Dodaj do ulubionych

Nowe ceny MPGK

01.03.07, 22:44
Za metr sześcienny wody stargardzianie płacą obecnie 1,71 zł, a za metr
sześcienny odprowadzanych ścieków - 3,21. Natomiast MPGK chce, by stawki te
wynosiły odpowiednio 1,89 i 3,76 zł.

Taryfy wnioskowane przez MPGK zostały radnym zarekomendowane przez władze
Stargardu. Te argumentują, że podwyższenie opłat ma na celu poprawę
bezpieczeństwa komunalnego.

- Nowe stawki będą dla uboższych mieszkańców obojętne, gdyż kwoty dodatków
mieszkaniowych są teraz wyższe - uważa Andrzej Korzeb, zastępca prezydenta
Stargardu.

- Wypłacanie dodatków mieszkaniowych jest obowiązkiem ustawowym i nie rozumiem
dlaczego sięga się po ten argument - denerwował się radny Jerzy Szuber z
Lewicy i Demokratów. - Nie kwestionuję zasadności podwyżek, tylko ich skalę.

Perspektywa rozwoju miasta, do którego zdaniem wnioskodawców ma się przyczynić
obciążenie mieszkańców dodatkowymi kosztami, przekonała członków klubu PiS. W
przeciwieństwie do klubu Platformy Obywatelskiej.

- W wielu miastach Polski taryfy nie są zwiększane od wielu lat - mówi Marcin
Badowski, przewodniczący klubu. - Są też miasta, w których ceny za wodę i
ścieki są jeszcze niższe niż u nas. Ta podwyżka obciąży budżety domowe.
Sprzeciwiamy się temu.

Niepotrzebna dyskusja

W głosowaniu na projektem uchwały dotyczącej podwyżek taryf za wodę i ścieki
decydujący głos mieli radni Lewicy i Demokratów.

- Rozumiemy potrzebę inwestowania, ale jesteśmy przeciwni tej podwyżce, bo
korzyść dla mieszkańca jest ważniejsza - argumentowała stanowisko klubu Iwona
Mądra, jego przewodnicząca.

Podwyżkom sprzeciwiło się 15 radnych, "za" było 7 radnych PiS. Od głosu
wstrzymał się Stanisław Bartniczak, radny niezależny. Mimo iż rada nie
wyraziła zgody na podwyższenie cen na wodę i ścieki, podwyżki i tak wejdą w
życie. Bo takie są przepisy. Jak mówi prezes MPGK Mirosław Keller, większe
opłaty stargardzianie będą ponosić już od 1 kwietnia.
www.gs24.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20070228/STARGARD/70228008
Obserwuj wątek
    • kaarinka Re: Nowe ceny MPGK 02.03.07, 10:47
      Ach... szkoda gadać, tylko podwyżki i podwyżki, a kiedy podwyższą nam wreszcie
      nasze pensje...?
      • sibeliuss Re: Nowe ceny MPGK 02.03.07, 11:09
        kaarinka napisała:

        > Ach... szkoda gadać, tylko podwyżki i podwyżki, a kiedy podwyższą nam wreszcie
        > nasze pensje...?

        Pamiętaj, rząd się wyżywi.
    • inka117 Re: Nowe ceny MPGK 02.03.07, 10:58
      Sibel...znów wpisałeś nie swój artykuł.Co z Tobą człowieku? Pisz od siebie.
      • sibeliuss Re: Nowe ceny MPGK 02.03.07, 11:09
        inka117 napisała:

        > Sibel...znów wpisałeś nie swój artykuł.Co z Tobą człowieku? Pisz od siebie.

        Chyba żartujesz, od siebie mam Ci napisać ceny opłat?
        • inka117 Re: ..a co już zrobiłeś samodzielnie? 02.03.07, 11:21
          Sibel...w takim razie nie przeisuj gazet.Jeszcze czytać umiemy prasę,a Ty pisz o
          sprawach z obserwacji regionu lub inne ciekawostki.Nie musisz podawać cennika
          wody, biletów i "czort"wie jeszcze co.Badź tylko Sobą.Będę przygladała się
          postom,na których Ciebie spotykam,np.w Szczecinku.Cześć i daj "luz'.
          • sibeliuss Re: ..a co już zrobiłeś samodzielnie? 02.03.07, 11:29
            Ależ nie muszisz czytać moich postów, to będzie zdrowsze :)
            • inka117 Re: ..a co już zrobiłeś samodzielnie? 02.03.07, 11:39
              Sibel....lubię się spotkać z Tobą "wirtualnie" na postach i dlatego czytam,a
              poźniej dzielę się opinią na ten lub inny temat.Nie musisz się irytować,ale zrób
              coś z tym.Będzie dobrze - jesteś "wielki".Muszę Ciebie chyba zmartwić,ale nie
              choruję po Twojej lekturze.Pozdrawiam i oczekuję na ciekawostki.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka