Dodaj do ulubionych

Parafia kupi grunt taniej

27.07.10, 08:24
napompowana afera przez goscia co chcial sobie pokrzyczec bez
podstawowej wiedzy na temat przeksztalcen wlasnosci. brawo zienkiewicz,
odwaliles numer godny kurskiego. numer na miare polskiej wsi.
Obserwuj wątek
    • Gość: . [...] IP: *.chello.pl 27.07.10, 08:44
      Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
    • Gość: . Re: Parafia kupi grunt taniej IP: *.szczecin.mm.pl 27.07.10, 08:53
      Za darmo dzialki dla kosciola i budowa pomnikow, brawo ciecin sie rozwija.
      • Gość: as ale aferę wymyslli.Sądzę żę Zienkiewicz IP: *.internetdsl.tpnet.pl 27.07.10, 09:24
        chciał sobie wyrobić nazwisko .Teraz jest bardziej znany , moze
        teraz uda mu się dostać do rady bo poprzednio uzyskiwał słabe
        wyniki.Ciekawe że Zienkiewicz nie burzył się jak Krzystek wyganiał
        Howarda ze śródodrza ,jak centrane PO nie radziło i nie radzi sobie
        z terenami po stoczni,Jak krzystek nie radzi sobie z gontyną czy
        terenami przy stadionie.Co z IKEą .To Zienkiewicza nie razi a to są
        problemy prawdziwe miasta.Czy zienkiewicza obchodzi co w tej
        parafii się dzieje. Ona wypełnia w duzej części funkcje miejskie
        salki szkolne, bo w szkoła się nie mieśći,zajęcia pozalekcyjne za
        darmo dla młodzieży szkolnej , spotkania psychologiczne dla
        małżeństw.Może Zienkiewicz ztrudnisz się w parafi jako wolontariusz
        potrzebny chyba jest jakiś korepetytor z niemieckiego ale może buyć
        też z innych przedmiotów. Organizacja festynów dla mieszkańców.Do
        koscioła mam stosunek obojętny ale muszą być jakieś granice cynizmu
        nawet dla członków PO.
        • andreas.007 Re: ale aferę wymyslli.Sądzę żę Zienkiewicz 27.07.10, 09:28
          As są takie prywatne firmy, które takze organizują
          różne formy pozaprodukcyjne dla dzieci pracownikow i pracownikow...
          dajmy na to sport i rekreację...
          Czy mogą liczyć od miasta na podobne darowizny?
          • andreas.007 Re: ale aferę wymyslli.Sądzę żę Zienkiewicz 27.07.10, 09:32
            Dajmy na to takie Gslaxy prowadzi także dla mieszkańców
            różnorodna działalność kulturalno rozrywkowa,
            jak słabo się orientuje angazujac się także w działalność charytatywna.
            • Gość: as Re: ale aferę wymyslli.Sądzę żę Zienkiewicz IP: *.internetdsl.tpnet.pl 27.07.10, 09:48
              galaxy nie udostępnia salek lekcyjnych dla dzieci w ramach działania
              szkoły ani nie organizuje korepetycji za darmo dla biednych
              dzieci.Galaxy natomiast jest domem kultury lekkiej masowej czasmi
              niepożądanej i komercyjnej.Jest także domem schadzek czyli w pewnym
              sensie działalności czysto komercyjnej aczkolwiek cichej i nie
              pożądanej przez państwo i miasto oraz profesjonalną konkurencję
              salonów.
              • andreas.007 Re: ale aferę wymyslli.Sądzę żę Zienkiewicz 27.07.10, 10:06
                Wybacz, ale wszystko jest produktem...
                Kościół zbiera "co łaska" i za to oferuje coś.

                Natomiast dyskusja co jest komercja a co nie...
                a już co jaka kultura i w jakim zakresie -
                jak cała nasza dyskusja bez sensu.

                Bo nie słyszałem by miasto czynili darowizny innym wyznaniom,
                ot choćby teren przy ul. Litewskiej chcieli buddysci,
                by wybudować tam budynek pełniący role nie tylko ich kościoła,
                ale także miejsce prezentacji kultury Wschodu...
                Nie dostali!

                A zapewne chętnie zgodziliby się by szkoły przypriwadzaly
                tam dzieci na lekcje... gwarantują Tobie!
                • zed.1 Re: ale aferę wymyslli.Sądzę żę Zienkiewicz 27.07.10, 18:26
                  wszystko jest produktem ale nie z wszystkiego jest zysk. rozroznij
                  dzialalnosc "for profit" od "not for profit". jest znaczna roznica.
                  • andreas.007 Re: ale aferę wymyslli.Sądzę żę Zienkiewicz 27.07.10, 21:48
                    otóż jak wszystko jest towarem,
                    to tylko jak jest strata to nie ma zysku!

                    Oczywiście "zysk" nie musi być konkretny i policzalny...
                    w tym przypadku dajmy na to pan prezydent oddaje teren na własność,
                    można wiec powiedzieć, ze parafia ma zysk, bo da się wyszacowac,
                    ale miasto za udostępnione wcześniej salki na lekcje
                    teraz odwdziecza się działka... no ale mamy kampanie wyborcza,
                    a tu z kolei może zyskać pan Krzystek dobre słowo z ambony!

                    Można powiedzieć, ze wszyscy zyskują tylko miasto traci!
                    Ale miasto odbije sobie na podwyżkach podatków i opłat,
                    a wtedy Ty Zed będziesz tłumaczył, ze nikt zdrowy na umysle
                    nie może mieć zastrzeżeń do podwyżek, bo tak się prowadzi firmę,
                    żeby zarabiać, a miasto to firma...


                  • Gość: anty-ZED-bredzik do ekonoma jak z koziej dupy... IP: *.szczecin.mm.pl 28.07.10, 00:47
                    ZED, ćwierćinteligencie. Tyle razy do Ciebie pisałem, żebyś o ekonomii się nie wypowiadał, bo wychodzi z ciebie niedouczony, przygłupi student po ekonomii na Mickiewicza...

                    Kto na tym głupku patentowy stracił? Otóż stracili na tym podatnicy, mieszkańcy Szczecina, bo teraz będą musieli w większym stopniu złożyć się na domy dziecka, obiady dla dzieci w szkołach i pewnie farbe do pojebanych autoreklam Krzystka.

                    Kościół rozumiem, że w Twojej "non-profit" przygłupie działalności przez te lata czekał, aż mu miasto za te non-profit odda za bezcen działeczkę? Ci uczciwi księża, z ekonomem Arcybiskupa i braciszkiem Krzystka wypieliby się na społeczność Warszewa i dzieciom pokazali środkowy palec, gdyby im Krzystek za bezcen nie podarował ziemi? Oni dotąd to robili "non-profit" po czym dostali profit w formie ziemi?

                    Ale z Ciebie ekonomiczny głupek!
              • Gość: mirek Re: ale aferę wymyslli.Sądzę żę Zienkiewicz IP: 217.153.158.* 27.07.10, 10:10
                > galaxy nie udostępnia salek lekcyjnych dla dzieci w ramach działania
                > szkoły ani nie organizuje korepetycji za darmo dla biednych
                > dzieci.

                to miasto udziela swoich sal lekcyjnych na lekcje religii. To miasto płaci
                wynagrodzenie katechetom. A chciałbym przypomnieć słowa z początku lat 90-
                tych, że katecheci będą uczyli dzieci za darmo, że zwolnione sale parafialne
                będą wykorzystane na cele całej społeczności parafii. I co z tego zostało
                zrealizowane? NIC. Kościół ma tylko jeden cel. Zbudować potęgę finansową, aby
                przetrwać jako instytucja. Wierni są mniej ważni. Dziś majątek KK w Polsce to
                są setki miliardów zł, w dużej mierze uzyskane ześrodków państwowych.
                • andreas.007 Kapliczka i sale lekcyjne w Galaxy! 27.07.10, 10:36
                  Kapliczka i sale lekcyjne w Galaxy!

                  "> galaxy nie udostępnia salek lekcyjnych dla dzieci w ramach działania
                  > szkoły ani nie organizuje korepetycji za darmo dla biednych
                  > dzieci."

                  Otóz zapewne wiesz, że w wielu centrach handlowych
                  pojawiły sie kapliczki... zapewne Galaxy takze nieodpłatnie
                  udostepniłoby takie miejsce na kapliczke, a i salka na lekcje
                  znalazłaby sie...

                  Nie musze Tobie chyba tłumaczyc dlaczego.

                  Bo gwarantowałyby by sobie regularne wizyty wiernych,
                  a nadto jeszcze dzieci przychodziłyby na lekcje...

                  Co do zas akcji dla "biednych dzieci", to zapewne Galaxy
                  mogłoby przedstawic długa liste róznych akcji charytatywnych,
                  w których uczestniczyło zbierajac pieniadze
                  lub nawet ofiarujac... dla ludzi potrzebujacych!

                  Nadto w Galaxy zdaje sie sa takze zatrudniani niepełnosprawni...

                  Czy w zwiazku z tym Galaxy moze liczyc
                  na darowizny ze strony zarzadu i radnych miasta?

                  Zapewne wiele róznych innych wyznanian chetnie udostepni
                  swoje salki i swoich nauczycieli na prowadzenie lekcji...
                  wystarczy, zeby tylko szkoly wyrazily taka ochote a kuratorium zgode!
                  • andreas.007 Re: Kapliczka i sale lekcyjne w Galaxy! 27.07.10, 11:00
                    Nadto w Galaxy prowadzona jest działalnośc kulturalno-rozrywkowa,
                    a bywa tam o wiele wiecej ludzi niz w w tym kosciele...
                    nic tam nie kupujac, a korzystajac z "atmosfery".
                    Wielu mieszkańców tam spędza czas wolny spacerujac...


                    Salka na kapliczke i na zajecia lekcyjne zawsze by sie tam znalazła,
                    ale jak myslisz czy Kuria lub Kuratorium wyraziłoby zgode?
                    • Gość: JA Re: Kapliczka i sale lekcyjne w Galaxy! IP: *.centertel.pl 27.07.10, 11:24
                      > Salka na kapliczke i na zajecia lekcyjne zawsze by sie tam
                      znalazła,
                      > ale jak myslisz czy Kuria lub Kuratorium wyraziłoby zgode?

                      Jeśli powstałaby na koszt podatnikow i trafila na własność kurii to
                      z pewnością...Potem bylaby już łatwa droga do przejęcia całego
                      Galaxy przez czarną tłuszczę
                • Gość: ginn z tonikiem Re: ale aferę wymyslli.Sądzę żę Zienkiewicz IP: *.182.3.104.nat.umts.dynamic.eranet.pl 27.07.10, 14:16
                  Warto przeczytac
                  Sprawy finansowe kosciola katolickiego nigdy nie byly otwarcie omawiane przed
                  opinia publiczna. Poza ogolnikowymi wypowiedziami strona koscielna nie jest
                  skora do przeprowadzenia przed spoleczenstwem szczgolowego bilansu swojego
                  majatku i dochodow. Dzieki danym statystycznym, jak rowniez informacjom
                  medialnym, mozliwe jest OSZACOWANIE skali srodkow publicznych przeplywajacych
                  co roku do kosciola. Wedlug roznych zrodel, laczna wielkosc okreslana jest od 6-
                  8 miliardow zlotych
                  NA MOCY KONKORDATU= kosciol
                  - ma prawo nie odprowadzac podatkow z tytulu przychodow z dzialalnosci gospodarczej
                  - ma prawo nie prowadzic na ten temat zadnej dokumentacji
                  -jest zwolniony z opodatkowania dochodow z dzialalnosci gospodarczej, jesli w
                  danym r4oku podatkowym, albo w nastepnym dochody zostaly /deklaratywnie
                  prze3znaczone na cele kulturowe, oswiatowe -wychowawcze, naukowe, dzialalnosci
                  charytatywno-opiekuncza, punkty katechetyczne, konserwacje zabytkow, inwestycje
                  sakralne oraz remonty;
                  - jest zwolniony z podatkow i swiadczen na rzecz samorzadow
                  -jest zwolniony z podatkow od spadkow i darowizn oraz wynikajacych z tego
                  tytulu oplat skarbowych. Darczyncy moga wylaczy ofiarowane kwoty z podstawy
                  opodatkowania podatkiem dochodowym,i wwyrownawczym,
                  -jest zwolniony od oplat cel;nych, jesli dary sa przeznaczone /deklaratywnie/
                  na cele kultowe, chzrytatywno-opiekuncze oraz oswiatowo-wychowawcze. POZA TYM
                  ogromne nadania nieruchomosci, lub ich zbywanie za 1% wartosci a nastepnie
                  zyski kosciola z tytulu obrotu ta ziemia i budynkami
                  - dotacje samorzadowe, skala niemozliwa do precyzyjnego oszacowaniam.innymi.
                  wojewodztwo mazowieckie na swiatynie opatrznosci 20 miln. zl
                  -koszty nauczania religii w szkolach ; wyolata dla katechetow ok 40 tys z
                  zapewniem funduszu emerytalnego i chorobowego okolo 900 ml zl
                  -dotacje ze spolek skarbu panstwa, np wklad do spolek TV PULS iTRWAM to 200 ml,
                  darowizny PKN ORLEN w 2001 to ponad 54 ml zl
                  - szkoly wyzsze kosciola katolickiego w tym Katolicki uniwersttet Lubelski,
                  Papieska akademia Teologiczna, w Krakowie ponad 300 ml zl.
                  - doplata do produkcji rolnej z UNII EUROPEJSKIEjprzy ponad 200 tys ha w
                  posiadaniu kosciola to ponad 100 ml zl rocznie
                  - fundusz koscielny ca 200 ml rocznie Kapelani MON /173/. BOR/3/ Straz
                  Graniczna /16/ PSP /16/ MSWIA 26/ ca 50 ml zl
                  - kapelani w sluzbie zdrowia -liczba szcunkowa ok 1.5 tys - 6 mln zl
                  TO TYLKO FRAGMEN NIEPELNY WYDATKOW PANSTWA /JAKI TO PROCENT DZIURY BUDZETOWEJ
                  ?? A piniedzy brakuje na przewlekle chorych, dzieci niepelnosprawnych, opieke
                  nad kalekami, na niestandartowe leczanie lekami nowszej generacji, na pomoc
                  poszkodowanym w powodziach.
                  POLSKO JUZ CIE DIABLI WZIELI.
          • Gość: as Re: ale aferę wymyslli.Sądzę żę Zienkiewicz IP: *.internetdsl.tpnet.pl 27.07.10, 09:52
            działalność firm tylko dla swoich pracowników jest działaniem z
            korzyścią dla tej firmy i dla nikogo z zewnątrz.Zadowolony pracowni
            może okazać sie wydajniejszy. Bardzo zły przykład.
            • andreas.007 Re: ale aferę wymyslli.Sądzę żę Zienkiewicz 27.07.10, 10:01
              Wybacz, ale mógłbym powiedzieć, ze Kosciol
              udostepniajac salki na lekcje promuje wiarę katolicka,
              a wiec promuje swoją działalność...

              Tak się działa i chyba nie masz wątpliwości, ze każda
              organizacja wyznaniowa mająca pomieszczenia chętnie by udostępniła
              sale swoje by prowadzono tam lekcje szkolne...
              nadto zapewne chętnie dałoby swoich nauczycieli!
              Bo to nic innego jak promocja!
              • Gość: as Re: ale aferę wymyslli.Sądzę żę Zienkiewicz IP: *.internetdsl.tpnet.pl 27.07.10, 12:31
                mógłbyś gdyby kosciół się napraszał z tymi salkami ale to miasto
                zażyczyło sobie salek bo szkoła za mała , miasto chodziło po prośbie
                a nie odwrotnie.z wszystkich afer koscielnych z ziemią jest tylko
                sprawa z opus dei. Tylko w tej sprawie miasto straciło pewne
                pieniadze , które mogłoby swobodnie zarobić tymardziej że byli
                rzeczywiści chętni.i tylko w tej sprawie koscielnej krzystek
                pozbawił miasto kasy.
      • Gość: George Czy parafia kupi, czy też zmieni formę własności? IP: *.szczecin.mm.pl 27.07.10, 13:04
        Czy na pewno jest to kupno, czy też zmiana formy własności tak jak np.
        spółdzielnie mieszkaniowe też przekształcały swoje grunt na pełną własność z
        dużymi ulgami. Tzw. Wieczysta dzierżawa czyli na 99 lat to jest komunistyczny
        wymysł żeby to Państwo było właścicielem wszystkiego a nie obywatel czy jakaś
        organizacja. Przez takie wymysły potem Niemcy mogą się domagać zwrotu domów czy
        gruntów od Polaków bo zamiast własności i pozakładanych ksiąg wieczystych była
        wieczysta dzierżawa. A może panowie z SLD chcieliby sprzedać ten grunt pod nowy
        supermarket, w końcu to też świątynia tylko, że Bożka Konsumpcji, którego tak
        wszyscy kochają.
        • andreas.007 Re: Czy parafia kupi, czy też zmieni formę własno 27.07.10, 15:31
          Ale masz racje - Bozek konsumpcji wśród klerykow!
          Dokladnie tak!

          Mogliby dawać wszystki 99 proc. bonifikaty!
          Ale wszystkim, którzy chcieliby zmienić dzierżawę wieczysta
          na własność!
    • wtxx Parafia kupi grunt taniej 27.07.10, 09:15
      Wstyd i żenada. Kto wybrał takich "zaradnych" radnych. Parafia i tak
      kupuje za "mniej niż zero", bo za pieniądze wyłudzone od wiernych.
      • Gość: Szczecinianin Re: Parafia kupi grunt taniej IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.07.10, 12:49
        "bo za pieniądze wyłudzone od wiernych"-sam padłeś ofiarą tegoż
        "oszustwa"?Podejrzewam,że Ty-jak i większość Tobie podobnych antyklerykałów-ślub
        kościelny brało a i dziecko ochrzciło.Wychodzi hipokryzja lub nieumiejętne
        maskowanie faktu bycia pantoflarzem...A może pieniądze teścia pozwalają na
        codzienny posiłek?Ech....
    • andreas.007 "Miasto to firma"? Czy jak? 27.07.10, 09:18
      Kiedyś pan Krzystek lansowal takie stwierdzenie,
      ze "Miasto to firma".... Zed zaś usilnie mi tu na forum wyliczal,
      gdy podnosili opłaty, ze żadna firma nie pozwoli sobie
      na to by nie zrobić podwyżki choćby o inflację z małym haczykiem...
      bo miasto to firma i musi dbać o swoje finanse!

      A jak wytłumaczyć mozna to, ze "miasto to firma" puszcza
      tereny w formie darowizn?

      Chyba ze "miasto to firma" ma kroic mieszkańców,
      a rozdawać kosciolowi...


      • andreas.007 Re: "Miasto to firma"? Czy jak? 27.07.10, 09:23
        Miasto to firma - chyba zarząd to właściciele,
        a radni to akcjonariusze...
        a wszyscy działają w interesie politycznym...
        jak kiedyś pan Krzystek się tłumaczył, ze stara się działać
        w interesie politycznym wszystkich partii i widać kościoła.
        ;)
        • andreas.007 Stoczni nie dajemy - dajemy teraz na kościół! 27.07.10, 14:36
          Zed zdaje się byłeś przeciwny dawaniu czegokolwiek stoczniowcom?
          Moim zdaniem wspieranie stoczni, to dawanie wedki...
          szczególnie gdyby przeprowadzili stosowną reformę.
          • zed.1 Re: Stoczni nie dajemy - dajemy teraz na kościół! 27.07.10, 18:32
            tobie sie mieszaja pewne sprawy. wlasnosc wieczysta jest z punktu
            widzenia jakiegokolwiek uzytkownika smieszna, bo kto bedzie zyl sto
            lat? jest to wadliwa forma, dodatkowo wprowadzajaca zamieszanie i
            niepotrzebny chaos. czasami jest uzyteczna, wiecej razy nie jest.
            dlatego odchodzi sie od niej i dlatego sprzedaje sie ze znizka, ale
            uzytkownikom, a nie kazdemu kto chce.

            uzyj swojej wyobrazni, ktorej uzywasz glownie do wizji dla
            malkontentow, i wyobraz sobie co by sie dzialo w polowie wieku gdy
            wszystkie wlasnosci wieczyste w miescie (a jest ich ciagle w cholere)
            zaczelyby wygasac i ludzie traciliby majatki i wracalyby one do
            miasta?
            • Gość: ja Re: Stoczni nie dajemy - dajemy teraz na kościół! IP: *.xdsl.centertel.pl 27.07.10, 19:01
              wyobraz sobie co by sie dzialo w polowie wieku gdy
              > wszystkie wlasnosci wieczyste w miescie (a jest ich ciagle w cholere)

              ....oddano z 99% bonifikatą...czarnuchom.Wiem
              Ciecin 2050!!!
            • Gość: czy-telniczka Re: Stoczni nie dajemy - dajemy teraz na kościół! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.07.10, 20:03
              zed.1 napisał:
              > własnosc wieczysta jest z punktu widzenia jakiegokolwiek
              > uzytkownika smieszna, bo kto bedzie zyl sto lat?

              :))) Sto lat sto lat nie żyje/żyją nam .... to nadal też tradycja.
              Czy dzierżawa wieczysta instytucji określa imiennie jej użytkownika?

              > jest to wadliwa forma, dodatkowo wprowadzajaca zamieszanie i
              > niepotrzebny chaos. czasami jest uzyteczna, wiecej razy nie jest.

              Moje obserwacje wskazują że czasowa użyteczność staje się wpływem
              na inne decyzje i dla darczyńcy wybory.

              > dlatego odchodzi sie od niej i dlatego sprzedaje sie ze znizka,
              > ale uzytkownikom, a nie kazdemu kto chce.

              Sprzedaż jest często wymogiem wykonania pewnych trwałych inwestycji
              a w przejętych i zniszczonych "ich wiekiem" nieruchomościach.
            • andreas.007 Re: Stoczni nie dajemy - dajemy teraz na kościół! 28.07.10, 00:51
              Zed nic mi się nie miesza -
              proszę by wszyscy, to oczywiste ze ci którzy maja
              wlasnie dzierżawę wieczysta mogli wykupić na własność z bonifikata 99 %

              Nie rozumiem Twojego POtoku myślenia,
              ze firma wadliwa bo nikt nie żyje sto lat...
              nikt nie zyje wiecznie, myśląc jak Ty,
              to po co własność...

              Prawo dzierżawy wieczystej można odsprzedać,
              ale można także dziedziczyc... forma jest trochę
              powiedzmy dziwna, ale można wykupić na własność
              tylko jedni z bonifikata 99 proc. a inni...
    • Gość: Gość Re: Parafia kupi grunt taniej IP: *.net.pbthawe.eu 27.07.10, 09:18
      DNO
      • Gość: as może byście zapoznali się z pracą tej parafii IP: *.internetdsl.tpnet.pl 27.07.10, 09:41
        a póżniej komentowali.Sądzę że radni mają większą wiedzę o jej pracy
        niż mieszkańcy innych dzielnic niż warszewo szczególnie tych którzy
        znają ogloszenia koscielne Skandalem to było oddanie ziemi opus dei
        bo ją mozna było sprzedać na przetargu. ale tutaj afery nie ma
        zwykłe perzekształacenie terenu z jednej formy pseudo właśności na
        inną ,organizacji non profi. Sądzę ze szpitalem miejskim też mozna
        było inaczej to zrobić. najpierw ogłosić warunki przetargu z
        docelowym celem czyli budową na ruinach szpitala nowego
        szpitala .Wynik przetargu byłby taki że zgłosiłby się tylko K.K i to
        by ucieło wszelkie dyskusje a efekt byłby ten sam co teraz.
        • andreas.007 Re: może byście zapoznali się z pracą tej parafii 27.07.10, 09:56
          Otóż "no profi" jest wzgledne, bo wszystko jest towarem,
          jak tak dobrze się przyjrzysz...

          Płacimy "miastu" podatki, a "miasto" wydaje je
          na teoretycznie mieszkańców i miasto...

          Kościół od parafian pobiera "co łaska"
          ma wiec pieniądze za prowadzona działalność...
          jeżeli nie będzie parafian i nie będzie datkow,
          to jak w innych krajach Kosciol po prostu sprzeda nieruchomosci!
          Nie będzie Watykan utrzymywał obiektu czyniąc działania
          na rzecz mieszkańców... gdy nie będzie parafian.

          Żeby nie było - jestem wierzący,
          ale dostrzegam ze wszystko jest towarem.

          Zgadzam się, ze dzierżawa wieczysta dopóki byliby parafianie
          nigdy nie byłaby cofnieta Kosciolowi...
          ale w obliczu tego co wymieniles, to była kropla,
          która powoduje, ze się przelalo!



          • andreas.007 As czy sugerujesz, bo wyszło bardzo drogo... 27.07.10, 11:32
            As czy Ty sugerujesz, że za nieodpłatne uzyczenie salki na lekcje
            teraz od miasta dostali działke warta milion?


            To w takim razie pytam - czy udostepnili NIEODPŁATNIE,
            bo raczej wyszło, ze bardzo drogo udostepnili te salke!
            Miasto to kosztowało.... duzo.


            Oczywiscie nikt nie umawial sie
            w sprawie mieszkania dla niezbednych,
            w sprawie przetargów i nikt nie czynił umów zadnych i rozmów,
            w sprawie tej działki... tego jestem pewien.
            • Gość: as Re: As czy sugerujesz, bo wyszło bardzo drogo... IP: *.internetdsl.tpnet.pl 27.07.10, 12:46
              skoro spółdzielniom mieszkaniowym też się daje bonifikaty to
              kosciołowi tymbardziej, ze ta parafia wypełnia funkcje
              miejskie.Oszczedności na wykupie własności mogą być przeznaczone na
              dziaąłlnośc funkcji miejskich z którą miasto sobie nie radzi.
              Załużmy że Kosciół nie dostaje bonifikaty co robi każdy z nas jako
              zarządca fin parafii?przecież nie zaboirę sobie bo musze się wyzywić
              ucinam oszczedzam na działaności charytatywnej.W konsenkwencji ten
              wydumany 1 mln zł zasili działalność prospołeczną.a wydumany dlatego
              że nikt by go nigdy nie zapłacił bo przecież nie kościół ani nikt z
              spoza instytucji bo kto by chciał kupić plebanię która nie jest na
              sprzedaż. Co do reklamuy koscioła w mózgach dzieci to róznie moze
              być np Doda czy Kora wychowały się na plebanii i jakoś przesadnie
              religijne nie są to samo miller czy oleksy .
              • andreas.007 Re: As czy sugerujesz, bo wyszło bardzo drogo... 27.07.10, 14:44
                Tylko Tobie przypomnę, ze członkiem spółdzielni mieszkaniowej
                może być każdy... także Jehowa czy antyhryst...
                Natomiast korzystać z pomieszczeń parafii nz pewno nie mogą Jehowi...

                Porównanie, które zastosował pan Krzystek ze spoldzielnia
                na pewno wiec nie wytrzymuje krytyki!

                Zapytam jeszcze raz - czemu magistrat nie zgodził się
                na oddanie za grosze terenu przy Litewskiej
                na działalność Buddystow, którzy chcieli wybudować tam
                ośrodek pokazujacy religie, kulturę i obyczaje
                własnie Dalekiego Wschodu?
                Na pewno mogłaby z salek korzystać młodzież
                z pobliskich szkół byliby zapraszani!
                • Gość: as Re: As czy sugerujesz, bo wyszło bardzo drogo... IP: *.internetdsl.tpnet.pl 27.07.10, 15:00
                  po co komuś być c złonkiem spółdzielni jak się nie chce tam nic z
                  nią budować czyli w rzeczywistości liczba członków jest skrojona do
                  ilości mieszkańców spółdzielni a dostaja bonifikatę miejską. z
                  litewską nie mam pojecia , mozliwe że w planie zagospodarowania jest
                  inne przeznaczenie a mozliwe że buuddyści stanowia tak nieliczną
                  grupe że ich składki nie gwarantowały wybudowania czegokolwiek.
                  • andreas.007 Re: As czy sugerujesz, bo wyszło bardzo drogo... 27.07.10, 15:19
                    Składki parafian tez niczego nie gwarantują...
                    ale darowizny różne czynią majątek!

                    W Konstytucji ma Panstwo z naszych podatków wspierać
                    budownictwo mieszkaniowe i rodzine...
                    można zapisać, ze także Kosciol Kstolicki i po problemie...

                    Mieszkanie na osiedlu może kupić każdy i skorzystać
                    z "dofinansowania" w formie darowizny...
                    ale nie każdy może skorzystać z obiektów parafii!

                    Można próbować liczyć ile osób na godzinę czy dzień
                    korzysta z terenu na którym jest osiedle mieszkaniowe,
                    a ile z obiektów parafii... no tych salek.

                    Zgadzam się z Toba, ze nikt Kosciolowi terenu tego
                    nie odebralbym, ale w przypadku spadku liczby parafian,
                    to mogą sprzedać i zarobić, jak dzieje się to w innych krajach.

                    Podaj mi przykład darowizn dla innych grup wyznaniowych.

                    Czy są jakieś limity członków?
                    A może zadobnosci wyznawców?

                    Ta darowizna jest przykładem sposobu myslenia i o zgrozo działania
                    tego prezydenta i radnych!

                    Rozdaja nieruchomosci, podnoszą opłaty i podatki,
                    bo spadają im wpływy do kasy, chcą wziąć kredyt,
                    jak mówi prezydent Krzystek licząc, ze podatki z tytułu
                    budowy hali pozwolą podnieść pensje w budżetówce!

                    Modlmy się... by tylko tyle możemy!
        • Gość: ja Re: może byście zapoznali się z pracą tej parafii IP: *.centertel.pl 27.07.10, 11:40
          Wynik przetargu byłby taki że zgłosiłby się tylko K.K



          Jako katolik podpierasz się oczywiście wiarą bo dowodów masz na to
          tyle ile na istnienie Jezusa...
          Nawet ludzie z tego forum chętnie daliby więcej
          • Gość: as Re: może byście zapoznali się z pracą tej parafii IP: *.internetdsl.tpnet.pl 27.07.10, 12:23
            internauci SŁOWNIE DALI BY WIĘCEJ jak przyjdzie co do czego to
            kieszenie puste .A fakty są takie bar exra 0 zainteresowania,
            stocznia 0 zainteresowania a w obu tych przypadkach nie było
            narzucenia działanosci moga robić co chcą i kiedy chcą.Gontyna 0
            zainteresowania z narzuconą działalnoscią aqapqrku plus małe
            sklepiki .Trudno się spodziewać ze ktoś by tym terenem się
            zaiteresował z kagańcem w postaci utworzenia szpitala opieki
            długoterminowej.Za chwilę koszary będą do sprzedania i też bedzie 0
            zaiteresowania.
            • Gość: ja Re: może byście zapoznali się z pracą tej parafii IP: *.xdsl.centertel.pl 27.07.10, 19:05
              A ja ci powiem że z 99% bonifikatą wezmą wszyscy-bo o takich przekrętach tu
              mówimy a nie uczciwych cenach
    • ludpracujacy Parafia kupi grunt taniej 27.07.10, 09:47
      "W mieście, którego nazwiska nie powiem,
      Nic to albowiem do rzeczy nie przyda;
      W mieście, ponieważ zbiór pustek tak zowiem,
      W godnym siedlisku i chłopa, i Żyda,
      W mieście - gród, ziemstwo trzymało albowiem
      Stare zamczysko, pustoty ohyda -
      Było trzy karczmy, bram cztery ułomki,
      Klasztorów dziewięć i gdzieniegdzie domki
      "
      I. Krasicki Monachomachia"
      • Gość: ~gina Re: Parafia kupi grunt taniej IP: *.chello.pl 27.07.10, 09:56
        Dzięki za cyctat, trafniejszego nie ma.
    • Gość: mirek Re: Parafia kupi grunt taniej IP: 217.153.158.* 27.07.10, 10:04
      > napompowana afera przez goscia co chcial sobie pokrzyczec bez
      > podstawowej wiedzy na temat przeksztalcen wlasnosci.

      Czy twierdzisz,że KAŻDY, kto przekształca prawo użytkowania wieczystego na
      prawo własności uzyskuje 99% bonifikatę? Jeżeli tak, to jest rzeczywiście
      rozdmuchana afera, jeżeli natomiast nie, to powinieneś wszystkim co zapłacili
      więcej za przekształcenie tych praw zapłacić różnicę.
      • Gość: pio Re: Parafia kupi grunt taniej IP: *.globalconnect.pl 27.07.10, 10:19
        hmmmmmmmmm

        jakoś to dziwnie zaczyna wyglądać:

        najpierw ktoś z rodziny dostaje zlecenie na materiały promocyjne dla miasta

        teraz brat ziemię

        w miedzy czasie mieszkanie, choć jako prawnik to i tak tłumaczono się brakiem wiedzy

        no i pełzanie po sądach z internautami

        a inwestycje leżą, NIK nas łaje za drogi, w oświacie bałagan (przedszkola),
        kultura kulturalnie się rozkłada i mamy eksodus ludzi z miasta....

        dobry ten zarządca ;)

        pozdrawiam
        • andreas.007 Pan Piotr Krzystek ciagle sie tłumaczy! 27.07.10, 11:05
          Celna uwaga...

          Pan Prezydent miasta Piotr Krzystek musiał sie najpierw tłumaczyc,
          ze mieszkanie otrzymał na legalu za niezbedność.
          Potem tłumaczył sie, ze szwagier moze miec firme,
          która ma prawo startowac i wygrywac przetargi miejskie...
          a teraz wyjąsnia, ze rodzony brat pełniacy słuzbe w tej parafii
          nie ma nic wspolnego z jego decyzją.

          Duzo musi sie tłumaczyc...
          • beatrix13 Szczecin - filia Watykanu 27.07.10, 14:56
            szpital, szkoła, budynki
            a może i teatr współczesny
            nie lepiej od razu stocznie oddać?
            • Gość: gość Re: Szczecin - filia Watykanu IP: *.internetdsl.tpnet.pl 27.07.10, 15:01
              beatrix13 napisała:

              > szpital, szkoła, budynki
              > a może i teatr współczesny
              > nie lepiej od razu stocznie oddać?
              >

              Jak tylko to zrobią to do ciebie pierwszej przyjdę i, chociaż dżentelmenem
              jestem, po twarzy nakładę - za podpowiadanie głupich pomysłów. Bo oni są w
              stanie to zrobić.
            • andreas.007 Re: Szczecin - filia Watykanu 27.07.10, 15:02
              ... tak, może jeszcze Bazylike zwana Katedra na Wyszynskiego
              oddać Kosciolowi....
              ;)
            • Gość: as Re: Szczecin - filia Watykanu IP: *.internetdsl.tpnet.pl 27.07.10, 15:03
              rządy PO doprowadziły Szczecin do tego że miasto stało się mało
              atrakcyjne że tylko Kościół się nim interesuje. Najlepszym sposobem
              pozbycia się kościoła to powszechny dobrobty widocznie tak nie jest.
    • Gość: ja Re: Parafia kupi grunt taniej IP: *.centertel.pl 27.07.10, 11:18
      Żebyś nie wiem jak się trudził to jest afera w wykonaniu twojego
      pana psie łańcuchowy
    • bzykzby Każdy chce kupić tak tanio grunt. 27.07.10, 12:34
      ksrystek a może ty byś swoją parcelę oddał z bonifikatą 99 % parafii na tym
      warszewie.Dlaczego na koniec swojej bytności na korycie wodza wsi z tramwajami
      rozdajesz mienie gminy szczecin.Za jakiś czas okaże się ,że przed nazwiskiem
      ksrystek będzie trzeba mówić i pisać obszarnik lub dziedzic. czyż nie?
      • Gość: p Re: Każdy chce kupić tak tanio grunt. IP: *.vectro.com 27.07.10, 12:53
        bzykzby napisał:

        > ksrystek a może ty byś swoją parcelę oddał z bonifikatą 99 % parafii na tym
        > warszewie.Dlaczego na koniec swojej bytności na korycie wodza wsi z tramwajami
        > rozdajesz mienie gminy szczecin.Za jakiś czas okaże się ,że przed nazwiskiem
        > ksrystek będzie trzeba mówić i pisać obszarnik lub dziedzic. czyż nie?

        Juz masz pozew szmato!
        • bzykzby Re: Każdy chce kupić tak tanio grunt. 27.07.10, 13:14
          Gość portalu: p napisał(a):

          > Juz masz pozew szmato!

          i zdziwiłbyś się orzeczenia śmierdząca kanalio .
    • Gość: R+ Re: Parafia kupi grunt taniej IP: *.adsl.inetia.pl 27.07.10, 13:19
      A czy oddanie za bezcen Opus Dei działki przy ulicy Mickiewicza to nie granda?
      Przecież był chętny, który chciał nabyć tą działkę na cele edukacyjne na
      warunkach komercyjnych! A czy oddanie kościołowi katolickiemu za kilkanaście
      tysięcy zł wartego kilkadziesiąt milionów zł dawnego szpitala kolejowego to nie
      draństwo i narażanie gminy Szczecin na straty?

      Zbliżają się wybory samorządowe. Warto pamiętać jak o interes gminy Szczecin
      dbali obecni radni:
      LISTA GŁOSUJĄCYCH W SPRAWIE SZPITALA
      za uchwałą o szpitalu:
      głosowało - 29
      za: - 19
      przeciw - 9
      wstrzymało się - 1

      1. bazyli baran PO - wstrzymał się
      2. paweł bartnik PO - za
      3. stefania biernat PIS - za
      4. leszek duklanowski PIS - za
      5. robert dymkowski PO - przeciw
      6. władysław dzikowski PO - za
      7. marek goc PO - przeciw
      8. tomasz grodzki PO - za
      9 paweł gzyl PO - za
      10. tomasz hinc PIS - za
      11. paweł juras SLD - przeciw
      12. teresa kalina PO - za
      13. andrzej karut PIS - za
      14. piotr kęsik SLD - przeciw
      15. marzena kopacka PIS - za
      16. maciej kopeć PIS - za
      17. judyta lemm PO - przeciw
      18. jolanta balicka PO - przeciw
      19. katarzyna marlicz PO - za
      20. urszula pańka PO - przeciw
      21. arkadiusz pawlak PO - przeciw
      22. jan posłuszny PO - za
      23. adam rucińśki PIS - za
      24. jan stopyra NIEZRZESZONY - za
      25. artur szałabawka PIS - za
      26. jędrzej wijas SLD - przeciw
      27. jerzy serdyński PO - za
      28. jerzy sieńko PO -za
      29. witold dąbrowski PIS – za
      • Gość: as Re: Parafia kupi grunt taniej IP: *.internetdsl.tpnet.pl 27.07.10, 13:32
        sam sobie odpowiedziałeś tylko z opus dei była granda. w pozostałych
        2 przypadkach sprawy są zbyt skomplikowane byś mógł zrozumieć
        • Gość: ja Re: Parafia kupi grunt taniej IP: *.xdsl.centertel.pl 27.07.10, 18:25
          Dodaj jeszcze dom starców co dostali za zrujnowanie różanki a potem dzięki nim
          wyburza się inne domy żeby tylko trzech metrów ziemi nie zabrać czarnuchom
    • felixd133 Pora na gruntowne wietrzenie w Gminie! 27.07.10, 16:08
      prof. Piotr Niedzielski na Prezydenta!!!!!
      www.szczecinb..._Uslug_US.html. W Łodzi potrafili zrobić porządek z
      Prezydentem, to nas Szczecinian też stać na wybór człowieka spoza POPISU.
      POlitykom mówimy dość. Dobrze byłoby, aby taką inicjatywę poparły lokalne
      środki masowego przekazu. Im też powinno zależeć na rozwoju Szczecina.
      • Gość: pio Re: Pora na gruntowne wietrzenie w Gminie! IP: *.globalconnect.pl 27.07.10, 18:09
        i wierzysz że polityczne media poprą nie partyjnego kandydata?

    • Gość: czy-telniczka Re: Parafia kupi grunt taniej IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.07.10, 19:23

      Art. cyt:
      >> "Sojusz Lewicy Demokratycznej przekonywał wczoraj, że należy
      zdjąć projekt uchwały w tej sprawie z porządku obrad - i zostawić
      temat radnym (i prezydentowi) kolejnej kadencji. Większość była
      innego zdania".

      Uważam że to byłoby dobre rozwiązanie i podejście do tematu w tych
      okolicznościach i dobra na dziś odpowiedż RM - jako norma i zasada.
      Czy osoba przew. RM nie ma tu też odpowiednich w zapisie uprawnień?

      >> "Radny PO Paweł Bartnik podkreślał: - Prawo pozwala zmieniać
      użytkowanie wieczyste na własność. Parafie, tak jak inne instytucje,
      starają się o to i składają wnioski".

      A Radny to działacz solidarności i współtwórca idei mówić tak może
      i informować - ale nie powinien tak uzasadniać podobnych tu działań.

      >> "A brat prezydenta jest tam tylko rezydentem, nie dostanie
      przecież mieszkania na własność - stwierdził radny Paweł Bartnik
      (PO)".

      W mojej ocenie nie jest ważne lub mniej ważne nazwisko rezydenta
      parafii dla mieszkańca/wyborcy. Ważna też jest forma dialogu wybór
      terminu dla tego działania oraz łatwa propozycja przyjęcia kolejnych
      i korzystnych tu warunków.
      Dla mnie argumentem jest dobre uzasadnienie celu dla przekszałcenia
      z tak wysoką bonifikatą dla inwestycji nowej i jej lokalizacji.
      Potrzeby przekształcenia są główne i decydujace o terminie czasie
      załatwiania - kogo i dlaczego "na teraz i dziś"?
      Czy glówny powód to istniejące ku temu możliwości w zarządzie?

      >> "- Ten projekt wpisuje się w listę uchwał, którymi prezydent
      faworyzuje szczecińską archidiecezję - grzmiał Jędrzej Wijas, szef
      klubu radnych SLD. - Najpierw nieruchomość dla Stowarzyszenia Opus
      Dei, potem szpital miejski dla archidiecezji to kolejny przypadek.
      My takiej polityki miasta nie uznajemy".

      Czy wzrost majątku instytucji Kościoła wpływa na jakość i rozwój
      gospodarczy miasta?
      Duchowość jest odrębną dziedziną życia a obecny rozwój techniki itp.
      to też różne drogi dla przekazu nauki religii - a wiara to
      niematerialny dar.
      Instytucja Koscioła to jeden wspólny organizm i współpraca
      Czy budowa kolejnego budynku w każdejParafii jest niezbędna
      na darowanym gruncie w sobie wybranym miejscu?

      >>"- Dość tej antyklerykalnej demagogii! - oponowała radna PO
      Urszula Pańka. - Wylewanie jej na tej sali przebrało już miarę.
      Miasto korzysta z uprzejmości tej parafii, na Warszewie buduje się
      szkoła i dzieci korzystają z sal parafialnych, gdzie odbywają się
      lekcje. Argumenty SLD są po prostu niegrzeczne".

      Właściwa prawidłowa kolejność dla urbanistycznego tworzenia nowej
      zabudowy mieszkaniowej jest odbiciem kompetencji lub jej brakiem
      zarządu i jednotek odpowiedzialnych w samorządzie.
      Wolny rynek wtedy staje sie siłą i ma stworzone pole dla argumentów.
      Lekcje świetlice dla dzieci i opieka społeczna to obowiązki głównie
      rodziny i odpowiedzialność dorosłej osoby za decyzje.

      >>"Na sali sesyjnej wystąpił też przedstawiciel archidiecezji ks.
      Dariusz Knapik. To diecezjalny ekonom, do jesieni ubiegłego roku
      proboszcz parafii na Warszewie. Wyliczał zasługi parafii dla
      miasta. - Nie tylko udostępnia sale dla szkoły, ale prowadzi także
      świetlicę środowiskową dla biednych dzieci - mówił".

      Czy Kościół podejmuje się więcej działań w tworzonej i realizowanej
      polityce socjalnej państwa - czy to zapis wg konkordatu?

      >>"Ten kościół jest także miejscem dla dyskusji społecznych i
      politycznych, a w Festyn Antoniański, który się tam odbywa,
      zaangażowani są nie tylko katolicy".

      W mojej ocenie ten argument jest potwierdzeniem bierności samorządu.
      Czy jest to cel działalność instytucji wyznaniowych i stwarzanie
      możliwości opieki poza domem w tak dużej aglomeracji miejskiej?
      Może lekceważenie błędów zaniechania pracy innych instytucji - to
      pośrednia metoda leczenia "wyrzutów sumienia".



    • swarozyc Poniewaz ciecin to firma 27.07.10, 20:54
      piotra kszyska, wiec robi takie interesy na jakie ma ochote, wiec wam raby nie
      przystoi kwestionowac decyzji waszego, mlodego menadzera.
      Tak trzymac i morda w kubel!
      • Gość: bob Re: Poniewaz ciecin to firma IP: *.tktelekom.pl 27.07.10, 21:59
        swarozyc napisał:

        > piotra kszyska, wiec robi takie interesy na jakie ma ochote, wiec wam raby nie
        > przystoi kwestionowac decyzji waszego, mlodego menadzera.
        > Tak trzymac i morda w kubel!

        :DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD
    • Gość: anty-ZED-bredzik ZED, aleś Ty głupi ćwok! IP: *.szczecin.mm.pl 27.07.10, 22:40
      ZED, dupowłazie... właśnie miasto straciło pieniądze na rodzinne domy dziecka, na obiady dla najbiednieszych dzieci w szkołach, na zajęcia pozalekcyjne, na renowację parku... tak to jest jak się oddaje za bezcen majątek, który dotąd przynosił wpływy z dzierżawy...
      • zed.1 Re: ZED, aleś Ty głupi ćwok! 27.07.10, 23:07
        stracilo tez na operacje twojego mozgu i inne wyimaginowane cele ktore
        mogly zostac pokryte z wyimaginowanych zyskow.
        • Gość: anty-ZED-bredzik Re: ZED, aleś Ty głupi ćwok! IP: *.szczecin.mm.pl 28.07.10, 00:29
          Poczytaj głupku, w jaki sposób się handluje działkami od Kościoła: wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80273,8185062,25_letni_milioner_z_zarzutami_za_koscielne_dzialki.html

          Jeden z najbogatszych Polaków wykupił atrakcyjne działki od Kościoła posługując się fikcyjnym meldunkiem w Tarnowskich Górach - twierdzi gliwicka prokuratura. Jeśli jej zarzuty się potwierdzą biznesmenowi grozi nawet dziesięcioletnia odsiadka
    • didimos68 O co tu chodzi 28.07.10, 01:34
      Sprawa jasna i prosta, przejście z użytkowania wieczystego na własnościowe.
      No chyba nie taka prosta i jasna, dla wielu, bo wielu nie ma elementarnej
      wiedzy w tym temacie. Z tego grona niedouczonych nie wykluczam autora
      artykułu.Ktoś kto ma użytkowanie wieczyste nie kupuje tylko zmienia sposób
      użytkowania. Słowo kupuje stało się dobrym rozjuszaczem dla ciemnych antykatoli.
      • Gość: czy-telniczka Re: O co tu chodzi IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.07.10, 14:33
        didimos68 napisał:

        > Sprawa jasna i prosta, przejście z użytkowania wieczystego na
        > własnościowe.
        > No chyba nie taka prosta i jasna, dla wielu, bo wielu nie ma
        elementarnej wiedzy w tym temacie.

        Mysle że gdyby nie miało elementarnej wiedzy o co w obecnych
        warunkach nie jest trudnością to byłaby cisza i zgoda na forum.

        > Z tego grona niedouczonych nie wyluczam autora artykułu.
        > Ktoś kto ma użytkowanie wieczyste nie kupuje tylko zmienia sposób
        > użytkowania.

        Nazwanie przekszałcenia gdy kwota jest procentem pewnej wartości
        jest w pewnym sense kupnem nowego użytkowania dla gruntu i nowymi
        zwiazanymi z nim uprawnieniami/przywilejami itp.

        > Słowo kupuje stało się dobrym rozjuszaczem dla ciemnych antykatoli.

        To nie słowo stało się tu tą reakcją ale świadomość i wiedza.
        Jestem katoliczką a jeśli ktoś pisze "antykatoli" i broni tylko
        zachowanie instytucji Kościóła - to ja nie wiem kim taka osoba jest?
      • Gość: Vlad.H. czy to przeksztalcenie jest obowiazkowe? IP: *.cable.quicknet.nl 28.07.10, 23:28
        jesli nie to nie pieprz glupot o tym ze nie ma roznicy - roznica jest - kosciol
        nei placi podatkow, oszukuje poanstwo, bierze ciezka kase z budzetu i korzysta z
        przywilejow na ktore inni nie maja wiekszych szans - w zamian co oferuje
        kosciol? kilka imprez? zdaje sie ze do spoleczenstwa wraca drobny ulamek
        pienidzy ladowanych w pasozytow gwalcacych dzieci.
      • beatrix13 jako ksiądz jesteś nieobiektywny 28.07.10, 23:36
        didimos68 napisał:

        > Sprawa jasna i prosta, przejście z użytkowania wieczystego na
        własnościowe. No chyba nie taka prosta i jasna, dla wielu, bo wielu
        nie ma elementarnej wiedzy w tym temacie. Z tego grona niedouczonych
        nie wykluczam autora artykułu.Ktoś kto ma użytkowanie wieczyste nie
        kupuje tylko zmienia sposób użytkowania. Słowo kupuje stało się
        dobrym rozjuszaczem dla ciemnych antykatoli
        > .
    • didimos68 Dlaczego ? 28.07.10, 01:37
      Dlaczego nie mamy wglądy i wiedzy o takich samych operacjach, które dokonały
      się w tym roku ? Dlatego bo tam nie było sprawy Kościoła i nie było potrzeby
      warczenia.
      • Gość: Jazda_na_wstecznym Re: Dlaczego ? IP: 82.145.77.* 28.07.10, 10:33
        Nie jestem zwolennikiem PO, ale rozumowanie radnych p. Urszuli Pańki i p.
        Bartnika popieram. Ze słyszenia znam od znajomych opis działalności tamtejszej
        parafii na rzecz Warszewa. Duży szacunek mówiąc językiem młodzieżowym. A były
        proboszcz, a obecny ekonom diecezjalny to Kapłan przez duże K.
      • Gość: Vlad.H. Dlatego IP: *.cable.quicknet.nl 28.07.10, 23:37
        ze osoby wierzace takie jak Suchocka zagwarantowaly kosciolowi szereg
        przywilejow i nietykalnosc - kosciol ma niewspolmiernie uprzywilejowana pozycje
        - jesli nei dochodzi do razoacych narusdzen prawa ktorych nei udaje sie
        zatuszowac to dopiero panstw zmuszone zaczyna reagowac - w kazdym innym wypadku
        kosciol jest bezkarny...
    • didimos68 Pytanie 28.07.10, 01:47
      Czy ktoś z jaśnie ociemniałych rozjuszonych krytyków plujących na Kościół wie
      jak by wyglądała podobna sprawa takiego samego gruntu w takim samym miejscu,
      ale gdyby dotyczyła np przeciętnego Kowalskiego, albo jakąś fundację czy
      stowarzyszenie ( niekościelne ). Na pewno nie wiecie bo jesteście prostackimi(
      o tym świadczy słownictwo ), niedouczonymi, antyklerykałami.
      • Gość: anty-ZED-bredzik Re: Pytanie IP: *.szczecin.mm.pl 28.07.10, 02:18
        Z pewnością zamiana dzierżawy na własność nie uzyskałaby tak wysokiej bonifikaty, jaką uzyskał Kościół katolicki usprawiedliwiając to rzekomą swoją nieodpłatną działalnością społeczną - a faktycznie dostawszy za tę działalność od brata Krzystka za bezcen grunt.

        Głupku patentowy, jest różnica między dzierżawą a własnością.
        • Gość: czy-telniczka Re: Pytanie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.07.10, 14:18
          Tymi wypowiedziami właczę sie do dalszej wypowiedzi - dla zed 1

          anty-ZED-bredzik napisał(a):
          > Z pewnością zamiana dzierżawy na własność nie uzyskałaby tak
          > wysokiej bonifikaty, jaką uzyskał Kościół katolicki
          > usprawiedliwiając to rzekomą swoją nieodpłatną działalnością.

          To jest sporny w całej tu sprawie KK początek uzasadnienia wysokiej
          bonofikaty dla chyba nowej inwestycji zastępującej klub/dom/kultury.

          > działalnością społeczną - a faktycznie dostawszy za tę działalność
          > od brata Krzystka za bezcen grunt.

          zed 1 ironizuje z faktu - moje tu domniemanie to że po zdobyciu
          wykształcenia zblizonego z kierunkiem politologii itp. po został
          raczej został "odkształcony" w temacie zasad i zdrowej ekonomii :)
          W mojej ocenie płynnie pisze politycznie a mało widzi z gospodarki.

          Myslę że nie byłoby oburzenia społecznego i mojego również gdyby
          całemu miastu żyło sie bogato i dostatnio więc też stać na prezenty.
          Spokoju w pisaniu i dla czytania mojego pisania życzę :)
      • andreas.007 Re: Pytanie 28.07.10, 02:22
        Najgorzej gdy do ekonomii i gospodarki miesza się
        politykę i religie - nie jestem żadnym plujacym na Kosciol...

        " Przykładowo, jeśli grunt jest wart 300 tys. zł, to w pierwszym roku
        użytkowania, za wykup tego prawa zapłacimy ok. 30 tys. zł. Możliwe jest
        rozłożenie tej kwoty na raty maksymalnie na 20 lat, co dawałoby
        pierwszą ratę na poziomie ok. 2625 zł wraz z odsetkami."
        • andreas.007 Re: Pytanie 28.07.10, 02:44
          As tu podkreślał, ze to jest mała sprawa...
          większe były... ale liczy się sam fakt!

          Bo czy znaczenie korupcja za 500 czy za 50 tysięcy?

          Wszędzie trzeba kombinować....
          bo można, ale trzeba się postarać o decyzje urzędnika!

          Przychodzi się do urzędu i jest problem -
          wtedy najlepiej jak urzędnik poleci nam kto ma wykonać projekt,
          a płacąc za projekt mamy gwarancje zatwierdzenia!
          Ryba psuje się od głowy!

          Zauwaz, parafia uzyczyla salki na lekcje...
          a teraz miasto rabatuje 99,9 proc.
          To mnie wkurza...
          • andreas.007 Re: Pytanie 28.07.10, 02:48
            Niedawno pisano o urzedniku Urzedu Marszalkowskiego,
            któremu zabrakło pieniędzy na inwestycje Akademii Sztuki...
            zwrócił się do gmin by zrezygnowaly z inwestycji na korzyść AS,
            to maja większe szanse na dofinansowanie z innej puli!
            Tak się u nas miesza polityka, religia z zarzadzaniem i gospodarka!
      • Gość: Frasio Re: Pytanie IP: *.xdsl.centertel.pl 28.07.10, 20:51
        didimos68 napisał:

        > Czy ktoś z jaśnie ociemniałych rozjuszonych krytyków plujących na Kościół wie
        > jak by wyglądała podobna sprawa takiego samego gruntu w takim samym miejscu,
        > ale gdyby dotyczyła np przeciętnego Kowalskiego,


        Nie otrzymałby 99% bonifikaty i załatwiałby to w urzędzie przez najbliższe trzy miesiące znosząc wszystkie fochy rodziny maryja z magistratu
        • Gość: Frasio Re: Pytanie IP: *.xdsl.centertel.pl 28.07.10, 21:06
          PS...a gdyby na tym terenie położyli już rękę czarni nie miałby żadnych szans na wykupinie tego gruntu poza odkupieniem go od kk za cięzką kasę o czym w tym wątku już pisano
      • beatrix13 Re: Pytanie 28.07.10, 23:38
        didimos68 napisał:

        > Czy ktoś z jaśnie ociemniałych rozjuszonych krytyków plujących na
        Kościół
        > Na pewno nie wiecie bo jesteście prostackimi(
        > o tym świadczy słownictwo ), niedouczonymi, antyklerykałami.

        .................
        a ty księżulu plujesz na tych, dzięi którym masz wygodne życie
        • Gość: bleble Ciarny Ciecin, oj ciarny IP: *.chello.pl 05.08.10, 00:20
          .
          • swarozyc Re: Ciarny Ciecin, oj ciarny 05.08.10, 11:52
            Skoro ciemny, to ciarny..
      • Gość: Vlad.H. Re: Pytanie IP: *.cable.quicknet.nl 28.07.10, 23:38
        jestem tak samo antyklerykalny jak demokratyczny i propanstwoy jest kosciol -
        nei wstydze sie swojej antyklerykalnosci tak jak ksieza nei wstydza sie krasc i
        gwalcic dzieci.
      • Gość: Vlad.H. PS od Kowalskiego to sie odpierdol IP: *.cable.quicknet.nl 28.07.10, 23:40
        bo to Kowalskiemu zgwalca dziecko i to Kowalski placi podatki - kosciol nie
        placi podatkow - tylko grabi i gwalci - a w przeszlosci tez mordowal.
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka