damakier1
20.11.12, 19:50
Weszłam na strone Szczecińskiego Oddziału Towarzystwa Opieki na Zwierzętami i przeczytałam o akcji "Buda dla Burka". Akcja bardzo piekna i godna poparcia i przyłączam sie do apelu, by kto może przekazał TOZ-owi budy lub pieniądze na ich zakup. Na pewno przydadzą się one psom, zwłaszca wiejskim, na nadchodzącą zimę.
Mam jednak pytanie do TOZ-u: informacja o akcji ilustrowana jest takim zdjęciem:
Interesuje mnie, czy został złożony donos do prokuratury o drastycznym złamaniu ustawy o ochronie zwierząt i znęcaniu się nad zwirzęciem przez włascicieli psa przedstawionego na zdjęciu?
Uważam że dostarczać budy należy tylko tym włascicielom, którzy wykazują podstawową troskę i dbałość o zwierzę. Zwyrodnialców, którzy trzymają psy w takich warunkach, jak na obrazku, należy karać. Takim ludziom mozna dać i 100 bud, a i tak przykuja do niej psa krótkim łańcuchem i będa trzymali bez wody i przyzwoitego jedzenia.
Skoro TOZ taką akcję zaczął, dobrze by było, żeby dokładnie przyjrzał sie losowi psów i tam, gdzie warto - pomagał. A gdzie należy - interweniował zgodnie z prawem.