Dodaj do ulubionych

Bajki dziadka Zizka

07.08.22, 06:53
krytykapolityczna.pl/swiat/slavoj-zizek-jordan-peterson-rosja-ukraina/
Peterson nie tylko nie jest z alt prawicy co jest jej krytykiem . Sam chyba uważa się za klasycznego liberała konserwatywnego. Alt prawica to nie nowa nazwa dla prawicy tylko konkretne zjawisko głównie internetowe czyli taka postmodernistyczna czarna sotnia w której co chwilę jest ktoś niegdyś z lewicy co jest najbardziej interesujące w tym zjawisku. Żyjemy na granicy dwóch światów w którym sens lewicy tak diametralnie się odwrócił że ludzie zrozumieli że dali się oszukać do tego stopnia że zaczynają podważać podstawowe filozoficzne źródła oświecenia.
Obserwuj wątek
  • dotera Re: Bajki dziadka Zizka 07.08.22, 07:01
   Wpis zaś mój jest dlatego bo w Petersonie najciekawsze jest zjawisko jego krytyków.

   20 lat temu Peteron byłby całkowicie przeciętnym osobnikiem z centro prawicy. Dziś atak przeprowadzono na niego przez media głównego nurtu jakby sam Hitler się objawił. Obecny system bowiem to korpo komunizm i są odtwarzane te same trockistowskie mechanizmy. kultura anulowania czyli czystki partyjne. Kultura krytyki czyli samokrytyka partyjna. Chomski, człowiek z autorytetem naukowym , człowiek z lewicy powiedział że dziś w USA jest większa cenzura niż w ZSRR.
   • dotera Re: Bajki dziadka Zizka 07.08.22, 07:05
    I jeśli pada często odnoszenie się do Żydów można zapytać o źródło tego zjawiska w ich kulturze. Dziś ewidentnie mają władzę i ewidentnie mieli ja w początkach komunizmu. Zbieg okoliczności czy zderzenie cywilizacji.
  • dotera Re: Bajki dziadka Zizka 07.08.22, 07:25
   Zaś główna teza Zizka zarzucając Petersonowi urojenie jest kłamstwem, i co więcej sam daje temu światło tylko jest ślepy na wnioski. Pan chce nam dać jakąś lewicę antykapitalistyczna wyrastająca z marksizmu, a sam zauważa że Marks był entuzjasta zmian dokonanych przez kapitalizm. Niech pan mi powie czemu dziś największe korporacje popierają lewicę, nie hasła klasycznego liberalizmu tylko lewicę.

   W marksizmie bowiem nie chodziło o komunizm jako raj robotników tylko o globalizm by korporacje przejęły władzę mamiąc robotników żeby dali im władzę. Jeśli realnie coś komunizm obalał nigdy nie był to kapitalizm tylko resztki feudalizmu. Rozstrzelano rodzinę carska a amerykanski kapitał był jak najbardziej w czasach NEP w ZSRR.
   • dotera Re: Bajki dziadka Zizka 07.08.22, 07:29
    NEP wyprzedził w ZSRR mechanizmy korporacjonistyczne charakterystyczne dla kapitalizmu .
   • dotera Re: Bajki dziadka Zizka 07.08.22, 07:34
    Sądzę że tym ludziom mniej chodzi o to by przywrócić feudalizm co bardziej o to by przywrócić porządek moralny zachodniej cywilizacji.Lewica chce pod hasłem walki z patriarchatem cały dorobek kulturowy zachodu wylać do kibla. Wracam jeszcze raz do hasła czy nie mamy tu do czynienia walki dwóch różnych cywilizacji z dwoma różnymi systemami wartości a tzw liberalna demokracja jest tylko proteza chwilowa by jedna cywilizacja przejęła władzę nad drugą.
    • dotera Re: Bajki dziadka Zizka 07.08.22, 07:42
     Feudalizm bowiem dziś przywrócić chce nie prawica ale korporacje a nawet wcześniejsze formy przed feudalne. Neopoganizm. Dziś wprost na kongresach filozoficznych mowa jest o tym by zastąpić paradygmat oświeceniowy wcześniejszymi formami myślenia. Już nie materializmem będą ogłupiać ludzi tylko jego duchową kalka panteizmu matki ziemi robiąca dokładnie to samo. Sprowadzając ludzi do pozycji zwierzęcia.
     • dotera Re: Bajki dziadka Zizka 07.08.22, 07:52
      Żizek już daje tylko i wyłącznie kłamstwa propagandowe. Kogo Putin szantażuje energetycznie jeśli to USA za wszelką cenę chce odciąć Europę od energii rosyjskiej. Czy wy ludzi macie za idiotów? Z dumą obwieścili że odcięli się od Rosji po czym jak okazuje się że zabraknie energii krzyczą że Putin szantażuje.

