Czesc Czarek, Wiem, ze jestes hedonista, bo staralem sie sprawdzic, z jakiego kraju piszesz poprzez wejscie na strone twojego IP. Dla mnie to czysty hedonizm. Ciekawe rzeczy tam znalazlem. :-))) No, ale wracajac do tematu. Problem w tym, ze ja naprawde nie bronie nikogo i niczego. Mam to po prostu gleboko gdzies, ze jeden z kilkuset tysiecy urzedasow w Polsce okazal sie ekstremalnym katolikiem, a ludzie na forum obwiescili juz koniec Polski liberalnej i tolerancyjnej. Chociaz mieszkam za granica, to nie mieszam nigdy mojego kraju z blotem przez 1 glupka. Widze, ze dla niektorych proba statystyczna w liczbie 1 osoby jest juz wystarczajaca, zeby powiedziec ze wszyscy sa tacy. Mieszkam w kraju, dla ktorego prawa czlowieka maja charakter nadrzedny, nawet czasami do przesady, ale nigdy nie spotkalem sie z takimi pogladami jak tu prezentuja ludzie. 3maj sie Pozdrawiam -------------------------------------------------------- It is impossible for a man to learn what he thinks he already knows. Epcictetus (c. 60-120); Roman philosopher Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Maja Re: Zakazany Kod IP: *.aster.pl 06.06.06, 09:54 Rzeczywiście "mocni w wierze",skoro filmu się boją Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: gość portalu Re: Zakazany Kod IP: *.catv.net.pl 06.06.06, 09:56 tak nie bardzo rozumiem jakim prawem decyduje sie za ludzi co maja ogladac a czego nie, wracamy do czasow cenzury jak widac Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Brodos Re: Zakazany Kod IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.06.06, 10:08 O jakiej cenzurze ty mowisz? Moze to okreslisz mianem 'Inkwizycji'? Przeciez mozna pojechac do innego miasta i juz. Jak sie ma nadgorliwego burmistrza, to sie zmienia miasto, a nie popada w depresje. Pozdrawiam Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: scirus Jestem za... IP: *.herbapol.pl 06.06.06, 09:57 zakazaniem powielania KODu DNA osób mającyh takie pomysły poprzez prokreację, zapłodnienie invitro i wiatropylenie. Pozdrawiam Scirus Odpowiedz Link Zgłoś
piwi77 Ksiazke czytalem, film obejrzalem. Legenda z 06.06.06, 10:00 Maria Magdalena jednak bardziej mi odpowiada niz ta, koscielna, bez niej. Jest bardziej "sexy". Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: thorgim Widziałem, parę słów odemnie IP: *.egb.pl 06.06.06, 10:01 byłem wczoraj. Dobry film przygodowy, przypominający Indianę Jonesa i Skarb Narodów Dobre kreacje aktorskie, wartka akcja, zwroty akcji - w sumie niezły film. Ale wyciągać daleko idące wnioski z tego holywoodzkiego hitu? Moim zdaniem brednie. TO NIE JEST FILM NAD KTÓRYM TRZERBA SIĘ ZASTANAWIAĆ. Ludzie, zrozumcie, że rozpatrywanie tego filmu w kwestii wiary czy też niewiary jest bez sensu. Jak ktoś wierzy - spłynie to po nim jak woda po kaczce. A jak ktoś nie wierzy i lubi takie spiskowe teorie dziejów - woda na młyn jego wymysłów. A najlepszym komentarzem niech będzie jedna z ostatnich kwestii filmu: "Nieważne jak było. Ważne w co wierzysz" Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Brodos Tak, przestanmy pokazywac filmy o terrorystach... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.06.06, 10:11 ...bo ktos ogladajac je moze sie stac terrorysta. Logika myslenia taka jak przy kodzie, Pozdrawiam forumowiczow Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: jasiek.pl "Sztuka idzie naprzód, a za nią strażnicy" IP: *.fonet.pl / 195.117.234.* 06.06.06, 10:04 Panie Burmistrzu Świdnika! S.J.Lec mówi: "Czy ludożerca ma prawo mówić w imieniu zjedzonych przez siebie". Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: oleoganja@stofanet Re: Zakazany Kod IP: *.rev.stofanet.dk 06.06.06, 10:12 a co w tym zlego, ze Jezus sobie zyl z Maria Magdalena. Czlowiek normalny i zdrowy to se musi od czasu do czasu pociupciac. Ksieza se uzywaja i nikt nie robi z tego tajemnicy.A co do burmistrza "Jacksona" to on madrala pewnie juz film widzial i teraz nie chce sie podzielic z innymi. FUJ!!!!nie ladnie. Ja ogladalam i nic strasznego tam nie ma - jak sie wierzy to nic tego nie zmieni. Ale historia mowi sama za siebie Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: evita Re: Zakazany Kod IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 06.06.06, 10:16 Niektórzy lubią Ciemnogród. Lepiej się w nim rządzi . Odpowiedz Link Zgłoś
mason44 Re: Zakazany Kod 06.06.06, 10:54 uwaga nie wychodzcie dzis z domu satanisci nadciagaja ludzie uciekajcie Anna Sobecka: zwracajmy dziś uwagę na osoby ubrane na czarno noszące długie włosy Tą bezczynnością polskich służb zdziwiona jest Anna Sobecka, poseł Narodowego Koła Parlamentarnego. - Jestem osobą wierzącą i wiem, że sataniści stanowią duże zagrożenie - mówi. Według niej nie można wykluczyć, że wyznawcy szatana mogą chcieć wykorzystać dzisiejszą datę, by wszystkim o sobie przypomnieć. - Trudno przewidywać, co mogliby planować, ale na wszelki wypadek powinniśmy być tego dnia ostrożni i zwracać uwagę na wszystkie podejrzane osoby na ulicy - opowiada. Na kogo konkretnie uważać? - Na osoby ubrane na czarno, w skórzanych kurtkach, z długimi włosami, tatuażami i kolczykami, bo tak mogą być ubrani sataniści. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kaplica Dla pani Sobeckiej... IP: *.aster.pl 06.06.06, 11:05 www.twozywo.art.pl/zlo/txt/szygiel.htm Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Soolik Re: Zakazany Kod IP: *.jasien.net 06.06.06, 12:02 Co to jest za popieprzony kraj - zeby wladze mogly sobie tak poprostu lamac konstytucje! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Gizek S p i e r d a l a ć koscieluchy! IP: 195.20.110.* 06.06.06, 14:43 Do krucht! O d p i e r d o l c i e się od ludzi i dajcie im spokój! Nie róbcie z wszystkich katolików na siłę! Jak ktoś jest wierzący i posłuszny to sam nie obejrzy. A jak jest naprawdę wierzący to nawet po obejrzeniu nie będzie się tym przyjmował i wierzył dalej w co ma wierzyć. Nie róbcie z Polski państwa kościelnego! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Mwak Re: Zakazany Kod IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.06.06, 18:35 Super. Świdnik leży chyba na Białorusi. A ten prezydent to młodszy brat Łukaszenki,- nawet podobny. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Śremianin Re: Zakazany Kod IP: *.internetdsl.tpnet.pl 06.06.06, 21:46 a pania redaktor pogięło, czy niedoczytała skąd pochodzi najsłynniejszy minister od edukacji IV RP? A może nie wie tego co studenci przez warszawkę maszerując na flagach napisane mieli? Pisali "Wracaj do Kórnika", bo to rodzinne miasto Romana. W Śremie powitał go zespół lekarzy z miejscowego szpitala, a w kinie kodu nikt nie zobaczy, bo to od grudnia 205 do jesieni 206 jest remontowane, a póxenij "się zobaczy". Ot, mała manipulacja... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: czytacz Re: Zakazany Kod IP: *.internetdsl.tpnet.pl 06.06.06, 21:48 Ups, pana redaktora, ale co za różnica? Roman mógł mieć rodzinne miasto Śrem, zamiast Kórnika, kino mogło w Śremie być zamknięte, więc pani redaktor może być panem redaktorem, to tylko Roman zwraca uwagę na to kto z kim śpi... Odpowiedz Link Zgłoś