Dodaj do ulubionych

Syf u szwagierki

24.02.17, 20:46
Na wstępie słówko- nie chcę jej oplotkowywać, chce pomóc, bo wiedzę, że chyba tej pomocy potrzebuje, ale od początku.
Szwagierka, samotna, nigdy specjalnie się nie lubiłyśmy, wykształcona, zaniedbana. Nie mamy wspólnych interesów, kontaktujemy się rzadko. Dawno temu doszło do pewnej scysji między nią a mężem co skutkowało mocnym oziębieniem stosunków.
Żyła sobie własnym życiem i pewnego dnia zachorowała. Zadzwoniła z próśbą o pomoc, więc przyjechaliśmy. Choroba z gatunku niegroźnych, ale w domu zastaliśmy niewiarygodny, niesamowity wręcz nie do opisania syf i brud. Można powiedzieć, nie wtrącaj sie, niech sobie zyje jak chce, ale to co tam jest zagraża zdrowiu ( choroba była prawdopodobnie z brudu).
Od tygodni niewyrzucane smieci ( w tym organiczne), niewietrzone mieszkanie, smród, wszędzie mnóstwo niedopałków paierosów, poniewierające się resztki jedzenia, owoców, o nieumytych naczyniach nie wspomnę. Cukier obok proszku do prania, uszkodzona pralka, zasyfiona kuchenka itd. Ona sama skrajnie zaniedbana, nieumyta ( choć stan zdrowia nie uniemożliwiał mycia z trudem jestem wstanie to zrozumieć), piżama podarta, lezała nie w łóżku a barłogu.
Szwagierka pracuje, problem finansowy prawdopodobnie nie występuje - niech żyje jak chce? Pomóc, ale jak? Mąż jest przerażony, nie bardzo wie jak z nią rozmawiać. Z pozostała rodziną kontaktuje się rzadko i niechętnie. Nie ma autorytetów.
Zostawić w spokoju?
Abnegatka? A może to początek choroby psychicznej?
Czy macie jakąś radę albo doświadczenia?
Obserwuj wątek
    • elenaza92 Re: Syf u szwagierki 26.06.17, 00:11
      Cukier obok proszku do prania o kurde trochę mną to zatrzęsło. Co do Szwagierki porozmawiaj z nią szczerze możliwe poprawia się relacje ale, zrób to bardzo delikatnie. Jeśli sytuacja zacznie robić się choć trochę niezręczna stresująca przeproś i powiedz ,ze skoro nie chce o tym gadać to nie będziemy ale po prostu się o nią martwisz. Delikatność w tego typu sprawach to podstawa jest.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka