Gość: Polak IP: *.chello.pl 04.03.10, 23:06 Bo nie, Asiu. Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
Gość: dupek Szkoła zła, bo ma w nazwie "niemiecka"? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.03.10, 23:09 Pani Red., skoro język niemiecki miałby być wykładowy, to trzeba by już go umieć (zna pewnie pani: siedzieć jak na tureckim kazaniu (niemieckiej fizyce). Niemiecki w nazwie budzi strach przed oszołomami z MN, takimi np. jak Gaida, który działa po to, by jątrzyć i wprowadzać niezgodę. A swoją drogą, ciekawe, czy są książki do historii Polski pisane w języku niemieckim i zgodne z naszym widzeniem dziejów? Odpowiedz Link Zgłoś
poszliwpisdu Re: Szkoła zła, bo ma w nazwie "niemiecka"? 05.03.10, 07:56 > książki do historii Polski pisane w języku > niemieckim i zgodne z naszym widzeniem dziejów? A ja zawsze myslalem, ze historia jest jedna. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Oleńka Re: Oczywiście, zwłaszcza szkoła IP: *.chello.pl 05.03.10, 11:06 Historia jest jedna ale nie w Niemczech jest pisana dla ich dobrego poczucia. Paweł Edmund Strzelecki jest u nich Niemcem! a w obu wojnach Niemcy się jedynie bronili przy czym w II zostali napadnięci przez Polaków! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: xyz Re: Oczywiście, zwłaszcza szkoła IP: *.dip.t-dialin.net 05.03.10, 17:46 Ciekawi mnie skąd ludzie biorą informacje typu "W obu wojnach Niemcy się jedynie bronili przy czym w II zostali napadnięci przez Polaków!" Najpierw trzeba nauczyć się języka niemieckiego, aby móc mówić, jaki obraz Polski w nich widnieje!! To tylko polska zazdrość doprowadza do tego typu konfliktów jak w Opolu! Ludzie boją się, że niemiecka szkoła będzie lepsza od polskiej i sami krzywdzą swoje dzieci odbierając im tak fantastyczną możliwośc otrzymać wykształcenie na europejskim poziomie! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Oleńka Re: Oczywiście, zwłaszcza szkoła IP: *.chello.pl 05.03.10, 17:59 Spokojna głowa. Twoje podejrzenia nie mają żadnych podstaw. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: STOP świrom z MN! Re: Oczywiście, zwłaszcza szkoła IP: 93.179.207.* 05.03.10, 18:34 To tylko polska zazdrość > doprowadza do tego typu konfliktów jak w Opolu! Ludzie boją się, że > niemiecka szkoła będzie lepsza od polskiej i sami krzywdzą swoje > dzieci odbierając im tak fantastyczną możliwośc otrzymać > wykształcenie na europejskim poziomie! Straszne! Tak tylko polska zazdrość doprowadza.... OK. Przede wszystkim wyjaśnijmy sobie coś. Niemcy zostali wysiedleni z Polski zaraz po wojnie. W Polsce nie ma mniejszości niemieckiej. Ewentualnie za taką mniejszość możnaby uznać pracowników zarządów niemieckich firm, którzy zostali do Polski sprowadzeni ostatnio albo jakichś wykładowców germanistyki itp odosobnione przypadki. "Mniejszość Niemiecka" na opolszczyźnie, to ludność polska, których przodkowie mieszkali w pańswtie niemieckim, których Hitler naciągnął na Deutschów, jako Volksdeutschów. W okresie świetnego niemieckiego prosperity, NRF ściągał do zawodów, w których Niemcy nie chcieli pracować, pracowników z Turcji czy Jugosławii... i właśnie wtedy na Śląsku pod pretekstem dziadka w Wehrmachcie rozdawano paszporty, żeby ci ludzie przyjeżdżali do Niemiec i pracowali. W pełni rozumiem szczęście jakie spotyka człowieka, który z bidy może nagle, niemal w pełni praw, znaleźć się w jednym z najbogatszych krajów świata, ale żeby od razu ześwirować na mniejszość niemiecką, to jest jednak "trapne". Świrowanie nie jest szkodliwe, ale gdy świr zaczyna wchodzić innym na głowy, to powinno się powiedzieć jemu STOP! STOP świrom z MN! Odpowiedz Link Zgłoś
miliarder Re: Oczywiście, zwłaszcza szkoła 05.03.10, 19:15 > OK. Przede wszystkim wyjaśnijmy sobie coś. Niemcy zostali wysiedleni > z Polski zaraz po wojnie. W Polsce nie ma mniejszości niemieckiej. w Polsce nie było czegoś na podobieństwo dekretu Benesza, Niemcy z polski uciekali przed Armią Czerwoną, Żaden Polak Niemców nie wysiedlał. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: K8 Re: Oczywiście, zwłaszcza szkoła IP: *.adsl.inetia.pl 05.03.10, 20:10 miliarder napisał: > w Polsce nie było czegoś na podobieństwo dekretu Benesza, > Niemcy z polski uciekali przed Armią Czerwoną, > Żaden Polak Niemców nie wysiedlał. nie błaźnij się. Poczytaj współczesne polskie książki do historii pisane przez Polaków. Polacy Niemców wyrzucali, tylko że nie mogli wszystkich wyrzucić, bo potrzebowali niemieckich specjalistów, zarówno do śląskiego przemysłu jak i maszyn rolniczych. Dlatego MN jest. Odpowiedz Link Zgłoś
kotulina Re: Oczywiście, zwłaszcza szkoła 05.03.10, 20:44 hmmm... czyli mniejszość niemiecka to potomkowie specjalistów, którym pozmieniano nazwiska na polskie, które po 90 roku zmieniono spowrotem... na polskie, tyle że usilnie pokoślawione niemieckim zapisem. Jak szanuję ludzi, jak lubię Niemców, tak Wasserpolakom zawsze daje szansę i zawsze robią z siebie debili...to jest na prawdę żałosne. Slon Jumbo Disneya zdaje się latał, ale w rzeczywistości Wasserpolacy nie wzlecą. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: LOL Re: Oczywiście, zwłaszcza szkoła IP: *.icpnet.pl 08.03.10, 10:33 "Ile zna się języków, tyle razy się żyje" - wasc dziennikarzyna rozmawial z Goethem, skoro ow "jegomosc" mu to "powiedzial"? :>>>>>>>> Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Bredzinski Re: Oczywiście, zwłaszcza szkoła IP: *.dip.t-dialin.net 05.03.10, 21:39 Nie wiesz o czym piszesz.poziom niemieckich szkol jest beznadziejny.Nauczyciele denni i leniwi.Dzieciaki maja wiecej wolnego niz nauki,poniewaz nauczyciele sa wiecznie chorzy.Np w Berlinie jedna z najlepszycch szkol(a przynajmniej tak uwazano)byl St Canisius Kolleg.Szkola ktolicka.Byl dopuki sie nie okazalo ze nauczycielami sa pedofile.Wiecej o poziomie niemieckich szkol mozna sie dowiedziec z corocznych badan PISA,choc nalezy przyznac ze w ostatnich latach niemieckie szkoly wypadaja lepiej.Niestety nie dlatego ze poprawil sie poziom nauczania,lecz dlatego ze program zmieniono tak aby w tych badaniych n.szkoly wypadaly lepiej. Odpowiedz Link Zgłoś
ufffaa Re: Oczywiście, zwłaszcza szkoła 05.03.10, 23:33 Drogi panie Bredzinski, jezeli powoluje pan sie na wyniki miedzynarodowych badan poziomu edukacji PISA to prosze o sumiennosc i prawdomownosc, a nie tendencyjne bredzenie. Po pierwsze, badania te nie odbywaja sie corocznie. Po drugie jezeli juz porownuje pan poziom edukacji w Polsce i w Niemczech to wyjasniam: Niemcy zawsze znajduja sie ze swoimi wynikami w pierwszej polowie listy uczestnikow, natomiast Polska oscyluje, niestety, w dolnych rejonach drugiej polowy. Bzdura jest pana dalsze stwierdzenie, ze jakies manipulowanie programem szkolnym moze zawyzyc wyniki. Testy sa ukladane, przeprowadzane i oceniane przez miedzynarodowa komisje specjalistow do tego powolana. Z tego co pan insynuuje wynika, ze np. Finlandia musi grubo kogos smarowac, bo dziwnym trafem zajmuje zawsze jedna z czolowych pozycji :-) Zdaje sobie sprawe, ze niemiecki system edukacji daleki jest od idealu. Ale tym sie rozni glownie od polskiego, ze jest bardziej restrykcyjny, w wyniku czego do matury dociera i zdaje ja mniejszy procent uczniow. Przeciwko takiemu odsiewaniu juz na wczesnym etapie "ziarna od plew" od lat tocza sie boje, ale uwazam, ze pewna elitarnosc wyksztalcenia ma swoj sens. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Bredzinski Re: Oczywiście, zwłaszcza szkoła IP: *.dip.t-dialin.net 07.03.10, 23:40 Drogi panie ufffaa.Nigdzie nie napisalem ze Niemcy manipuluja.Twierdze natomiast ze Niemcy zmienili program szkolny pod katem badan PISA. Klamstwem jest natomiast ze wyniki polskich szkol lokuja je w dolnych partiach tabeli wynikow.Otoz,co prawda polskie szkoly uzyskaly gorszy wynik, (okolo 495 punktow)od niemieckich ktorych srednia wyniosla okolo 500 pkt.Jest tylko maly szkopul.W tych badaniach uwzgledniono wynik szkol zawodowych,ktorych w Niemczech zwyczajnie nie ma. Z badan PISA wynika jeszcze cos innego.Jesli w naukach matematycznych szkoly niemieckie osiagnely wynik 504 punkty to licea polskie osiagnely 572 pkt,Szwajcarskie 529,Hongkong 550,Fin.536. W naukach przyrodniczych polskie licea osiagnely 592 pkt,niemieckie 516 Fin548,Jp.548,Korea 538 W czytaniu i rozumowaniu Niemcy 495,Kanada 527,Fin.534,Austria 525, Polskie licea 592 pkt. Ciekawe jakie beda wyniki PISA dla Polski po likwidacj szkol zasadniczych ktore do tej pory uzyskiwaly w poszczegolnych kategoriach nawet do 200 pkt mniej niz licea. www2.men.gov.pl/images/stories/analizy_i_badania/pisa2006_PL_raport.pdf Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: pozor Re: Szkoła zła, bo ma w nazwie "niemiecka"? IP: *.internetdsl.tpnet.pl 05.03.10, 19:41 Historia to zestaw uzgodnionych kłamstw Odpowiedz Link Zgłoś
petronella.kozlowska Re: Szkoła zła, bo ma w nazwie "niemiecka"? 05.03.10, 09:15 Nie wierzcie jakimś tam oszołomom proniemieckim. W Niemczech nie ma żadnej polskiej szkoły! Tzw. „polskie szkoły” to nic innego jak dodatkowe lekcje po polsku po południu. Ciekawe skąd MN weźmie nagle fizyków, chemików itd. nauczających po niemiecku. Bardzo poważny problem widzę też w nauczaniu historii/polityki, ponieważ nauczyciel przysłany z Niemiec będzie promował niemieckie wizje historii świata (dla przypomnienia dodam gestapowiec z Warszawy jest wypędzonym, ale z rosyjskiego Orła już nie). Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: znafca Re: Szkoła zła, bo ma w nazwie "niemiecka"? IP: *.dip.t-dialin.net 05.03.10, 09:28 Jesli w Niemczech nie ma polskiej szkoly, to znaczy, ze nie ma na nia zapotrzebowania. Wyobraz sobie,ze znam 2 Niemcow pochodzenia estonskiego, ktorzy chodzili w Niemczech do estonskiego gimnazjum. Jesli taki maly kraik jak Estonia z niewielka ludnoscia jest w stanie zorganizowac sobie gimnazjum, do ktorego chodzi wystarczajaca ilosc osob, to tym bardziej byloby to mozliwe w przypadku Polakow w Niemczech, ale najwyrazniej nie ma u nich takiej potrzeby, bo przeszkod formalnych nie ma ku temu zadnych. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: gość Re: Szkoła zła, bo ma w nazwie "niemiecka"? IP: *.adsl.inetia.pl 05.03.10, 20:47 I tutaj jest istota sprawy... Jak Polak wyjeżdża z rodziną za granicę, to raczej nie będzie dzieci posyłał do polskiej szkoły. Przecież one muszą znać język lokalny by cokolwiek osiągnąć. Ludzie mają dość tego kraju, dlatego stąd wyjeżdżają i jeszcze mają dzieci do polskiej szkoły słać? Po co? Sorry, nie jesteśmy pępkiem świata, znajomość polskiego raczej do niczego się w europie nie przydaje. Może smutne, ale prawdziwe... Odpowiedz Link Zgłoś
nitro_gbm Re: Szkoła zła, bo ma w nazwie "niemiecka"? 06.03.10, 03:36 Gość portalu: znafca napisał(a): > Jesli w Niemczech nie ma polskiej szkoly, to znaczy, ze nie ma na nia zapotrzeb > owania. Wyobraz sobie,ze znam 2 Niemcow pochodzenia estonskiego, ktorzy chodzil > i w Niemczech do estonskiego gimnazjum. Jesli taki maly kraik jak Estonia z nie > wielka ludnoscia jest w stanie zorganizowac sobie gimnazjum, do ktorego chodzi > wystarczajaca ilosc osob, to tym bardziej byloby to mozliwe w przypadku Polakow > w Niemczech, ale najwyrazniej nie ma u nich takiej potrzeby, bo przeszkod form > alnych nie ma ku temu zadnych. Jesli sa w Niemczech Estońskie szkoły to znaczy,że Estończycy są uważani za mniejszość narodową. Polaków w Niemczech jest około 2 milionów i nie mają statusu mniejszości narodowej dlatego nie może tam być polskiej szkoły.(Niemców w PL jest koło 150 tys.) Moim zdaniem albo nasz rząd powinien walczyć o to,żeby Niemcy uznali nas za mniejszość albo zabrać ten status Niemcom w Polsce. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: znafca Re: Szkoła zła, bo ma w nazwie "niemiecka"? IP: *.dip.t-dialin.net 06.03.10, 09:19 nitro, oszolomie, Estonczycy maja swoja szkole, bo sobie ja zorganizowali, nie stanowia tutaj zadnej mniejszosci. Swoje szkoly maja rowniez Grecy, Wlosi i kazdy kto chce, i tez nie sa mniejszoscia Oszolomy z Polski ciagle wysuwaja zadanie, by Polakow w Niemczech uznac za mniejszosc. Ja mam polski paszport, mieszkam w Niemczech i nidy nie wysuwalem takie zadania. W czyim imieniu wy wystepujecie? Macie jakas liste z podpisami 150 tys. Polakow w Niemczech, ktorzy chca praw mniejszosci???? Ja jeszcze nigdy takiej nie widzialem i o takiej nie slyszalem. Wiec gadaj za siebie a nie za mnie! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Marek Re: Szkoła zła, bo ma w nazwie "niemiecka"? IP: *.dip.t-dialin.net 05.03.10, 09:39 "Dodatkowe lekcje po polsku po poludniu!" Albo niewiedza, albo glupota.Sa w Niemczech szkoly z dodatkowym jezykiem polskim, gdzie rowniez niektore przedmioty wyklada sie po polsku.Dla przykladu 2 szkoly z Berlina:Robert-Jungk-Gesamtschule oraz Gabriele-von-Bülow-Gymnasium. Oczywiscie nie sa to "polskie szkoly", jak rowniez i omawiana szkola nie bedzie "niemiecka". Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: euro67 Niemiecka propaganda IP: *.fbx.proxad.net 05.03.10, 09:46 Chodzi przeciez o szkole z wykladowym jezykime niemeickim, a wiec i historiaa bedzie z niemieckich podrecznikow. Zainteresowanych informuje ze w niemieckich podrecznikach (ponizej poziomu studiow uniwersyteckich na kier. historycznym) nie znajdziecie nic o tym co Niemcy robili w Polce miedzu 1939-1945. To moim zdaniem do zakonczenia dyskusji wystarczy! Nie ma mniejszosci polskiej w Niemczech? No wiec i niemieckiej w Polsce tez nie powinno byc, najwyzej POLOCY POCHODZENIA NIEMIECKIEGO. I niech sie ucza polskiego bo czesto go kalecza! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: znafca Re: Niemiecka propaganda IP: *.dip.t-dialin.net 05.03.10, 10:53 @euro67: mam kolezanke w pracy, hiszpanke, ktora chodzila do francuskiego liceum w Madrycie i uczyla sie hiszpanskiej historii z francuskich podrecznikow, jakos na zle jej to nie wyszlo Co do "mniejszosci polskiej w Niemczech". Mniejszosc to z definicji ludnosc zasiedziala na danym terenie od wiekow. "Polacy" w Niemczech, to w 95% przesiedlency, ktorzy zadeklarowali przy wyjezdzie "deutsche Volkszugehörigkeit", czyli poczucie zwiazku z niemieckoscia, chyba jest normalne, ze takie osoby nie moga rok pozniej stwierdzac, ze sa Polakami potrzebujacymi praw mniejszosci. Ja do znudzenia sie pytam ludzi - oraz szczegolnie politykow PiSu - o dane statystyczne na temat "mniejszosci polskiej" w Niemczech, ktora KONKRETNIE zwrocila sie do nich z petycja o obrone ich praw. Jakos dziwnym trafen nigdy nie slychac odpowiedzi, kto dal mandat politycznym tym samozwanczym obroncom "mniejszosci polskiej" w Niemczech. Ja mam podwojne obywatelstwo i takich praw nie potrzebuje. Nie znam nikogo w moim licznym otoczeniu z polskimi korzenami, ktory by sobie czegos takiego zyczyl. Wiec euro, kawa na lawe, ILU liczebnie Polakow w Niemczech ty reprezentujesz? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: driver do znafcy IP: *.dip.t-dialin.net 05.03.10, 19:31 Gość portalu: znafca napisał(a): > @euro67: mam kolezanke w pracy, hiszpanke, ktora chodzila do francuskiego liceu > m w Madrycie i uczyla sie hiszpanskiej historii z francuskich podrecznikow, jak > os na zle jej to nie wyszlo Prawde mowiac implikacja do bani. > Co do "mniejszosci polskiej w Niemczech". Mniejszosc to z definicji ludnosc zas > iedziala na danym terenie od wiekow. "Polacy" w Niemczech, to w 95% przesiedlen > cy, ktorzy zadeklarowali przy wyjezdzie "deutsche Volkszugehörigkeit", Nie prawda,wiekszosc z tych ludzi sie nie deklarowala jako Niemcy, tylko Polacy,ktorzy z checia przyjeli niemieckie obywatelstwo (Staatsangehörigkeit) i majacy takze obywatelstwo polskie;deklarujac cezsto werbalnie i czynnie przywiazanie do Polski. czyli po > czucie zwiazku z niemieckoscia, chyba jest normalne, ze takie osoby nie moga ro > k pozniej stwierdzac, ze sa Polakami potrzebujacymi praw mniejszosci. Z logicznym mysleniem to jest u ciebie na bakier.Czlowieku jedno nie przekresla drugiego-banalne przyklady (takie jakie lubisz) to pilkarze typu Kuranyi,Podolski,Asamohr,etc-deklaruja sie jako obywatele dwoch panstw. > Ja do znudzenia sie pytam ludzi - oraz szczegolnie politykow PiSu - o dane stat > ystyczne na temat "mniejszosci polskiej" w Niemczech, ktora KONKRETNIE zwrocila > sie do nich z petycja o obrone ich praw. Jakos dziwnym trafen nigdy nie slycha > c odpowiedzi, kto dal mandat politycznym tym samozwanczym obroncom "mniejszosci > polskiej" w Niemczech. No wlasnie pytasz sie do znudzenia,gdyz na nic innego Ciebie nie stac. Staraj sie myslec obiektywnie a nie tylko w kontekscie swojej osoby. Ja mam podwojne obywatelstwo i takich praw nie potrzebu > je. Nie znam nikogo w moim licznym otoczeniu z polskimi korzenami, ktory by sob > ie czegos takiego zyczyl. Jak slysza i widza z jakim oszolomem maja do czynienia to nie chca sie pewnie przyznac,zebys im nie marudzil.Nie pomyslales otym,ze moga cie postrzegac jako nudziarza? Odpowiedz Link Zgłoś
gandalph Re: do znafcy 08.03.10, 01:32 Gość portalu: driver napisał(a): > > > Co do "mniejszosci polskiej w Niemczech". Mniejszosc to z > definicji ludnosc zas > > iedziala na danym terenie od wiekow. "Polacy" w Niemczech, to w > 95% przesiedlen > > cy, ktorzy zadeklarowali przy wyjezdzie "deutsche > Volkszugehörigkeit", > > Nie prawda,wiekszosc z tych ludzi sie nie deklarowala jako Niemcy, > tylko Polacy,ktorzy z checia przyjeli niemieckie obywatelstwo > (Staatsangehörigkeit) i majacy takze obywatelstwo polskie;deklarujac > cezsto werbalnie i czynnie przywiazanie do Polski. > Coś tu po prostu fanzolisz. Istotnie, w latach 70-ych i 80-ych XX w. (a i wcześniej) wyjechało z Polski wiele osób do Niemiec, całymi rodzinami, powołując się na "niemieckie korzenie" , mniejsza w tej chwili o to, rzeczywiste, czy wydumane (na innej zasadzie z PRL by nie wyjechali, bo nie dostaliby paszportu ani wizy). Jak teraz taki ktoś ma czelność uważać się za mniejszość polską? Dalej, wyjechało wiele osób, gastarbeiterów w czystej postaci. Jaka to mniejszość polska? Mniejszości polskiej w Niemczech po prostu nie ma, bo ta, która była, do 1939 roku, znalazła się w granicach Polski. Nie widzisz różnicy między Polakami/ex-Polakami w Niemczech a autentyczną mniejszością duńską w Szlezwiku czy łużycką? Dlatego wcale mnie nie dziwi, że ani Niemcy, ani władze niemieckie ich za mniejszość nie uznają. A z drugiej strony, jeśli komuś potrzebna szkoła polska/z językiem wykładowym polskim w Hamburgu, Monachium czy Berlinie, to nic nie stoi na przeszkodzie, trzeba tylko zwlec tyłek z kanapy... > czyli po > > czucie zwiazku z niemieckoscia, chyba jest normalne, ze takie > osoby nie moga ro > > k pozniej stwierdzac, ze sa Polakami potrzebujacymi praw > mniejszosci. > > Z logicznym mysleniem to jest u ciebie na bakier.Czlowieku jedno nie > przekresla drugiego-banalne przyklady (takie jakie lubisz) to > pilkarze typu Kuranyi,Podolski,Asamohr,etc-deklaruja sie jako > obywatele dwoch panstw. > A czy aby na pewno prawo RFN dopuszcza podwójne obywatelstwo? > > > Ja do znudzenia sie pytam ludzi - oraz szczegolnie politykow PiSu - > o dane stat > > ystyczne na temat "mniejszosci polskiej" w Niemczech, ktora > KONKRETNIE zwrocila > > sie do nich z petycja o obrone ich praw. Jakos dziwnym trafen > nigdy nie slycha > > c odpowiedzi, kto dal mandat politycznym tym samozwanczym > obroncom "mniejszosci > > polskiej" w Niemczech. > > > No wlasnie pytasz sie do znudzenia,gdyz na nic innego Ciebie nie > stac. Staraj sie myslec obiektywnie a nie tylko w kontekscie swojej > osoby. > A ja dołączę się do ZNAFCY stawiającego to pytanie... > Ja mam podwojne obywatelstwo i takich praw nie potrzebu > > je. Nie znam nikogo w moim licznym otoczeniu z polskimi korzenami, > ktory by sob > > ie czegos takiego zyczyl. > > > Jak slysza i widza z jakim oszolomem maja do czynienia to nie chca > sie pewnie przyznac,zebys im nie marudzil.Nie pomyslales otym,ze > moga cie postrzegac jako nudziarza? Jak się nie ma nic do powiedzenia, to się ucieka do insynuacji... Odpowiedz Link Zgłoś
josef_miejski Re: Niemiecka propaganda 05.03.10, 21:38 Gość portalu: euro67 napisał(a): Zainteresowanych > informuje ze w niemieckich podrecznikach (ponizej poziomu studiow > uniwersyteckich na kier. historycznym) nie znajdziecie nic o tym co > Niemcy robili w Polce miedzu 1939-1945. To moim zdaniem do > zakonczenia dyskusji wystarczy! > Nie ma mniejszosci polskiej w Niemczech? No wiec i niemieckiej w > Polsce tez nie powinno byc, najwyzej POLOCY POCHODZENIA > NIEMIECKIEGO. I niech sie ucza polskiego bo czesto go kalecza! Ty tez buraku kaleczysz, piszesz POLOCY jak buc w szkole specjalnej. Lata 39-45 sa we wszystkich niemieckich podrecznikach do histori wyczerpujaco przedstawione. W odróznieniu do polskich podreczników, w których tkwia "prawdy" od dziadów Gomulki i Bieruta, a zbrodnie polaków na b.wielu narodach wiecznie popelniane przez cale ostatnie 1000 lat sa w calosci pominiete. W to miejsce wstawiono idiotyczne opisy bohaterstwa buraków wziete prosto z bzdurnych ksiazek trzeciego dziada, Sienkiewicza. Na tym materiale wyroslo nam w Europie egzotyczne buractwo, mamy z tego smiech po pachy. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: znafca Re: Szkoła zła, bo ma w nazwie "niemiecka"? IP: *.dip.t-dialin.net 05.03.10, 09:47 oni nie chca wiedziec, bo to nie pasuje do ich mitycznego wyobrazenia o ucisnionej "Polonii" w Niemczech, ktorej nic nie wolno Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Punch Re: Szkoła zła, bo ma w nazwie "niemiecka"? IP: *.aster.pl 05.03.10, 16:49 spadaj bandziorze i potomku szpicli gestapowski, bo ktoś nie wytrzyma, a wtedy nie zdążysz. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: znafca Re: Szkoła zła, bo ma w nazwie "niemiecka"? IP: *.dip.t-dialin.net 05.03.10, 17:01 czy jezyk rodem z rynsztoka to jedyny "merytoryczny" argument, jaki masz? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Pytająca na serio Re: Szkoła zła, bo ma w nazwie "niemiecka"? IP: *.aster.pl 05.03.10, 17:44 W czymś cię uraził, wszak dla ciebie współpraca z gestapo to był by honor, nieprawdaż. Odpowiedz Link Zgłoś
patriota21wieku Re: Szkoła zła, bo ma w nazwie "niemiecka"? 05.03.10, 18:37 Gość portalu: Pytająca na serio napisał(a): > W czymś cię uraził, wszak dla ciebie współpraca z gestapo to był by > honor, nieprawdaż. Czy dzieci tych obywateli Polski niemieckiego pochodzenia naleza do Gestapo? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: klop Re: Szkoła zła, bo ma w nazwie "niemiecka"? IP: *.pools.arcor-ip.net 05.03.10, 10:41 "W Niemczech nie ma zadnej polskiej szkoly"-bo Polacy sie nie staraja aby jakas byla Odpowiedz Link Zgłoś
rico-chorzow Re: Szkoła zła, bo ma w nazwie "niemiecka"? 05.03.10, 12:25 petronella.kozlowska napisała: > > Nie wierzcie jakimś tam oszołomom proniemieckim. > > W Niemczech nie ma żadnej polskiej szkoły! > Tzw. „polskie szkoły” to nic innego jak dodatkowe lekcje po polsku > po południu. > > Ciekawe skąd MN weźmie nagle fizyków, chemików itd. nauczających po niemiecku. > > Bardzo poważny problem widzę też w nauczaniu historii/polityki, ponieważ > nauczyciel przysłany z Niemiec będzie promował niemieckie wizje historii świata > (dla przypomnienia dodam gestapowiec z Warszawy jest wypędzonym, ale z > rosyjskiego Orła już nie). Co Ty tutaj znowu kłamiesz,mieszkasz w Niemczech,powinnaś znać sytuację i dlaczego nie powiesz,że polskie Ministerstwo Oświaty przed 2-4 laty nie wysłało nauczycieli polskich do Niemiec,z jakich też bądź powodów,i to pomimo usilnych starań strony niemieckiej.Kiedyś ta nienawiść przekręci Ci nawet cycki. Odpowiedz Link Zgłoś
ufffaa Re: Szkoła zła, bo ma w nazwie "niemiecka"? 05.03.10, 23:38 Droga pani Petronelo, w Niemczech jak najbardziej istnieja szkoly z polskim jezykiem wykladowym. Jedna z nich znajduje sie w Berlinie i nalezy do systemu Europa Schulen. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Basia z Hamburga Re: Szkoła zła, bo ma w nazwie "niemiecka"? IP: *.dip.t-dialin.net 07.03.10, 11:46 Popieram mego przedmowce. W Niemczech nie ma szkoly z tureckim wykladowym mimo, ze jest mniejszosc turecka. I mieszkajac tutaj uwazam, ze absolutnie nie nalezy sie godzic na otwieranie szkoly przez mniejszosc niem. Zawarty traktat podpisany przez Walese i Kohla nie jest jednakowo wypelniany w Niem i Polsce. W kraju mniejszosc niem. ma wszystko a my w Niem. prawie zadnych praw. Trzeba tutaj pomieszkac, robic przezawodowienie i praqcowac, zeby na wlasnej skorze przekonac sie jak to funkcjonuje. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: znafca Re: Szkoła zła, bo ma w nazwie "niemiecka"? IP: *.dip.t-dialin.net 07.03.10, 16:36 ty Basia nadal nie rozumiesz prawnego pojecie "mniejszosc", tobie sie to myli z "imigrantami" / "gastarbeiterami" / "ludnoscia naplywowa". W Niemczech nie ma mniejszosci tureckiej, sa tylko tureccy gastarbeiterzy i ich potomkowie, podobnie nie ma mniejszosci polskiej, sa tylko polscy azylanci lub imigranci. Podobnie w Polsce nie ma mniejszosci wietnamskiej, chociaz w kazdym wiekszym polskim miescie sa wietnamskie jadlodajnie. Czy to jest takie trudne do zrozumienia? Jesli mieszkasz w Niemczech legalnie, masz takie same prawa jak kazdy Niemiec, nie mozesz tylko brac udzialu w wyoborach do Bundestagu, w wyborach lokalnych natomiast tak. Nota bene w Bundestagu zasiada kilku poslow narodowosci tureckiej, niektorzy na wysokich stanowiskach politycznych Odpowiedz Link Zgłoś
sid_6.8 Szkoła zła, bo ma w nazwie "niemiecka"? 04.03.10, 23:30 A mniejszość polska w Niemczech kiedy doczeka się swoich posłów? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: mika Re: Szkoła zła, bo ma w nazwie "niemiecka"? IP: *.pools.arcor-ip.net 05.03.10, 00:09 Zaraz po mniejszosci tureckiej, wloskiej i greckiej. Na razie w Niemczech sa dwie mniejszosci: Dunczycy i Serboluzyczanie. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Marek Re: Szkoła zła, bo ma w nazwie "niemiecka"? IP: *.dip.t-dialin.net 05.03.10, 09:48 "Zaraz po mniejszosci tureckiej, wloskiej i greckiej. Na razie w Niemczech sa dwie mniejszosci: Dunczycy i Serboluzyczanie." Nie dwie, a cztery:Friesen,Sorben,Sinti i Roma oraz mniejszosc dunska. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: mika Re: Szkoła zła, bo ma w nazwie "niemiecka"? IP: *.pools.arcor-ip.net 05.03.10, 10:52 Masz racje, ale nie zmienia to faktu, ze to mniejszoci etniczne, ktore zyja tam niezmiennie od setek lat. To nie sa zadni emigranci. W Niemczech(na wschodzie) przed IIWS istniala rowniez mniejszosc polska, ktora w 1939 zdelegalizowano. Po wojnie i przesunieciu granic mniejszosc polska w Niemczech znalazla sie na terenie Polski i odtad sa tam tylko polscy emigranci. Odpowiedz Link Zgłoś
szabo Re: Szkoła zła, bo ma w nazwie "niemiecka"? 05.03.10, 00:46 jak nie rozumiesz różnicy między Niemcami w PL a Polakami w DE to się doucz. sid_6.8 napisała: > A mniejszość polska w Niemczech kiedy doczeka się swoich posłów? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: nanook Re: Szkoła zła, bo ma w nazwie "niemiecka"? IP: *.nplay.net.pl 05.03.10, 06:21 Mniejszość polska (2 mln ludzi) od dekretów wydanych przeszło 65 lat temu nie ma przywróconego statusu mniejszości narodowej w Niemczech Rodło Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Marek Re: Szkoła zła, bo ma w nazwie "niemiecka"? IP: *.dip.t-dialin.net 05.03.10, 10:04 Te dwa miliony to cyfra z polskiego MSZ. Jakim cudem Niemcy mieliby uznac za mniejszosc polska ludzi, ktorzy do Niemiec przyjechali na tzw. pochodzenie niemieckie? Jezeli juz, to MSZ niech wypowiada sie na temat tych ca. 350.000 ludzi, ktorzy zyja na terenie Niemiec wylacznie z obywatelstwem polskim.A ci, jezeli chca walczyc o status mniejszosci narodowej, to niech sie najpierw zapoznaja z miedzynarodowymi standartami okreslajacymi mniejszosci narodowe.Tacy Dunczycy w Schleswig- Holstein,czy Niemcy na Slasku, to sa mniejszosci narodowe, ale nigdy nimi nie nie beda zadni Gastarbeiter. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Listonosz Re: Szkoła zła, bo ma w nazwie "niemiecka"? IP: *.adsl.alicedsl.de 05.03.10, 10:44 Gość portalu: nanook napisał(a): > Mniejszość polska (2 mln ludzi) od dekretów wydanych przeszło 65 lat temu ni > e > ma przywróconego statusu mniejszości narodowej w Niemczech > [url=http://pl.wikipedia.org/wiki/Zwi%C4%85zek_Polak%C3%B3w_w_Niemczech]Rodło[/ > url] To przeciez bardzo proste: Mniejszosci polskiej w Niemczech nie ma, bo mieszkaja teraz w Polsce. Ziemie,gdzie ta mniejszosc mieszkala, naleza teraz do Polski. A wiec mniejszosc polska w Polsce???!!! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: essen fressen Re: Szkoła zła, bo ma w nazwie "niemiecka"? IP: 93.179.207.* 05.03.10, 18:48 ta mniejszosc polska w polsce robi po kilku pokoleniech ekonomicznej kalkulacji, za mniejszosc niemiecka. Przejrzyj nazwiska np. z zarzadow okregow. Tam prawie nie ma niemieckich nazwisk! Ja rozumiem, że rozne sa koleje losu i z roznych stron moga pochodzic przodkowie i ze taki Polak mogl wyjechac do Dortmundu, ale jego dzieci juz po niemiecku mowily, a jego wnuki przyjechaly na Slask juz jako Niemcy, choc polskie nazwisko mialy. Ale zeby takie sytuacje byly przytlaczajaca wiekszoscia????????? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: K8 Re: Szkoła zła, bo ma w nazwie "niemiecka"? IP: *.adsl.inetia.pl 05.03.10, 20:18 Gość portalu: essen fressen napisał(a): > Przejrzyj nazwiska np. z zarzadow okregow. Tam prawie nie ma > niemieckich nazwisk! > Ale zeby takie > sytuacje byly przytlaczajaca wiekszoscia????????? nie przejmuj się. Jeszcze kilka lat cudownych rządów i ten kraj będzie pusty. Odpowiedz Link Zgłoś
josef_miejski Re: Szkoła zła, bo ma w nazwie "niemiecka"? 05.03.10, 21:46 Gość portalu: nanook napisał(a): > Mniejszość polska (2 mln ludzi) od dekretów wydanych przeszło 65 lat temu ni > e > ma przywróconego statusu mniejszości narodowej w Niemczech > [url=http://pl.wikipedia.org/wiki/Zwi%C4%85zek_Polak%C3%B3w_w_Niemczech]Rodło[/ > url] Tylu was tu na czarno siedzi? Legalni przybysze maja w 99% obywatelstwo niemieckie i nie chca slyszec o polskich bzdurach. Po to opuszczali to przerazajace badziewie, zeby jak najszybciej ten katoland zapomniec. Stac sie Niemcem i zyc w Niemczech jest marzeniem wszystkich ludzi na calym swiecie, tylko niektórym sie to udaje. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: bredzinski Re: Szkoła zła, bo ma w nazwie "niemiecka"? IP: *.dip.t-dialin.net 12.03.10, 00:59 Legalni przybysze maja w 99% obywatelstwo niemieckie i nie chca slyszec o > polskich bzdurach. Po to opuszczali to przerazajace badziewie, zeby jak > najszybciej ten katoland zapomniec. Stac sie Niemcem i zyc w Niemczech jest > marzeniem wszystkich ludzi na calym swiecie, tylko niektórym sie to udaje. W Niemczech zyje legalnie 6,7 miliona obcokrajowcow.I obywatelstwa niemieckiego nie chca.Gdzies ty analfabeto sie ulung? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: poli Re: Szkoła zła, bo ma w nazwie "niemiecka"? IP: *.adsl.inetia.pl 05.03.10, 22:55 bo mniejszość polska w niemczech przedwojennych mieszkająca na dawnych terenach wschodnich niemiec po wojnie znależć się powinna była na terenie polski a skoro przemieściła się za odrę razem z państwem niemieckim to widocznie sama chciała a teraz już nie są na swoich terenach więc mniejszością nie są sami chcieli zostać w niemczech, mniejszość niemiecka dzisiaj była większością kiedyś na tych terenach a niby mniejszość polska jest w niemczech napływowa bo nigdy polaków etnicznie nie było za odrą Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: emigrant Re: Szkoła zła, bo ma w nazwie "niemiecka"? IP: *.pools.arcor-ip.net 05.03.10, 17:31 A mniejszość polska w Niemczech kiedy doczeka się swoich posłów? Odpowiedz Link Zgłoś
svetomir Re: Szkoła zła, bo ma w nazwie "niemiecka"? 05.03.10, 18:09 Gość portalu: emigrant napisał(a): > A mniejszość polska w Niemczech kiedy doczeka się swoich posłów? Kiedy będzie mniejszością narodową, czyli grupa trwale zasiedziałą a nie imigrantami. W Polsvce Wietnamczycy na przykład też nie mają statusu mniejszości. Odpowiedz Link Zgłoś
josef_miejski Re: Szkoła zła, bo ma w nazwie "niemiecka"? 05.03.10, 21:49 Gość portalu: emigrant napisał(a): > A mniejszość polska w Niemczech kiedy doczeka się swoich posłów? Kto to jest "mniejdzosc polska w Niemczech"? Robotnicy na czarno czy zlodzieje samochodów i tysiecy innych produktów? Dlaczego oni maja miec swoich poslów w niemieckim parlamencie? Porzadny imigrant stara sie ukryc, ze z katolandu przybyl, bo to wstyd. Odpowiedz Link Zgłoś
nitro_gbm Re: Szkoła zła, bo ma w nazwie "niemiecka"? 06.03.10, 03:52 josef_miejski napisał: > Gość portalu: emigrant napisał(a): > > > A mniejszość polska w Niemczech kiedy doczeka się swoich posłów? > Kto to jest "mniejdzosc polska w Niemczech"? Robotnicy na czarno czy zlodzieje > samochodów i tysiecy innych produktów? > Dlaczego oni maja miec swoich poslów w niemieckim parlamencie? > Porzadny imigrant stara sie ukryc, ze z katolandu przybyl, bo to wstyd. Nie musisz nam opisywać tak szczegółowo swojego zachowania. Skoro Polacy tam są to powinni mieć status mniejszości narodowej. W takim wspaniałym i europejskim kraju jak Niemcy nie potrafią uszanować "europejskości" to dlaczego w Polsce mamy robić jakieś Niemieckie szkoły i pozwalać im na posłów i aktywność polityczną ?! Aha wstyd to jest za ludzi, którzy piszą tak jak Ty o własnym kraju za wolność, którego zostało przelane tyle krwi... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: znafca Re: Szkoła zła, bo ma w nazwie "niemiecka"? IP: *.dip.t-dialin.net 06.03.10, 09:20 a Wietnamczycy maja w Polsce prawa mniejszosci. "Skoro tam sa", powinni je miec..... Ty sie zastanow najpierw, co to znaczy "mniejszosc" Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: żymlok-bułczanka Re: Szkoła zła, bo ma w nazwie "niemiecka"? IP: *.internetdsl.tpnet.pl 06.03.10, 11:15 Ta krew trza booło lepi wźoońć do krupńokoov?! Wjynksze by booły profita. Odpowiedz Link Zgłoś
eva15 Trzeba walczyć o polskie szkoły na Białorusi 04.03.10, 23:39 Trzeba walczyć o polskie szkoły na Białorusi, najlepiej pod opieką p. Borys i p. Sobol. Niemieckim rewizjonistom należy powiedzień NIE. Odpowiedz Link Zgłoś
eva15 Re: Trzeba walczyć o polskie szkoły na Białorusi 04.03.10, 23:40 Niemieckim rewizjonistom należy powiedzieć NIE. Czyli NEIN, bo mogą nie zrozumieć. Odpowiedz Link Zgłoś
ethebor Re: Trzeba walczyć o polskie szkoły na Białorusi 04.03.10, 23:53 Ależ dlaczego NEIN? W języku niemieckim istnieje takie słówko jak NIE i w dodatku a w tym kontekście miałoby swój sens :) Poza tym czy skoro to mniejszość niemiecka w >Polsce< to też powinna mieć problemu z rozumieniem języka oficjalnego. Odpowiedz Link Zgłoś
rom-baz Re: Trzeba walczyć o polskie szkoły na Białorusi 05.03.10, 00:57 Od mentalnosc,prosto z rynsztoku polskiego. Problem w tym,ze ten rynsztok i szeroki i dosc gleboki. Poglebiaja go nieustannie neofaszysci,wierni kolednicy w churze szabonurka w sutannie Zaleskiego. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: nie trzeba Re: Trzeba walczyć o polskie szkoły na Białorusi IP: *.pools.arcor-ip.net 05.03.10, 17:33 Trzeba walczyć o polskie szkoły na Białorusi, najlepiej pod opieką p. Borys i p. Sobol. Niemieckim rewizjonistom należy powiedzień NIE. Wypierdalaj eva, bo cie nikt nie trawi. Odpowiedz Link Zgłoś
mr.superlatywny Szkoła zła, bo ma w nazwie "niemiecka"? 04.03.10, 23:41 "Niemcy" - niepodoba mi sie takie "sztywne" podkreslanie, czy inni mówia "Polacy" ? Niemieccy Slazacy albo slascy Niemcy albo Slazacy-Niemcy itp., ale co to ma byc te 3x podkreslone i z wykrzyknikiem "Niemcy", jakby byli czyms obcym, nie nalezacym do tej Krainy ? Naleza, jak najbardziej, nawet bardziej niz niejeden inny, w tym tez niejeden inny "sie obawiajacy". > że będą fałszować historię? Najpiwetr obal Pani teze, ze w "normalnych" polskich szkolach sie historii nie falszuje. A jakze - az sie w glowie kreci, tak nadal niestety dzieciom mieszaja w glowach. Czesto to nie ma duzo wspolnego ani ze Slaskiem, ani z Europa. Z Polska (polska historia itp.) nota bene czesto równiez nie. Ale generalnie artykul ok. Dzieki za dobre checi i (czesciowo) argumenty. Pani Pszon sie stara, nareszcie, brawo! :) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Hans Re: Szkoła zła, bo ma w nazwie "niemiecka"? IP: *.pool.mediaWays.net 04.03.10, 23:57 Kiedy to powstala polsko-niemiecka komisja do spraw podrecznikow? Na pewno cus ci tam juz ustalono. W Polsce jest przeciez wiecej niemieckich szkol. Zreszta na calym swiecie- dla uczniow , ktorzy tam sie ucza to jak wygrana w lotto. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: do mr.superlatywny Re: Szkoła zła, bo ma w nazwie "niemiecka"? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.03.10, 00:49 zes je, synek, goopi jak mooj but! Odpowiedz Link Zgłoś
ptr0 Szkoła zła, bo ma w nazwie "niemiecka"? 04.03.10, 23:46 Jak ktoś słabo zna niemiecki to trudno żeby chodził do takiej szkoły, gdzie biologia, geografia są po niemiecku. Nawet po angielsku byłoby trudno, mimo że znajomość angielskiego jest lepsza w Polsce niż niemieckiego. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: mimi Szkoła zła, bo ma w nazwie "niemiecka"? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.03.10, 00:04 "Ile zna się języków, tyle razy się żyje" - powiedział mi pewien jegomość Ten jegomość nazywał się Goethe, przypadkiem też Niemiec :) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: mika Szkoła zła, bo ma w nazwie "niemiecka"? IP: *.pools.arcor-ip.net 05.03.10, 00:13 Znam niemieckie dzieci chodzace do podstawowki francuskiej i do miedzynarodowego gimnazjum. Problemow nie maja. Dzieci szybko ucza sie jezykow, tym bardziej jezeli jezyka aktywnie uzywaja, a nie tylko przez godzine tygodniowo. Przeciez na w klasach 1-3 nie beda mialy zadnych skomplikowanych przedmiotow, tylko beda opanowywac jezyk. Fizyka i inne trudniejsze rzeczy pojawiaja sie bodajze w klasie czwartej, wiec nie wiem o co chodzi. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: MIK Re: Szkoła zła, bo ma w nazwie "niemiecka"? IP: *.adsl.inetia.pl 05.03.10, 07:53 Tylko , że Niemcy nie wymordowali 6 mln Francuzów i nie panoszą się we Francji jak MN na opolszczyźnie. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: szabla Re: Szkoła zła, bo ma w nazwie "niemiecka"? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.03.10, 08:11 Tylko, że na tej opolszczźnie rodowici mieszkańcy mają najczęściej podwójne obywatelstwo (i to nie polsko-czeskie), a reszta to napływ ze wschodu i ciemnota straszona przez lata komuny niemieckimi rewizjonistami z Bonn (jak widać calkiem skutecznie). Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: MIK Re: Szkoła zła, bo ma w nazwie "niemiecka"? IP: *.adsl.inetia.pl 05.03.10, 10:16 "reszta to napływ ze wschodu i ciemnota " A rodzimi to między innymi potomkowie tych, którzy wywozili do lasów, rozstrzeliwali, masowo mordowali w KC-tach. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: mika Re: Szkoła zła, bo ma w nazwie "niemiecka"? IP: *.pools.arcor-ip.net 05.03.10, 11:11 I ci juz wymarli. Moja mama odwiedzila mnie rok temu i musialam jej zwracac uwage, zeby przestala przygladac sie ludziom, bo byla tak zafascynowana faktem, ze w tramwaju co czlowiek to innej narodowosci/koloru. Adolf nie tyle przewraca sie pewnie w grobie, co w nim wiruje. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: mika Re: Szkoła zła, bo ma w nazwie "niemiecka"? IP: *.pools.arcor-ip.net 05.03.10, 08:54 Poczytaj troche o stosunkach niemiecko-francuskich przed IIWS, o Alzacji, Lotaryngii, zaglebiu Saary itd i dopiero potem sie wypowiadaj. Francuzi maja Nemcom za zle wiele rzeczy, a-o dziwo- Niemcy w soich podrecznikach do Historii rowniez wystepuja jako Ci, ktorzy rozpetali IIWS i mordowali ludzi. Serio. Hitlerowi nawet tych jego autostrad nie zostawili i daja dzieciom do przerobienia 6 klamstw o Hitlerze (zeby nie mialy watpliwosci, ze on tylko sprytnie wykorzystal dziela poprzednikow). Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: MIK Re: Szkoła zła, bo ma w nazwie "niemiecka"? IP: *.adsl.inetia.pl 05.03.10, 10:14 "daja dzieciom do przerobienia 6 klamstw o Hitlerze (zeby nie mialy watpliwosci, ze on tylko sprytnie wykorzystal dziela poprzednikow)." Bo tak im wygodnie. Winny był tylko Hitler a biedni Niemcy jedynie "wykonywali rozkazy". o tym, że naród niemiecki rwał się do lebensraumu i słowiańskich niewolników już nie napisali zapewne. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: mika Re: Szkoła zła, bo ma w nazwie "niemiecka"? IP: *.pools.arcor-ip.net 05.03.10, 10:58 Kazdy narod opisuje swoja historie jak mu wygodnie. Enigmatyzne "Boleslaw Crobry zdobyl Grody Czerwienskie" oznacza, ze je zdobyl, wyrznal wiekszosc ludnosci, zamordowal ksiecia i zgwalcil ksiezniczke(to w tamtych czasach bylo normalne). Wspanialy chrzescijanski wladca, pierwszy krol Polski. Albo powstanie listopadowe: polecam opis rozpoczecia z Bozego Igrzyska Davisa. Poplakalam sie ze smiechu. Poza tym 60 at po fakcie nie ma potrzeby wyrabiac w dzieciach poczucia winy za to, co zrobili ich przodkowie. Wystarczy, ze sie im powie jak bylo i ze to bylo zle. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: MIK Re: Szkoła zła, bo ma w nazwie "niemiecka"? IP: *.adsl.inetia.pl 05.03.10, 11:45 "Poza tym 60 at po fakcie nie ma potrzeby wyrabiac w dzieciach poczucia winy za to, co zrobili ich przodkowie. Wystarczy, ze sie im powie jak bylo i ze to bylo zle. " Pewnie- lepiej im mówić, że to Polacy wypędzali po wojnie a własne zbrodnie przemilczeć albo zrzucić na "nazistów". Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: mika Re: Szkoła zła, bo ma w nazwie "niemiecka"? IP: *.pools.arcor-ip.net 05.03.10, 12:25 Steinbach jest tak intensywnie promowana tylko w Polsce. W Niemczech nikogo nie in teresuje i prawie nikt nie wie kto o jest. Poza tym ja bez problemu jestem w stanie wyjasnic ludzio, ze corka oficera wermachtu przywieziona z mamusia do okupowanej Polski nie jest wypedzona, tylko potrzebuje pomocy psychologa, bo brak jej piatej klepki. Odpowiedz Link Zgłoś
gandalph Re: Szkoła zła, bo ma w nazwie "niemiecka"? 08.03.10, 01:43 Gość portalu: MIK napisał(a): > "daja dzieciom do przerobienia 6 klamstw o Hitlerze (zeby nie mialy watpliwosci > , > ze on tylko sprytnie wykorzystal dziela poprzednikow)." > > Bo tak im wygodnie. Winny był tylko Hitler a biedni Niemcy jedynie "wykonywali > rozkazy". o tym, że naród niemiecki rwał się do lebensraumu i słowiańskich > niewolników już nie napisali zapewne. A gdzie wyczytał takie "mądrości", o lebensraum i niewolnikach, a? Może w "Notatniku agitatora", wyd. KC PZPR? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Lena Zgłupieli w tym Opolu? IP: *.toya.net.pl 05.03.10, 19:49 W szkole podstawowej w ogóle nie ma takich przedmiotów jak fizyka,chemia czy biologia. One pojawiają się dopiero w gimnazjum. W ogóle nie rozumiem, o co chodzi w tym sporze.Przecież w całej Polsce są szkoły podstawowe, gimnazja i licea dwujęzyczne. Niemieckie,francuskie, angielskie, litewskie,białoruskie,ukraińskie i pewnie jeszcze jakieś inne. Często są to klasy o określonym profilu językowym w szkole, która w całości dwujęzyczna nie jest. W moim mieście jest ich przynajmniej kilka. Nie mówiąc już o kierunkach na wyższych uczelniach. Są takie kierunki,na przykład na politechnice,na których prowadzi się zajęcia wyłącznie w obcych jezykach. Polskiego w ogóle się tam nie używa. Uczniowie pchają się tam drzwiami i oknami. Tylko z doskonale zdana maturą można się na takie studia dostać. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Pytek A pojakymu ny ma szloonzkich? IP: *.internetdsl.tpnet.pl 06.03.10, 11:26 Yno wadzoom śe sam Mjymce i Poloki uo szule we svoji mowje, a i tak vszysky uoone w dooma godajoom po szloonzku?! :-) Odpowiedz Link Zgłoś
czarnysadov Re: Szkoła zła, bo ma w nazwie "niemiecka"? 05.03.10, 00:14 Boże wyborcza już odlatuje ... nie chcem mi się nawet tego komentować Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Obserwator Szkoła zła, bo ma w nazwie "niemiecka"? IP: *.adsl.inetia.pl 05.03.10, 00:29 Nie trzeba mieć uprzedzenia do jezyka niemieckiego .Jezyk niemiecki to nie tylko Niemcy to rownież Austria ,Szwajcaria.Jezyki kształcą.Ci co dzisiaj boja się jezyka niemieckiego sa uprzedzeni.Ktoś im to przez całe zycie wpajał ze Niemcy to wróg.Nalezy wybaczać ,Umiec wybaczać.To jest sztuka.Ci co wybaczaja sa bogaci w uczucia.I tak kiedys w przyszłosci w jednej Europie nalezało bedzie posługiwac sie jednym językiem urzedowym.Chinczycy maja kilka jezykow a posługuja sie angielskim.Pozdrawiam. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Adler Re: Szkoła zła, bo ma w nazwie "niemiecka"? IP: *.unitymediagroup.de 05.03.10, 00:50 alez przeciez ojciec rydzyk i moherowe berety poszliby na barykady pis by wypowiedzial wojne MN choc terytorialnie MN jest tutaj GOSPDARZEM a nie Torun lub Warszawka alez to CIEMNGROD ta polska Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: gnidofob Re: Szkoła zła, bo ma w nazwie "niemiecka"? IP: *.aster.pl 05.03.10, 18:05 TY chamie popłuczyno zbrodniarzy hitlerowskich, zachciewa ci się żeby troglodyci MN byli gospodarzami. Oczywiście, że możecie w sferze duchowej do której powinno was się wysłąć przez wasze kominy w Auschwitz. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: dupek Szkoła zła, bo ma w nazwie "niemiecka"? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.03.10, 00:46 A po co wy, ślunske intelygenty, wypowiadacie się w tej sprawie? Ktoś z was zna dialekt śląski języka niemieckiego, używany tu przed wojną? Nikt z was nie zna, bo języka portfela uczyliście się w polskich szkołach lub na kursach językowych. Tak, tak, może trudno, Achym, przyznać ci się do tego, ale taka jest prawda. Żaden z was nie przeczytał nigdy książki po niemiecku (no ja, Rasch czitoł jak sztudirowoł i se uczuł goudoć, pra?) Ale jus ta gaida nigdy. Pyrsk goopie cioole! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Hans Re: Szkoła zła, bo ma w nazwie "niemiecka"? IP: *.pool.mediaWays.net 05.03.10, 01:18 dupek, goopi ciool to je ty. Przez takich jak ty nie uczymy w Niymcach naszych dzieci po polsku- tyn rozdzial jest dla nas zakonczony. A dla naszego pokrewienstwa na Slasku to jezyk niemiecki jest wazniejszy jak angielski-po prostu bardziej sie im przyda. Bo wielkimi managerami to oni tam w Polsce nie bedom, choc znam paru, ktorzy po studiach w Opolu pracuja w Wrocku. Nie zmienia to faktu, ze praktycznie bardziej potrzebuje sie niemiecki. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: do Hans Re: Szkoła zła, bo ma w nazwie "niemiecka"? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.03.10, 01:35 Hans, tyś to je pewniy po kalmuku, co to ci na omna wloz, pra? Pewniy zes soom goopi slunsky cioolu nie przecytol ni jednyj ksiunski, niy po mniymniycku, niy po polsku - boś goopi slunsky ciool. Zol mi cie synek, som niy wiys kimzes je, pra? jou ci powiam, tys je slunskiy ciool! Ciool choby all! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: AK47 germanizacja IP: *.hsd1.md.comcast.net 05.03.10, 01:57 nie zrobiły tego lata zaborów, ile zdziała głupota uniemiecczonych kasą apatrydów :) szkoła niemiecka w Opolu - proszę bardzo, zaraz po tym jak powstanie szkoła polska w Monachium albo w Hamburgu, tacy promotorzy Europy narodów ale w nowej Rzeszy mniejszości nie uznają aroganci!!! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: do AK47 Re: germanizacja IP: *.dip.t-dialin.net 05.03.10, 08:03 jestes do tylu ty polski znawco z ameryki cd - www.szkolapolska.de - Szkola Polska rozpoczęła swoją dzialalność w 1973 roku - początkowo pomyślana ... Szkoła nasza posiada cztery filie: we Frankfurcie nad Menem,w Norymberdze ... Polska Szkola - Polnische Schule Düsseldorf - Home - Polska Szkola - Polnische Schule eV - Duesseldorf. Polska Szkoła w Monachium: Kontakt - 81679 München z dopiskiem "Szkoła Polska" Kontakt z kierownikiem szkoły p.Anitą Lidzbarską: Telefon: 01729376873, w poniedziałki od 9:15 do 10:45 ... polska-szkola-monachium.info/contact.php Startseite - Szkoła Polska w Hamburgu Szkoła Polska przy Konsulacie Generalnym RP w Hamburgu. hhspk.bplaced.net/ Szkoły Polskie w Niemczech - 030-34307220, Polskie Towarzystwo Szkolne. 71686, Szkola Podstawowa i Liceum Ogolnoksztalcace przy Ambasadzie RP w Kolonii Filia w Remseck-Aldingen ... Polska Misja Katolicka Monachium | Szkoła Przedmiotów Ojczystych - Polska Misja Katolicka Monachium, Szkoła Przedmiotów Ojczystych im. Jana Pawła II, Heßstraße 26 80799 München, Max-Kolmsperger-Str. 9a 81735 München, ... pmk-muenchen.de/index.php?article_id=41...0 - Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: mika Re: germanizacja IP: *.pools.arcor-ip.net 05.03.10, 09:02 Przypuszczam, ze polska szkola dziala przy preznie dzialajacym Instytucie Plskin w Düsseldorfie? Nie wiedzialam o niej do tej pory, bo nie mam wlasnych dzieci, ale to baaardzo przydatna informacja na przyszlosc. Dzikuje :) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Polak Re: germanizacja IP: 217.173.195.* 05.03.10, 09:04 To obrzydliwe tak fałszować rzeczywistość i porównywać szkołę, która ma powstać w Gosławicach - niemiecką na prawach szkoły polskiej - z szkółkami niedzielnymi przy polskiej ambasadzie i konsulacie w Niemczech (tak naprawdę to tylko Szkolny Punkt Konsultacyjny im. Królowej Rychezy przy Konsulacie Generalnym RP w Koloniii i jego 4 filie). Analogiczna szkoła im. Willy’ego Brandta w Polsce przy ambasadzie niemieckiej - ma pełne prawa szkoły polskiej. Jak widać znów brak zasady wzajemności w stosunkach polsko niemieckich jak prawie w każdej dziedzinie Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: gosc Re: germanizacja IP: *.dip.t-dialin.net 05.03.10, 09:28 Gość portalu: Polak napisał(a): > To obrzydliwe tak fałszować rzeczywistość i >porównywać szkołę,która ma powstać w Gosławicach > - niemiecką na prawach szkoły >polskiej Przeciez bylo by to nienormalne, jakby Polak, czegos nie zakwestionowal. Jak zwykle wie wszystko lepiej i jak zwykle porownuje jablka z gruszkami. Konstytucja Niemiec i Uklad z 1990 roku gwarantuje ci wszystko. Tylko ty musisz d..upe ruszyc i nalezace ci sie prawa wykorzystac. To ty musisz zakladac, organizowac, i sie organizowac. Kto ci stoi na przeszkodzie.? Twoje wygodnictwo i lenistwo. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Przechodzeń Re: germanizacja IP: *.aster.pl 05.03.10, 18:09 Zamknij chamie mordę bo łżesz. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: mika Re: germanizacja IP: *.pools.arcor-ip.net 05.03.10, 09:00 Znam w Niemczech szkole miedzynarodowa(wykladowy angielski), szkole francuska i Hiszpanow wysylajacych dzieci do popoludniowej szkoly hiszpanskiej. Gdyby Polacy ruszyli dupy i sie zorganizowali, to mieliby szkole polska, ale im sie nie chce. Po prostu im sie nie chce. Widac w przeciwienstwie do Ciebie nie czuja sie uciskani ani dyskryminowani. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Ma-ryja Re: germanizacja IP: *.dip.t-dialin.net 05.03.10, 18:25 mika napisał(a): > Znam w Niemczech szkole miedzynarodowa(wykladowy angielski), szkole francuska i Hiszpanow wysylajacych dzieci do popoludniowej szkoly hiszpanskiej. Gdyby Polac y ruszyli dupy i sie zorganizowali, to mieliby szkole polska, ale im sie nie chce. Po prostu im sie nie chce. Widac w przeciwienstwie do Ciebie nie czuja sie uciskani ani dyskryminowani". Kilka lat temu angazowalam sie w powstanie poskiej szkolki w jednym duzym miejscie, ale rece i majtki mi opadly, gdy zobaczylam, jakie kroki i wymagania zaczeto stawiac. Po pierwsze tylko wymagania i oczekiwania, gdy jeden wie lepiej od drugiego jak jest naprawde najlepiej, po drugie jeszcze wiecej wymagan (za te 6 milionów ofiar) po trzecie, co by tu mozna dla siebie wydebic, bo Niemcy maja, niech nam daja, a po czwarte czarnosukienkowy zaczal rej wodzic,na swoja strone przekabacac i juz plany poswiecenia szkolki budowac. Bylo mi po prostu wstyd i nie zaryzykowalam by moje nazwisko pojawilo sie w kontekscie takiego towarzystwa. Tacy byli wszyscy madrzy, polskiej szkolki dotad nie ma, a moj syn mówi swietnie po polsku, bywajac czesto w kraju. Nie czuje sie dyskryminowana. Odpowiedz Link Zgłoś
rico-chorzow Re: germanizacja 06.03.10, 08:11 Gość portalu: AK47 napisał(a): > nie zrobiły tego lata zaborów, ile zdziała głupota uniemiecczonych > kasą apatrydów :) szkoła niemiecka w Opolu Sląsk nigdy nie był pod zaborem,chyby,że teraz. Odpowiedz Link Zgłoś
konbar Dzinnikarka POrypana - bredzi cos o standartach! 05.03.10, 03:29 Cos taka niecierpilwa? Obiecali ci premie czy spotkanie z Grasiem? Wiesz;tym cieciem od Niemca. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Mi-Ki Re: Dzinnikarka POrypana - bredzi cos o standarta IP: 195.150.133.* 05.03.10, 13:21 Konbar, naucz się najpierw BEZBŁĘDNIE pisać po polsku, a potem wypowiadaj się na takie tematy! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: polak Szkoła zła, bo ma w nazwie "niemiecka"? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.03.10, 07:00 Szlag mnie trafia, że w polskiej gazecie ta niemiecka dziennikarka użala się, że nie będzie szkoły niemieckiej bo polaki są durne i ciemne. Sama jest Pani zniemczoną dziennikarką i jak chcesz to posyłaj swoje dzieci do niemieckiej szkoły. My mieszkamy w Polsce i to POLSKA władza ma zapewnić szkołę polską dla polskich dzieci. To wielki wstyd dla Pana Zembaczyńskiego, że do takich targów dochodzi. A Pani Pszon lepiej niech już nie włazi tak bardzo niemcom w d..ę bo może tam na stałe zostać. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: hana Re: Szkoła zła, bo ma w nazwie "niemiecka"? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.03.10, 08:14 Kolejny ciemniak, odmóżdżony i zastraszony przez komunę wizją niemieckiego rewizjonizmu, dał głos. Jak zwykle ksenofobicznie, ale nigdy merytorycznie. Typowe polactwo. Odpowiedz Link Zgłoś
aurita Szkoła zła, bo ma w nazwie "niemiecka"? 05.03.10, 07:30 nie rozumiem problemu, obowiazku zapisania dziecka do akurat tej szkoly przeciez nie bedzie Odpowiedz Link Zgłoś
gandalph Re: Szkoła zła, bo ma w nazwie "niemiecka"? 08.03.10, 13:08 aurita napisała: > nie rozumiem problemu, obowiazku zapisania dziecka do akurat tej szkoly > przeciez nie bedzie Bo tu jest tylko jeden problem: starodawna, tradycyjna, katolicka, sąsiedzka, komusza, kołtuńska, bezinteresowna zawiść. To nic, że mi cielę zdechło, ale sąsiadowi stodoła się spaliła! To jest dopiero radocha! - to jest druga strona tego samego "medalu": bezinteresowna "schadenfreude". Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: frank Re: Szkoła zła, bo ma w nazwie "niemiecka"? IP: *.adsl.inetia.pl 05.03.10, 07:51 Kto płaci ten wymaga. Szkoła byłaby kolejnym przyczółkiem germanizacji opolszczyzny wdrażanym przez sprytnych Niemców bardzo konsekwentnie. Wybrali metodę drobnych kroczków. Ciekawe kiedy obudzimy się tym razem, czy znowu wtedy kiedy będzie za późno. Nie lubię Niemców ale trzeba im przyznać, że umieją dbać o swoje interesy. Odpowiedz Link Zgłoś
computerro Jest podobna szkoła we Wrocławiu 07.03.10, 21:56 Szkoła polsko-niemiecka jest we Wrocławiu. Bardzo różni się od polskich szkół: jest wyremontowana i wyposażona tak, że bez wątpienia dzieci uczące się w niej to dzieci "te lepsze". Niemcy mają więcej pieniędzy. Tworzenie niemieckich i polsko-niemieckich szkół ma oprócz niewątpliwych pozytywów niestety negatywny skutek - przekaz dla dzieci uczących się w zwykłych polskich szkołach, że są gorsze. A to może być traumą emocjonalną dla tych dzieci oraz może być wstępem do wynarodowienia dzieci uczących się w szkoLach niemieckich. I dlatego gra niewarta świeczki Odpowiedz Link Zgłoś
gandalph Re: Jest podobna szkoła we Wrocławiu 08.03.10, 12:46 computerro napisała: > Szkoła polsko-niemiecka jest we Wrocławiu. Bardzo różni się od > polskich szkół: jest wyremontowana i wyposażona tak, że bez > wątpienia dzieci uczące się w niej to dzieci "te lepsze". Niemcy > mają więcej pieniędzy. Tworzenie niemieckich i polsko-niemieckich > szkół ma oprócz niewątpliwych pozytywów niestety negatywny skutek - > przekaz dla dzieci uczących się w zwykłych polskich szkołach, że są > gorsze. A to może być traumą emocjonalną dla tych dzieci oraz może > być wstępem do wynarodowienia dzieci uczących się w szkoLach > niemieckich. I dlatego gra niewarta świeczki Od kiedy to wiedza jest niewarta świeczki? Odpowiedz Link Zgłoś
computerro Re: Jest podobna szkoła we Wrocławiu 11.03.10, 20:03 Gandalfie, ale za jaką cenę ta wiedza? Bo przecież nie za darmo... Odpowiedz Link Zgłoś
gandalph Re: Jest podobna szkoła we Wrocławiu 12.03.10, 00:52 computerro napisała: > Gandalfie, ale za jaką cenę ta wiedza? Bo przecież nie za darmo... Wiedza nigdy nie jest za darmo. Odpowiedz Link Zgłoś
gandalph Re: Szkoła zła, bo ma w nazwie "niemiecka"? 08.03.10, 12:48 Gość portalu: frank napisał(a): Nie lubię Niemców ale trzeba im przyznać, że umieją dbać > o swoje interesy. I właśnie z tego powodu warto się od nich uczyć. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: PiPi Trzeba być dupkiem by nie znać swojej historii IP: *.nat.umts.dynamic.eranet.pl 05.03.10, 07:54 A przykład takiego dupkostwa zaprezentował Niemic, szef mniejjszości, mówiąc, że jakiś gość powiedział "ile znasz języków, tyle razy żyjesz". Powiedział podobnie, drogi Panie, nie kto inny tylko sam Wielki Goethe, a brzmiało to tak: "Iloma językami władasz, tyle razy jesteś cłowiekiem". Nałożu śmierci zaś, gdy ulatywało już z niego życie, ostatkiem sił, zawołał "więcej światła". Takie rzeczy trzeba znać będąc Niemcem. To jest wasze dziedzictwo. Jaką szkołę chcecie otwierać, i czego w niej uczyć, skoro nie znacie nawet swojej najlepszej historii, a odwołujecie się tylko do współczesnej myśli europejskiej, zapominając o tym, że Niemcy to również inna myśl, niż towarzysząca dzisiejszym dziadkom z HJ i ich potomkom. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: gosc Re: Trzeba być dupkiem by nie znać swojej histori IP: *.dip.t-dialin.net 05.03.10, 08:35 Gość portalu: PiPi napisał Jaką szkołę chcecie otwierać, i czego w niej uczyć, skoro nie znacie nawet swojej najlepszej historii, a odwołujecie się tylko do współczesnej myśli europejskiej, zapominając o tym, że Niemcy to również inna myśl, niż towarzysząca dzisiejszym dziadkom z HJ i ich potomkom. PiPi,to proste niemiecka szkole z niemieckim jezykiem, zeby przestac byc dupkiem. A skad maja znac historie i kulture Niemiec ? Moze z polskiej szkoly ?! Czego uczyly i ucza szkoly wszystkich "Rzeczpospolitych" na Slasku! Niemieckie tablice jak np. Eichendorfa sie zamalowuje Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: PiPi do goscia Re: Trzeba być dupkiem by nie znać swojej histori IP: *.nat.umts.dynamic.eranet.pl 05.03.10, 09:18 A skad maja znac historie i kulture Niemiec ? > Moze z polskiej szkoly ?! > Czego uczyly i ucza szkoly wszystkich "Rzeczpospolitych" na Slasku! A skąd ja to znam, k...a m...ć?!!!, Z niemieckiej szkoły???. Bałwanie, pajacu, czy jak cię tam jeszcze inaczej określić. Uczyłem się w polskiej szkole i z polskiej szkoły wyniosłem wiedzę o tym wielkim poecie. Niemiecka szkoła nie jest współczesnemu europejczykowi do niczego potrzebna, a już szczególnie podstawówka. Językiem świata jest angielski i hiszpański. A już indoktrynacja z poziomu opolsko- niemieckiej wiochy zamiast otwierać świat przed ludźmi, uczyni z nich ograniczonych głupców, niezdolnych do samodzielnego życia. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: gosc Re: Trzeba być dupkiem by nie znać swojej histori IP: *.dip.t-dialin.net 05.03.10, 09:54 Gość portalu: PiPi do goscia napisał(a A skąd ja to znam, k...a m...ć?!!!, Z niemieckiej szkoły???. Bałwanie, pajacu, czy jak cię tam jeszcze inaczej określić. Uczyłem się w polskiej szkole i z polskiej szkoły wyniosłem wiedzę o tym wielkim poecie. Prosze pana, panie PiPi, wiedze to moze pan ma, ale kultury ani za grosz. Tu nie chodzi o mnie.Ja to wiem i znam. Znam to z polskiej szkoly. Milosc do literatury mam z domu i od polskiego nauczyciela. Nie kazdy mial takie szczescie, miec takiego nauczyciela. On by nigdy nie powiedzial tak jak pan,ze " Niemiecka szkoła nie jest współczesnemu europejczykowi do niczego potrzebna, a już szczególnie podstawówka. Językiem świata jest angielski i hiszpański." Pana zdaniem niemiecka szkola zamknie swiat przed ludzmi i uczyni z nich ograniczonych głupców, niezdolnych do samodzielnego życia. Ta wypowiedz jest godna pana, panie PiPi. PiPi to ogolnie nazywa sie "siki", poprawnie mocz. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Przechodzeń Re: Trzeba być dupkiem by nie znać swojej histori IP: *.aster.pl 05.03.10, 17:54 Zjeżdżaj troglodyto, zapatrzony w swego pitekantropusa neandertalis germanicusa, byliście i jesteście gatunkiem któremu bliżej zwierząt niż ludzi, odnosi to tez do takich jak ty "polacken", bo jednak czasami krzyżowlismy się z tym gatunkiem, fuj. PiPi usiłowała prowadzić z tobą w miarę kulturalną dyskusję ale nie zdzierżyłeś i proniemieckie bydlę wylazło. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: gość Re: Trzeba być dupkiem by nie znać swojej histori IP: *.adsl.inetia.pl 05.03.10, 21:01 Wow... Kulturalna dyskusja..., umyty i uczciwy polak..., no, no aleś poszybował. Poczekaj do 2012 jak się zachodnia granica otworzy, zobaczymy ilu "polacken" tu zostanie. Odpowiedz Link Zgłoś
claudio1 Re: Trzeba być dupkiem by nie znać swojej histori 05.03.10, 23:14 Gość portalu: gość napisał(a): > Wow... > Kulturalna dyskusja..., umyty i uczciwy polak..., no, no aleś poszybował. > Poczekaj do 2012 jak się zachodnia granica otworzy, zobaczymy ilu "polacken" tu > zostanie. TY ZGERMANIZOWANA Swinio, obodz sie , i nie udawaj niemca za krzaka, jestes chory jak kazdy slazak , za hitlera Odpowiedz Link Zgłoś
oppelner_os Spam zostal zgloszony 25.08.10, 08:51 Spadaj w kieleckie....scyzoryku Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Piotr Szkoła zła, bo ma w nazwie "niemiecka"? IP: *.pools.arcor-ip.net 05.03.10, 07:57 A co w tym zlego ??Nich sie durnie ucza jezykow obcych.Powinni jeszcze otworzyc szkole w jezyku angielskim!! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Fema Szkoła zła, bo ma w nazwie "niemiecka"? IP: *.dip.t-dialin.net 05.03.10, 08:32 Durny, ciemny, ograniczony polski motloch! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Jutysia Szkoła zła, bo ma w nazwie "niemiecka"? IP: 217.173.195.* 05.03.10, 08:50 pomysł z niemiecką szkołą w Opolu to świetna inwestycja w dzieci i młodzież. Żałuję, że kilka lat wcześniej nie powstała taka idea... Całkowicie popieram! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Jonek Szkoła zła, bo ma w nazwie "niemiecka"? IP: *.internetdsl.tpnet.pl 05.03.10, 09:21 "Ja akurat nad tym ubolewam, ale jest pozytywny aspekt tej historii: mieszkańcy Gosławic jednoczą się, być może wezmą sprawy w swoje ręce i być może ich szkoła na tym zyska, kiedy poprowadzi je lokalne stowarzyszenie." - tak, wprowadzą do swoich szkół po kilka godzin religii tygodniowo. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: mika Szkoła zła, bo ma w nazwie "niemiecka"? IP: *.pools.arcor-ip.net 05.03.10, 09:30 Zapomnialam jeszcze o szkole japonskiej, dwoch japonskich przedszkolach i drugiej szkole miedzynarodowej z wykladowymi niemieckim i japonskim. Wszystko w jednym miescie. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Slezak s Polska Po co Opolanom dwujęzyczne szkoły??? IP: *.171.234.162.dsl.crowley.pl 05.03.10, 09:36 Oni ledwo po polsku mogą się nauczyć! Co najwyżej może szkołę z drugim językiem ukraińskim mogliby w tym Opolu otworzyć...w sam raz dla opolskich "europejczyków" z ukraińskich stepów, z oenrowską umysłowością i poglądami polskonarodowosocjalistycznymi. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Cypis Szkoła zła, bo ma w nazwie "niemiecka"? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.03.10, 10:18 W kontekście "polskich" szkół na Białorusi gdzie się uczy, że Białoruś jest zła a Polska dobra to artykuł można uznać za ciekawy. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: rob Szkoła zła, bo ma w nazwie "niemiecka"? IP: *.adsl.alicedsl.de 05.03.10, 10:22 W Berlinie jest polsko-niemiecka szkoła podstawowa. Dzieci uczą się wg. polskiego programu nauczania i po polsku. Są polskie nauczycielki i wychowawcy. Wiem, bo moja córka tam chodzi. Proszę zajrzeć tu: www.katharina-heinroth-grundschule.de/europaschule.php Szkoła jest publiczna i darmowa! Odpowiedz Link Zgłoś