Dodaj do ulubionych

9 dni i brak kupki

24.07.04, 17:16
Moj Mateuszeka ma 9 dni i zaczal robic bardzo rzadkie i malutkie kupki (W
zasadzie to robi takie od poczatku ) (takie kichniecia) zawieraja one
sluz. ? od 24h nie bylo kupki czy to normalne? Powinnam sie martwic???
Karmie tylko piersia i zastanawiam sie czy nalezy go dopajac.
Jesli tak to jak mam zaparzyc np. koperek?
Obserwuj wątek
    • disa1 Re: 9 dni i brak kupki 25.07.04, 04:50
      Hej Iza! to normalne ze taki maluszek robi rzadkie i malutkie kupki, moze nawet
      robic jedna na kilka dni, to oznacza ze dobrze przyswaja i wchlania Twoje
      mleczko! a sluz, u niemowlat odrobina sluzu w kupce to normalna rzecz, a czy to
      na pewno sluz? takie cignace sie nitki, konsystencja przypominajce bialko kurze?
      moze to byc reakcja na to co zjesz, nie jestem za zadna dieta dla mam
      karmiacych, ale sama jem i jadlam ostroznie, tzn zadnych wzdymajacych rzeczy,
      smazonych i takich ktore sa silnymi alergenami, wole zjesc jogurt niz wypic
      szklanke surowego mleka, ale jedz normalnie, chyba ze podejrzewasz jakas
      alergie, albo Ty czy maz jestescie alergikami(ale alergia najczesciej zaczyna
      wychodzic okolo 3-4 miesiaca a nie u 9 dniowego maluszka)i jedna rzecz gdyby
      dziacko mialo miec kolki to nawet zebys nic nie jadla bedzie je miecsadniestety.
      jak karmisz piersia nie dopajaj, a koperek zostaw np gdyby zaczely(odpukac)sie
      kolki, i to tez kilka lyzeczek na caly dzien, gdy wydaje Ci sie ze dziecko chce
      pic przystaw do piersi, spije poczatkowy bardziej wodnisty i slodki pokarmsmile)
      pozdrawiam i powodzeniasmile)
      • asik_w Re: 9 dni i brak kupki 25.07.04, 15:16
        mozliwe ze termometr pomaga, ale w przypadku gdy dziecko tej kupki zrobic po
        prostu nie moze, a nie u kilku dniowego niemowlaka, ktory robi tylko malutko,
        co jest normalna sprawa! a pomoc termometrem to tylko narazanie dziecka na
        niebezpieczenstwo!moze peknac, mozna uszkodzic blonki itd lekarze tez
        zabraniaja takiej metody!
        Izaiza moim zdaniem z dzieckiem jest wszystko oki, nic sie nie martw, gdy
        zacznie robic kupki tak ze beda wyplywac pieluszka to te bedziesz wspominala z
        sentymentemsmile)
        • izaiza11 Re: 9 dni i brak kupki 25.07.04, 20:26
          dzieki dziewczyny za porady .... Troche sie uspokoilam ale podalam dzisiaj
          malemu odrobine koprku bo przy okazji jak nie mogl zrobic kupki mial wdecia
          ale pomoglo. Zaczynam sie naprawde zastanawiac czy to moze byc uczulenie na
          jakies jedzenie ktore spozywam. Bardzo sie staram zeby nie jesc nic
          wzdymajacego. JESZCZE RAZ WIELKIE DZIEKI
          • asik_w Re: 9 dni i brak kupki 25.07.04, 22:21
            Iza a moze sama pij koperek! przejdzie to mleczka i nie bedziesz musiala
            podawac dziecku, bo jak karmisz tylko piersia to dopajac nie trzeba!gdy moj
            synek mial wzdecia i wydawalo mi sie ze chce zrobic kupke dawalam mu piers, on
            ssac powodowal ze ruszaly mu sie jelitka i kupka szla bez problemu, nie
            stawaiaj od razu na alergie, bo Ty bedziesz na diecie, bedziesz bez sil a Maly
            dalej moze miec kolki czy wzdecia, dzieciaki niestety maja czesto kolki itd
            moze zapytaj pediatre co robic w takich sytuacjach, jak pomoc dziecku itd
            u nas pomagaly jeszcze cieple oklady na brzuszek i masowanie, no i noszeniesmile)
    • krystyna.piskorz Re: 9 dni i brak kupki 27.07.04, 18:02
      Szanowna Pani. Wszystko jest normalnie. Dzieci karmione piersia moga mieć
      przerwy w robieniu kupki. Na ogól liczba stolcow powinna byc mniej więcej równa
      liczbie karmień. W stolcu mogą być żylki krwi i śluz. A te kupki też się
      wyregulują. Nie nalezy dopajac dziecka karmionego piersią !!!!!!!! Herbatke
      koperkowa powinna pic pani. Pozdrawiam
    • aneta76 Re: 9 dni i brak kupki 27.07.04, 18:15
      Tylko jezeli chodzi o picie herbatki koperkowej, to pij ja z umiarem, bo
      niestety jest ona rowniez mlekopedna. Wiec jezeli nie daj Boze masz nadmiar
      pokarmu, to mozesz sobie nie poradzic.
      • izaiza11 Re: 9 dni i brak kupki 27.07.04, 23:12
        Serdeczne dziekuje za informacje
        Ten koperek to wlasnie chyba mi pomoze .... bo np. maly jada co 1h i wydaje
        mi sie ze mam malo mleka . Za kazdym razem kiedy go przytawiam do piersi
        maly bardzo sie rozplakuje i zlosci.... (robi sie az czerwony na buzi)
        Ma dopiero 11dni ale mam nadzieje ze sie wszystko unormuje...
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka