Dodaj do ulubionych

PRECZ Z KOMUN(I)Ą !

26.05.04, 09:57
Bedąc odrodnym synem mego narodu postanowilem jednak uczcic wazne swieto z
kalendarzyka wiernego katolika, jakim bez watpienia są masowe spedy
komunijne, wlasnie przewalajace sie przez kraj, i przylaczyc sie do wspolnej
radosci tym oto wierszykiem. Taki mialem zamiar, ale bog katolicki odebral mi
natchnienie w polowie drogi wyganiajac precz Euterpe siedzaca mi na ramieniu
i pomagajaca w laczeniu slowek w zgrabne strofy. Dlatego tez musze prosic was
o pomoc.
Bywajcie wiec protestanci, starozakonni, ateisci, socjalisci i inne
hultajstwo poganskie, obdarzone jednak weną poetycką do dokonczenia mojego
moze nie magnum ale opus!…:-)

Pierwsze, forumowe warsztaty poetyckie uwazam nniejszym za otwarte…

Mysla przewodnią wierszyka ma byc ostrzezenie mlodego dziewczecia przed
pozwoleniem wkladania sobie w usta czegokolwiek przez obcych mezczyzn,
szczegolnie tych w czarnych sukienkach…

Idzie Marysia na bialo ubrana
w niewole ksiedzu przez matke oddana.
Z boku zas Jasio cały spłakany,
nie dał rozgrzeszenia, klecha jebany..

Ablucja z polucją i abolicja
Bredni misterium nie rozwiknie zadna policja

Struchlala marysia na kolana przed ksiedzem pada
a on jej oblesna reka w mlode usta wklada
Ciało Chrystusa co cłonkiem nie rusa
-------------------------------------------
???????
Obserwuj wątek
      • swarozyc Re: PRECZ Z KOMUN(I)Ą ! 26.05.04, 13:41
        skuter70 napisał:
        ciebie juz kiedys odcinali od foruma czy tylko tak mi sie zdaje?
        ''''''''''''''''''''''''''''''''''
        widze ze od ciebie na zadna pomoc nie moge liczyc...
        ty tylko od marudzenia a nie od poezji..
        Dziekuje ci kapitanie.
          • Gość: Gryf Re: PRECZ Z KOMUN(I)Ą ! IP: *.nitka.net.pl 26.05.04, 21:46
            Niech bedzie pochwalony Jezus Chrystus!!!

Matko Boska Krolowo Polski,cozes Ty Swarozycu mily znowu nawypisywal, ze cenzor
            nasz jednym machnieciem wymazal to co Ty w swej tworczej wenie z takim mozolem
            i trudem jak mniemam nawypisywal?????!!!!!!
            Czy mozesz mnie powiedziec prosze i nikomu wiecej tak aby ten ktory stawia
            siebie ponad to co napisales nie gniewal sie na Ciebie.
            Zawsze mozemy pomodlic sie za niego aby pycha nie zgrzeszyl.Amen.

Nasza cala filozofia jest ulepszaniem jezyka.
              • Gość: Gryf Re: Gryfciu.... IP: *.nitka.net.pl 26.05.04, 22:01

absztyfikant napisał:

> Jezusa Chrystusa do tego nie mieszaj...

Choc nie jestes Swarozycem drogim jednak w chrzescijanskim milosierdziu
                odpowiem Tobie absztyfikancie drogi!

"Gdzie dwoje jest , Ja jestem miedzy nimi"
                ...........................Jezus Chrystus

Ps.Tak wiec badz spokojny.Czy Ty cos wiesz? No na temat kurde tej cenzury?
                I jeszcze jedno czy Swarozyc ma juz swobodny dostep do GW-forum
                    • anamar gryfie,co się dzieje?poważnie.. 27.05.04, 16:27
                      gryfie,martwię sie o ciebie!od pewnego czasu zarówno ton,jak i treść twoich
                      postów,oraz zakładanych wątków bardzo się zmieniły.czytałam twoje dawne
                      wypowiedzi,czytam te najnowsze i oczom nie wierzę.nie chodzi mi tu o odmienność
                      poglądów(to,z bólem,ale uszanuję),lecz o poziom,a nawet sens...twoja reakcja na
                      ordynarny wierszyk o księżach,uwagi o kopulujących robakach świętujących
                      nieudane referendum,wątki jurczykowskie,skłaniają mnie do zastanowienia,czy zle
                      się czujesz,czy może ktoś się pod ciebie podszywa?czy piszesz z pistoletem przy
                      skroni...a może dokonujesz jakiegoś wyrafinowanego zabiegu artystycznego lub
                      prowokujesz?gryfie,co się dzieje???
                      • Gość: Gryf Re: gryfie,co się dzieje?poważnie.. anmar !!!!!!!! IP: *.nitka.net.pl 27.05.04, 18:09
                        anamar napisała:
                        gryfie,martwię sie o ciebie!od pewnego czasu zarówno ton,jak i treść twoich
                        > postów,oraz zakładanych wątków bardzo się zmieniły.czytałam twoje dawne
                        > wypowiedzi,czytam te najnowsze i oczom nie wierzę.nie chodzi mi tu o
                        odmienność
                        > poglądów(to,z bólem,ale uszanuję),lecz o poziom,a nawet sens...twoja reakcja
                        na
                        > ordynarny wierszyk o księżach,uwagi o kopulujących robakach świętujących
                        > nieudane referendum,wątki jurczykowskie,skłaniają mnie do zastanowienia,czy
                        zle
                        > się czujesz,czy może ktoś się pod ciebie podszywa?czy piszesz z pistoletem
                        przy
                        > skroni...a może dokonujesz jakiegoś wyrafinowanego zabiegu artystycznego lub
                        > prowokujesz?gryfie,co się dzieje???

Absolutnie nie moge pominac Twojego anmar zamartwiania sie moja osoba. W sumie
                        odpowiedzialas sobie sama (wniskuje duza inteligencje!) z jednym tylko
                        potwierdzeniem do tego co napisalas.Otoz potwierdzam ze temat o "kopulujacych
                        robaczkach" nie jest mojego autorstwa.Aby temu idiocie nie dawac satysfakcji
                        pominalem ten watek milczeniem.Moj charakterystyczny ip[ Nitka net pl ]powinien
                        Tobie droga anmar odpowiedziedziec na pytanie kto jest autorem tego
                        idiotycznego watku.
                        Pozdrawiam Ciebie serdecznie i milo, no i do "zobaczenia" w innych watkach.

Nasza cala filozofia jest ulepszaniem jezyka.
                        • albert_c Re: gryfie,co się dzieje?poważnie.. anmar !!!!!!! 27.05.04, 18:14
                          Gryf, napisales ze nie mozesz pominac i pozniej...pominales w swojej
                          wypowiedzi. dobry jetses, swetny ostatnio. drazliwy taki. Ty tak specjalnie czy
                          tylko udajesz? moze ta londynska pogoda, ktora ostatnio jest w Szczecinie tak
                          Cie dobija? co?
                          jaka Ty masz filozfie? troche zepsula Ci jezyk wypowiedzi. taka moja mala uwaga.
              • ja_aska Re: PRECZ Z KOMUN(I)Ą ! 27.05.04, 14:11
                Dlaczego? na forumkrajowym jest pełno antysemickich, nazistowskich i chamskich
                głos.ów i nikt ich nie wyskrobuje. Czemu nie ma miejsca dla "niechęci" do kk? a
                do innych wyznań czy seksualności jest?
                • skuter70 Re: PRECZ Z KOMUN(I)Ą ! 27.05.04, 14:18
                  1- wypowiadam sie o konkretnej sytacji a nie o tym co jest gdzies indziej
                  (ogolnie gdyby to ode mnie zalezalo zablokowalbym przynajmniej 50%forumowiczow:)

2-nie jestem katolikiem wiec mnie prywatnie nie wzrusza atak na kosciol

3-lubie swara

4- mimo pktu 2 i 3 uwazam, ze czesto przekracza granice (chocby dobrego smaku)

5- a moze wlasnie ze wzgledu na pkt 3 uwazam, ze swar nie powinien schodzic
                  ponizej pewnego poziomu:)

• swantevit Gryfcio 01.06.04, 11:24
              Gość portalu: Gryf napisał(a):
              cozes Ty Swarozycu mily znowu nawypisywal, ze cenzor nasz jednym machnieciem
              wymazal to co Ty w swej tworczej wenie z takim mozolem
              > i trudem jak mniemam nawypisywal?????!!!!!!
              ''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''
              uszylem - grubymi nicmi, oczywiscie! -paszkwil na Sw. sakrament...

Bedąc odrodnym synem mego narodu postanowilem jednak uczcic wazne swieto z
              kalendarzyka wiernego katolika, jakim bez watpienia są masowe spedy komunijne i
              przylaczyc sie do wspolnej radosci tym oto wierszykiem. Taki mialem zamiar, ale
              bog katolicki odebral mi natchnienie w polowie drogi wyganiajac precz Euterpe
              siedzacej mi na ramieniu i pomagajacej w laczeniu slowek w zgrabne strofy.
              Dlatego tez musze prosic was o pomoc.
              Bywajcie wiec protestanci, starozakonni, ateisci, socjalisci i inne hultajstwo
              poganskie, obdarzone jednak weną poetycką do dokonczenia mojego moze nie magnum
              ale opus!…J
              Pierwsze, forumowe warsztaty poetyckie uwazam nniejszym za otwarte…
              Mysla przewodnią wierszyka ma byc przestroga mlodego dziewczecia przed
              pozwoleniem wkladania sobie w usta czegokolwiek przez obcych mezczyzn,
              szczegolnie tych w czarnych sukienkach…

Idzie Marysia na bialo ubrana
              w niewole ksiedzu przez matke oddana.
              Z boku zas Jasio cały spłakany,
              nie dał rozgrzeszenia, - duchowny kochany..

Ablucja z polucją i abolicja
              misterium sacrum nie rozwiknie zadna policja

Struchlala marysia na kolana przed ksiedzem pada
              a on jej sprawna reka w mlode usta wklada
              Ciało Chrystusa co cłonkiem nie rusa
              -------------------------------------------
              ???????
      • swarozyc Re: PRECZ Z KOMUN(I)Ą ! 03.11.04, 15:34
        skuter70 napisał:
        ciebie juz kiedys odcinali od foruma czy tylko tak mi sie zdaje?
        '''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''
        Jestes skuter malej wiary, nie chce cie wiecej miec za przyjaciela...
        Pamietaj ze "prawda cie wyzwoli"..
      • albert_c Re: CENZURA NA FORUM!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 27.05.04, 14:34
        XYZ dziwisz sie? drwisz sobie? z czego? z regul gry z ktorymi wszyscy zanim
        skorzystamy z prawa wypowiadania sie na forum powinnismy sie zapoznac.
        Swar zlamal te reguly.
        wg Ciebie jest niemoralny, a Ty atakujesz teraz teraz tych ktorzy wykazali sie
        (jezeli dobrze Cie zrozumialem) moralnoscia i przestzregaja praw jakie
        obowiazuja nas wszytskich forumowiczow.
        nie wiem o co Ci chodzi czasem, doprawdy.
        • piotr33k2 Re: CENZURA NA FORUM!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 27.05.04, 16:43
          tego wierszyka nie zdążyłem przeczytać i też jestem przeciwnikiem
          cenzury,trzeba jednak odróznić cenzurowanie poglądów od wulgarnego sposobu ich
          przedstawianie tym bardziej na publicznym forum.mozna napisać że ktoś według
          mojego zdania jest idiotą, mozna też o nim napisać że jest pier... , chu..... ,
          zaje..... idiotą itd. itp.
                    • albert_c Re: CENZURA NA FORUM!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 28.05.04, 09:38
                      skuter70 napisał:

> > dostal bana.
                      >
                      > a skad wiesz, ze dostal bana?
                      >
                      > na razie chyba tylko usunieto jego jeden post
                      >
                      > admin naszego forum to nie dasbot:)

* no nie wiem czy dostal bana, wczoraj tak jeszcze nie myslalem, ale zbyt dlugo
                      milczy. raczej czesto jest na forum, a na pewno nie przegapil by okazji aby
                      podyskutowac sobie z adminem na temat cenzury. no w to chyba nie watpisz ze by
                      dyskutowal. raczej Swar nie nazley do tych co sie gryza w jezyk.
                    • Gość: XYZ Re: CENZURA NA FORUM!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! IP: 212.14.0.* 28.05.04, 09:46
                      Co zatem ze sparwą niejakiego Marka, który kłamliwie obsrał jakiegoś urzędasa,
                      a Wybiórcza zrobiła z tego szpokę. To ma chyba więszky ciężar gatunkowy niż
                      swawole swarożyca. GW dała dupy i tam i na forum.

P.S.
                      Poczytaj Boya. Uszy więdna od wulgaryzmów. Poczytaj Fredrę, Reja,
                      Kochanowskiego. oczywiście swar to nie Mickiewicz;)
                          • Gość: XYZ Re: CENZURA NA FORUM!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! IP: 212.14.0.* 28.05.04, 12:17
                            Dla mnie dobry. Pokazało, ze nawet GW stosuje cenzurę. Na poczatek brzydkich
                            wyrazów. A nie zauważyłaś, że przydkie słowa uzyte w jakimś celu, to wypowiedź
                            dotycząca opinii autora, na jakiś temat? A to juz blokowanie mysli. Jakoś nikt
                            nie utyskuje, że na SLD gromy tu spadają, w formi niecenzuralnej.
                            Zatem "j.e.b.a.n.y. Kościół Kat.", to złe uzycie, "j.e.b.a.n.e" SLD juz złe nie
                            jest? Mi nie przeszkadzają takie teksty o SLD, mogę się zrewanżować podobnie.
                            Dlaczego zatem tnie sie tylko wulgaryzmy o Czarnej Strukturze?
                              • Gość: XYZ Re: w sumie to proste... IP: 212.14.0.* 28.05.04, 12:58
                                A może ja darzę SLD uczuciem głęboko uduchowionym i religijnym? A tak na
                                poważnie. U swarożyca nie było niczego odnoszącego się do uczuc religijnych.
                                Wyśmiewał Czarną Strukturę i kabotyńskie praktyki przez nia lansowane, czyli ,
                                ośmieszał instytucje niewiele różniącą się (od strony formalno-prawnejsię) od
                                SLD. A co jest niestosownego w tym porównaniu? Tylko uzasadnij to
                                merytorycznie, nie emocjonalnie i ad personam.:)

P.S.
                                Hehehehe nie wiele się różnisz od Giertycha. On też coś krzyczał, że ktoś nie
                                ma moralnego prawa, krytykowac bo cos tam o Papieżu napisał:)))) Ja też nie
                                mam?;)
                                • anamar Re: w sumie to proste... 28.05.04, 13:36
                                  Gość portalu: XYZ napisał(a):

> A może ja darzę SLD uczuciem głęboko uduchowionym i
                                  religijnym?.....................................................................
                                  nigdy w to nie wątpiłam,tym bardziej,że jest to chyba uczucie z
                                  wzajemnością.nie porównuj jednak swego zapału w stosunku do konającej parii z
                                  uczuciami
                                  religijnymi.

U swarożyca nie było niczego odnoszącego się do uczuc
                                  religijnych. ...................................................................
                                  > Wyśmiewał Czarną Strukturę i kabotyńskie praktyki przez nia
                                  lansowane, .....................................................................
                                  rozumiem,że to przejaw twojego wysublimowanego poczucia humoru.wierszyk
                                  swarożyca był o czym innym.a może liczysz na niepamięć,bądz poklask tych,którzy
                                  go nie zdążyli
                                  przeczytać?

> ośmieszał instytucje niewiele różniącą się (od strony formalno-prawnejsię) od
                                  >
                                  SLD.............................................................................
                                  hmmm,siła kościoła zbudowana jest na wspólnej wierze.siła sld również(wiara w
                                  stołki)w tym sensie masz rację.jednak kościół,niezależnie od tego czy w niego
                                  wierzymy,czy nie jest instytucją trwałą.sld nie.
                                  > P.S.
                                  > Hehehehe nie wiele się różnisz od Giertycha. On też coś krzyczał, że ktoś nie
                                  > ma moralnego prawa, krytykowac bo cos tam o Papieżu napisał:)))) Ja też nie
                                  >
                                  mam?;)..........................................................................
                                  nigdzie nie pisałam,że"nie masz moralnego prawa".miałam na myśli tylko,że że
                                  porównując np.armię krajową ze służbą bezpieczeństwa dopuszczasz się
                                  sukinsyństwa(wyłącznie moja opinia)wiele innych twoich"porównań"(olejnik-
                                  synowiecki,kościół-sld,itd.)to czysta demagogia.podobnie zresztą jak porównanie
                                  mnie z giertychem,brrrrr!
                                  • Gość: XYZ Re: w sumie to proste... IP: 212.14.0.* 28.05.04, 14:38
                                    nie porównuj jednak swego zapału w stosunku do konającej parii z
                                    > uczuciami
                                    > religijnymi.
                                    Ja wierze w SLD;) I co mam cię do prokuratury za obraze moich uczuć?

rozumiem,że to przejaw twojego wysublimowanego poczucia humoru.wierszyk
                                    > swarożyca był o czym innym.a może liczysz na niepamięć,bądz poklask
                                    tych,którzy
                                    >
                                    > go nie zdążyli
                                    > przeczytać?

Taaaa? A oczym pisał? O komunii i wkładaniu czegoś do ust dziwczynkom przez
                                    klechów. To moze jedank ty liczysz na niepamięć?

hmmm,siła kościoła zbudowana jest na wspólnej wierze.siła sld również(wiara w
                                    > stołki)w tym sensie masz rację.jednak kościół,niezależnie od tego czy w niego
                                    > wierzymy,czy nie jest instytucją trwałą.sld nie.

A co to ma do rzeczy? Mowa o ośmieszaniu instytucji w rozumieniu prawa.
                                    Keręcisz. Ty na prawdę nie potrafisz dyskiutoać racjonalnie. Ty po prostu po
                                    chrześcijańsku nienawidzisz. I tyle. Stąd te wycieczki iedeologiczne.

to czysta demagogia.podobnie zresztą jak porównanie
                                    >
                                    > mnie z giertychem,brrrrr!

To była figura stylistyczna. Zwracam honor. A porównywć mam prawo wszystko do
                                    wszystkiego.
                                    • anamar Re: w sumie to proste... 28.05.04, 15:46

> Ja wierze w SLD;) I co mam cię do prokuratury za obraze moich uczuć?
                                      > ..............................................................................
                                      .każdy ma takiego boga,na jakiego
                                      zasługuje...

> rozumiem,że to przejaw twojego wysublimowanego poczucia humoru.wierszyk
                                      > > swarożyca był o czym innym.a może liczysz na niepamięć,bądz poklask
                                      > tych,którzy
                                      > >
                                      > > go nie zdążyli
                                      > > przeczytać?
                                      >
                                      >
                                      > Taaaa? A oczym pisał? O komunii i wkładaniu czegoś do ust dziwczynkom przez
                                      > klechów. To moze jedank ty liczysz na
                                      niepamięć?......................................................................
                                      ..a więc właśnie!był,jak to ująłeś"o wkładaniu do ust przez klechów"a nie,jak
                                      to napisałeś w poprzednim poście o"praktykach lansowanych przez czarną stru
                                      >
                                      > To była figura stylistyczna. Zwracam honor. A porównywć mam prawo wszystko do
                                      >
                                      wszystkiego.....................................................................
                                      .prawo oczywiście masz...tylko sensu w tym żadnego...
                                        • henio56 mamusiu ! ło la boga 01.06.04, 13:39
                                          Swaru ! Ty faktycznie sie nie obcinasz.Jednak uważam, że jeżeli komuś nie
                                          pasujesz, to nie musi czytać Twoich wątków, bo przecież na forum nie jesteś od
                                          wczoraj i każdy wie co się może po Cię spodziewać. Z ateistycznym pozdrowieniem
                                          wielebny Hendryk.
                                          • swantevit Re: mamusiu ! ło la boga 01.06.04, 13:47
                                            wielebny hendryku
                                            jako dziewcze od lat cwiczone w katolickiej pokorze, moze juz bym ci zniosla
                                            upokorzenia zwiazane z wkladaniem martwego ciala w me usta..
                                            tego zas co wyczyniaja komuchy i klery z moimi rodzicami i reszta doroslych
                                            zniesc juz nie moge..
                                            Dorastajaca Marysia.
                      • jottka chwilke 28.05.04, 10:51

> Poczytaj Boya. Uszy więdna od wulgaryzmów.

??? jesteś pewien, że to Boya czytałeś, o czym tu mówisz???

Boy obśmiewał liczne pruderie i hipokryzje, ale czynił to jednak wysoce
                        literackim językiem, pojedyncze 'brzydkie słowa' mogły szokować w zamierzchłej
                        przeszłości, kiedy - chlip chlip - standardy towarzyskie nieco sie różniły od
                        dzisiejszych, ale od tekstów Boya nigdy 'uszy nie więdły', on sie ironią
                        posługiwał, a nie prostymi jak cep środkami wyrazu :)

> Poczytaj Fredrę, Reja,
                        > Kochanowskiego. oczywiście swar to nie Mickiewicz;)

z nich wszystkich najbardziej do opisu swawolnego poety pasuje fredro,
                        mickiewicz popełnił pare nieprzystojnych wierszyków w bardzo wczesnej młodości
                        i potem sie inną tematyką zajmował, reja w ogóle nie mogę skojarzyć z bezecną
                        rozpustą literacką, może więc przypomnij tytuły, a kochanowski spełnił kilka
                        wesołych wierszyków, ale też wulgaryzmów sensu stricto z trudem można kilka
                        znaleźć.

pominąwszy fakt, że z tego, co pamiętam, to odnośnie merita skuter ma rację :)
                          • Gość: z doskoku Re: chwilke IP: 192.11.224.* 28.05.04, 12:37
                            nie zebym mial cos szczegolnego do dodania, ale przypadkiem czytalem to co swar
                            splodzil, kontekst mogl byc bulwersujacy, mogl naruszac tzw "uczucia" innych,
                            ale nie bylo tam slow powszechnie uznawanych za wulgarne czy obrazliwe. nawet
                            jak sadze kogos mitygowal pozniej (popatrzcie na jeszcze jednego usunietego
                            posta), wiec co wolno a czego nie i komu?
                          • jottka Re: chwilke 28.05.04, 15:30

> Najpierw piszesz, że nie potem, że trochę. Więc jednak.

może poczytaj mój post jeszcze raz?

napisałam, że nieprawdą jest, jakoby od lektury boya 'uszy więdły, bo tyle tam
                            wulgaryzmów' - powtórzę, w swym wydaniu kabaretowym był to artysta, który sie
                            ironią, niedomówieniem i aluzją posługiwał, a nie dowcipami z rynsztoka

co do reszty wymienionych przez ciebie poetów - jeden fredro dałby sie
                            dopasować do obrazu wesołego świntucha i to też nie jako jedyny klucz do jego
                            twórczosci. pozostali albo w ogóle nie mieli tego rodzaju tekstów w swej
                            karierze, albo były to pojedyncze i praktycznie poza specjalistami nieznane
                            dziełka popełnione w bardzo wczesnej młodości, albo też - w wypadku
                            kochanowskiego - trafiają się pojedyncze wulgaryzmy w paru do znudzenia
                            cytowanych fraszkach.

twórcy literatury wysokiej - a takich wymieniłes - mają zwyczaj pisywać o
                            najrozmaitszych dziedzinach ludzkiego życia, ale rzadko posługują sie
                            wulgaryzmami czy ogólnie ordynarnością, żeby pokazać, że tu-dowcip-panie-o-tu-
                            ale-jaja-nie. z reguły jeśli nawet piszą o rzeczach drastycznych, to
                            drastyczność leży w temacie, sposobie potraktowania go, a nie bezpośrednim
                            rzucaniu mięsem.

w znanym wierszu kochanowskiego 'nie uciekaj przede mną dziewko urodziwa' nie
                            ma zachęt typu 'patrz, jakiego mam ...', poeta sie zręcznymi, inteligentnymi, w
                            pełni cenzuralnymi i przekonującymi porównaniami posługuje.

> Tylko przypomnij sobie czasy, w których pisali.

w połowie 16w., w 1.połowie 19w. i w 1. połowie 20w. - i co mam z tego
                            wywnioskować?
                            • ja_aska Re: chwilke 01.06.04, 11:39
                              jak ktoś pisze :"parszywe żydzisko", zaprzecza istnieniu obozów
                              koncentracyjnych, twierdzi,ze Żydzi zabili JCh., że przerabiają dzieci na macę
                              to jest wsezystko ok. jak tylko coś o molestowaniu przez księży (bez względu na
                              język) to od razu admin cenzuruje.
                              W GW ksiądz może nasrać na środku redakcji i każdy uda, że nie widzi.
                                  • swarozyc a teraz Ja 06.08.04, 13:06
                                    Serce roscie patrzac jak Jottka wchodzac na watekpiszejej sluszne uwagi na
                                    temat wszystkiego...o nieporozumieniu nie moze byc mowy!... :-)
                                    a jednak..!
                                    Sam nie znajac ni Boya ni Reya(choc cytowalem go tu kiedys - byl calkiem
                                    sprosny, jak na swoj czas. No,ale to protestant..)porownalbym sie bardziej do
                                    Szpotanskiego - majac, oczywiscie, cale ubostwo moich srodkow wyrazu na
                                    uwadze..:-)
                                    Na marginesie musze podzielic sie z wami pozytywna refleksja; Szpotanskiego
                                    wsadzil Gomulka do wiezienia na 3 lata, cenzor krakowski mnie zabanowal a nasz
                                    szczecinski tylko ocenzurowal..POSTEP W KATOLANDZIE!
                                    Probke tworczosci Szpotanskiego zalaczam przypominajac ze wlasnie ukazalo sie
                                    trzecie wydanie jego wierszykow i poematow...a wiec zapotrzebowanie na
                                    taka "tfurczosc" istnieje...
                                    "Towarzysz Szmaciak"
                                    Straszny mial dzien towarzysz Szmaciak.
                                    Ach wprost odchodzil od rozumu,
                                    kiedy uciekac musial w gaciach
                                    scigany wyzwiskami tlumu.
                                    Zewszad sypaly sie kamienie,
                                    bolesnie bijac go w siedzenie.
                                    Na szczescie bylo - jak juz wiecie -
                                    tajemne przejscie w komitecie.
                                    Jeszcze ze strachu nie ochlona,
                                    a za nim juz komitet plona
                                    i plona w jego gabinecie
                                    najwiekszy porno-zbior w powiecie.

Wielka to strata! Bo, widzicie,
                                    Szmaciak - koneser i esteta -
                                    pozycje stamtad wcielal w zycie
                                    na licznych schadzkach i baletach.
                                    Lecz coz tam slajdy! Pies je jebal!
                                    Grunt, ze sie z tego sam wygrzebal!
                                    Bo na coz mu tam seks-figury,
                                    gdy sam zamieni sie w dym bury.
                                    [...]
    • Gość: MYCHA Reja wyskrobać się nie da IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.10.04, 18:55
      No to teraz będzie miała GW zagwozdkę, bo przytoczę Reja w oryginale:

CHŁOP CO SRAŁ ZA DĘBEM

Jeden pan jechał sobie,
      a przy drodzę dąb stał
      I poźrał kes na stronę,
      ano za nim chłop srał.
      Pocznie się prostak gubać,
      ten rzekł -"Siedź nieboże!
      Bo wiem, że sie bez tego
      nikt obejć nie może"
      Ten rzekł = "Ja sie bez tego,
      panie objć mogę
      I tak, to zostawiwszy,
      przed się pójdę w drogę.
      Wy, chcecili, weźmicie,
      mnie tego nie trzeba,
      Na to miejsce wolałbych
      już kawalec chleba".

MACHNA CO W JAJCA NIE CHCIAŁA CAŁOWAĆ

Chłopa w skrzyni rytego
      w kościół wszrotowali
      Skło mu w piersi wprawiwszy,
      zmartwychwstałym zwali.
      Baby go gomółkami, jajcy
      okładały,
      Kiedy w ono zwierciadło
      w święta całowały.
      Machna też nad nim stała,
      drudzy jej wołają:
      - "Czmuż go nie całujesz!
      Sąsiedzi czekają!
      - "A w coż go mam całować?
      Musiałać bych w jajca!
      Niechajć wżdy ubiorą,
      poczkaj, pani rajca!"

No i co teraz Kochana Cenzuro? Wierszyki pochodzą z książeczki-miniaturki
      "Utwory rubaszne" Mikołaja Reja, wyd. przez KAW w 1987 r.
      No kto teraz się obrazi, czyje uczucia zostaną pogwałcone?

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka