Forum Kobieta Moda
ZMIEŃ
    Dodaj do ulubionych

Lubicie perły?!

24.09.05, 20:48
    Ja uwielbiam ;)
    Obserwuj wątek
      • fionaliska Re: Lubicie perły?! 24.09.05, 20:50
        Nie cierpię! A zwłaszczq tych reklam "pani domu w sweterku i perełki na szyi'
        BLlllllllleee - tandeta i tyle
        • black_magic_women Re: Lubicie perły?! 24.09.05, 22:27
          byl juz watek na temat perel,z tego co pamietam dosyc dlugi i burzliwy;))ja
          kocham moje naturalne libanskie perelki,ktore kiedys dostalam od,hm-kolegi;)
      • shirl Re: Lubicie perły?! 24.09.05, 22:33
        kocham perły:)))
        mam wiele różnych i najbardziej lubie je w kominacjach z innymi kamieniami -
        ametystami, fluorytami, lawą itp:)
        a te najładniejsze oczywiście solo
      • zettrzy Re: Lubicie perły?! 25.09.05, 00:32
        wlasnie umiescilam pare moich perel na Galerii Mody... wiecej w przyszlosci
        • miska_malcova Re: Lubicie perły?! 25.09.05, 19:42
          mam, ale nie noszę, bo nie lubię
      • mycha62 Re: Lubicie perły?! 25.09.05, 20:06
        tak, ale tylko na bal do eleganckiej sukni
        • bezsenna Re: Lubicie perły?! 25.09.05, 20:13
          lubie-ale tylko na impreze klubowa ;))
      • aniabe13 Re: Lubicie perły?! 25.09.05, 20:24
        Lubię, mam, noszę. Ale nie w formie korali.
        • kasiap51 Re: Lubicie perły?! 25.09.05, 20:42
          Uwielbiam perły. Dostałam swoje w prezencie od męża.
      • jaleo Re: Lubicie perły?! 25.09.05, 21:32
        Ja mam jedna bransoletke i jeden naszyjnik. Bransoletke nosze dosc czesto (do
        tego stopnia, ze byla juz kilka razy "rethreaded" (nie wiem, jak to po polsku),
        naszyjnik raczej rzadko widzi swiatlo dzienne. A problem z perlami jest taki,
        ze trzeba je czesto nosic, bo traca blask.
        • zettrzy Re: Lubicie perły?! 25.09.05, 22:48
          "rethreaded" w tym kontekscie byloby "naprawiona", dokladnego odpowiednika chyba
          nie ma - czy to sznureczek na reke?
          nie wszystkie perly traca blask jak sie nie nosi - dzisiaj robilam zdjecie
          pierscionka ktory ostatni raz nosilam z 5 lat temu i musialam wylaczyc flash, bo
          zdjecie wyszlo jak jakas supernova
          • jaleo Re: Lubicie perły?! 25.09.05, 22:53
            zettrzy napisała:

> "rethreaded" w tym kontekscie byloby "naprawiona", dokladnego odpowiednika
            chyb
            > a
            > nie ma - czy to sznureczek na reke?

Te perly sa na jedwabnej nitce, i wg. zalecen producenta powinno sie je
            nawlekac na nowa nitke co kilka lat. Nie wiem, jak oni to dokladnie robia u
            jublera, jakos zawiazuja tak, ze jest odrobina przerwy pomiedzy kazda perla,
            tzn. perly nie dotykaja sie siebie nawzajem.
            • zettrzy Re: Lubicie perły?! 25.09.05, 23:39
              ja wiem - zawiazuja maly wezelek miedzy kazda perla, co rowniez zabezpiecza je
              przed rozsypaniem sie na wypadek rozerwania sznurka
              producent ma racje, bo nici tleja i moga po prostu peknac, wiec lepiej je
              wymieniac co jakis czas
            • babe007 Re: Lubicie perły?! 26.09.05, 16:37
              "rethreaded" w tym kontekscie byloby "naprawiona", dokladnego odpowiednik
              > a chyba nie ma

W tym przypadku "rethreaded" oznacza przewleczone (w domyśle na nową, jedwabną
              nitkę)
      • kate-gun Re: Lubicie perły?! 26.09.05, 18:04
        nie lubie, kłoca sie z moim charakterem
        no mooooze zalozylabym kiedys do malej czarnej dlugi sznur ciezkich perel
      • wniebie Re: Lubicie perły?! 26.09.05, 18:49
        o tak! lubie chociaz wole brylanty:)

wniebie
      • miss.didi Re: Lubicie perły?! 26.09.05, 23:38
        uwielbiam:)
        a naj naj moj dlugi sznur jako bransoletke(5 rzadkow;) )
        Aha - no i ja wole sztuczne. Słyszałam ze jak sie nosi perły na gołą skórę to mogą matowiec pod wplywem potu. A poza tym wole sie nie martwic ze je gdzies zgubie czy cos- zreszta ostatnio bylam na weselu i ten sznur mi sie posypal na parkiet... na szczescie wyzbieralam wszystkie i jak nawlekalam spowrotem to wlasnie z wezwlkami- na wszelki:P
      • tuskazet Re: Lubicie perły?! 13.10.05, 12:17
        Lubię, wczoraj sprawiłam sobie prawdziwe ;-) bo do tej pory miałam tylko korale
        perłopodobne ;-(
      • elizucha-l Re: Lubicie perły?! 13.10.05, 15:43
        bardzo:)
      • fanka_grzeskow_czekoladowych Re: Lubicie perły?! 13.10.05, 20:23
        Uwieeelbiam :)
        Ostatnio kupilam sobie nawet takie zwykle perelki - kolczyki :)
        • fashionvictim przynosza niesczescie!!!!! 13.10.05, 20:33
          Tak przynajmniej slyszalam dlatego nie nosze, jednakze cos w tym musi byc
          wydaje mi sie
          • angellike NIEPRAWDA że przynosza niesczescie!!!!! 14.10.05, 09:43
            Takie przekonanie powstało w czasach poławiaczy pereł, kiedy nurkowali bez
            tlenu na znaczne głębokości i często tracili przy tym zycie - dlatego mowiono
            że perły to łzy, którymi opłakiwano tych nurków. W dzisiejszych czsach pływa
            sie ze sptrzętem do nurkowania alo perły zwyczjnie hoduje na "morskich
            plantacjach". Nie są więc już okupione niczyim nieszczęściem i można je
            bezpiecznie nosić, poza tym uważam że dodają urody, wdzięku i tajemniczości
            każdej kobiecie - wiem coś o tym bo mam je właśnie na sobie -tylko kolczyki bo
            jestem w pracy:-).
          • r.richelieu Re: przynosza niesczescie!!!!! 14.10.05, 12:06
            swoją drogą jak można być zabobonnym. Perła nieszczęcie, koral pech, widział
            kto podobne głupoty? Hematyt na oczyszczenie krwi i na drogi rodne, a onyks na
            charyzmę. I tak dalej. A ludzie zamiast iść do kardiologa obwieszają się
            kamieniami.

Od pereł wolę szafiry i rubiny, a z półszlachetnych granaty przede wszystkim,
            onyksy, korale, jaspisy, kryształy górskie. Nie dlatego że mają jakąś magiczną,
            hehe, moc, ale, że mi kolorystyka i faktura odpowiada
            • fashionvictim Re: przynosza niesczescie!!!!! 14.10.05, 22:34
              no widzisz jednak mozna... a jak mozna byc tak glupim jak ty i jeszcze do tego
              nie tolerancyjnym????!!!!! czytajac twoje wypowiedzi widze same glupoty gruba
              swinio, lepiej idz do dietetyka i wez ze soba wspomniane kamienie choc tobie
              juz nic nie pomoze...
              • r.richelieu Re: przynosza niesczescie!!!!! 14.10.05, 22:44
                ostatnio urodzaj na młode mohery, tylko iść i siać, siać
                • fashionvictim Re: przynosza niesczescie!!!!! 14.10.05, 22:47
                  stare przeminely z wiatrem...gosh!!!
      • asik12 Re: Lubicie perły?! 14.10.05, 09:45
        Bardzo lubię perły i noszę również: samodzielne lub w połączeniu ze srebrem.
    Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka