Forum Kobieta Moda
ZMIEŃ
    Dodaj do ulubionych

    Safari: lekko i kobieco

    30.06.06, 07:44
    podoba mi sie ten styl, piekna kolorystyka, niebanalne rzeczy, ale
    niekoniecznie tak bym je ze sobą zestawiła, obejrzałam kolekcję z ciekawością
    Obserwuj wątek
      • kasiada87 Re: Safari: lekko i kobieco 30.06.06, 11:11
        Nie wiem... mi osobiście styl safari niezbyt się podoba... I niektóre
        zestawienia są tu lekko naciągane, by stworzyć na siłę coś nowego. Ale ładne są
        tu kolczyki i wisiorki;) za to plus!
      • daggy4 Re: Safari: lekko i kobieco 30.06.06, 11:26
        very nice
      • totalna_apokalipsa Re: Safari: lekko i kobieco 30.06.06, 11:58
        hehe, możei gdzieś sie te ciuchy nadają, ale na pewno nei do Afryki :))))))
        Chyba, ze ktoś ma zamiar siedzieć w oknie hotleowym i podziwiać zachody
        słońca:))))))
      • emila40 Re: Safari: lekko i kobieco 30.06.06, 12:31
        Styl ciotki-klotki, dużo tego wszyskiego, tu coś powiewa, tam dyndają wisiorki,
        kolczyki, do tego przykrótkie nogawki i jeszcze koczka na głowie brakuje.
        Zdecydowanie nie podoba mi się taki styl, może tylko na wysokich i b.
        szczupłych dziewczynach wygląda dobrze...
      • laparisienne-bcbg Najpierw Wam powinni powiedziec, ze na safari 30.06.06, 17:43
        (prawdziwe w Kenji, Tanzanii, RPA a nie jakas tam 15 min. jazda wielbladami w
        Egipcie czy Maghrebie)to WAS NIE STAC! Safarii tygodniowe w logdach w rezewatch
        w Tanzanii i Kenji kosztuje min 1500 euro. Ciekawe, ile rodzin polskich z nawet
        z jednym dzieckem moze bulnac 18000 tys zl pln za tydzien wakacji. Nie mowie tu
        juz o kieszonkowym i pieniadzach na pamiatki, bo sa suepr interesujace, ale tez
        drogie zwlaszcza z drzwewa ebène i kamienia zwanego pierre de savon.
        A na stare maski czy obrazy z epoki kolonialnej, w tamtejszych antykwariatach
        to byscie musialy pracowac tak z min. 5 lat.
        • totalna_apokalipsa :) 30.06.06, 17:57
          Powiadają, że sowa była córką piekarza.
          Ach, panie! Wiemy, czym jesteśmy, ale nie wiemy, co się z nami stanie.
          • laparisienne-bcbg Luksusowe safari dla Polek, kiedy????????????????? 30.06.06, 18:06
            totalna_apokalipsa napisała:

            > Powiadają, że sowa była córką piekarza.
            > Ach, panie! Wiemy, czym jesteśmy, ale nie wiemy, co się z nami stanie.

            Szykujcie walichy juz od zaraz! Za min. tak ze 20 lat oszczedzania wyruszycie
            NARESZCIE NA TE SAFARI, i co bedzie? Garderoba bedzie nieskompletowana! A fuj!
            • totalna_apokalipsa :))))))))))))))))))))) 30.06.06, 18:32
              Dobanoc, śliczne panie, dobranoc, dobranoc.
            • nestea1 Re: Luksusowe safari dla Polek, kiedy???????????? 01.07.06, 15:40
              "NARESZCIE NA TE SAFARI" na to safari koleznko, proponuje popracować nad
              deklinacją
      • pucio-pucio123 Re: Safari: lekko i kobieco 30.06.06, 20:26
        Juz widze odziewanie sie w kreacje, korale, naszyjniki , makijaz jak na safari
        wstaje sie przed switem. Budza ciebie o 4 godz w nocy, masz pol godziny na
        ubranie sie i szybkie przelkniecie sniadania, zeby wpolzaspana wskoczyc do
        jeepa. W poludnie wraca sie do lodges i odpoczywa i dopiero po poludniu jest
        drugi wyjazd kolo godz 16. Nikomu nie chce sie dbac o takie pierdoly jak
        dobieranie strojow na wyjazdy w teren, gdzie jeepy czesto wpadaja w bloto i
        trzeba pomoc, zeby dalej ruszyc z grupa. Takie sesje zdjeciowe sa dobre do
        poogladania w Polsce przez ci...w, jak sie nie wie i nie bylo w zyciu na
        prawdziwym safari.
        • aniabos Re: Safari: lekko i kobieco 30.06.06, 21:13
          pucio-pucio123 napisała:

          > Juz widze odziewanie sie w kreacje, korale, naszyjniki , makijaz jak na safari
          > wstaje sie przed switem. Budza ciebie o 4 godz w nocy, masz pol godziny na
          > ubranie sie i szybkie przelkniecie sniadania, zeby wpolzaspana wskoczyc do
          > jeepa. W poludnie wraca sie do lodges i odpoczywa i dopiero po poludniu jest
          > drugi wyjazd kolo godz 16. Nikomu nie chce sie dbac o takie pierdoly jak
          > dobieranie strojow na wyjazdy w teren, gdzie jeepy czesto wpadaja w bloto i
          > trzeba pomoc, zeby dalej ruszyc z grupa. Takie sesje zdjeciowe sa dobre do
          > poogladania w Polsce przez ci...w, jak sie nie wie i nie bylo w zyciu na
          > prawdziwym safari.

          Przeciez to tylko nazwa stylu. To nie maja byc ubrania na prawdziwe safari ;-).
          To tak jakby sie dziwic, ze modny stroj marynarski nie nadaje sie do szorowania
          pokladu, albo buty kowbojki do jazdy konnej.

          A te letnie ciuszki calkiem ladne. Z tym, ze moim zdaniem, to nie jest czysty
          styl safari, tylko raczej pomieszany ze stylem etno.
          • ala1986 Re: Safari: lekko i kobieco 30.06.06, 22:33
            Dokładnie, też mi pod etno podchodzą niektóre stylizacje :)

            Ogólnie to niektóre ciuszki mi się podobają ale całe zestawienia raczej nie. I
            nie powiedziałabym, że są "lekkie" (patrz tytuł wątku) - ciężka biżuteria,
            jakieś kurtki...
            • jo-asiunka Re: Safari: lekko i kobieco 01.07.06, 14:29
              no ale to jest wyraźnie napisane pod zdjęciami:
              Ten styl ewoluuje. Zagubił się gdzieś jego pierwotny mundurowy charakter. W
              nowym wydaniu jest znacznie bardziej kobiecy, lżejszy, zawiera dużo elementów
              ETNICZNYCH, motywów roślinnych i afrykańskich detali.
        • nestea1 wyluzuj harcerko, to tylko ciuchy 01.07.06, 15:41

      • foamclene Re: Safari: lekko i kobieco 01.07.06, 15:42
        na premierze hi-way'a kukulska przeszla sama siebie wygladala zabojczo
        ciuszki wlasnie w stylu safaro zielona szmizjerka i kowbojsko-safariowe wysokie
        buty
        • sigrun Re: Safari: lekko i kobieco 01.07.06, 18:32
          Mnie styl safari fascynował od dziecka. Już pod koniec lat siedemdziesiątych,
          początek osiemdziesiątych dawał się dostrzec i fakt, wtedy był bardzo militarny,
          ale niezwykle wymowny. Z biegiem czasu nabrał coraz więcej elementów folkloru
          Czarnego Lądu i wyewoluował w to, co obecnie proponują nam styliści. Cieszę się,
          że do typowo afrykańskich motywów dołączyły "echa" Bliskiego Wschodu. Można do
          woli żonglować konwencjami. Styl safari to tylko styl - nie propozycje
          konkretnego ubioru na prawdziwą eskapadę na sawannę, więc nie ma co się złościć
          i pouczać o "prawdziwym, brutalnym świecie" ;-)
          Safari to nadal nieprzemijający, ponadczasowy trend w modzie, dający wiele
          możliwości interpretacji. Jednego dnia możemy być myśliwym w kozaczkach,
          bawełnianych szortach i kurtce khaki, innego dnia zaś przywdziać zwiewną tunikę
          w leopardzie cętki i mamić potencjalnego myśliwego ;-)
          • katarzyna_200 Re: Safari: lekko i kobieco 01.07.06, 20:10
            Uwielbiam styl safari.Tyle ode mnie:)
            • ava40 Re: Uwielbiam ten styl, ale na prawdziwe safari 02.07.06, 21:31
              niestety się nie nadaje:(
              • black_magic_women Safari 12.07.06, 11:55
                Po pierwsze safari to tylko slowo klucz,nikt nie ma tu na mysli wyprawy!Po
                drugie,absrahujacod tego co pokazano na tych zdjeciach/jak ktos juz napisal-
                mocno naciagane stylizacje/jestem wielbicielka stylu safari,czy
                kolonialnego.Polecam obejrzenie pod tym katem "Pozregnania z
                Afryka",czy "Indochin"....
      • arab_club Re: Safari: lekko i kobieco 27.07.06, 12:41
        Ten list piszemy ze względu na to że mamy swoją ulubioną modelkę.

        Jest nią a tak faktycznie nim Arabski Chłopiec, którego postać widnieje na
        str.24 w numerze 7/2006 waszej gazety(oraz na zdjęciu które komenujemy). Mimo,
        że jest on na drugim planie i jego mina jest nieszczególna (wygląda na to że ta
        dziewczyna na pierwszym planie ma kłopoty z Zemstą Faraonów) to naszym zdaniem
        jest on świetnym kandydatem na modela, o ile już nim nie jest. Byłby doskonałym
        modelem na okładkę, nie tyle "Avanti", co jego męskiego odpowiednika,
        czyli "Logo".



        Z poważaniem,

        prezes Fan Clubu "Arab"

        Zdzisława Żbik
      • like.no.other Re: Safari: lekko i kobieco 27.07.06, 15:46
        Safari,styl prosty a wdzięczny temat dla modowych wariacji.
        Wygodny,kobiecy,wbrew pozorom "kolorwy",bo safari to nie tylko beż-brąz-oliwka.
        No i ta etniczna biżuteria - to jest to co mogło by królowć kazdego lata:]

    Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


    Nakarm Pajacyka