Dodaj do ulubionych

Był sobie plac

30.05.06, 22:52

searover.w.interia.pl/Colleoni%201.jpg
searover.w.interia.pl/Colleoni%202.jpg
Zapału starczyło do pierwszego remontu.
Był sobie plac. W centrum miasta. Jednym się podobał, innym nie, ale leżał na
szlaku większości turystów odwiedzających nasze miasto, którzy zachowywali
zapewne go w pamięci jako jeden z symboli Szczecina.
Czas jednak robi swoje. Fuszerka wykonawcy do spółki z wandalizmem też.
Granitowe płyty z cokołu zniknęły. Okazało się, że remont pomnika to problem
równie wielki jak onegdaj sznurek do snopowiązałek albo skup butelek.
Przerasta władze miasta. Pomnik ogrodzono i trwa tak sobie juz ponad miesiąc.
Nie ma więc już po co prowadzać tam wycieczek. A jezeli nie ma po co to i
brukową kostką nie ma sensu sie zajmować. Niech zarasta trawą. Szczecin
słynie przecież jako miasto zieleni. Wyjścia są dwa: albo plac wkrótce
podzieli los Gontynki, albo znajdzie się ktoś litościwy i wyłoży te kilka
tysięcy na naprawę. Mozna kibicować czy wygrają albo złomiarze czy
społecznicy. A władza? Władza pewnie nawet nie zauważy, ze ktos tu czemuś
kibicuje.
Obserwuj wątek
    • absztyfikant Re: Był sobie plac 30.05.06, 22:57
      Popieram.
    • Gość: e.beata Re: Był sobie plac IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 31.05.06, 17:53
      Przecież pomnik miał być monitorowany???
      • searover Re: Był sobie plac 01.06.06, 00:28
        Gość portalu: e.beata napisał(a):

        > Przecież pomnik miał być monitorowany???

        To może dlatego trwa to tak długo? Oglądają kasety VHS, zeby ustalić moment
        oraz przyczynę odpadnięcia płyt.
        • mamoniowa303 Re: Był sobie plac 01.06.06, 00:45
          chyba dokladnie analizuja kadr po kadrze...
    • searover Nadal bez zmian 19.06.06, 01:54
      Byłem dziś znów na Placu Lotników. Nic, kompletnie nic sie nie zmieniło. No
      może tyle, że śmieci na nim troche więcej. A sezon urlopowy właśnie się
      zaczyna. Wstyd.
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka