Dodaj do ulubionych

Do piwoszy

IP: *.internetdsl.tpnet.pl 21.02.06, 18:23
Witam piwoszy
Czy kupię gdzieś w Płocku piwo Książęce z browaru Lwówek Śląski?
A jeśli nie Lwówek Śląski to coś innego niż piwa koncernowe, piwka mało znane
z niewielkich polskich browarów (bez piw typu..."wyprodukowano dla"...)
Pozdrawiam
Obserwuj wątek
    • Gość: faks Re: Do piwoszy IP: *.plock.msk.pl / 80.48.4.* 21.02.06, 19:52
      stary, niestety nici z tych zakupów - ja kiedyś daremnie sukałem Łomży lub
      perełki lubelskiej!!! same siano mają w tych sklepach
      • Gość: Misieek Re: Do piwoszy IP: *.internetdsl.tpnet.pl 21.02.06, 20:48
        Łomża (zielona etykieta) jest w Delikatesach na Zielonym Jarze (sklep po
        Sesamie/Albercie). Jest też Karpackie i jakieś wynalazki z Jabłonowa, no ale te
        ostatnie...;)
      • Gość: ccc Re: Do piwoszy IP: *.c154.petrotel.pl 21.02.06, 22:13
        perla lubelska jest w czempionie na tysiaclecia.
    • Gość: piwosz 2 Re: Do piwoszy IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.02.06, 20:51
      To ja podczepiam się do wątku.
      Czy gdzieś w Płocku można kupić Złotego Bażanta?
      • Gość: turb Re: Do piwoszy IP: *.aster.pl 21.02.06, 21:53
        Zlotego Bazanta mozna bylo suski rozlewane w Polsce kupic, oryginalnego kupisz
        niestety tylko w niektorych sklepach w Plocku nie wiem gdzie. A swego czasu byly
        ciechany dobre, ale dawno nie probowalem wiec nie wiem jak jest teraz
        • Gość: Misieek Re: Do piwoszy IP: *.internetdsl.tpnet.pl 21.02.06, 22:12
          Jeśli chodzi o Ciechana to kupiłem 2 razy jak byłem w Ciechanowie. Ciechan
          Wyborne (niepasteryzowane), Ciechan Mocne, Leżak i Miodowe. Bardzo smaczne
          piwka.
          Browar ma większą ofertę, ale akurat nie było innych w sklepie. Następnym razem
          pofatyguję sie do sklepu firmowego przy browarze. Dam znać jak smakują ;)
          Pozdrawiam
          • Gość: turb Re: Do piwoszy IP: *.aster.pl 22.02.06, 01:41
            no i klasycznie w granacikach chyba jeszcze sprzedawane :)
            • krzysiek_33 Re: Do piwoszy 22.02.06, 07:47
              Przede wszystkim pogratulować mądrego wątku!!!! Wreszcie coś bez nienawiści. Po
              drugie - ja kupuję piwo w oszonie. Niestety nie znalazłem sklepu z większym
              wyborem piw. Jest i Perła i dobry wybór piw ciemnych. Moim zdaniem Perła się
              zbiesiła odkąd zaczęli ją pasteryzować. Wiem bo studiowałem w Lublinie i za
              moich czasów było to pycha piwko :)

              Pozdrawiam!!!
              • Gość: obserwator_igrzysk Re: Do piwoszy IP: *.centertel.pl 22.02.06, 08:57
                Popieram w całej rozciagłosci przedmówcę ;)
                Czyli jednak istnieje coś , co może rozpalonych Polaków oderwać od bełkotu
                politycznego - cudny wynalazek zwany piwkiem...:)) A może udałoby się zrobić
                prawdziwą knajpę ze sklepikiem w której możnaby kupic 1000 gatunków piwa nie
                tylko krajowego , w której mogliby spotykac się ludzie i wymieniać spokojnie
                poglądy ? Pozdrawiam wszystkich amatorów piwa ;))
    • Gość: skonfundowany Re: Do piwoszy IP: *.c153.petrotel.pl 22.02.06, 10:46
      Nie masz, Acan, satysfakcyi onej w tych stronach Rzeczypospolitej.
      Nijak przy dębowym stole siedząc, na beczkach, golonkę z grochem i kapustą kwaszoną zjeść spozierając na tęgą białogłowę co jej się zapinka z jantaru otwarła odsłaniając, co daj Bożę, białośc przecudną i smakowitą? Nie masz tu w Płocku godziwego zajazdu gdzie w syconym miodzie i piwem wiernie warzonym wąsy umaczać można li. Z kamratami o igrcach Wisły rozprawiać.
      Nie masz. Taki gród. Trza ekspedycyję do onego kasztelańskiego Sierpca czynić by
      niebiańskiego nektaru zakosztować.
      Ratuszowi rzeknę ku przestrodze - sprowadż jakowegoś Żyda co wprawiony jest w karczmy oporządzenie i niech sobie zarobek godziwy czyniąc nasze podniebienia i dusze miodem, winem i piwem słowańskim, czeskim lubo germańskim mośći, a czartu na pochybel czem prędzej się stanie.
      Starej Wiśle, onej mateńce naszej, ochędorzyć w napitki Płocka nie wypada jako,że nie niesie ona, biedulka, na swoich falach srebrzystych żadnej barki pełnej beczek akuratnych. Oskoma Waszmości w Płocku czeka i czem prędzej do onego Sierpca lub Torunia zdążaj. Tom ci rad w podrózy towarzyszyć i oskomę z Acanem dzielić do pierwszego antałka. Tak rzeknę.
      • Gość: Patriot Do skonfudowanego IP: 193.59.95.* 22.02.06, 15:04
        Brarvo Skonfudowany!!! Świetny tekst jeśli chodzi o staropolski styl, a jeszcze
        lepszy jeśli chodzi o treść!! Nie masz Ci oberży czy wyszynku z prawdziwego
        zdarzenia w naszym Grodzie, oj nie masz.
        A szkoda. Teraz aliści zapanowała głupia moda na ekrany (vide pizzeria Corrida
        na Rembielińskiego), gdzie właściciel puszcza debilne piosnki z Viva i nie
        można spokojnie pogadać, a o wentylacji nawet nie wspomnę (cały śmierdzę
        tytoniem wychodząc z tego przybytku). Na Miodowej (była Osiedlowa) też jest
        ekran, ale tam mądry właściciel puszcza FASHION TV i oczu nie można
        oderwać...ufffff

        Również skonfudowany
    • Gość: MK Re: Do piwoszy IP: *.internetdsl.tpnet.pl 22.02.06, 15:36
      Lwówek Śląski ?? Z stamtąd pochodzą moi rodzice
      Tylko, że tam już nie ma polskiego browaru ;-((
      Został parę lat temu wykupiony przez Niemca bodajże
      • Gość: turb Re: Do piwoszy IP: *.zasp.pl / *.internetdsl.tpnet.pl 22.02.06, 15:48
        no i co ze przez Niemca skoro robi dobre piwo? chyba ze wolisz przez Polaka
        patriotycznie na odwal sie
        • Gość: MK Re: Do piwoszy IP: *.internetdsl.tpnet.pl 22.02.06, 16:17
          może i dobre, dawno już go nie piłem ;-((
          Kolega Misieek szukał piw z małych, polskich browarów.
          Ja tylko zwróciłem mu uwagę, że tak już nie jest ;-((
          a szkoda, bo browar tam istnieje od 1205 roku bodajże
    • rototototototototo Re: Do piwoszy 22.02.06, 16:54
      Ja Slaski Kasiazece kupuje od dawna ale w Warszawie... Zreszta z dystrybucja
      nawet tutaj maja problem. Sa dwa rodzaje - mocne (dla mnie za mocne, ok. 7.2%)
      i zwykle - powiem tak, to piwo jest po prostu pyszne. Dodam, ze jest
      niepasteryzowane stad krotki termin przydatnosci do spozycia i z tego co
      rozmawiam z ludzmi to boja sie je do sklepow sprowadzac wlasnie z tego wzgledu.
      A jak kazdy piwosz wie, niepasteryzowany browar to podstawa - pamietacie
      granaciki sierpeckie w latach 80' i koleki z rana? :)

      P.S. tutaj znajdziesz stronke tego browaru. Mozesz sobie poczytac o historii i
      jest nawet formularz zamowieniowy - nie wiem tylko jakie sa zasady:

      www.bier.pl
      • Gość: Misieek Re: Do piwoszy IP: *.internetdsl.tpnet.pl 22.02.06, 17:08
        To były czasy:) Dostawa do "setki" na Łukasiewicza (okienko z tyłu) we wtorki i
        czwartki. Kolejka spragnionych piwoszy, podjeżdża STAR z zielonymi
        skrzyneczkami świerzutkiego Kasztelańskiego...
        • rototototototototo Re: Do piwoszy 22.02.06, 17:16
          Do setki mowisz, bo ja tysiacleciak jestem. Moze razem stalismy w kolejkach :)
          • beerek Re: Do piwoszy 23.02.06, 00:35
            hmm, mysle ze swoim nickiem bede pasowal do tego watku ;)))

            to ja spije sobie dębowe i ide spać, dobranoc państwu :)
    • beerek Re: Do piwoszy 23.02.06, 20:33
      trzaśnie ktoś ze mną tyskacza?
      zdrowie!
      • Gość: michal Re: Do piwoszy IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.02.06, 20:43
        Trzaskam żywcem
        Zdrowie !
        • beerek Re: Do piwoszy 23.02.06, 20:52
          dziabniemy jeszcze po jednym?
        • beerek Re: Do piwoszy 23.02.06, 22:08
          nie to nie, sam se wypije.
          dębowe sztuk 2
          zdrowie na budowie
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka