brawurka75 30.06.06, 07:44 podoba mi sie ten styl, piekna kolorystyka, niebanalne rzeczy, ale niekoniecznie tak bym je ze sobą zestawiła, obejrzałam kolekcję z ciekawością Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
kasiada87 Re: Safari: lekko i kobieco 30.06.06, 11:11 Nie wiem... mi osobiście styl safari niezbyt się podoba... I niektóre zestawienia są tu lekko naciągane, by stworzyć na siłę coś nowego. Ale ładne są tu kolczyki i wisiorki;) za to plus! Odpowiedz Link Zgłoś
totalna_apokalipsa Re: Safari: lekko i kobieco 30.06.06, 11:58 hehe, możei gdzieś sie te ciuchy nadają, ale na pewno nei do Afryki :)))))) Chyba, ze ktoś ma zamiar siedzieć w oknie hotleowym i podziwiać zachody słońca:)))))) Odpowiedz Link Zgłoś
emila40 Re: Safari: lekko i kobieco 30.06.06, 12:31 Styl ciotki-klotki, dużo tego wszyskiego, tu coś powiewa, tam dyndają wisiorki, kolczyki, do tego przykrótkie nogawki i jeszcze koczka na głowie brakuje. Zdecydowanie nie podoba mi się taki styl, może tylko na wysokich i b. szczupłych dziewczynach wygląda dobrze... Odpowiedz Link Zgłoś
laparisienne-bcbg Najpierw Wam powinni powiedziec, ze na safari 30.06.06, 17:43 (prawdziwe w Kenji, Tanzanii, RPA a nie jakas tam 15 min. jazda wielbladami w Egipcie czy Maghrebie)to WAS NIE STAC! Safarii tygodniowe w logdach w rezewatch w Tanzanii i Kenji kosztuje min 1500 euro. Ciekawe, ile rodzin polskich z nawet z jednym dzieckem moze bulnac 18000 tys zl pln za tydzien wakacji. Nie mowie tu juz o kieszonkowym i pieniadzach na pamiatki, bo sa suepr interesujace, ale tez drogie zwlaszcza z drzwewa ebène i kamienia zwanego pierre de savon. A na stare maski czy obrazy z epoki kolonialnej, w tamtejszych antykwariatach to byscie musialy pracowac tak z min. 5 lat. Odpowiedz Link Zgłoś
totalna_apokalipsa :) 30.06.06, 17:57 Powiadają, że sowa była córką piekarza. Ach, panie! Wiemy, czym jesteśmy, ale nie wiemy, co się z nami stanie. Odpowiedz Link Zgłoś
laparisienne-bcbg Luksusowe safari dla Polek, kiedy????????????????? 30.06.06, 18:06 totalna_apokalipsa napisała: > Powiadają, że sowa była córką piekarza. > Ach, panie! Wiemy, czym jesteśmy, ale nie wiemy, co się z nami stanie. Szykujcie walichy juz od zaraz! Za min. tak ze 20 lat oszczedzania wyruszycie NARESZCIE NA TE SAFARI, i co bedzie? Garderoba bedzie nieskompletowana! A fuj! Odpowiedz Link Zgłoś
totalna_apokalipsa :))))))))))))))))))))) 30.06.06, 18:32 Dobanoc, śliczne panie, dobranoc, dobranoc. Odpowiedz Link Zgłoś
nestea1 Re: Luksusowe safari dla Polek, kiedy???????????? 01.07.06, 15:40 "NARESZCIE NA TE SAFARI" na to safari koleznko, proponuje popracować nad deklinacją Odpowiedz Link Zgłoś
pucio-pucio123 Re: Safari: lekko i kobieco 30.06.06, 20:26 Juz widze odziewanie sie w kreacje, korale, naszyjniki , makijaz jak na safari wstaje sie przed switem. Budza ciebie o 4 godz w nocy, masz pol godziny na ubranie sie i szybkie przelkniecie sniadania, zeby wpolzaspana wskoczyc do jeepa. W poludnie wraca sie do lodges i odpoczywa i dopiero po poludniu jest drugi wyjazd kolo godz 16. Nikomu nie chce sie dbac o takie pierdoly jak dobieranie strojow na wyjazdy w teren, gdzie jeepy czesto wpadaja w bloto i trzeba pomoc, zeby dalej ruszyc z grupa. Takie sesje zdjeciowe sa dobre do poogladania w Polsce przez ci...w, jak sie nie wie i nie bylo w zyciu na prawdziwym safari. Odpowiedz Link Zgłoś
aniabos Re: Safari: lekko i kobieco 30.06.06, 21:13 pucio-pucio123 napisała: > Juz widze odziewanie sie w kreacje, korale, naszyjniki , makijaz jak na safari > wstaje sie przed switem. Budza ciebie o 4 godz w nocy, masz pol godziny na > ubranie sie i szybkie przelkniecie sniadania, zeby wpolzaspana wskoczyc do > jeepa. W poludnie wraca sie do lodges i odpoczywa i dopiero po poludniu jest > drugi wyjazd kolo godz 16. Nikomu nie chce sie dbac o takie pierdoly jak > dobieranie strojow na wyjazdy w teren, gdzie jeepy czesto wpadaja w bloto i > trzeba pomoc, zeby dalej ruszyc z grupa. Takie sesje zdjeciowe sa dobre do > poogladania w Polsce przez ci...w, jak sie nie wie i nie bylo w zyciu na > prawdziwym safari. Przeciez to tylko nazwa stylu. To nie maja byc ubrania na prawdziwe safari ;-). To tak jakby sie dziwic, ze modny stroj marynarski nie nadaje sie do szorowania pokladu, albo buty kowbojki do jazdy konnej. A te letnie ciuszki calkiem ladne. Z tym, ze moim zdaniem, to nie jest czysty styl safari, tylko raczej pomieszany ze stylem etno. Odpowiedz Link Zgłoś
ala1986 Re: Safari: lekko i kobieco 30.06.06, 22:33 Dokładnie, też mi pod etno podchodzą niektóre stylizacje :) Ogólnie to niektóre ciuszki mi się podobają ale całe zestawienia raczej nie. I nie powiedziałabym, że są "lekkie" (patrz tytuł wątku) - ciężka biżuteria, jakieś kurtki... Odpowiedz Link Zgłoś
jo-asiunka Re: Safari: lekko i kobieco 01.07.06, 14:29 no ale to jest wyraźnie napisane pod zdjęciami: Ten styl ewoluuje. Zagubił się gdzieś jego pierwotny mundurowy charakter. W nowym wydaniu jest znacznie bardziej kobiecy, lżejszy, zawiera dużo elementów ETNICZNYCH, motywów roślinnych i afrykańskich detali. Odpowiedz Link Zgłoś
foamclene Re: Safari: lekko i kobieco 01.07.06, 15:42 na premierze hi-way'a kukulska przeszla sama siebie wygladala zabojczo ciuszki wlasnie w stylu safaro zielona szmizjerka i kowbojsko-safariowe wysokie buty Odpowiedz Link Zgłoś
sigrun Re: Safari: lekko i kobieco 01.07.06, 18:32 Mnie styl safari fascynował od dziecka. Już pod koniec lat siedemdziesiątych, początek osiemdziesiątych dawał się dostrzec i fakt, wtedy był bardzo militarny, ale niezwykle wymowny. Z biegiem czasu nabrał coraz więcej elementów folkloru Czarnego Lądu i wyewoluował w to, co obecnie proponują nam styliści. Cieszę się, że do typowo afrykańskich motywów dołączyły "echa" Bliskiego Wschodu. Można do woli żonglować konwencjami. Styl safari to tylko styl - nie propozycje konkretnego ubioru na prawdziwą eskapadę na sawannę, więc nie ma co się złościć i pouczać o "prawdziwym, brutalnym świecie" ;-) Safari to nadal nieprzemijający, ponadczasowy trend w modzie, dający wiele możliwości interpretacji. Jednego dnia możemy być myśliwym w kozaczkach, bawełnianych szortach i kurtce khaki, innego dnia zaś przywdziać zwiewną tunikę w leopardzie cętki i mamić potencjalnego myśliwego ;-) Odpowiedz Link Zgłoś
katarzyna_200 Re: Safari: lekko i kobieco 01.07.06, 20:10 Uwielbiam styl safari.Tyle ode mnie:) Odpowiedz Link Zgłoś
ava40 Re: Uwielbiam ten styl, ale na prawdziwe safari 02.07.06, 21:31 niestety się nie nadaje:( Odpowiedz Link Zgłoś
black_magic_women Safari 12.07.06, 11:55 Po pierwsze safari to tylko slowo klucz,nikt nie ma tu na mysli wyprawy!Po drugie,absrahujacod tego co pokazano na tych zdjeciach/jak ktos juz napisal- mocno naciagane stylizacje/jestem wielbicielka stylu safari,czy kolonialnego.Polecam obejrzenie pod tym katem "Pozregnania z Afryka",czy "Indochin".... Odpowiedz Link Zgłoś
arab_club Re: Safari: lekko i kobieco 27.07.06, 12:41 Ten list piszemy ze względu na to że mamy swoją ulubioną modelkę. Jest nią a tak faktycznie nim Arabski Chłopiec, którego postać widnieje na str.24 w numerze 7/2006 waszej gazety(oraz na zdjęciu które komenujemy). Mimo, że jest on na drugim planie i jego mina jest nieszczególna (wygląda na to że ta dziewczyna na pierwszym planie ma kłopoty z Zemstą Faraonów) to naszym zdaniem jest on świetnym kandydatem na modela, o ile już nim nie jest. Byłby doskonałym modelem na okładkę, nie tyle "Avanti", co jego męskiego odpowiednika, czyli "Logo". Z poważaniem, prezes Fan Clubu "Arab" Zdzisława Żbik Odpowiedz Link Zgłoś
like.no.other Re: Safari: lekko i kobieco 27.07.06, 15:46 Safari,styl prosty a wdzięczny temat dla modowych wariacji. Wygodny,kobiecy,wbrew pozorom "kolorwy",bo safari to nie tylko beż-brąz-oliwka. No i ta etniczna biżuteria - to jest to co mogło by królowć kazdego lata:] Odpowiedz Link Zgłoś