136ty
23.05.18, 13:29
www.youtube.com/watch?v=qWFgF39UIh0
To lewicowa amerykańska platforma. Jest krytyka monarchii. Mówi się o jej kosztach, o bezdomnych w Anglii.
W USA nie ma monarchii. Czy nie ma bezdomnych? Jest ich tam najwięcej w zachodnim świecie.
Jeśli weźmiesz koszty obsługi prezydenta i dodasz do tego koszty obsługi różnych olbrzymich pałaców pozostałych po zniesionych monarchiach okaże się, że monarchia nie kosztuje więcej. Z tym, że urząd prezydenta nie zwraca się. Monarchia przynosi zyski turystyczne.
Taka krytyka monarchii jest dość słaba. Lepsza jest przez usytuowanie jej w ramach kapitalizmu. To znaczy konstrukcji prawnych które w niemal niezmienionym składzie pozwoliły obronić majątek arystokracji gigantyczny. A nie są to grupy które rozwijają technologię i pchają cywilizację do przodu. To wszystko opiera się na konstrukcjach prawnych które pozwalają raz będąc przy kasie być nim do końca świata.