Dodaj do ulubionych

Czy w Irlandii sa wszy?

22.11.07, 15:36
pytam powaznie, bo w szczecinskich szkolach jest ich plaga, a Krzystek mowil
wczoraj ze gonimy Irlandie i tak sobie pomyslalem...

info, za:
www.gs24.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20071121/SZCZECIN/71120022/0/FRONTPAGE
Obserwuj wątek
    • absztyfikant Moze w pijanstwie? 22.11.07, 15:40
      Moze w pijanstwie? Statystyczny Irlandczyk ciagle pije wiecej od
      statystycznego Polaka:) Jest pole do nomen omen popisu.

      A podatki w Irlandii tez sa duzo wyzsze - w nadrabianiu zaleglosci
      w tym zakresie Krzystek juz ma podobno jakies sukcesy.

      Nie wiem dokladnie, bo az tak dokladnie tego ostatnio nie sledze,
      wiec jesli sie myle, to mnie popraw.
      • whiteentrance Żeby nam się Pan Prezydent nie zasapał... 22.11.07, 16:47
        ... w tej pogoni za Irlandią. Zadyszki nam Pan Prezydent dostanie. I
        kokluszu!!!! Choróbska się nabawi i kto nami rządzić będzie wtedy?

        Szanowny Panie Prezydencie!!!!
        Pragnę zaoferować Panu (gratis!!!!) pewien materiał w oparciu o
        który Rząd Irlandii (konkretnie: Irish Development Agency)
        rozpatruje swój poziom rozwoju. Chce Pan Prezydent nam zafundować
        gonienie Irlandii? Ale czy aby Pan Prezydent wie jakie miary do tego
        szaleńczego pościgu przyłożyć? Bo może to spowodować dalsze konfuzje
        alberta (w ilości wszy na "nomen omen" głowę mieszkańca?). Albo
        absztyfa w ilości czystej wódy wlewanej w gardła statystycznych
        O'Connors?.
        W tym materiale co to go mam przed sobą są podane wskaźniki ogólnie
        przyjęte do stosowania przez ekspertów. Na całym świecie są te
        wskaźniki stosowane. Gdyby Pan zechciał porównać je ze Szczecinem.
        Podam tylko kilka:
        Po pierwsze: stosunek wartości eksportu do PKB - w Irlandii jest 92%
        (obawiam się, że nie ma Pan pojęcia ile ten wskaźnik wynosi w
        Pańskim mieście:));
        Po drugie: wartość inwestycji zagranicznych (w roku) do wartości
        PKB. W Irlandii jest to 17% (tu znowu nie ma Pan pojecia do czego
        porównać, bo chyba nie ma Pan wiedzy ile te francowate pekabe wynosi
        w Szczecinie. A nawet gdyby, to ile wynosi wartośc FDI?);
        Po trzecie: Wartośc PKB na głowę (w cenach bieżących) w Irlandii
        wynosi 32100 Euro. Wie Pan ile w Szczecinie? Aaaaaa nie wie Pan!!!
        Cichutko podpowiem, że nie przekracza 10 tys euro. I w Irlandii jest
        to poziom 137% średniej unijnej a w Szczecinie...... nieco ponad 46%.
        I parę uwag do treści materiału z Irlandii: Irlandia swój sukces
        zawdzięcza (między innymi) wypracowanemu porozumieniu pomiędzy tymi
        co rządzą i tymi co są rządzeni (National Social Partnership
        Agreement). Miało to miejsce ...... w 1987r!!!! Takie porozumienie,
        w którym dogadały się związki, pracodawcy i władza. I wszyscy ciut
        ustąpili "żeby życie potomnym było lepsze". Tam to życie jest
        lepsze.
        Chyba trza u nas od tego zacząć. Bez uprzejmego pierdzenia o
        Irlandii, której Pan nie dogoni w trakcie najbliższych pięciu
        kadencji.
        Gdyby Pan miał ochotę na poważną analizę- to chętnie służę:
        whiteentrance@gazeta.pl
        I mógłbym Panu zorganizować spotkanie z szefem tej irlandzkiej
        agencji. Facet wielce kumaty i zna się na rzeczy. Ale tam kumaci są
        doceniani. A Pan ma za to Krzysztofa Nowaka- swojego wice- speca od
        rozwoju Szczecina.
        Póki co, to mamy szansę na dogonienie Irlandii we wskaźnikach jakie
        ta wyspa miała 20 lat temu. O!
        Ale - jak już wspomniałem- chętnie służę!!!!
        • Gość: study Re: Żeby nam się Pan Prezydent nie zasapał... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.11.07, 16:51
          absztyfikant, z tym załatwieniem spotkania to nie przesadzaj! szef
          IDA jest po to żeby się spotykać i spotyka się z każdym. To nie
          książę udzielny do którego trezna zapisywać się na audiencję i być
          wprowadzonym.Pomyliłeś szefa IDA z I sekretarzem KW PZPR do
          którego swego czasu załatwiałeś wejścia
          • absztyfikant Re: Żeby nam się Pan Prezydent nie zasapał... 22.11.07, 16:58
            Study, Twoje intelektualne predyspozycje nie daja ci podstawy do
            pouczania madrzejszych od siebie, wiec morda w kubel i odmarsz.

            Tymczasem lebscy Rumuni wiedza, ze na bufonadzie sie nic nie zbuduje
            i...
            www.ireland.com/newspaper/property/2007/1115/1194550405345.html
            • Gość: kiełbaska Re: Żeby nam się Pan Prezydent nie zasapał... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.11.07, 18:11
              Czepiacie się, to nie jest takie proste, tu jest Szczecin, Polska,
              tu się rządzi.
              Kiełbaska czeka na wybory, wtedy znowu będzie lepiej.
        • andreas.007 jak mozna porównywac miasto z panstwem 22.11.07, 18:21
          Jak mozna porównywac państwo Irlandie z miastem Szczecin...
          mozna z miastem Dublin, bo maja zblizona liczbe mieszkamnców!

          White znizasz sie do poziomu pana Krzystka...

          Jak pan Krzystek chce gonic Irlandie?
          • whiteentrance Andreeeeeeeee!!!!!! 22.11.07, 18:35
            I tu Cię mam!!!!
            Można!!! Dlatego, że przywołane wskaźniki podlegają porównaniom. SĄ
            PORÓWNYWALNE!!!!!!
            Jasne, że nie odważyłbym się porównać wartości bezwględnych np. w
            wyliczeniach PKB. Musiałbym zastosować przeliczniki (np. na głowę
            mieszkańca). I zastosowałem:). Te przeliczniki nazywają się
            wskaźnikami (np: wartość PKB per capita, wartość inwestycji
            zagranicznych do wartości PKB itp).
            Andre
            • albert_c Re: Andreeeeeeeee!!!!!! 22.11.07, 18:41
              to sa te wszy w Irlandii czy tez ich nie ma?

              a jak sa to ile na glowe ich tam maja tych wszow?

              a jak nie maja to czy Krzystek osobiscie bedzie gonil te wszy ze Szczecina czy
              tez wspolnie z Masojc i Urbanem, no i czy zaangazuja w to posla Nitrasa Slawka?

              wie ktos?
              • absztyfikant Re: Andreeeeeeeee!!!!!! 22.11.07, 18:57
                Absztyf, a nie Cork?:) Portowe miasto! Limerick to dziura. Cork jest
                bardziej ludne od Limerick.

                Albert, ja polecam Urbana na odcinek walki z wszami poslac.
                Specjalista od chorob, zna sie na hemofilii, wiec z tym robactwem
                tez sobie poradzi...
                • albert_c Re: Andreeeeeeeee!!!!!! 22.11.07, 19:02
                  ta Urban moglby cos zaradzic ot na ten przyklad wyrzucic ze szkol wszytskie
                  zawszawione dzieciaki i po problemie...
                • andreas.007 Re: Andreeeeeeeee!!!!!! 22.11.07, 19:18
                  Absztyfie, Cork, to jest port morski, a Szczecin...
                  chce mieszkaniowke tam gdzie mogłby byc port i przystan...
                  taka jak Lubece!


                  Port morski
                  Cork jest wielkim portem morskim. Nabrzeża i budowle portowe
                  rozciągają się po całym zachodnim wybrzeżu zatoki Cork. Przystań
                  promów pasażerskich znajduje się w Ringaskiddy i oferuje
                  bezpośrednie połączenia z Roscoff we Francji i Swansea w Walii.
                  Ponadto między Rushbrooke i Passage West kursuje niewielki prom
                  rzeczny, znacznie skracający drogę między Cobh i południowymi
                  przedmieściami Cork
                  • absztyfikant Re: Andreeeeeeeee!!!!!! 22.11.07, 19:21
                    Nie taki znowu bardzo morski. Lezy nad rzeka Lee...
                    www.castlelyonsgaa.com/images/gallery/cork_map.jpg
            • andreas.007 Re: Andreeeeeeeee!!!!!! 22.11.07, 18:55
              ja zaznaczyłem w tekscie, ze to wymysł pana Krzystka.

              Mimo ze wskaźniki da sie jakos tak powiedzmy przeliczyc,
              to nadal uwazam, ze porownywanie jest lekko naciagane!
              To tak jak bys prównywał bokserów róznych wag.

              Panstwo ma rejony wysoko rozwiniete i mniej,
              a teraz jak bedziemy porównywac do miasta rozwinietego,
              to wyjdzie smiesznostka, a jak do zacofanego do tez...
              cos wyjdzie, ale co?

              Rozumiesz Irlandie porownujesz ze Szczecinem,
              ale znajde takie miasto w Irlandii,
              które nie wytrzyma porównania z Polska... ;)

              Co do Dublina zapewne mylisz miasto z hrabstwem...
              "
              Spis ludności z roku 2002 podaje, że mieszkańców Dublina jest ok.
              496 tys.; natomiast mieszkańców hrabstwa Dublin już ponad 1,1 mln.
              Wyróżnia się też region aglomeracji Dublina (Greater Dublin Area)
              składający się z hrabstwa Dublin oraz okolicznych hrabstw, które
              łącznie zamieszkiwało w 2002 r. ok. 1,6 mln mieszkańców. W roku 2006
              szacuje się że co piąty mieszkaniec Dublina posługuje się językiem
              polskim jako narodowym."
              pl.wikipedia.org/wiki/Dublin
              mawiaja tak,
              złapał Tatarzyna, a Tatarzyn za łeb trzyma... ;))
              • whiteentrance Wam wszystkim:) 22.11.07, 19:12
                Do Andre: Andre- też nie do końca masz rację- Szczecin można
                porównywać bardziej do całej Irlandii niż do samego "city of
                Dublin", które bazuje tylko i wyłącznie na usługach (finanse, R&D).
                Mimo wszystko w Szczecinie mamy też dość sporo udziału przemysłu w
                tworzeniu wartości dodanej.
                Co do Dublina - tak tak!!! W tym materiale na którym się oparłem
                wskazane jest, że Dublin ma ponad milion mieszkańców. Pewnie
                autorowi chodziło o county. Biję sie w piersi i najuprzejmiej
                zwracam honorek!!!!

                Do absztyfa - jak zawsze masz rację :) Cork jest bardziej
                porównywalny (jeśli chodzi np o populację, przemysł itp);

                Do alberta - część porównań wziąłem m.in. z
                epp.eurostat.ec.europa.eu/cache/ITY_OFFPUB/KS-CD-06-001/EN/KS-
                CD-06-001-EN.PDF - zwłaszcza dot. parytetów PKB (przy okzji - według
                naszego GUS - Szczecin to ok 91% średniej Polski - więc proste
                wyliczenia w oparciu o dane z eurostat i mamy porównania Szczecina z
                Irlandią). Ani w analizie IDA ani na stronach eurostatu nie
                znalazłem wskaźnika ilości wesz na łbie statystycznego celta:). W
                tym porównaniu niewiele zdziałam. Give up!!!!
                • exman Re: Wam wszystkim:) 22.11.07, 19:20
                  Jestem kompletnym dyletantem jeśli chodzi o ekonomię, wskaźniki, przeliczniki i
                  inne tego typu fetysze ale jestem pod wrażeniem tej dyskusji. White, Rispekt !!!
                  ps.
                  A już chciałem napisać, że podobnie jak w Irlandii, i w Szczecinie nie ma węży :)
                • whiteentrance Nam wszystkim 22.11.07, 19:25
                  Spełnienia snów Krzystka życzę:)
                  Jedna taka wiedźma (za wróżkę robiła) przepowiedziała mi, że będę do
                  końca życia śliczny, zdrowy i bogaty. I było mi błogo. Aż doszło do
                  mnie (ech żcie), że racji to ona nie miała. Się pomyliła bździągwa
                  jedna. I od tego czasu na aproksymacje spoglądam w oparciu o
                  przyjęte ogólnie metody badawcze. Z nich mi wynika, że raczej nie
                  będę coraz młodszy. Dwie dychy na tą sukę straciłem.

                  I taka samą naukę dedykuję Panu Krzystku, żeby ciut zszedł na ziemię
                  i swoje slogany opierał o realia a nie mrzonki. A jeśli już mieli
                  swój język o czekającym nas życiu w dostatku ("doganiamy Irlandię"),
                  to przynajmniej niech wie, że np. na Forum Szczecin są tacy którzy
                  potrafią to i owo zweryfikować i myślą nieco bardziej pragmatycznie
                  niż ich Pan Prezydent.

                  Mimo wszystko chłopaki - zaczynamy spierać się ładnie. To cieszy!!!!
                  Szkoda że z nami nie ma tych co wydają się być zdroworozsądkowi (np.
                  Litwiński). Może kiedyś?
            • Gość: zed Re: Andreeeeeeeee!!!!!! IP: *.ipspace.xilinx.com 22.11.07, 19:20
              krzystek uzyl przenosni co do irlandii, a ty zrozumiales to doslownie. co wiecej
              rozpisales sie glupio-madrze na temat tego, ze nie zrozumiales.
              chcesz szukac roznic to zawsze znajdziesz, przeciez to jasne.

              irlandia jest unikalna w swojej strukturze, to w gruncie rzeczy miasto-panstwo
              dublin i reszta kraju. twoje wskazniki nie odgrywaja tu duzej roli. jestesmy
              inni, mamy inne zaleznosci, inaczej zaczynamy nasze starania. liczy sie jedynie
              koncowy efekt, a do tego nam jeszcze daleko.
              • andreas.007 Re: Andreeeeeeeee!!!!!! 22.11.07, 19:33
                zgadzam sie z Toba Zed, Irlandia jest UNIKATOWA...
                ja jestem unikalny, bo unikam innych forowiczów!

                Ja byłem w szoku, tyle o tej Irlandii mówi nawet nasz premier,
                a jak zajrzałem na wikipedia, to stolica Dublin ma tyle mieszkancow,
                co prowincjonalny Szczecin, nadto nie jest to ładne miasto!

                A poza tym zarcie maja niedobre i do wszystkiego dodaja ocet,
                nawet do frytek... ;))))

                ja nie chce takiej Irlandii - JA CHCE POLSKE!
                • absztyfikant Re: Andreeeeeeeee!!!!!! 22.11.07, 19:59
                  Zaracie maja fatalne, ale z tym octem to Ci ktos naklamal. Piwa za
                  to maja niezle:)

                  Liczba mieszkancow Dublina tez jest mylaca, bo miasto ma pol
                  miliona (100.000 wiecej niz Szczecin), a aglomeracja liczy dokladnie
                  juz milion luda:) Dodaj do tego ludzi pominietych w statystykach, a
                  zrobi ci sie duzo wiecej, moze nawet 2 miliony:)
                  • andreas.007 Re: Andreeeeeeeee!!!!!! 22.11.07, 20:13
                    w Szczecinie tez mamy nadprogramowych...
                    nie wiem jak by policzyc okoliczne miasta - prawie dzielnice...
                    te wszystkie Kołbaskowa, Warzymice, Wołczkowa...
                    A za Niemca, to Szczecin siegał az po Police!


                    To nie ocet, ale przyprawa... ;))
              • albert_c Re: Andreeeeeeeee!!!!!! 22.11.07, 21:59
                Zed za to prawie jak zawsze bardzo merytorycznie wypowiada sie w roli rzecznika
                prezia Krzystku.

                Zed jak zawsze wie ze prezio nie to mial na mysli co wszyscy my przeczytalismy


                a moze Zed bedzie wiedzial czy sa wszy w tej Irlandii czy tez ich nie ma, bo
                temat mnie mocno nurtuje, a widze ze nikt tu nie potrafi mnie udzielic odpowiedzi...
                --------

                Gość portalu: zed napisał(a):

                > krzystek uzyl przenosni co do irlandii, a ty zrozumiales to doslownie.
                • absztyfikant Albercik, pamietasz to jeszcze? 22.11.07, 22:04
                  Bo ja pamietam czasy, gdy na forum produkowaly sie rzeczniczki
                  Magazyniera - Iza Pulawska i Malgosia Domagala:) Boki mozna bylo
                  zrywac. Oczywiscie nigdy nie przebily Nitrasa i niesmiertelnej
                  Pacyny-Kit:)
                  • albert_c Re: Albercik, pamietasz to jeszcze? 22.11.07, 22:10
                    a jakze pamietam i to calkiem niezle.

                    Slawku Nitrasu takze pamietam...a pozniej jak juz nie potrafil wyjsc z twarza z
                    zadnej dyskusji to sie wycofal...
                    • absztyfikant Re: Albercik, pamietasz to jeszcze? 22.11.07, 22:14
                      A Rafalka z mlodziezowej rady pamietasz?:))) A Mike'a, Adelmusa,
                      Qube, Gryfa, Tycjana i reszte? Cholera, rozrzewnilem sie... Na
                      trzezwo w
                      dodatku:P
                      • albert_c Re: Albercik, pamietasz to jeszcze? 22.11.07, 22:19
                        wszystko pamietam, a Mike102 wciaz czasem czytuje tyle ze na forum scyscraper -
                        tyle wiem ze o Szczecinie on nie zapomnial:)

                        a i na tamtym forum czesto czytam Gradusa i przyrzeklbym ze to inny gosc niz ten
                        tu pisujacy






                  • Gość: sc pamietasz absztyf ? IP: *.pureserver.info 22.11.07, 22:39
                    a pamietacie rzecznika Piechoty, Rafala Jessweina ??? Dżeeejzas, ten
                    to byl udany... wyjatkowy kretyn.
          • dr_futurity Re: jak mozna porównywac miasto z panstwem 22.11.07, 21:18
            andreas.007 napisał:

            > Jak mozna porównywac państwo Irlandie z miastem Szczecin...
            > mozna z miastem Dublin, bo maja zblizona liczbe mieszkamnców!

            przesadziles Andreas, Szczecin i jego (w porywach) 390 tys.
            mieszkancow mozna co najwyzej porownac do Limerick.


            Dublin Region population was 1,186,159, and the Greater Dublin Area
            1,661,185

            a w tym artykule dokladnie opisane jest dlaczego nigdy nie dogonimy
            Irlandii:


            www.theglobalist.com/printStoryId.aspx?StoryId=6172
            • andreas.007 Re: jak mozna porównywac miasto z panstwem 22.11.07, 21:29
              W takim razie patyrz na Szczecin szeroko,
              jak na region Dublin, a nie tylko miasto!

              Region to takze Kołbaskowo, Lubieszyn, Wawolnica, Wołczkowo...
              a moze nawet, jak za Niemca Police i wszystko po drodze!

              Nie chce dyskutowac czy bardziej Cork czy raczej Limerick!
              Na pewno nie mozna Szczecina do Irlandii!
              • dr_futurity Re: jak mozna porównywac miasto z panstwem 22.11.07, 21:33
                Dublin mozna ewentualnie porownac do Aglomeracji Slaskiej...
                a jesli ktokolwiek byl czy w Cork, czy w Limerick to tez wie, ze nie
                ma czego porownywac... no chyba, ze chcemy porownac Szczecin 2007 do
                tych miast z 1981...
                • dr_futurity Re: jak mozna porównywac miasto z panstwem 22.11.07, 21:38
                  pl.wikipedia.org/wiki/Aglomeracja
                  • beatrix13 ale ładna,wygooglana dyskusja 22.11.07, 21:44
                    brawo!
                    • dr_futurity Pomidor ! b/t 22.11.07, 21:51

            • dr_futurity Dublin jest aglomeracja i chocby dlatego nie mozna 22.11.07, 21:31
              porownywac go do Szczecina...
              • andreas.007 Re: Dublin jest aglomeracja i chocby dlatego nie 22.11.07, 21:47
                skupiskiem sąsiadujących ze sobą miast i wsi, które stanowią wspólny
                organizm, poprzez zintegrowanie lub uzupełnianie się rozmaitych form
                infrastruktury tych miejscowości
                ----------------

                to własnie Szczecin jest taka aglomeracja z tymi wiochami...
                nie ma moze jeszcze tak rozwinietej infrastruktury zintegrowanej,
                ale dojechac spokojnie mozna... ;))
                • dr_futurity Re: Dublin jest aglomeracja i chocby dlatego nie 22.11.07, 21:51
                  :)
                  • albert_c a juz tak calkiem serio 22.11.07, 22:52
                    czy wszawica jest oznaka biedy?

                    jak sadzicie?

                    i czy wziawszy pod uwage ze w Szczecinie w tym roku w marcu w przedzkolach mozna
                    bylo mowic prawie o epidemii tejze, a dzis to samo o mnogosci przypadkow w
                    szkolach, mozemy zalozyc ze jednak ta Irlandia w Szczecinie to sen pijaka?

                    Czy miasto ktore boryka sie z problemem wesz moze aspirowac do rozwoju uslug
                    high tech itp?

                    Czy te wszy nie kompromituja tego co wczoraj rzekl Piotru Krzystku?

                    pytam powaznie...
                    • mamoniowa303 Re: a juz tak calkiem serio 22.11.07, 23:01
                      Problem wszawicy nieobcy jest rowniez we Francji i w Niemczech, o
                      Irlandii nic nie wiem.
                      • albert_c Re: a juz tak calkiem serio 22.11.07, 23:04
                        jest to jakis trop, ciekaw jestem jak to wyglada z tymi wszami w Niemczech czy
                        Francji per capita w stosunku do Szczecina.
                      • whiteentrance Re: a juz tak calkiem serio 24.11.07, 20:28
                        mamoniowa303 napisała:

                        > Problem wszawicy nieobcy jest rowniez we Francji i w Niemczech, o
                        > Irlandii nic nie wiem.

                        czyli w pościgu za Irlandią właśnie mijamy Francję i Niemcy?:)
                        Niech te teutony i żabojady nas cmokną w ........... .
                        Irlandię już zaraz..... zaraz....... . No jeszcze troszkę!!!
                        • absztyfikant Re: a juz tak calkiem serio 25.11.07, 02:47
                          :)))
                    • dr_futurity jak na serio to na serio... 22.11.07, 23:10
                      abstrahujac od nieudacznika Krzystka i jego kompromitujaco -
                      kretynskich wywodow o gonieniu Irlandi to ten problem istnieje
                      wszedzie, nawet w Irlandii, no moze nie wszawica bo to raczej III
                      swiat ale glodne brzuchy znajdziesz i tam...

                      z tym ,ze tam funkcjonuja fundacje typu Bernardos, ktore nie
                      dzialaja po ty, by taki Tusk mogl sobie wyrwac 200 tys peelenow za
                      honorarium, tylko po to by rzeczywiscie pomagac dzieciom...

                      www.barnardos.ie/userfiles/File/barnardos-annual-review2006.pdf


                      www.barnardos.ie/userfiles/File/barnardos-annual-review2006.pdf
                      • albert_c Re: jak na serio to na serio... 22.11.07, 23:29
                        dzieki wielkie za ta wypowiedz i za link - przeczytalem tak troche pobieznie -
                        nic w szczegolach o wszach nie znalazle, ale raport jest okej

                        ale i w Polsce nie brak tego typu oraganizacji.
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka