zed.1 27.07.10, 08:24 napompowana afera przez goscia co chcial sobie pokrzyczec bez podstawowej wiedzy na temat przeksztalcen wlasnosci. brawo zienkiewicz, odwaliles numer godny kurskiego. numer na miare polskiej wsi. Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
Gość: . [...] IP: *.chello.pl 27.07.10, 08:44 Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: . Re: Parafia kupi grunt taniej IP: *.szczecin.mm.pl 27.07.10, 08:53 Za darmo dzialki dla kosciola i budowa pomnikow, brawo ciecin sie rozwija. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: as ale aferę wymyslli.Sądzę żę Zienkiewicz IP: *.internetdsl.tpnet.pl 27.07.10, 09:24 chciał sobie wyrobić nazwisko .Teraz jest bardziej znany , moze teraz uda mu się dostać do rady bo poprzednio uzyskiwał słabe wyniki.Ciekawe że Zienkiewicz nie burzył się jak Krzystek wyganiał Howarda ze śródodrza ,jak centrane PO nie radziło i nie radzi sobie z terenami po stoczni,Jak krzystek nie radzi sobie z gontyną czy terenami przy stadionie.Co z IKEą .To Zienkiewicza nie razi a to są problemy prawdziwe miasta.Czy zienkiewicza obchodzi co w tej parafii się dzieje. Ona wypełnia w duzej części funkcje miejskie salki szkolne, bo w szkoła się nie mieśći,zajęcia pozalekcyjne za darmo dla młodzieży szkolnej , spotkania psychologiczne dla małżeństw.Może Zienkiewicz ztrudnisz się w parafi jako wolontariusz potrzebny chyba jest jakiś korepetytor z niemieckiego ale może buyć też z innych przedmiotów. Organizacja festynów dla mieszkańców.Do koscioła mam stosunek obojętny ale muszą być jakieś granice cynizmu nawet dla członków PO. Odpowiedz Link Zgłoś
andreas.007 Re: ale aferę wymyslli.Sądzę żę Zienkiewicz 27.07.10, 09:28 As są takie prywatne firmy, które takze organizują różne formy pozaprodukcyjne dla dzieci pracownikow i pracownikow... dajmy na to sport i rekreację... Czy mogą liczyć od miasta na podobne darowizny? Odpowiedz Link Zgłoś
andreas.007 Re: ale aferę wymyslli.Sądzę żę Zienkiewicz 27.07.10, 09:32 Dajmy na to takie Gslaxy prowadzi także dla mieszkańców różnorodna działalność kulturalno rozrywkowa, jak słabo się orientuje angazujac się także w działalność charytatywna. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: as Re: ale aferę wymyslli.Sądzę żę Zienkiewicz IP: *.internetdsl.tpnet.pl 27.07.10, 09:48 galaxy nie udostępnia salek lekcyjnych dla dzieci w ramach działania szkoły ani nie organizuje korepetycji za darmo dla biednych dzieci.Galaxy natomiast jest domem kultury lekkiej masowej czasmi niepożądanej i komercyjnej.Jest także domem schadzek czyli w pewnym sensie działalności czysto komercyjnej aczkolwiek cichej i nie pożądanej przez państwo i miasto oraz profesjonalną konkurencję salonów. Odpowiedz Link Zgłoś
andreas.007 Re: ale aferę wymyslli.Sądzę żę Zienkiewicz 27.07.10, 10:06 Wybacz, ale wszystko jest produktem... Kościół zbiera "co łaska" i za to oferuje coś. Natomiast dyskusja co jest komercja a co nie... a już co jaka kultura i w jakim zakresie - jak cała nasza dyskusja bez sensu. Bo nie słyszałem by miasto czynili darowizny innym wyznaniom, ot choćby teren przy ul. Litewskiej chcieli buddysci, by wybudować tam budynek pełniący role nie tylko ich kościoła, ale także miejsce prezentacji kultury Wschodu... Nie dostali! A zapewne chętnie zgodziliby się by szkoły przypriwadzaly tam dzieci na lekcje... gwarantują Tobie! Odpowiedz Link Zgłoś
zed.1 Re: ale aferę wymyslli.Sądzę żę Zienkiewicz 27.07.10, 18:26 wszystko jest produktem ale nie z wszystkiego jest zysk. rozroznij dzialalnosc "for profit" od "not for profit". jest znaczna roznica. Odpowiedz Link Zgłoś
andreas.007 Re: ale aferę wymyslli.Sądzę żę Zienkiewicz 27.07.10, 21:48 otóż jak wszystko jest towarem, to tylko jak jest strata to nie ma zysku! Oczywiście "zysk" nie musi być konkretny i policzalny... w tym przypadku dajmy na to pan prezydent oddaje teren na własność, można wiec powiedzieć, ze parafia ma zysk, bo da się wyszacowac, ale miasto za udostępnione wcześniej salki na lekcje teraz odwdziecza się działka... no ale mamy kampanie wyborcza, a tu z kolei może zyskać pan Krzystek dobre słowo z ambony! Można powiedzieć, ze wszyscy zyskują tylko miasto traci! Ale miasto odbije sobie na podwyżkach podatków i opłat, a wtedy Ty Zed będziesz tłumaczył, ze nikt zdrowy na umysle nie może mieć zastrzeżeń do podwyżek, bo tak się prowadzi firmę, żeby zarabiać, a miasto to firma... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: anty-ZED-bredzik do ekonoma jak z koziej dupy... IP: *.szczecin.mm.pl 28.07.10, 00:47 ZED, ćwierćinteligencie. Tyle razy do Ciebie pisałem, żebyś o ekonomii się nie wypowiadał, bo wychodzi z ciebie niedouczony, przygłupi student po ekonomii na Mickiewicza... Kto na tym głupku patentowy stracił? Otóż stracili na tym podatnicy, mieszkańcy Szczecina, bo teraz będą musieli w większym stopniu złożyć się na domy dziecka, obiady dla dzieci w szkołach i pewnie farbe do pojebanych autoreklam Krzystka. Kościół rozumiem, że w Twojej "non-profit" przygłupie działalności przez te lata czekał, aż mu miasto za te non-profit odda za bezcen działeczkę? Ci uczciwi księża, z ekonomem Arcybiskupa i braciszkiem Krzystka wypieliby się na społeczność Warszewa i dzieciom pokazali środkowy palec, gdyby im Krzystek za bezcen nie podarował ziemi? Oni dotąd to robili "non-profit" po czym dostali profit w formie ziemi? Ale z Ciebie ekonomiczny głupek! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: mirek Re: ale aferę wymyslli.Sądzę żę Zienkiewicz IP: 217.153.158.* 27.07.10, 10:10 > galaxy nie udostępnia salek lekcyjnych dla dzieci w ramach działania > szkoły ani nie organizuje korepetycji za darmo dla biednych > dzieci. to miasto udziela swoich sal lekcyjnych na lekcje religii. To miasto płaci wynagrodzenie katechetom. A chciałbym przypomnieć słowa z początku lat 90- tych, że katecheci będą uczyli dzieci za darmo, że zwolnione sale parafialne będą wykorzystane na cele całej społeczności parafii. I co z tego zostało zrealizowane? NIC. Kościół ma tylko jeden cel. Zbudować potęgę finansową, aby przetrwać jako instytucja. Wierni są mniej ważni. Dziś majątek KK w Polsce to są setki miliardów zł, w dużej mierze uzyskane ześrodków państwowych. Odpowiedz Link Zgłoś
andreas.007 Kapliczka i sale lekcyjne w Galaxy! 27.07.10, 10:36 Kapliczka i sale lekcyjne w Galaxy! "> galaxy nie udostępnia salek lekcyjnych dla dzieci w ramach działania > szkoły ani nie organizuje korepetycji za darmo dla biednych > dzieci." Otóz zapewne wiesz, że w wielu centrach handlowych pojawiły sie kapliczki... zapewne Galaxy takze nieodpłatnie udostepniłoby takie miejsce na kapliczke, a i salka na lekcje znalazłaby sie... Nie musze Tobie chyba tłumaczyc dlaczego. Bo gwarantowałyby by sobie regularne wizyty wiernych, a nadto jeszcze dzieci przychodziłyby na lekcje... Co do zas akcji dla "biednych dzieci", to zapewne Galaxy mogłoby przedstawic długa liste róznych akcji charytatywnych, w których uczestniczyło zbierajac pieniadze lub nawet ofiarujac... dla ludzi potrzebujacych! Nadto w Galaxy zdaje sie sa takze zatrudniani niepełnosprawni... Czy w zwiazku z tym Galaxy moze liczyc na darowizny ze strony zarzadu i radnych miasta? Zapewne wiele róznych innych wyznanian chetnie udostepni swoje salki i swoich nauczycieli na prowadzenie lekcji... wystarczy, zeby tylko szkoly wyrazily taka ochote a kuratorium zgode! Odpowiedz Link Zgłoś
andreas.007 Re: Kapliczka i sale lekcyjne w Galaxy! 27.07.10, 11:00 Nadto w Galaxy prowadzona jest działalnośc kulturalno-rozrywkowa, a bywa tam o wiele wiecej ludzi niz w w tym kosciele... nic tam nie kupujac, a korzystajac z "atmosfery". Wielu mieszkańców tam spędza czas wolny spacerujac... Salka na kapliczke i na zajecia lekcyjne zawsze by sie tam znalazła, ale jak myslisz czy Kuria lub Kuratorium wyraziłoby zgode? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: JA Re: Kapliczka i sale lekcyjne w Galaxy! IP: *.centertel.pl 27.07.10, 11:24 > Salka na kapliczke i na zajecia lekcyjne zawsze by sie tam znalazła, > ale jak myslisz czy Kuria lub Kuratorium wyraziłoby zgode? Jeśli powstałaby na koszt podatnikow i trafila na własność kurii to z pewnością...Potem bylaby już łatwa droga do przejęcia całego Galaxy przez czarną tłuszczę Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ginn z tonikiem Re: ale aferę wymyslli.Sądzę żę Zienkiewicz IP: *.182.3.104.nat.umts.dynamic.eranet.pl 27.07.10, 14:16 Warto przeczytac Sprawy finansowe kosciola katolickiego nigdy nie byly otwarcie omawiane przed opinia publiczna. Poza ogolnikowymi wypowiedziami strona koscielna nie jest skora do przeprowadzenia przed spoleczenstwem szczgolowego bilansu swojego majatku i dochodow. Dzieki danym statystycznym, jak rowniez informacjom medialnym, mozliwe jest OSZACOWANIE skali srodkow publicznych przeplywajacych co roku do kosciola. Wedlug roznych zrodel, laczna wielkosc okreslana jest od 6- 8 miliardow zlotych NA MOCY KONKORDATU= kosciol - ma prawo nie odprowadzac podatkow z tytulu przychodow z dzialalnosci gospodarczej - ma prawo nie prowadzic na ten temat zadnej dokumentacji -jest zwolniony z opodatkowania dochodow z dzialalnosci gospodarczej, jesli w danym r4oku podatkowym, albo w nastepnym dochody zostaly /deklaratywnie prze3znaczone na cele kulturowe, oswiatowe -wychowawcze, naukowe, dzialalnosci charytatywno-opiekuncza, punkty katechetyczne, konserwacje zabytkow, inwestycje sakralne oraz remonty; - jest zwolniony z podatkow i swiadczen na rzecz samorzadow -jest zwolniony z podatkow od spadkow i darowizn oraz wynikajacych z tego tytulu oplat skarbowych. Darczyncy moga wylaczy ofiarowane kwoty z podstawy opodatkowania podatkiem dochodowym,i wwyrownawczym, -jest zwolniony od oplat cel;nych, jesli dary sa przeznaczone /deklaratywnie/ na cele kultowe, chzrytatywno-opiekuncze oraz oswiatowo-wychowawcze. POZA TYM ogromne nadania nieruchomosci, lub ich zbywanie za 1% wartosci a nastepnie zyski kosciola z tytulu obrotu ta ziemia i budynkami - dotacje samorzadowe, skala niemozliwa do precyzyjnego oszacowaniam.innymi. wojewodztwo mazowieckie na swiatynie opatrznosci 20 miln. zl -koszty nauczania religii w szkolach ; wyolata dla katechetow ok 40 tys z zapewniem funduszu emerytalnego i chorobowego okolo 900 ml zl -dotacje ze spolek skarbu panstwa, np wklad do spolek TV PULS iTRWAM to 200 ml, darowizny PKN ORLEN w 2001 to ponad 54 ml zl - szkoly wyzsze kosciola katolickiego w tym Katolicki uniwersttet Lubelski, Papieska akademia Teologiczna, w Krakowie ponad 300 ml zl. - doplata do produkcji rolnej z UNII EUROPEJSKIEjprzy ponad 200 tys ha w posiadaniu kosciola to ponad 100 ml zl rocznie - fundusz koscielny ca 200 ml rocznie Kapelani MON /173/. BOR/3/ Straz Graniczna /16/ PSP /16/ MSWIA 26/ ca 50 ml zl - kapelani w sluzbie zdrowia -liczba szcunkowa ok 1.5 tys - 6 mln zl TO TYLKO FRAGMEN NIEPELNY WYDATKOW PANSTWA /JAKI TO PROCENT DZIURY BUDZETOWEJ ?? A piniedzy brakuje na przewlekle chorych, dzieci niepelnosprawnych, opieke nad kalekami, na niestandartowe leczanie lekami nowszej generacji, na pomoc poszkodowanym w powodziach. POLSKO JUZ CIE DIABLI WZIELI. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: as Re: ale aferę wymyslli.Sądzę żę Zienkiewicz IP: *.internetdsl.tpnet.pl 27.07.10, 09:52 działalność firm tylko dla swoich pracowników jest działaniem z korzyścią dla tej firmy i dla nikogo z zewnątrz.Zadowolony pracowni może okazać sie wydajniejszy. Bardzo zły przykład. Odpowiedz Link Zgłoś
andreas.007 Re: ale aferę wymyslli.Sądzę żę Zienkiewicz 27.07.10, 10:01 Wybacz, ale mógłbym powiedzieć, ze Kosciol udostepniajac salki na lekcje promuje wiarę katolicka, a wiec promuje swoją działalność... Tak się działa i chyba nie masz wątpliwości, ze każda organizacja wyznaniowa mająca pomieszczenia chętnie by udostępniła sale swoje by prowadzono tam lekcje szkolne... nadto zapewne chętnie dałoby swoich nauczycieli! Bo to nic innego jak promocja! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: as Re: ale aferę wymyslli.Sądzę żę Zienkiewicz IP: *.internetdsl.tpnet.pl 27.07.10, 12:31 mógłbyś gdyby kosciół się napraszał z tymi salkami ale to miasto zażyczyło sobie salek bo szkoła za mała , miasto chodziło po prośbie a nie odwrotnie.z wszystkich afer koscielnych z ziemią jest tylko sprawa z opus dei. Tylko w tej sprawie miasto straciło pewne pieniadze , które mogłoby swobodnie zarobić tymardziej że byli rzeczywiści chętni.i tylko w tej sprawie koscielnej krzystek pozbawił miasto kasy. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: George Czy parafia kupi, czy też zmieni formę własności? IP: *.szczecin.mm.pl 27.07.10, 13:04 Czy na pewno jest to kupno, czy też zmiana formy własności tak jak np. spółdzielnie mieszkaniowe też przekształcały swoje grunt na pełną własność z dużymi ulgami. Tzw. Wieczysta dzierżawa czyli na 99 lat to jest komunistyczny wymysł żeby to Państwo było właścicielem wszystkiego a nie obywatel czy jakaś organizacja. Przez takie wymysły potem Niemcy mogą się domagać zwrotu domów czy gruntów od Polaków bo zamiast własności i pozakładanych ksiąg wieczystych była wieczysta dzierżawa. A może panowie z SLD chcieliby sprzedać ten grunt pod nowy supermarket, w końcu to też świątynia tylko, że Bożka Konsumpcji, którego tak wszyscy kochają. Odpowiedz Link Zgłoś
andreas.007 Re: Czy parafia kupi, czy też zmieni formę własno 27.07.10, 15:31 Ale masz racje - Bozek konsumpcji wśród klerykow! Dokladnie tak! Mogliby dawać wszystki 99 proc. bonifikaty! Ale wszystkim, którzy chcieliby zmienić dzierżawę wieczysta na własność! Odpowiedz Link Zgłoś
wtxx Parafia kupi grunt taniej 27.07.10, 09:15 Wstyd i żenada. Kto wybrał takich "zaradnych" radnych. Parafia i tak kupuje za "mniej niż zero", bo za pieniądze wyłudzone od wiernych. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Szczecinianin Re: Parafia kupi grunt taniej IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.07.10, 12:49 "bo za pieniądze wyłudzone od wiernych"-sam padłeś ofiarą tegoż "oszustwa"?Podejrzewam,że Ty-jak i większość Tobie podobnych antyklerykałów-ślub kościelny brało a i dziecko ochrzciło.Wychodzi hipokryzja lub nieumiejętne maskowanie faktu bycia pantoflarzem...A może pieniądze teścia pozwalają na codzienny posiłek?Ech.... Odpowiedz Link Zgłoś
andreas.007 "Miasto to firma"? Czy jak? 27.07.10, 09:18 Kiedyś pan Krzystek lansowal takie stwierdzenie, ze "Miasto to firma".... Zed zaś usilnie mi tu na forum wyliczal, gdy podnosili opłaty, ze żadna firma nie pozwoli sobie na to by nie zrobić podwyżki choćby o inflację z małym haczykiem... bo miasto to firma i musi dbać o swoje finanse! A jak wytłumaczyć mozna to, ze "miasto to firma" puszcza tereny w formie darowizn? Chyba ze "miasto to firma" ma kroic mieszkańców, a rozdawać kosciolowi... Odpowiedz Link Zgłoś
andreas.007 Re: "Miasto to firma"? Czy jak? 27.07.10, 09:23 Miasto to firma - chyba zarząd to właściciele, a radni to akcjonariusze... a wszyscy działają w interesie politycznym... jak kiedyś pan Krzystek się tłumaczył, ze stara się działać w interesie politycznym wszystkich partii i widać kościoła. ;) Odpowiedz Link Zgłoś
andreas.007 Stoczni nie dajemy - dajemy teraz na kościół! 27.07.10, 14:36 Zed zdaje się byłeś przeciwny dawaniu czegokolwiek stoczniowcom? Moim zdaniem wspieranie stoczni, to dawanie wedki... szczególnie gdyby przeprowadzili stosowną reformę. Odpowiedz Link Zgłoś
zed.1 Re: Stoczni nie dajemy - dajemy teraz na kościół! 27.07.10, 18:32 tobie sie mieszaja pewne sprawy. wlasnosc wieczysta jest z punktu widzenia jakiegokolwiek uzytkownika smieszna, bo kto bedzie zyl sto lat? jest to wadliwa forma, dodatkowo wprowadzajaca zamieszanie i niepotrzebny chaos. czasami jest uzyteczna, wiecej razy nie jest. dlatego odchodzi sie od niej i dlatego sprzedaje sie ze znizka, ale uzytkownikom, a nie kazdemu kto chce. uzyj swojej wyobrazni, ktorej uzywasz glownie do wizji dla malkontentow, i wyobraz sobie co by sie dzialo w polowie wieku gdy wszystkie wlasnosci wieczyste w miescie (a jest ich ciagle w cholere) zaczelyby wygasac i ludzie traciliby majatki i wracalyby one do miasta? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ja Re: Stoczni nie dajemy - dajemy teraz na kościół! IP: *.xdsl.centertel.pl 27.07.10, 19:01 wyobraz sobie co by sie dzialo w polowie wieku gdy > wszystkie wlasnosci wieczyste w miescie (a jest ich ciagle w cholere) ....oddano z 99% bonifikatą...czarnuchom.Wiem Ciecin 2050!!! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: czy-telniczka Re: Stoczni nie dajemy - dajemy teraz na kościół! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.07.10, 20:03 zed.1 napisał: > własnosc wieczysta jest z punktu widzenia jakiegokolwiek > uzytkownika smieszna, bo kto bedzie zyl sto lat? :))) Sto lat sto lat nie żyje/żyją nam .... to nadal też tradycja. Czy dzierżawa wieczysta instytucji określa imiennie jej użytkownika? > jest to wadliwa forma, dodatkowo wprowadzajaca zamieszanie i > niepotrzebny chaos. czasami jest uzyteczna, wiecej razy nie jest. Moje obserwacje wskazują że czasowa użyteczność staje się wpływem na inne decyzje i dla darczyńcy wybory. > dlatego odchodzi sie od niej i dlatego sprzedaje sie ze znizka, > ale uzytkownikom, a nie kazdemu kto chce. Sprzedaż jest często wymogiem wykonania pewnych trwałych inwestycji a w przejętych i zniszczonych "ich wiekiem" nieruchomościach. Odpowiedz Link Zgłoś
andreas.007 Re: Stoczni nie dajemy - dajemy teraz na kościół! 28.07.10, 00:51 Zed nic mi się nie miesza - proszę by wszyscy, to oczywiste ze ci którzy maja wlasnie dzierżawę wieczysta mogli wykupić na własność z bonifikata 99 % Nie rozumiem Twojego POtoku myślenia, ze firma wadliwa bo nikt nie żyje sto lat... nikt nie zyje wiecznie, myśląc jak Ty, to po co własność... Prawo dzierżawy wieczystej można odsprzedać, ale można także dziedziczyc... forma jest trochę powiedzmy dziwna, ale można wykupić na własność tylko jedni z bonifikata 99 proc. a inni... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Gość Re: Parafia kupi grunt taniej IP: *.net.pbthawe.eu 27.07.10, 09:18 DNO Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: as może byście zapoznali się z pracą tej parafii IP: *.internetdsl.tpnet.pl 27.07.10, 09:41 a póżniej komentowali.Sądzę że radni mają większą wiedzę o jej pracy niż mieszkańcy innych dzielnic niż warszewo szczególnie tych którzy znają ogloszenia koscielne Skandalem to było oddanie ziemi opus dei bo ją mozna było sprzedać na przetargu. ale tutaj afery nie ma zwykłe perzekształacenie terenu z jednej formy pseudo właśności na inną ,organizacji non profi. Sądzę ze szpitalem miejskim też mozna było inaczej to zrobić. najpierw ogłosić warunki przetargu z docelowym celem czyli budową na ruinach szpitala nowego szpitala .Wynik przetargu byłby taki że zgłosiłby się tylko K.K i to by ucieło wszelkie dyskusje a efekt byłby ten sam co teraz. Odpowiedz Link Zgłoś
andreas.007 Re: może byście zapoznali się z pracą tej parafii 27.07.10, 09:56 Otóż "no profi" jest wzgledne, bo wszystko jest towarem, jak tak dobrze się przyjrzysz... Płacimy "miastu" podatki, a "miasto" wydaje je na teoretycznie mieszkańców i miasto... Kościół od parafian pobiera "co łaska" ma wiec pieniądze za prowadzona działalność... jeżeli nie będzie parafian i nie będzie datkow, to jak w innych krajach Kosciol po prostu sprzeda nieruchomosci! Nie będzie Watykan utrzymywał obiektu czyniąc działania na rzecz mieszkańców... gdy nie będzie parafian. Żeby nie było - jestem wierzący, ale dostrzegam ze wszystko jest towarem. Zgadzam się, ze dzierżawa wieczysta dopóki byliby parafianie nigdy nie byłaby cofnieta Kosciolowi... ale w obliczu tego co wymieniles, to była kropla, która powoduje, ze się przelalo! Odpowiedz Link Zgłoś
andreas.007 As czy sugerujesz, bo wyszło bardzo drogo... 27.07.10, 11:32 As czy Ty sugerujesz, że za nieodpłatne uzyczenie salki na lekcje teraz od miasta dostali działke warta milion? To w takim razie pytam - czy udostepnili NIEODPŁATNIE, bo raczej wyszło, ze bardzo drogo udostepnili te salke! Miasto to kosztowało.... duzo. Oczywiscie nikt nie umawial sie w sprawie mieszkania dla niezbednych, w sprawie przetargów i nikt nie czynił umów zadnych i rozmów, w sprawie tej działki... tego jestem pewien. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: as Re: As czy sugerujesz, bo wyszło bardzo drogo... IP: *.internetdsl.tpnet.pl 27.07.10, 12:46 skoro spółdzielniom mieszkaniowym też się daje bonifikaty to kosciołowi tymbardziej, ze ta parafia wypełnia funkcje miejskie.Oszczedności na wykupie własności mogą być przeznaczone na dziaąłlnośc funkcji miejskich z którą miasto sobie nie radzi. Załużmy że Kosciół nie dostaje bonifikaty co robi każdy z nas jako zarządca fin parafii?przecież nie zaboirę sobie bo musze się wyzywić ucinam oszczedzam na działaności charytatywnej.W konsenkwencji ten wydumany 1 mln zł zasili działalność prospołeczną.a wydumany dlatego że nikt by go nigdy nie zapłacił bo przecież nie kościół ani nikt z spoza instytucji bo kto by chciał kupić plebanię która nie jest na sprzedaż. Co do reklamuy koscioła w mózgach dzieci to róznie moze być np Doda czy Kora wychowały się na plebanii i jakoś przesadnie religijne nie są to samo miller czy oleksy . Odpowiedz Link Zgłoś
andreas.007 Re: As czy sugerujesz, bo wyszło bardzo drogo... 27.07.10, 14:44 Tylko Tobie przypomnę, ze członkiem spółdzielni mieszkaniowej może być każdy... także Jehowa czy antyhryst... Natomiast korzystać z pomieszczeń parafii nz pewno nie mogą Jehowi... Porównanie, które zastosował pan Krzystek ze spoldzielnia na pewno wiec nie wytrzymuje krytyki! Zapytam jeszcze raz - czemu magistrat nie zgodził się na oddanie za grosze terenu przy Litewskiej na działalność Buddystow, którzy chcieli wybudować tam ośrodek pokazujacy religie, kulturę i obyczaje własnie Dalekiego Wschodu? Na pewno mogłaby z salek korzystać młodzież z pobliskich szkół byliby zapraszani! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: as Re: As czy sugerujesz, bo wyszło bardzo drogo... IP: *.internetdsl.tpnet.pl 27.07.10, 15:00 po co komuś być c złonkiem spółdzielni jak się nie chce tam nic z nią budować czyli w rzeczywistości liczba członków jest skrojona do ilości mieszkańców spółdzielni a dostaja bonifikatę miejską. z litewską nie mam pojecia , mozliwe że w planie zagospodarowania jest inne przeznaczenie a mozliwe że buuddyści stanowia tak nieliczną grupe że ich składki nie gwarantowały wybudowania czegokolwiek. Odpowiedz Link Zgłoś
andreas.007 Re: As czy sugerujesz, bo wyszło bardzo drogo... 27.07.10, 15:19 Składki parafian tez niczego nie gwarantują... ale darowizny różne czynią majątek! W Konstytucji ma Panstwo z naszych podatków wspierać budownictwo mieszkaniowe i rodzine... można zapisać, ze także Kosciol Kstolicki i po problemie... Mieszkanie na osiedlu może kupić każdy i skorzystać z "dofinansowania" w formie darowizny... ale nie każdy może skorzystać z obiektów parafii! Można próbować liczyć ile osób na godzinę czy dzień korzysta z terenu na którym jest osiedle mieszkaniowe, a ile z obiektów parafii... no tych salek. Zgadzam się z Toba, ze nikt Kosciolowi terenu tego nie odebralbym, ale w przypadku spadku liczby parafian, to mogą sprzedać i zarobić, jak dzieje się to w innych krajach. Podaj mi przykład darowizn dla innych grup wyznaniowych. Czy są jakieś limity członków? A może zadobnosci wyznawców? Ta darowizna jest przykładem sposobu myslenia i o zgrozo działania tego prezydenta i radnych! Rozdaja nieruchomosci, podnoszą opłaty i podatki, bo spadają im wpływy do kasy, chcą wziąć kredyt, jak mówi prezydent Krzystek licząc, ze podatki z tytułu budowy hali pozwolą podnieść pensje w budżetówce! Modlmy się... by tylko tyle możemy! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ja Re: może byście zapoznali się z pracą tej parafii IP: *.centertel.pl 27.07.10, 11:40 Wynik przetargu byłby taki że zgłosiłby się tylko K.K Jako katolik podpierasz się oczywiście wiarą bo dowodów masz na to tyle ile na istnienie Jezusa... Nawet ludzie z tego forum chętnie daliby więcej Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: as Re: może byście zapoznali się z pracą tej parafii IP: *.internetdsl.tpnet.pl 27.07.10, 12:23 internauci SŁOWNIE DALI BY WIĘCEJ jak przyjdzie co do czego to kieszenie puste .A fakty są takie bar exra 0 zainteresowania, stocznia 0 zainteresowania a w obu tych przypadkach nie było narzucenia działanosci moga robić co chcą i kiedy chcą.Gontyna 0 zainteresowania z narzuconą działalnoscią aqapqrku plus małe sklepiki .Trudno się spodziewać ze ktoś by tym terenem się zaiteresował z kagańcem w postaci utworzenia szpitala opieki długoterminowej.Za chwilę koszary będą do sprzedania i też bedzie 0 zaiteresowania. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ja Re: może byście zapoznali się z pracą tej parafii IP: *.xdsl.centertel.pl 27.07.10, 19:05 A ja ci powiem że z 99% bonifikatą wezmą wszyscy-bo o takich przekrętach tu mówimy a nie uczciwych cenach Odpowiedz Link Zgłoś
ludpracujacy Parafia kupi grunt taniej 27.07.10, 09:47 "W mieście, którego nazwiska nie powiem, Nic to albowiem do rzeczy nie przyda; W mieście, ponieważ zbiór pustek tak zowiem, W godnym siedlisku i chłopa, i Żyda, W mieście - gród, ziemstwo trzymało albowiem Stare zamczysko, pustoty ohyda - Było trzy karczmy, bram cztery ułomki, Klasztorów dziewięć i gdzieniegdzie domki" I. Krasicki Monachomachia" Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ~gina Re: Parafia kupi grunt taniej IP: *.chello.pl 27.07.10, 09:56 Dzięki za cyctat, trafniejszego nie ma. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: mirek Re: Parafia kupi grunt taniej IP: 217.153.158.* 27.07.10, 10:04 > napompowana afera przez goscia co chcial sobie pokrzyczec bez > podstawowej wiedzy na temat przeksztalcen wlasnosci. Czy twierdzisz,że KAŻDY, kto przekształca prawo użytkowania wieczystego na prawo własności uzyskuje 99% bonifikatę? Jeżeli tak, to jest rzeczywiście rozdmuchana afera, jeżeli natomiast nie, to powinieneś wszystkim co zapłacili więcej za przekształcenie tych praw zapłacić różnicę. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: pio Re: Parafia kupi grunt taniej IP: *.globalconnect.pl 27.07.10, 10:19 hmmmmmmmmm jakoś to dziwnie zaczyna wyglądać: najpierw ktoś z rodziny dostaje zlecenie na materiały promocyjne dla miasta teraz brat ziemię w miedzy czasie mieszkanie, choć jako prawnik to i tak tłumaczono się brakiem wiedzy no i pełzanie po sądach z internautami a inwestycje leżą, NIK nas łaje za drogi, w oświacie bałagan (przedszkola), kultura kulturalnie się rozkłada i mamy eksodus ludzi z miasta.... dobry ten zarządca ;) pozdrawiam Odpowiedz Link Zgłoś
andreas.007 Pan Piotr Krzystek ciagle sie tłumaczy! 27.07.10, 11:05 Celna uwaga... Pan Prezydent miasta Piotr Krzystek musiał sie najpierw tłumaczyc, ze mieszkanie otrzymał na legalu za niezbedność. Potem tłumaczył sie, ze szwagier moze miec firme, która ma prawo startowac i wygrywac przetargi miejskie... a teraz wyjąsnia, ze rodzony brat pełniacy słuzbe w tej parafii nie ma nic wspolnego z jego decyzją. Duzo musi sie tłumaczyc... Odpowiedz Link Zgłoś
beatrix13 Szczecin - filia Watykanu 27.07.10, 14:56 szpital, szkoła, budynki a może i teatr współczesny nie lepiej od razu stocznie oddać? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: gość Re: Szczecin - filia Watykanu IP: *.internetdsl.tpnet.pl 27.07.10, 15:01 beatrix13 napisała: > szpital, szkoła, budynki > a może i teatr współczesny > nie lepiej od razu stocznie oddać? > Jak tylko to zrobią to do ciebie pierwszej przyjdę i, chociaż dżentelmenem jestem, po twarzy nakładę - za podpowiadanie głupich pomysłów. Bo oni są w stanie to zrobić. Odpowiedz Link Zgłoś
andreas.007 Re: Szczecin - filia Watykanu 27.07.10, 15:02 ... tak, może jeszcze Bazylike zwana Katedra na Wyszynskiego oddać Kosciolowi.... ;) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: as Re: Szczecin - filia Watykanu IP: *.internetdsl.tpnet.pl 27.07.10, 15:03 rządy PO doprowadziły Szczecin do tego że miasto stało się mało atrakcyjne że tylko Kościół się nim interesuje. Najlepszym sposobem pozbycia się kościoła to powszechny dobrobty widocznie tak nie jest. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ja Re: Parafia kupi grunt taniej IP: *.centertel.pl 27.07.10, 11:18 Żebyś nie wiem jak się trudził to jest afera w wykonaniu twojego pana psie łańcuchowy Odpowiedz Link Zgłoś
bzykzby Każdy chce kupić tak tanio grunt. 27.07.10, 12:34 ksrystek a może ty byś swoją parcelę oddał z bonifikatą 99 % parafii na tym warszewie.Dlaczego na koniec swojej bytności na korycie wodza wsi z tramwajami rozdajesz mienie gminy szczecin.Za jakiś czas okaże się ,że przed nazwiskiem ksrystek będzie trzeba mówić i pisać obszarnik lub dziedzic. czyż nie? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: p Re: Każdy chce kupić tak tanio grunt. IP: *.vectro.com 27.07.10, 12:53 bzykzby napisał: > ksrystek a może ty byś swoją parcelę oddał z bonifikatą 99 % parafii na tym > warszewie.Dlaczego na koniec swojej bytności na korycie wodza wsi z tramwajami > rozdajesz mienie gminy szczecin.Za jakiś czas okaże się ,że przed nazwiskiem > ksrystek będzie trzeba mówić i pisać obszarnik lub dziedzic. czyż nie? Juz masz pozew szmato! Odpowiedz Link Zgłoś