      Pół roku przed covidem zarówno rządy jak i korporacje zaczęły robić zapasy i ograniczać produkcję . Później pojawił się covid. Zarobiły korporacje gigantyczne zyski, ich akcje wystrzeliły pod niebiosa, klasa średnia bankrutuje. Kończy się covid nagle mamy dwie kwestie. Tajwan i ukraina.przed covidem też UK wyszło z eu. zbieg okoliczności? Nie, covid był elementem wojny kształtującej nowy porządek geopolityczny świata.
      • dotera Re: Bajki dziadka Zizka 07.08.22, 08:02
       Czy to nie ciekawe że zarówno w Chinach jak i na Ukrainie jest kwestia laboratoriów biologicznych? A co bardziej ciekawe te rzekomo chińskie laboratorium jest całkowicie powiązane z zachodnimi korporacjami.
      • dotera Re: Bajki dziadka Zizka 07.08.22, 11:59
       Najlepsza zaś hipokryzja zachodu objawia się w kwestii energii. Teraz krzyczą że Putin szantażuje. Zakłamane skur. .syny.

       Po majdanie ceny energii spadły bo chcieli uwalić Rosję i Wenezuelę. Zwiększyli wydobycie ropy. A może po prostu ją kradli z Syrii? Przed covidem cena surowców miała być ujemna w Rosji. Płacić mieli za zbycie.

       Czemu teraz nie zwiększają wydobycia. Może dlatego bo trzeba im przepchnąć swoją korporacyjna agendę i wywołać sztuczny kryzys energetyczny.
  • dotera Re: Bajki dziadka Zizka 07.08.22, 08:16
   Związek kwestii Ukrainy dziś i rewolucji bolszewickiej jest bardzo ciekawy. To rewolucja dala Ukrainie pierwszy raz jakiekolwiek formalne istnienie.

   A w USA Ukraina zajmują się neokonserwatyści którzy są byłymi trockistami żydowskiego pochodzenia którzy przeszli do republikanów. I w wersji prawicowi militarnej robią dokładnie to samo co trocki twórca armii czerwonej. Chcą wprowadzić globalizm.
   • dotera Re: Bajki dziadka Zizka 07.08.22, 08:21
    Dziś za faszyzm uważa się wszystko co nie jest globalizmem. Prawo mają istnieć demokraci i neokonserwatyści mimo że to oni wprowadzają najbardziej realnie faszyzm patrz batalion Azow na Ukrainie i środowiska naziolskie robiące Majdan. Natomiast klasyczny konserwatyzm, liberalizm będzie faszyzmem. Skąd nazwy neoliberalizm i neokonserwatyzm. Bo w tym neo chodzi o trockizm w nowych maskach. Trockisci wchodzą do wszystkich partii i spychają na swoje pozycje.
    • dotera Re: Bajki dziadka Zizka 07.08.22, 08:26
     I mamy taką parę. Na Ukrainę jeździ żonka głównego teoretyka neokonserwatyzmu i ona przed kongresem przyznaje że są laboratoria na Ukrainie. Ona demokratów on republikanin. Stoi za każdą wojenka USA w ostatnim czasie.
  • dotera Re: Bajki dziadka Zizka 07.08.22, 08:35
   Tak więc panie żizek podział jest taki.

   Neokonserwatyzm to koń trojański u republikanów .

   Alt prawica wcale nie koniecznie jest klasyczna skrajną prawica. Tam jest mnóstwo ludzi z lewicy dawnych, swego czasu był sławny gej zadeklarowany i oni w necie używają narzędzi niegdyś kojarzonych dla lewicy. Z tego co wiem tzw klasyczni palekonserwatysci traktują ich z dystansem.

   A Peterson zaś ich krytykuje właśnie za przejęcie narzędzi lewicy nie tylko internetowych, przejęcie polityki tożsamości lewicowej. Sam jest klasycznym liberałem. Choć ostatnio chyba poleciał w myślenie religijne, ale mam wrażenie że przy tym złagodniał wręcz a nie zaostrzył. On się chyba nawrócił szczerze jak w starodawnych czasach Quo basis heh. Płacze wzrusza.
   • dotera Re: Bajki dziadka Zizka 07.08.22, 08:40
    W USA trudno o jednoznacznie naziolska prawicę bo rozmył się biały protestantyzm. Są mniej niż połowa, małżeństwa mieszane. Nawet jeśli masz takie poglądy możesz mieć inny odcień skóry i jak je głosić?
    Zaś druga strona się tym właśnie żywi podsycając resentymenty wobec białych choć nie oni już rządzą.
  • dotera Re: Bajki dziadka Zizka 07.08.22, 09:13
   Mamy dziś dwa zjawiska przeciwstawne pod hasłem flagi anglosaksońskiej.

   Jedno to biali protestanci którzy zrozumieli że utracili władzę w USA. To Trump. Globalnie to szersze zjawisko całego zachodu łącznie z Rosją . Moim zdaniem za kilka lat wybuchnie wiosna ludów nowa. Ludzie czują że utracili swoje państwa

   Drugie zjawisko zaś to poczucie elit krajów anglosaksońskiej że tracą globalna władzę. Z tym że tu już nie tylko Anglosasi wchodzą w grę ale i Żydzi. Dlatego tak ładnie weszliśmy w sojusz Anglia Ukraina Polska przeciwko Rosji. Łączą to wszystko elity żydowskie zakorzenione w Ukrainie Polsce i USA.

   I dlatego Peterson widzi do pewnego stopnia swoich w Rosji. Bo dziś wschód w postaci BRICSU odwołuje się do tradycyjnych wartości.
   • dotera Re: Bajki dziadka Zizka 07.08.22, 09:16
    A czym są w tym świecie pana wartości panie Żizek? Jest pan klasycznym użytecznym idiota który miota się w swoich sprzecznościach. Moim zdaniem na tyle na ile pana słyszałem pan widzi co się dzieje ale nadal trzyma się swoich klisz marksistowskich jak pijany płotu mimo że nijak już się panu to nie klei.
  • dotera Re: Bajki dziadka Zizka 07.08.22, 10:07
   Ta kwestia kultury anulowania, krytyki, walki z fale newsami to dla mnie nie tylko zwrot retoryczny. Obserwujac propagandę widzę że wprost sa kalki jak z komunizmu i to tego bolszewickiego. I to było skokowe, moim zdaniem nie wynikało koniecznie z wcześniejszych wzorców tych samych środowisk. Założę się że to te same służby , środowiska uruchamiają współcześnie. Po 2013 USA wzięło na krótką smycz swoje kolonie w chwili gdy Chiny ogłosiły nowy jedwabny szlak
  • dotera Re: Bajki dziadka Zizka 07.08.22, 10:37
   Panie Żizek. A czym są wartości nietradycyjne? Narcyzm , konsumpcja, i tzw tolerancja sprzeczna z wartością pierwsza realnie, która jest tylko biernością.

   Problem w tym że dziś mamy antykulture i nihilizm propagowany. Pan mówi faszyzm chce zaprowadzić tradycyjne wartości. Nie chodzi o to że ktoś chce chamów po mordach bić, tylko o to żebyśmy się zastanowili nad dekadencja współczesnych społeczeństw schamialych .

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka