Dodaj do ulubionych

Streptokoki / paciorkowce grupy B

12.05.10, 13:56
Wykryto u mnie paciorkowce grupy B (streptokoki - kto jak woli). Postępowanie na swiecie jest takie, iż w czasie porodu podaje się antybiotyki.
Czy wy miałyście podawane antybiotyki w trakcie porodu (pytanie do skolonizowanych tymi bakteriami). Jak podchodzą do tego w Policach (wcześniej na Unii) i na Pomorzanach?
Pozdrawiam
Obserwuj wątek
    • gabi683 Re: Streptokoki / paciorkowce grupy B 12.05.10, 14:08
      U mnie wykryto 35 tc paciorka zrobiono mi antybiogram w Medikusie i na tej
      podstawie dobrano antybiotyk.Który brałam przez tydzień ,paciorka zaleczyłam (bo
      jak go masz to masz już na cale życie).W dniu porodu zjawiłam się w szpitalu z
      wynikiem który przyniosłam w raz z kartą ciąży.Na sali porodowej pobrano jeszcze
      raz wymaz(okazało się że jest czysto)i urodziłam liczna malutka Mrcelinke :)Była
      badana pod kontem paciorka po porodzie i wszystko super.
      Z tego co rozmawiałam z moimi lekarzami( miałam ich trzech trudna ciąża)to
      powiedzieli ze przy CC kobiety dostają standardowo ten antybiotyk,a kobiety
      które rodzą naturalnie dostają antybiotyk na 4 godziny przed odejściem wód
      płodowych.Ja tego problemu nie miałam bo przeprowadzono u mnie odpowiednią
      kuracje antybiotykową.Ta bakteria jest o tyle wredna że się uodparnia więc
      trzeba w odpowiednim czasie ja zakatować.Po za tym to ona jest odpowiedzialna za
      wcześniejsze porody i nie donoszone ciąże
    • jazzmine na Unii 13.05.10, 14:14
      Hej,
      w moim przypadku na Unii od razu podali antybiotyk, miałam badanie zrobione przez mojego lekarza, wpisał informację na kartę ciąży i kazał przypomnieć przy przyjęciu na oddział.

Nie byłam leczona antybiotykiem wcześniej, bo ponoć nie jest to standardową praktyką, standardowe powinno być badanie na obecność streptococcus agalactiae i podanie leku podczas porodu.

Po porodzie pobrano dziecku wymazy, które nie wykazały bakterii.

pzdr

jazz
    • zmijkaa82 Re: Streptokoki / paciorkowce grupy B 28.05.10, 12:41
      Na Pomorzanach jest tak, że musisz mieć ten wynik przy sobie i już
      na izbie pokazać. Wtedy w trakcie porodu podją Ci antybiotyk. Ja
      akurat nie miałam tego, ale że rodziłam na Pomorzanach to wiem jak
      to tam wygląda. Zresztą wyraźnie o tym mówiła nam też lekarka przy
      oglądaniu porodówki (na pomorzanach to tak zwana kwalifikacja do
      porodu rodzinnego)

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się