albert_c 22.11.07, 15:36 pytam powaznie, bo w szczecinskich szkolach jest ich plaga, a Krzystek mowil wczoraj ze gonimy Irlandie i tak sobie pomyslalem... info, za: www.gs24.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20071121/SZCZECIN/71120022/0/FRONTPAGE Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
absztyfikant Moze w pijanstwie? 22.11.07, 15:40 Moze w pijanstwie? Statystyczny Irlandczyk ciagle pije wiecej od statystycznego Polaka:) Jest pole do nomen omen popisu. A podatki w Irlandii tez sa duzo wyzsze - w nadrabianiu zaleglosci w tym zakresie Krzystek juz ma podobno jakies sukcesy. Nie wiem dokladnie, bo az tak dokladnie tego ostatnio nie sledze, wiec jesli sie myle, to mnie popraw. Odpowiedz Link Zgłoś
whiteentrance Żeby nam się Pan Prezydent nie zasapał... 22.11.07, 16:47 ... w tej pogoni za Irlandią. Zadyszki nam Pan Prezydent dostanie. I kokluszu!!!! Choróbska się nabawi i kto nami rządzić będzie wtedy? Szanowny Panie Prezydencie!!!! Pragnę zaoferować Panu (gratis!!!!) pewien materiał w oparciu o który Rząd Irlandii (konkretnie: Irish Development Agency) rozpatruje swój poziom rozwoju. Chce Pan Prezydent nam zafundować gonienie Irlandii? Ale czy aby Pan Prezydent wie jakie miary do tego szaleńczego pościgu przyłożyć? Bo może to spowodować dalsze konfuzje alberta (w ilości wszy na "nomen omen" głowę mieszkańca?). Albo absztyfa w ilości czystej wódy wlewanej w gardła statystycznych O'Connors?. W tym materiale co to go mam przed sobą są podane wskaźniki ogólnie przyjęte do stosowania przez ekspertów. Na całym świecie są te wskaźniki stosowane. Gdyby Pan zechciał porównać je ze Szczecinem. Podam tylko kilka: Po pierwsze: stosunek wartości eksportu do PKB - w Irlandii jest 92% (obawiam się, że nie ma Pan pojęcia ile ten wskaźnik wynosi w Pańskim mieście:)); Po drugie: wartość inwestycji zagranicznych (w roku) do wartości PKB. W Irlandii jest to 17% (tu znowu nie ma Pan pojecia do czego porównać, bo chyba nie ma Pan wiedzy ile te francowate pekabe wynosi w Szczecinie. A nawet gdyby, to ile wynosi wartośc FDI?); Po trzecie: Wartośc PKB na głowę (w cenach bieżących) w Irlandii wynosi 32100 Euro. Wie Pan ile w Szczecinie? Aaaaaa nie wie Pan!!! Cichutko podpowiem, że nie przekracza 10 tys euro. I w Irlandii jest to poziom 137% średniej unijnej a w Szczecinie...... nieco ponad 46%. I parę uwag do treści materiału z Irlandii: Irlandia swój sukces zawdzięcza (między innymi) wypracowanemu porozumieniu pomiędzy tymi co rządzą i tymi co są rządzeni (National Social Partnership Agreement). Miało to miejsce ...... w 1987r!!!! Takie porozumienie, w którym dogadały się związki, pracodawcy i władza. I wszyscy ciut ustąpili "żeby życie potomnym było lepsze". Tam to życie jest lepsze. Chyba trza u nas od tego zacząć. Bez uprzejmego pierdzenia o Irlandii, której Pan nie dogoni w trakcie najbliższych pięciu kadencji. Gdyby Pan miał ochotę na poważną analizę- to chętnie służę: whiteentrance@gazeta.pl I mógłbym Panu zorganizować spotkanie z szefem tej irlandzkiej agencji. Facet wielce kumaty i zna się na rzeczy. Ale tam kumaci są doceniani. A Pan ma za to Krzysztofa Nowaka- swojego wice- speca od rozwoju Szczecina. Póki co, to mamy szansę na dogonienie Irlandii we wskaźnikach jakie ta wyspa miała 20 lat temu. O! Ale - jak już wspomniałem- chętnie służę!!!! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: study Re: Żeby nam się Pan Prezydent nie zasapał... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.11.07, 16:51 absztyfikant, z tym załatwieniem spotkania to nie przesadzaj! szef IDA jest po to żeby się spotykać i spotyka się z każdym. To nie książę udzielny do którego trezna zapisywać się na audiencję i być wprowadzonym.Pomyliłeś szefa IDA z I sekretarzem KW PZPR do którego swego czasu załatwiałeś wejścia Odpowiedz Link Zgłoś
absztyfikant Re: Żeby nam się Pan Prezydent nie zasapał... 22.11.07, 16:58 Study, Twoje intelektualne predyspozycje nie daja ci podstawy do pouczania madrzejszych od siebie, wiec morda w kubel i odmarsz. Tymczasem lebscy Rumuni wiedza, ze na bufonadzie sie nic nie zbuduje i... www.ireland.com/newspaper/property/2007/1115/1194550405345.html Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kiełbaska Re: Żeby nam się Pan Prezydent nie zasapał... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.11.07, 18:11 Czepiacie się, to nie jest takie proste, tu jest Szczecin, Polska, tu się rządzi. Kiełbaska czeka na wybory, wtedy znowu będzie lepiej. Odpowiedz Link Zgłoś
andreas.007 jak mozna porównywac miasto z panstwem 22.11.07, 18:21 Jak mozna porównywac państwo Irlandie z miastem Szczecin... mozna z miastem Dublin, bo maja zblizona liczbe mieszkamnców! White znizasz sie do poziomu pana Krzystka... Jak pan Krzystek chce gonic Irlandie? Odpowiedz Link Zgłoś
whiteentrance Andreeeeeeeee!!!!!! 22.11.07, 18:35 I tu Cię mam!!!! Można!!! Dlatego, że przywołane wskaźniki podlegają porównaniom. SĄ PORÓWNYWALNE!!!!!! Jasne, że nie odważyłbym się porównać wartości bezwględnych np. w wyliczeniach PKB. Musiałbym zastosować przeliczniki (np. na głowę mieszkańca). I zastosowałem:). Te przeliczniki nazywają się wskaźnikami (np: wartość PKB per capita, wartość inwestycji zagranicznych do wartości PKB itp). Andre Odpowiedz Link Zgłoś
albert_c Re: Andreeeeeeeee!!!!!! 22.11.07, 18:41 to sa te wszy w Irlandii czy tez ich nie ma? a jak sa to ile na glowe ich tam maja tych wszow? a jak nie maja to czy Krzystek osobiscie bedzie gonil te wszy ze Szczecina czy tez wspolnie z Masojc i Urbanem, no i czy zaangazuja w to posla Nitrasa Slawka? wie ktos? Odpowiedz Link Zgłoś
absztyfikant Re: Andreeeeeeeee!!!!!! 22.11.07, 18:57 Absztyf, a nie Cork?:) Portowe miasto! Limerick to dziura. Cork jest bardziej ludne od Limerick. Albert, ja polecam Urbana na odcinek walki z wszami poslac. Specjalista od chorob, zna sie na hemofilii, wiec z tym robactwem tez sobie poradzi... Odpowiedz Link Zgłoś
albert_c Re: Andreeeeeeeee!!!!!! 22.11.07, 19:02 ta Urban moglby cos zaradzic ot na ten przyklad wyrzucic ze szkol wszytskie zawszawione dzieciaki i po problemie... Odpowiedz Link Zgłoś
andreas.007 Re: Andreeeeeeeee!!!!!! 22.11.07, 19:18 Absztyfie, Cork, to jest port morski, a Szczecin... chce mieszkaniowke tam gdzie mogłby byc port i przystan... taka jak Lubece! Port morski Cork jest wielkim portem morskim. Nabrzeża i budowle portowe rozciągają się po całym zachodnim wybrzeżu zatoki Cork. Przystań promów pasażerskich znajduje się w Ringaskiddy i oferuje bezpośrednie połączenia z Roscoff we Francji i Swansea w Walii. Ponadto między Rushbrooke i Passage West kursuje niewielki prom rzeczny, znacznie skracający drogę między Cobh i południowymi przedmieściami Cork Odpowiedz Link Zgłoś
absztyfikant Re: Andreeeeeeeee!!!!!! 22.11.07, 19:21 Nie taki znowu bardzo morski. Lezy nad rzeka Lee... www.castlelyonsgaa.com/images/gallery/cork_map.jpg Odpowiedz Link Zgłoś
andreas.007 Re: Andreeeeeeeee!!!!!! 22.11.07, 18:55 ja zaznaczyłem w tekscie, ze to wymysł pana Krzystka. Mimo ze wskaźniki da sie jakos tak powiedzmy przeliczyc, to nadal uwazam, ze porownywanie jest lekko naciagane! To tak jak bys prównywał bokserów róznych wag. Panstwo ma rejony wysoko rozwiniete i mniej, a teraz jak bedziemy porównywac do miasta rozwinietego, to wyjdzie smiesznostka, a jak do zacofanego do tez... cos wyjdzie, ale co? Rozumiesz Irlandie porownujesz ze Szczecinem, ale znajde takie miasto w Irlandii, które nie wytrzyma porównania z Polska... ;) Co do Dublina zapewne mylisz miasto z hrabstwem... " Spis ludności z roku 2002 podaje, że mieszkańców Dublina jest ok. 496 tys.; natomiast mieszkańców hrabstwa Dublin już ponad 1,1 mln. Wyróżnia się też region aglomeracji Dublina (Greater Dublin Area) składający się z hrabstwa Dublin oraz okolicznych hrabstw, które łącznie zamieszkiwało w 2002 r. ok. 1,6 mln mieszkańców. W roku 2006 szacuje się że co piąty mieszkaniec Dublina posługuje się językiem polskim jako narodowym." pl.wikipedia.org/wiki/Dublin mawiaja tak, złapał Tatarzyna, a Tatarzyn za łeb trzyma... ;)) Odpowiedz Link Zgłoś
whiteentrance Wam wszystkim:) 22.11.07, 19:12 Do Andre: Andre- też nie do końca masz rację- Szczecin można porównywać bardziej do całej Irlandii niż do samego "city of Dublin", które bazuje tylko i wyłącznie na usługach (finanse, R&D). Mimo wszystko w Szczecinie mamy też dość sporo udziału przemysłu w tworzeniu wartości dodanej. Co do Dublina - tak tak!!! W tym materiale na którym się oparłem wskazane jest, że Dublin ma ponad milion mieszkańców. Pewnie autorowi chodziło o county. Biję sie w piersi i najuprzejmiej zwracam honorek!!!! Do absztyfa - jak zawsze masz rację :) Cork jest bardziej porównywalny (jeśli chodzi np o populację, przemysł itp); Do alberta - część porównań wziąłem m.in. z epp.eurostat.ec.europa.eu/cache/ITY_OFFPUB/KS-CD-06-001/EN/KS- CD-06-001-EN.PDF - zwłaszcza dot. parytetów PKB (przy okzji - według naszego GUS - Szczecin to ok 91% średniej Polski - więc proste wyliczenia w oparciu o dane z eurostat i mamy porównania Szczecina z Irlandią). Ani w analizie IDA ani na stronach eurostatu nie znalazłem wskaźnika ilości wesz na łbie statystycznego celta:). W tym porównaniu niewiele zdziałam. Give up!!!! Odpowiedz Link Zgłoś
exman Re: Wam wszystkim:) 22.11.07, 19:20 Jestem kompletnym dyletantem jeśli chodzi o ekonomię, wskaźniki, przeliczniki i inne tego typu fetysze ale jestem pod wrażeniem tej dyskusji. White, Rispekt !!! ps. A już chciałem napisać, że podobnie jak w Irlandii, i w Szczecinie nie ma węży :) Odpowiedz Link Zgłoś
whiteentrance Nam wszystkim 22.11.07, 19:25 Spełnienia snów Krzystka życzę:) Jedna taka wiedźma (za wróżkę robiła) przepowiedziała mi, że będę do końca życia śliczny, zdrowy i bogaty. I było mi błogo. Aż doszło do mnie (ech żcie), że racji to ona nie miała. Się pomyliła bździągwa jedna. I od tego czasu na aproksymacje spoglądam w oparciu o przyjęte ogólnie metody badawcze. Z nich mi wynika, że raczej nie będę coraz młodszy. Dwie dychy na tą sukę straciłem. I taka samą naukę dedykuję Panu Krzystku, żeby ciut zszedł na ziemię i swoje slogany opierał o realia a nie mrzonki. A jeśli już mieli swój język o czekającym nas życiu w dostatku ("doganiamy Irlandię"), to przynajmniej niech wie, że np. na Forum Szczecin są tacy którzy potrafią to i owo zweryfikować i myślą nieco bardziej pragmatycznie niż ich Pan Prezydent. Mimo wszystko chłopaki - zaczynamy spierać się ładnie. To cieszy!!!! Szkoda że z nami nie ma tych co wydają się być zdroworozsądkowi (np. Litwiński). Może kiedyś? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: zed Re: Andreeeeeeeee!!!!!! IP: *.ipspace.xilinx.com 22.11.07, 19:20 krzystek uzyl przenosni co do irlandii, a ty zrozumiales to doslownie. co wiecej rozpisales sie glupio-madrze na temat tego, ze nie zrozumiales. chcesz szukac roznic to zawsze znajdziesz, przeciez to jasne. irlandia jest unikalna w swojej strukturze, to w gruncie rzeczy miasto-panstwo dublin i reszta kraju. twoje wskazniki nie odgrywaja tu duzej roli. jestesmy inni, mamy inne zaleznosci, inaczej zaczynamy nasze starania. liczy sie jedynie koncowy efekt, a do tego nam jeszcze daleko. Odpowiedz Link Zgłoś
andreas.007 Re: Andreeeeeeeee!!!!!! 22.11.07, 19:33 zgadzam sie z Toba Zed, Irlandia jest UNIKATOWA... ja jestem unikalny, bo unikam innych forowiczów! Ja byłem w szoku, tyle o tej Irlandii mówi nawet nasz premier, a jak zajrzałem na wikipedia, to stolica Dublin ma tyle mieszkancow, co prowincjonalny Szczecin, nadto nie jest to ładne miasto! A poza tym zarcie maja niedobre i do wszystkiego dodaja ocet, nawet do frytek... ;)))) ja nie chce takiej Irlandii - JA CHCE POLSKE! Odpowiedz Link Zgłoś
absztyfikant Re: Andreeeeeeeee!!!!!! 22.11.07, 19:59 Zaracie maja fatalne, ale z tym octem to Ci ktos naklamal. Piwa za to maja niezle:) Liczba mieszkancow Dublina tez jest mylaca, bo miasto ma pol miliona (100.000 wiecej niz Szczecin), a aglomeracja liczy dokladnie juz milion luda:) Dodaj do tego ludzi pominietych w statystykach, a zrobi ci sie duzo wiecej, moze nawet 2 miliony:) Odpowiedz Link Zgłoś
andreas.007 Re: Andreeeeeeeee!!!!!! 22.11.07, 20:13 w Szczecinie tez mamy nadprogramowych... nie wiem jak by policzyc okoliczne miasta - prawie dzielnice... te wszystkie Kołbaskowa, Warzymice, Wołczkowa... A za Niemca, to Szczecin siegał az po Police! To nie ocet, ale przyprawa... ;)) Odpowiedz Link Zgłoś
albert_c Re: Andreeeeeeeee!!!!!! 22.11.07, 21:59 Zed za to prawie jak zawsze bardzo merytorycznie wypowiada sie w roli rzecznika prezia Krzystku. Zed jak zawsze wie ze prezio nie to mial na mysli co wszyscy my przeczytalismy a moze Zed bedzie wiedzial czy sa wszy w tej Irlandii czy tez ich nie ma, bo temat mnie mocno nurtuje, a widze ze nikt tu nie potrafi mnie udzielic odpowiedzi... -------- Gość portalu: zed napisał(a): > krzystek uzyl przenosni co do irlandii, a ty zrozumiales to doslownie. Odpowiedz Link Zgłoś
absztyfikant Albercik, pamietasz to jeszcze? 22.11.07, 22:04 Bo ja pamietam czasy, gdy na forum produkowaly sie rzeczniczki Magazyniera - Iza Pulawska i Malgosia Domagala:) Boki mozna bylo zrywac. Oczywiscie nigdy nie przebily Nitrasa i niesmiertelnej Pacyny-Kit:) Odpowiedz Link Zgłoś
albert_c Re: Albercik, pamietasz to jeszcze? 22.11.07, 22:10 a jakze pamietam i to calkiem niezle. Slawku Nitrasu takze pamietam...a pozniej jak juz nie potrafil wyjsc z twarza z zadnej dyskusji to sie wycofal... Odpowiedz Link Zgłoś
absztyfikant Re: Albercik, pamietasz to jeszcze? 22.11.07, 22:14 A Rafalka z mlodziezowej rady pamietasz?:))) A Mike'a, Adelmusa, Qube, Gryfa, Tycjana i reszte? Cholera, rozrzewnilem sie... Na trzezwo w dodatku:P Odpowiedz Link Zgłoś
albert_c Re: Albercik, pamietasz to jeszcze? 22.11.07, 22:19 wszystko pamietam, a Mike102 wciaz czasem czytuje tyle ze na forum scyscraper - tyle wiem ze o Szczecinie on nie zapomnial:) a i na tamtym forum czesto czytam Gradusa i przyrzeklbym ze to inny gosc niz ten tu pisujacy Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: sc pamietasz absztyf ? IP: *.pureserver.info 22.11.07, 22:39 a pamietacie rzecznika Piechoty, Rafala Jessweina ??? Dżeeejzas, ten to byl udany... wyjatkowy kretyn. Odpowiedz Link Zgłoś
dr_futurity Re: jak mozna porównywac miasto z panstwem 22.11.07, 21:18 andreas.007 napisał: > Jak mozna porównywac państwo Irlandie z miastem Szczecin... > mozna z miastem Dublin, bo maja zblizona liczbe mieszkamnców! przesadziles Andreas, Szczecin i jego (w porywach) 390 tys. mieszkancow mozna co najwyzej porownac do Limerick. Dublin Region population was 1,186,159, and the Greater Dublin Area 1,661,185 a w tym artykule dokladnie opisane jest dlaczego nigdy nie dogonimy Irlandii: www.theglobalist.com/printStoryId.aspx?StoryId=6172 Odpowiedz Link Zgłoś
andreas.007 Re: jak mozna porównywac miasto z panstwem 22.11.07, 21:29 W takim razie patyrz na Szczecin szeroko, jak na region Dublin, a nie tylko miasto! Region to takze Kołbaskowo, Lubieszyn, Wawolnica, Wołczkowo... a moze nawet, jak za Niemca Police i wszystko po drodze! Nie chce dyskutowac czy bardziej Cork czy raczej Limerick! Na pewno nie mozna Szczecina do Irlandii! Odpowiedz Link Zgłoś
dr_futurity Re: jak mozna porównywac miasto z panstwem 22.11.07, 21:33 Dublin mozna ewentualnie porownac do Aglomeracji Slaskiej... a jesli ktokolwiek byl czy w Cork, czy w Limerick to tez wie, ze nie ma czego porownywac... no chyba, ze chcemy porownac Szczecin 2007 do tych miast z 1981... Odpowiedz Link Zgłoś
dr_futurity Re: jak mozna porównywac miasto z panstwem 22.11.07, 21:38 pl.wikipedia.org/wiki/Aglomeracja Odpowiedz Link Zgłoś
dr_futurity Dublin jest aglomeracja i chocby dlatego nie mozna 22.11.07, 21:31 porownywac go do Szczecina... Odpowiedz Link Zgłoś
andreas.007 Re: Dublin jest aglomeracja i chocby dlatego nie 22.11.07, 21:47 skupiskiem sąsiadujących ze sobą miast i wsi, które stanowią wspólny organizm, poprzez zintegrowanie lub uzupełnianie się rozmaitych form infrastruktury tych miejscowości ---------------- to własnie Szczecin jest taka aglomeracja z tymi wiochami... nie ma moze jeszcze tak rozwinietej infrastruktury zintegrowanej, ale dojechac spokojnie mozna... ;)) Odpowiedz Link Zgłoś
albert_c a juz tak calkiem serio 22.11.07, 22:52 czy wszawica jest oznaka biedy? jak sadzicie? i czy wziawszy pod uwage ze w Szczecinie w tym roku w marcu w przedzkolach mozna bylo mowic prawie o epidemii tejze, a dzis to samo o mnogosci przypadkow w szkolach, mozemy zalozyc ze jednak ta Irlandia w Szczecinie to sen pijaka? Czy miasto ktore boryka sie z problemem wesz moze aspirowac do rozwoju uslug high tech itp? Czy te wszy nie kompromituja tego co wczoraj rzekl Piotru Krzystku? pytam powaznie... Odpowiedz Link Zgłoś
mamoniowa303 Re: a juz tak calkiem serio 22.11.07, 23:01 Problem wszawicy nieobcy jest rowniez we Francji i w Niemczech, o Irlandii nic nie wiem. Odpowiedz Link Zgłoś
albert_c Re: a juz tak calkiem serio 22.11.07, 23:04 jest to jakis trop, ciekaw jestem jak to wyglada z tymi wszami w Niemczech czy Francji per capita w stosunku do Szczecina. Odpowiedz Link Zgłoś
whiteentrance Re: a juz tak calkiem serio 24.11.07, 20:28 mamoniowa303 napisała: > Problem wszawicy nieobcy jest rowniez we Francji i w Niemczech, o > Irlandii nic nie wiem. czyli w pościgu za Irlandią właśnie mijamy Francję i Niemcy?:) Niech te teutony i żabojady nas cmokną w ........... . Irlandię już zaraz..... zaraz....... . No jeszcze troszkę!!! Odpowiedz Link Zgłoś
dr_futurity jak na serio to na serio... 22.11.07, 23:10 abstrahujac od nieudacznika Krzystka i jego kompromitujaco - kretynskich wywodow o gonieniu Irlandi to ten problem istnieje wszedzie, nawet w Irlandii, no moze nie wszawica bo to raczej III swiat ale glodne brzuchy znajdziesz i tam... z tym ,ze tam funkcjonuja fundacje typu Bernardos, ktore nie dzialaja po ty, by taki Tusk mogl sobie wyrwac 200 tys peelenow za honorarium, tylko po to by rzeczywiscie pomagac dzieciom... www.barnardos.ie/userfiles/File/barnardos-annual-review2006.pdf www.barnardos.ie/userfiles/File/barnardos-annual-review2006.pdf Odpowiedz Link Zgłoś
albert_c Re: jak na serio to na serio... 22.11.07, 23:29 dzieki wielkie za ta wypowiedz i za link - przeczytalem tak troche pobieznie - nic w szczegolach o wszach nie znalazle, ale raport jest okej ale i w Polsce nie brak tego typu oraganizacji. Odpowiedz Link Zgłoś