bzykzby Re: Każdy chce kupić tak tanio grunt. 27.07.10, 13:14 Gość portalu: p napisał(a): > Juz masz pozew szmato! i zdziwiłbyś się orzeczenia śmierdząca kanalio . Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: R+ Re: Parafia kupi grunt taniej IP: *.adsl.inetia.pl 27.07.10, 13:19 A czy oddanie za bezcen Opus Dei działki przy ulicy Mickiewicza to nie granda? Przecież był chętny, który chciał nabyć tą działkę na cele edukacyjne na warunkach komercyjnych! A czy oddanie kościołowi katolickiemu za kilkanaście tysięcy zł wartego kilkadziesiąt milionów zł dawnego szpitala kolejowego to nie draństwo i narażanie gminy Szczecin na straty? Zbliżają się wybory samorządowe. Warto pamiętać jak o interes gminy Szczecin dbali obecni radni: LISTA GŁOSUJĄCYCH W SPRAWIE SZPITALA za uchwałą o szpitalu: głosowało - 29 za: - 19 przeciw - 9 wstrzymało się - 1 1. bazyli baran PO - wstrzymał się 2. paweł bartnik PO - za 3. stefania biernat PIS - za 4. leszek duklanowski PIS - za 5. robert dymkowski PO - przeciw 6. władysław dzikowski PO - za 7. marek goc PO - przeciw 8. tomasz grodzki PO - za 9 paweł gzyl PO - za 10. tomasz hinc PIS - za 11. paweł juras SLD - przeciw 12. teresa kalina PO - za 13. andrzej karut PIS - za 14. piotr kęsik SLD - przeciw 15. marzena kopacka PIS - za 16. maciej kopeć PIS - za 17. judyta lemm PO - przeciw 18. jolanta balicka PO - przeciw 19. katarzyna marlicz PO - za 20. urszula pańka PO - przeciw 21. arkadiusz pawlak PO - przeciw 22. jan posłuszny PO - za 23. adam rucińśki PIS - za 24. jan stopyra NIEZRZESZONY - za 25. artur szałabawka PIS - za 26. jędrzej wijas SLD - przeciw 27. jerzy serdyński PO - za 28. jerzy sieńko PO -za 29. witold dąbrowski PIS – za Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: as Re: Parafia kupi grunt taniej IP: *.internetdsl.tpnet.pl 27.07.10, 13:32 sam sobie odpowiedziałeś tylko z opus dei była granda. w pozostałych 2 przypadkach sprawy są zbyt skomplikowane byś mógł zrozumieć Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ja Re: Parafia kupi grunt taniej IP: *.xdsl.centertel.pl 27.07.10, 18:25 Dodaj jeszcze dom starców co dostali za zrujnowanie różanki a potem dzięki nim wyburza się inne domy żeby tylko trzech metrów ziemi nie zabrać czarnuchom Odpowiedz Link Zgłoś
felixd133 Pora na gruntowne wietrzenie w Gminie! 27.07.10, 16:08 prof. Piotr Niedzielski na Prezydenta!!!!! www.szczecinb..._Uslug_US.html. W Łodzi potrafili zrobić porządek z Prezydentem, to nas Szczecinian też stać na wybór człowieka spoza POPISU. POlitykom mówimy dość. Dobrze byłoby, aby taką inicjatywę poparły lokalne środki masowego przekazu. Im też powinno zależeć na rozwoju Szczecina. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: pio Re: Pora na gruntowne wietrzenie w Gminie! IP: *.globalconnect.pl 27.07.10, 18:09 i wierzysz że polityczne media poprą nie partyjnego kandydata? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: czy-telniczka Re: Parafia kupi grunt taniej IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.07.10, 19:23 Art. cyt: >> "Sojusz Lewicy Demokratycznej przekonywał wczoraj, że należy zdjąć projekt uchwały w tej sprawie z porządku obrad - i zostawić temat radnym (i prezydentowi) kolejnej kadencji. Większość była innego zdania". Uważam że to byłoby dobre rozwiązanie i podejście do tematu w tych okolicznościach i dobra na dziś odpowiedż RM - jako norma i zasada. Czy osoba przew. RM nie ma tu też odpowiednich w zapisie uprawnień? >> "Radny PO Paweł Bartnik podkreślał: - Prawo pozwala zmieniać użytkowanie wieczyste na własność. Parafie, tak jak inne instytucje, starają się o to i składają wnioski". A Radny to działacz solidarności i współtwórca idei mówić tak może i informować - ale nie powinien tak uzasadniać podobnych tu działań. >> "A brat prezydenta jest tam tylko rezydentem, nie dostanie przecież mieszkania na własność - stwierdził radny Paweł Bartnik (PO)". W mojej ocenie nie jest ważne lub mniej ważne nazwisko rezydenta parafii dla mieszkańca/wyborcy. Ważna też jest forma dialogu wybór terminu dla tego działania oraz łatwa propozycja przyjęcia kolejnych i korzystnych tu warunków. Dla mnie argumentem jest dobre uzasadnienie celu dla przekszałcenia z tak wysoką bonifikatą dla inwestycji nowej i jej lokalizacji. Potrzeby przekształcenia są główne i decydujace o terminie czasie załatwiania - kogo i dlaczego "na teraz i dziś"? Czy glówny powód to istniejące ku temu możliwości w zarządzie? >> "- Ten projekt wpisuje się w listę uchwał, którymi prezydent faworyzuje szczecińską archidiecezję - grzmiał Jędrzej Wijas, szef klubu radnych SLD. - Najpierw nieruchomość dla Stowarzyszenia Opus Dei, potem szpital miejski dla archidiecezji to kolejny przypadek. My takiej polityki miasta nie uznajemy". Czy wzrost majątku instytucji Kościoła wpływa na jakość i rozwój gospodarczy miasta? Duchowość jest odrębną dziedziną życia a obecny rozwój techniki itp. to też różne drogi dla przekazu nauki religii - a wiara to niematerialny dar. Instytucja Koscioła to jeden wspólny organizm i współpraca Czy budowa kolejnego budynku w każdejParafii jest niezbędna na darowanym gruncie w sobie wybranym miejscu? >>"- Dość tej antyklerykalnej demagogii! - oponowała radna PO Urszula Pańka. - Wylewanie jej na tej sali przebrało już miarę. Miasto korzysta z uprzejmości tej parafii, na Warszewie buduje się szkoła i dzieci korzystają z sal parafialnych, gdzie odbywają się lekcje. Argumenty SLD są po prostu niegrzeczne". Właściwa prawidłowa kolejność dla urbanistycznego tworzenia nowej zabudowy mieszkaniowej jest odbiciem kompetencji lub jej brakiem zarządu i jednotek odpowiedzialnych w samorządzie. Wolny rynek wtedy staje sie siłą i ma stworzone pole dla argumentów. Lekcje świetlice dla dzieci i opieka społeczna to obowiązki głównie rodziny i odpowiedzialność dorosłej osoby za decyzje. >>"Na sali sesyjnej wystąpił też przedstawiciel archidiecezji ks. Dariusz Knapik. To diecezjalny ekonom, do jesieni ubiegłego roku proboszcz parafii na Warszewie. Wyliczał zasługi parafii dla miasta. - Nie tylko udostępnia sale dla szkoły, ale prowadzi także świetlicę środowiskową dla biednych dzieci - mówił". Czy Kościół podejmuje się więcej działań w tworzonej i realizowanej polityce socjalnej państwa - czy to zapis wg konkordatu? >>"Ten kościół jest także miejscem dla dyskusji społecznych i politycznych, a w Festyn Antoniański, który się tam odbywa, zaangażowani są nie tylko katolicy". W mojej ocenie ten argument jest potwierdzeniem bierności samorządu. Czy jest to cel działalność instytucji wyznaniowych i stwarzanie możliwości opieki poza domem w tak dużej aglomeracji miejskiej? Może lekceważenie błędów zaniechania pracy innych instytucji - to pośrednia metoda leczenia "wyrzutów sumienia". Odpowiedz Link Zgłoś
swarozyc Poniewaz ciecin to firma 27.07.10, 20:54 piotra kszyska, wiec robi takie interesy na jakie ma ochote, wiec wam raby nie przystoi kwestionowac decyzji waszego, mlodego menadzera. Tak trzymac i morda w kubel! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: bob Re: Poniewaz ciecin to firma IP: *.tktelekom.pl 27.07.10, 21:59 swarozyc napisał: > piotra kszyska, wiec robi takie interesy na jakie ma ochote, wiec wam raby nie > przystoi kwestionowac decyzji waszego, mlodego menadzera. > Tak trzymac i morda w kubel! :DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: anty-ZED-bredzik ZED, aleś Ty głupi ćwok! IP: *.szczecin.mm.pl 27.07.10, 22:40 ZED, dupowłazie... właśnie miasto straciło pieniądze na rodzinne domy dziecka, na obiady dla najbiednieszych dzieci w szkołach, na zajęcia pozalekcyjne, na renowację parku... tak to jest jak się oddaje za bezcen majątek, który dotąd przynosił wpływy z dzierżawy... Odpowiedz Link Zgłoś
zed.1 Re: ZED, aleś Ty głupi ćwok! 27.07.10, 23:07 stracilo tez na operacje twojego mozgu i inne wyimaginowane cele ktore mogly zostac pokryte z wyimaginowanych zyskow. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: anty-ZED-bredzik Re: ZED, aleś Ty głupi ćwok! IP: *.szczecin.mm.pl 28.07.10, 00:29 Poczytaj głupku, w jaki sposób się handluje działkami od Kościoła: wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80273,8185062,25_letni_milioner_z_zarzutami_za_koscielne_dzialki.html Jeden z najbogatszych Polaków wykupił atrakcyjne działki od Kościoła posługując się fikcyjnym meldunkiem w Tarnowskich Górach - twierdzi gliwicka prokuratura. Jeśli jej zarzuty się potwierdzą biznesmenowi grozi nawet dziesięcioletnia odsiadka Odpowiedz Link Zgłoś
didimos68 O co tu chodzi 28.07.10, 01:34 Sprawa jasna i prosta, przejście z użytkowania wieczystego na własnościowe. No chyba nie taka prosta i jasna, dla wielu, bo wielu nie ma elementarnej wiedzy w tym temacie. Z tego grona niedouczonych nie wykluczam autora artykułu.Ktoś kto ma użytkowanie wieczyste nie kupuje tylko zmienia sposób użytkowania. Słowo kupuje stało się dobrym rozjuszaczem dla ciemnych antykatoli. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: czy-telniczka Re: O co tu chodzi IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.07.10, 14:33 didimos68 napisał: > Sprawa jasna i prosta, przejście z użytkowania wieczystego na > własnościowe. > No chyba nie taka prosta i jasna, dla wielu, bo wielu nie ma elementarnej wiedzy w tym temacie. Mysle że gdyby nie miało elementarnej wiedzy o co w obecnych warunkach nie jest trudnością to byłaby cisza i zgoda na forum. > Z tego grona niedouczonych nie wyluczam autora artykułu. > Ktoś kto ma użytkowanie wieczyste nie kupuje tylko zmienia sposób > użytkowania. Nazwanie przekszałcenia gdy kwota jest procentem pewnej wartości jest w pewnym sense kupnem nowego użytkowania dla gruntu i nowymi zwiazanymi z nim uprawnieniami/przywilejami itp. > Słowo kupuje stało się dobrym rozjuszaczem dla ciemnych antykatoli. To nie słowo stało się tu tą reakcją ale świadomość i wiedza. Jestem katoliczką a jeśli ktoś pisze "antykatoli" i broni tylko zachowanie instytucji Kościóła - to ja nie wiem kim taka osoba jest? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Vlad.H. czy to przeksztalcenie jest obowiazkowe? IP: *.cable.quicknet.nl 28.07.10, 23:28 jesli nie to nie pieprz glupot o tym ze nie ma roznicy - roznica jest - kosciol nei placi podatkow, oszukuje poanstwo, bierze ciezka kase z budzetu i korzysta z przywilejow na ktore inni nie maja wiekszych szans - w zamian co oferuje kosciol? kilka imprez? zdaje sie ze do spoleczenstwa wraca drobny ulamek pienidzy ladowanych w pasozytow gwalcacych dzieci. Odpowiedz Link Zgłoś
beatrix13 jako ksiądz jesteś nieobiektywny 28.07.10, 23:36 didimos68 napisał: > Sprawa jasna i prosta, przejście z użytkowania wieczystego na własnościowe. No chyba nie taka prosta i jasna, dla wielu, bo wielu nie ma elementarnej wiedzy w tym temacie. Z tego grona niedouczonych nie wykluczam autora artykułu.Ktoś kto ma użytkowanie wieczyste nie kupuje tylko zmienia sposób użytkowania. Słowo kupuje stało się dobrym rozjuszaczem dla ciemnych antykatoli > . Odpowiedz Link Zgłoś
didimos68 Dlaczego ? 28.07.10, 01:37 Dlaczego nie mamy wglądy i wiedzy o takich samych operacjach, które dokonały się w tym roku ? Dlatego bo tam nie było sprawy Kościoła i nie było potrzeby warczenia. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Jazda_na_wstecznym Re: Dlaczego ? IP: 82.145.77.* 28.07.10, 10:33 Nie jestem zwolennikiem PO, ale rozumowanie radnych p. Urszuli Pańki i p. Bartnika popieram. Ze słyszenia znam od znajomych opis działalności tamtejszej parafii na rzecz Warszewa. Duży szacunek mówiąc językiem młodzieżowym. A były proboszcz, a obecny ekonom diecezjalny to Kapłan przez duże K. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Vlad.H. Dlatego IP: *.cable.quicknet.nl 28.07.10, 23:37 ze osoby wierzace takie jak Suchocka zagwarantowaly kosciolowi szereg przywilejow i nietykalnosc - kosciol ma niewspolmiernie uprzywilejowana pozycje - jesli nei dochodzi do razoacych narusdzen prawa ktorych nei udaje sie zatuszowac to dopiero panstw zmuszone zaczyna reagowac - w kazdym innym wypadku kosciol jest bezkarny... Odpowiedz Link Zgłoś
didimos68 Pytanie 28.07.10, 01:47 Czy ktoś z jaśnie ociemniałych rozjuszonych krytyków plujących na Kościół wie jak by wyglądała podobna sprawa takiego samego gruntu w takim samym miejscu, ale gdyby dotyczyła np przeciętnego Kowalskiego, albo jakąś fundację czy stowarzyszenie ( niekościelne ). Na pewno nie wiecie bo jesteście prostackimi( o tym świadczy słownictwo ), niedouczonymi, antyklerykałami. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: anty-ZED-bredzik Re: Pytanie IP: *.szczecin.mm.pl 28.07.10, 02:18 Z pewnością zamiana dzierżawy na własność nie uzyskałaby tak wysokiej bonifikaty, jaką uzyskał Kościół katolicki usprawiedliwiając to rzekomą swoją nieodpłatną działalnością społeczną - a faktycznie dostawszy za tę działalność od brata Krzystka za bezcen grunt. Głupku patentowy, jest różnica między dzierżawą a własnością. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: czy-telniczka Re: Pytanie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.07.10, 14:18 Tymi wypowiedziami właczę sie do dalszej wypowiedzi - dla zed 1 anty-ZED-bredzik napisał(a): > Z pewnością zamiana dzierżawy na własność nie uzyskałaby tak > wysokiej bonifikaty, jaką uzyskał Kościół katolicki > usprawiedliwiając to rzekomą swoją nieodpłatną działalnością. To jest sporny w całej tu sprawie KK początek uzasadnienia wysokiej bonofikaty dla chyba nowej inwestycji zastępującej klub/dom/kultury. > działalnością społeczną - a faktycznie dostawszy za tę działalność > od brata Krzystka za bezcen grunt. zed 1 ironizuje z faktu - moje tu domniemanie to że po zdobyciu wykształcenia zblizonego z kierunkiem politologii itp. po został raczej został "odkształcony" w temacie zasad i zdrowej ekonomii :) W mojej ocenie płynnie pisze politycznie a mało widzi z gospodarki. Myslę że nie byłoby oburzenia społecznego i mojego również gdyby całemu miastu żyło sie bogato i dostatnio więc też stać na prezenty. Spokoju w pisaniu i dla czytania mojego pisania życzę :) Odpowiedz Link Zgłoś
andreas.007 Re: Pytanie 28.07.10, 02:22 Najgorzej gdy do ekonomii i gospodarki miesza się politykę i religie - nie jestem żadnym plujacym na Kosciol... " Przykładowo, jeśli grunt jest wart 300 tys. zł, to w pierwszym roku użytkowania, za wykup tego prawa zapłacimy ok. 30 tys. zł. Możliwe jest rozłożenie tej kwoty na raty maksymalnie na 20 lat, co dawałoby pierwszą ratę na poziomie ok. 2625 zł wraz z odsetkami." Odpowiedz Link Zgłoś
andreas.007 Re: Pytanie 28.07.10, 02:44 As tu podkreślał, ze to jest mała sprawa... większe były... ale liczy się sam fakt! Bo czy znaczenie korupcja za 500 czy za 50 tysięcy? Wszędzie trzeba kombinować.... bo można, ale trzeba się postarać o decyzje urzędnika! Przychodzi się do urzędu i jest problem - wtedy najlepiej jak urzędnik poleci nam kto ma wykonać projekt, a płacąc za projekt mamy gwarancje zatwierdzenia! Ryba psuje się od głowy! Zauwaz, parafia uzyczyla salki na lekcje... a teraz miasto rabatuje 99,9 proc. To mnie wkurza... Odpowiedz Link Zgłoś
andreas.007 Re: Pytanie 28.07.10, 02:48 Niedawno pisano o urzedniku Urzedu Marszalkowskiego, któremu zabrakło pieniędzy na inwestycje Akademii Sztuki... zwrócił się do gmin by zrezygnowaly z inwestycji na korzyść AS, to maja większe szanse na dofinansowanie z innej puli! Tak się u nas miesza polityka, religia z zarzadzaniem i gospodarka! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Frasio Re: Pytanie IP: *.xdsl.centertel.pl 28.07.10, 20:51 didimos68 napisał: > Czy ktoś z jaśnie ociemniałych rozjuszonych krytyków plujących na Kościół wie > jak by wyglądała podobna sprawa takiego samego gruntu w takim samym miejscu, > ale gdyby dotyczyła np przeciętnego Kowalskiego, Nie otrzymałby 99% bonifikaty i załatwiałby to w urzędzie przez najbliższe trzy miesiące znosząc wszystkie fochy rodziny maryja z magistratu Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Frasio Re: Pytanie IP: *.xdsl.centertel.pl 28.07.10, 21:06 PS...a gdyby na tym terenie położyli już rękę czarni nie miałby żadnych szans na wykupinie tego gruntu poza odkupieniem go od kk za cięzką kasę o czym w tym wątku już pisano Odpowiedz Link Zgłoś
beatrix13 Re: Pytanie 28.07.10, 23:38 didimos68 napisał: > Czy ktoś z jaśnie ociemniałych rozjuszonych krytyków plujących na Kościół > Na pewno nie wiecie bo jesteście prostackimi( > o tym świadczy słownictwo ), niedouczonymi, antyklerykałami. ................. a ty księżulu plujesz na tych, dzięi którym masz wygodne życie Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Vlad.H. Re: Pytanie IP: *.cable.quicknet.nl 28.07.10, 23:38 jestem tak samo antyklerykalny jak demokratyczny i propanstwoy jest kosciol - nei wstydze sie swojej antyklerykalnosci tak jak ksieza nei wstydza sie krasc i gwalcic dzieci. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Vlad.H. PS od Kowalskiego to sie odpierdol IP: *.cable.quicknet.nl 28.07.10, 23:40 bo to Kowalskiemu zgwalca dziecko i to Kowalski placi podatki - kosciol nie placi podatkow - tylko grabi i gwalci - a w przeszlosci tez mordowal. Odpowiedz Link Zgłoś