Dodaj do ulubionych

Zginął na drodze pod Chociwelem

IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.08.07, 12:21
Pod Chociwlem jest coraz więcej wypadków. Dzisiaj zginął kierowca
forda, kilka dni temu trzech mężczyzn i dwie kobiety BMW "spotkali"
się z drzewem, itd. itd. Napomknę tylko, że wszystko to dzieje się
na drodze nr 142 oraz krajowej 20. Dzisiaj to dwie, nazwijmy
to "podrzędne" drogi odziedziczone po Niemcach. Z tą niewielką
różnicą, że oryginalnie miała to być autostrada Berlin-Królewiec.
Ile ludzi musi jeszcze zginąć, żeby stało się to argumentem za
dokończeniem autostrady w "następnym" rzucie, czyli po 2012?
Powiecie ruch mały? A jaki ma być, skoro przepustowość i finezyjność
20-ki jest taka jaka jest... Co nie hamuje zresztą TIR-ów od
wybierania tej właśnie drogi. Malkontentów i dyżurnych narzekaczy
odsyłam od razu na strony poświęcone Berlince. Tam więcej na temat.
Obserwuj wątek
    • Gość: berlinka Re: Zginął na drodze pod Chociwlem IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.08.07, 12:23
      Zginął na drodze pod CHOCIWLEM oczywiście :) Za szybki enter, sorki.
      • Gość: . Re: Zginął na drodze pod Chociwlem IP: *.internetdsl.tpnet.pl 21.08.07, 12:26
        Pisownia - dosyć mały szczegół.
        Ile miał na liczniku w momencie wypadku?
    • Gość: mruczek Re: Zginął na drodze pod Chociwelem IP: 195.124.114.* 21.08.07, 13:11
      //Pod Chociwlem jest coraz więcej wypadków. Dzisiaj zginął kierowca
      forda
      jak nie umie wyprzedzac TIR-ow niech jezdzi za nimi, inaczej
      cmentarz to tylko kwestia czasu
      //kilka dni temu trzech mężczyzn i dwie kobiety BMW "spotkali" się z
      drzewem
      za www.gs24.pl Pędzące BMW na zakręcie wypadło z trasy i uderzyło w
      drzewo. Autem podróżowało pięcioro młodych ludzi – trzech mężczyzn i
      dwie kobiety. Prawdopodobnie wracali z dyskoteki
      tyle w temacie
      • Gość: SromotnikBezwstydn pod Chociwelem,niebezpieczne drogi... IP: 83.168.124.* 21.08.07, 13:54
        niebezpieczne skrzyżowania...
        Gość "berlinka" podniósł ważny problem.
        I co?
        I okazaliście Jemu katolickie wsparcie,dowodząc ,że nie ma racji bo ...itd..Jakie TO płaskie !
        Wasze "argumenty" jedynie usprawiedliwiaja urzędniczą niewydolność,ich przypadkowośc zasiadania na fotelach które dla mądrzejszych były przeznaczone!
        Ci urzędnicy juz czują się rozgrzeszeni z tych śmiertelnych wypadków!
        Dzieki takim postom!
        A problem "berlinki" i skrzyzowania pozostał...
        Ja to skrzyżowanie znam...
        Serce boli, gdy jadąc patrzę na niszczejące wiadukty,na zarośnięte chaszczami podłoże drugiego pasa jezdni "berlinki"...
        Albo bogatym państwem jest PL ,albo głupców rządzących mamy!
    • switonemsi Re: Zginął na drodze pod Chociwelem 21.08.07, 14:21
      Też nie rozumiem, dlaczego tej drogi nie dokończono. Są wiadukty, nawet mosty na
      drugą "nitkę". I byłaby świetna droga do Gdańska...

      Gdzie jeszcze są tak proste drogi?
    • Gość: berlinka Re: Zginął na drodze pod Chociwelem IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.08.07, 15:06
      Zbiorę odpowiedzi w jednym poście:
      1. Ile przysuwał? Nie podano. Oczywiście, że dużo za dużo. Nie
      uważasz, że prosta droga (autostrada, czy jak to teraz u nas w
      modzie – droga ekspresowa) byłaby rozwiązaniem?
      2. W drodze z dyskoteki – prawdopodobnie tak, wskazuje na to
      zarówno ich wiek (ok. 20 lat), pora wypadku (niedziela ok. 6 rano)
      jak i to kto był w samochodzie (trzech mężczyzn, dwie kobiety). Nie
      pochwalam pseudo-wyczynów młokosów, ale czy ma znaczenie ile lat ma
      ten, który ginie? A jeśli można uchronić przed brawurowymi
      kierowcami innych uczestników ruchu, to chyba o to właśnie chodzi.
      Sprzyjają temu niekolizyjne drogi z osobnym pasem ruchu w każdym
      kierunku.
      3. Niemcy po zjednoczeniu rozpoczęli budowę autostrady A20,
      zwanej autostradą bałtycką (Ostseeautobahn, Kűstenautobahn, patrz:
      Verkehrsprojekt Deutsche Einheit). Wiedzie z Lubeki przez
      Meklemburgię-Pomorze Przednie do krzyżówki Űckermark z A11 w pobliżu
      Szczecina. Jak wy korzystać tę szansę? Przecież to naturalny
      korytarz wiodący z północno-zachodniej do północno-wschodniej
      Europy . A szlak biegnie… po dawnej trasie (albo skorygowanej i
      przystosowanej do dzisiejszych potrzeb/możliwości) berlinki. To nie
      tylko tranzyt, jak zakrzykną niektórzy, ale szansa na ożywienie
      gospodarcze regionu (autostrada ściąga inwestorów). Nie tylko
      Szczecinowi potrzebne takie połączenie, ale również Gdańskowi. Można
      by tak bez końca…
      Pzdr
      • shp80 Re: Zginął na drodze pod Chociwelem 21.08.07, 15:25
        Gość portalu: berlinka napisał(a):

        > Zbiorę odpowiedzi w jednym poście:
        > 1. Ile przysuwał? Nie podano. Oczywiście, że dużo za dużo. Nie
        > uważasz, że prosta droga (autostrada, czy jak to teraz u nas w
        > modzie – droga ekspresowa) byłaby rozwiązaniem?

        Teortycznie powinna. W praktyce, patrząc na to, co się dzieje np. na takiej A4 pod Krakowem, gdzie co chwila jakieś karambole, stłuczki itp, sądzę, że niewiele by zmnieniła. Spójrzmy na nasze podwórko:
        Nie tak dawno ujadano, że łuk na Hangarowej jest źle wyprofilowany, stąd wypadki. Łuk poprawiono i co? Dalej są wypadki: skoszony kilka miesięcy temu słup na zjeździe w Leszczynową, ślady opon na jezdni wskazujące na utratę kontroli nad samochodem, dachowanie pojazdów itp.. Winna droga? Tam droga jest OK, ale faktycznie, jak ktoś chce wejść w zakręt z prędkością ponad 100km/h, to może się potem lekko rozczarować.
        Weźmy taki Most Pionierów: prosto, bezkolizyjnie i szeroko. Osobiście widziałem tam efekty kilku karamboli (największej z udziałem bodajże 5, czy 6 samochodów). Raz przy mnie gościa jednego zarzuciło i zatańczył na kilku pasach. Zła droga? Nie. To przede wszystkim jazda z prędkością niedopowiednią do warunków ruchu, przyklejanie się do poprzedzającego pojazdu itp.

        > Sprzyjają temu niekolizyjne drogi z osobnym pasem ruchu w każdym
        > kierunku.

        Powinny sprzyjać.

        Pozdro
        Tomek
    • Gość: AgataSzczecińska Dobrze,że tam zginął a nie na przejściu na Struga IP: *.chello.pl 21.08.07, 18:20
      ...to by dopiero było wymiecenie....a tak sam siebie zawinął....jednego
      debilunga mniej ...już czuję się bezpieczniej
    • Gość: . Ile miał na liczniku w chwili wypadku!!! IP: *.internetdsl.tpnet.pl 21.08.07, 18:51
      I to się liczy.
    • Gość: berlinka Re: Zginął na drodze pod Chociwlem IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.08.07, 19:19
      Gwoli ścisłości, bo jak widzę nie wszyscy ze zrozumieniem potrafią
      czytać: piątka młodzieńców z czołówki z drzewem - żyje, chociaż
      kierowca do szpitala „pofrunął” sobie helikopterkiem za nasze
      pieniądze. Natomiast ten, który zginął – zderzył się czołowo z
      mercedesem wyprzedzając ciężarówkę. Jak to dobrze, że nie strzelił w
      Ciebie, AgatoSzczecińska! Nie ma to jak dobre samopoczucie, że
      własna szanowna czteroliterowa j e s z c z e jest w całości. Inni –
      co Cię obchodzą, prawda? A jeśli któreś dziewczę boi się na ulicę
      wyjechać, to niech lepiej w domku zostanie i jeszcze na placu trochę
      poćwiczy. Jak nie daje sobie rady i boi się – sama jest niewąskim
      zagrożeniem dla innych. Nie chcę Cię spotkać na drodze, proszę! Ja
      poczuję się bezpieczniej, gdy debile drogowi nie będą mieli szans
      zabijać kogokolwiek, w tym siebie samych. I proszę nie posądzać mnie
      o szowinizm, płeć nie gra roli, odpowiadam po prostu
      AgacieSzczecińskiej.

      Tomek – zgadzam się z Tobą - osobne pasy ruchu sprzyjają
      bezpieczeństwu, ale głupoty i brawury nie zlikwidują zupełnie, i
      takie było moje przesłanie w poprzednim poście. Na autostradach też
      są wypadki, i to nie tylko w Polsce. Ale nie zmienia to faktu, że są
      to bezpieczniejsze drogi, nie możesz zaprzeczyć :)

      Pozdro dla wszystkich myślących rozsądnie.
      • Gość: as Re: Zginął bo musiał kto wyprzedza tira w taki IP: 195.136.49.* 21.08.07, 21:46
        deszcz jak dzisiaj rano.Są pewne warunki na drodze gdzie trzeba zwolnić a nawet
        zatrzymać.
        • Gość: AgataSzczecińska Taaa..cieszę się,że nie zmiótł 10 pieszych na pasa IP: *.chello.pl 21.08.07, 22:08
          ch gdyby bydle dojechało do Prawobrzeża Szczecina...to by był dopiero news...
        • Gość: berlinka Re: Zginął bo musiał kto wyprzedza tira w taki IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.08.07, 22:43
          Dzisiaj rano pod Chociwlem nie padało. Wyprzedzać TIR-a w deszcz z
          zachowaniem bezpieczeństwa nie zakazano, chyba że AgatkaSzczecińska
          (AS?)nie potrafi i "się boi".
          Proszę o powrót do meritum. Wątek jest o berlince, nie o debilach
          na drodze.
          • Gość: mruczek ech Pinokio :-) IP: 195.124.114.* 22.08.07, 07:26
            Mieszkaniec powiatu drawskiego zginął wczoraj na drodze Szczecin-
            Chociwel. Kierowca forda wyprzedzał w padającym deszczu ciężarówkę.

            dales durny przyklad wiec sie nie dziw ...
            jak ktos jezdzi jak idiota to mu i 3 pasmowa autostrada nie pomoze
          • Gość: as Re: Zginął bo musiał kto wyprzedza tira w taki IP: 85.219.206.* 22.08.07, 08:33
            tir pewnie zwolnił bo padał deszcz ale temu z forda było za wolno i
            zaczął wyprzedzać. Jak jadę w Polskę to średnio raz na 200 km
            spotykam debila-kierowcę który wyprzedza licząc że ten z przeciwka
            zahamuje co mi sie na razie udało.Szczególnie grożne są te drogi z
            poboczami asfaltowymi bo jest wielu którzy liczą że ten z przeciwka
            zjedzie ale niech w jednym momencie zaczną wyprzedzać z dwóch
            przeciwnych stron to nie ma siły 4 samochody na raz w jednej linii
            nie zmieszczą się.
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka