Dodaj do ulubionych

a tymczasem się będzie udawać

20.09.10, 13:18
jakby nigdy nic,
jakby nie było perspektywy jesienno-zimowego nastroju spadku,
szarości,
zdejmowania liści z drzew,
zimna
i wszystkich tych okropieństw,
że jest początek lata.

dziś w W-wie 20 st. ma sięgnąć temperatura,
słońce świeci pięknie,
a koiczka w tym słońcu swe śliczne grzeje ciałko.
Obserwuj wątek
    • ditta12 Re: a tymczasem się będzie udawać 20.09.10, 13:25
      I Czyczynia też:)
    • naqoyaqatsi Re: jedzonko 20.09.10, 20:22
      lubisz warzywa to for ju:
      baklazany 2 male [to jest takie cos podluzne fioletowe blyszczace]
      2 pomidory
      bazylia swierza w doniczce
      mozarella biala kulka we wodzie 1

      bakalazany na plasterki pomidory tez i mozarella tez.
      ukladac tak ze plasterek jednego drugiego trzeciego i tak w kolko az sei skonczy
      przesypywac czosnkiem w proszku i sola
      aha i przekladac listkami bazylii.
      wyjdzie kilka piramidek okraglych.polac oliwa u upiec az skapcieje lekko.
      pyszne.
      • olga_w_ogrodzie Re: jedzonko 20.09.10, 20:57
        dzięki.
        bardzo lubię bakłażany,
        i pomidory,
        i mozarellę.
        a bazylia właśnie świeżutka rośnie w 3 donicach.
        • ditta12 Re: jedzonko 20.09.10, 22:06
          Ja też zrobię bo bardzo lubię bakłażany.
          Robię tak.Wydrążam środek który smażę z cebulką,dodaję ryż ugotowany i ewentualnie pomidory,dosmaczam .Tym nadziewam te skórki-łódeczki i piekę.
          Albo zawijam bakłażan w cynfolię i piekę a potem coś z nim robię,tak żeby był smaczny.
          To kawior dla ubogich.
          • olga_w_ogrodzie Re: jedzonko 20.09.10, 22:38
            ja zrobię później.
            na razie nie mogę, bo to smażone na tłuszczu - kalorie.
            jak już będę znów chuda i będę miała kasę,
            to zrobię.
            • suchar1000 Re: jedzonko 20.09.10, 23:09
              Dobre jest w ogóle takie danie:
              Cebulka lub dwie, w zależności od rozmiaru.
              Drobno posiekana i smażona do czasu aż się zacznie zarumieniać (nie za długo!).
              Wsypać sól i całkiem sporo pieprzu czarnego, mielonego.
              Do tego wszystkiego wsypać kilka plasterków polędwicy sopockiej chudej, pokrojonej w małe kwadraciki. Z 2 minuty smażyć lekko aż szynka się podgrzeje. Na koniec wsypać ryż brązowy, wcześniej ugotowany z torebki. Mieszać i z 2-3 minuty smażyć na lekkim ogniu. Podać na talerz i jeśli mało słone, to doprawić magi wg. uznania.
              Dla mnie to jest cudowne i uwielbiam to robić sobie na śniadanie. Nie mam po tym żadnych problemów żołądkowych.
              • suchar1000 Re: jedzonko 20.09.10, 23:10
                I po 2 miesiącach takiego śniadania (niemal codziennie) nie tyje się, co jest dziwne ale tak jest;p
                • ditta12 Re: jedzonko 20.09.10, 23:40
                  taki ładny wątek vegejedzonka zepsułeś swoją polędwicą sopocką,wstydź się :D

                  • olga_w_ogrodzie Re: jedzonko 21.09.10, 00:03
                    usłał Suchy wątek ten zwłok kawałkami.
                    • ditta12 Re: jedzonko 21.09.10, 00:25
                      Dzisiaj widziałam zderzenie dwóch pięknych dziewcząt za pomocą aut,ofiarą był mały błąkający się piesek.Damy pozostawiły go na jezdni i odjechały.Inna dziewczyna przechodząca po pasach pochyliła się podniosła zwierzaka i przeniosła na trawnik,potem przechodzący chłopak wskazał pieska policjantom w wozie przejeżdżającym ale odjechali niezainteresowani.
                      Świat jest jaki jest.
                      • olga_w_ogrodzie Re: jedzonko 21.09.10, 00:34
                        znaczy tyle osób widziało , Ty też i nikt mu nie pomógł ?
                        do lekarza nie zaniósł ?
                        • ditta12 Re: piesek 21.09.10, 00:50
                          Piesek był nieżywy a ja daleko.
                          • suchar1000 Re: piesek 21.09.10, 08:52
                            ditta12 napisała:

                            > Piesek był nieżywy a ja daleko.

                            Ale jakie smaczne. W sensie sopocka smaczna ;)
                            • ditta12 Re: piesek 21.09.10, 10:03
                              <W sensie sopocka smaczna ;)>
                              Nie jadłam ze dwadzieścia lat to pamięć mnie zawodzi.
                            • olga_w_ogrodzie Re: piesek 21.09.10, 10:48
                              nie ma to jak zwłoki zjadać ?
                              • ditta12 Re: piesek 21.09.10, 11:15
                                Jestem padlinożercą roślin:)

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka