Dodaj do ulubionych

Nikt nie chce Pałacowego. Ratujmy małe kino

11.08.08, 10:10
Takie małe kina to wartość sama w sobie. Nie można dopuścić do
sytuacji, dzie pozostanie Nam wybór jedynie między Multipleksami.
One nigdy nie pójdą pod prąd panującym modom. Dla nich liczy się
kasa, a nie nieco wyższe wartości artystyczne. Musimy ratować kino
Pałacowe.
Obserwuj wątek
    • Gość: j. <a href="http://pl.youtube.com/watch?v=7ZMDQ1tPSZI" target="_blank IP: *.szczecin.mm.pl 11.08.08, 14:25
      to jest dowod, ze nalezy uratowac kino palacowe...
      • Gość: kiełbaska Likwidować!!!! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.08.08, 14:56
        Gazeta była za likwidacją Pałacu M. to wtedy jakoś nie myślała o
        nim, ale o Kżystku i PO.
        Zlikwidowac i po kilku miesiącach nikt już nie będzie krzyczał.
        Stawiać na nowe!
        Likwidować stare!
    • Gość: bonifacy Nikt nie chce Pałacowego. Ratujmy małe kino IP: *.chello.pl 11.08.08, 16:28
      dla mnie nieodzalowana strata. ambitny repertuar, niepowtarzalny klimat wysiedzianych foteli i skrzypiacej podlogi. do tego inny odcien barw przy zmianie projektora i brak polgodzinnej meczarni przy reklamach! te wszystkie niedoskonalosci tworzyly fenomenalny klimat, tak daleki od sterylnych i bezdusznych multipierdow, z publika szeleszczaca czym tylko sie da i gadajaca przez telefon. pomyslu jak pomoc, nie zaproponuje, bo nie mam rozeznania, ale szczerze zycze palacowemu aby sie uchowalo,choc wiadomo ze po zmianie miejsca to nie bedzie to samo.
      • Gość: eduu Re: Nikt nie chce Pałacowego. Ratujmy małe kino IP: *.szczecin.mm.pl 11.08.08, 16:52
        w 2050 roku bedziemy mieli Floating Cinemas, a do tego czasu bedziemy sie
        rozkosozwac odmóżdzaczami w multishicie i heliosiku. dobrze, ze chociaz Pionier
        daje rade...
    • zawsze.aliks Nikt nie chce Pałacowego. Ratujmy małe kino 11.08.08, 19:30
      Osamotniony Pionier nie zrównoważy komercyjnej tandety! Co trzeba
      zrobić, żeby uratować Pałacowe?
    • Gość: beznadzieja Nikt nie chce Pałacowego. Ratujmy małe kino IP: 83.168.106.* 11.08.08, 20:09
      Ja już nie chcę mieszkać w tym mieście: w centrum ruiny, kina
      zamykane, atrakcją supermarkety, wszechogarniający brud i
      marazm...wioska z tramwajami?Na miano wioski też należy sobie
      zasłużyć...Obecnie Szczecin nie wytrzymuje porównania już nie tylko
      z Wrocławiem czy Poznaniem ale chociażby Gorzowem czy Zieloną Górą,
      które w ciągu lat wykonały olbrzymi krok do przodu. My natomiast
      cały czas do tyłu...
    • Gość: mechan Nikt nie chce Pałacowego. Ratujmy małe kino IP: *.internetdsl.tpnet.pl 11.08.08, 22:51
      A co z kinem 'Szmaragd' w Zdrojach? Tak, tylko myślę. Bo nie wiem
      jaka jest sytuacja? Kto, po co, zagarnia te wszystkie przybytki,
      żeby straszyły pustką?
      Bo tylko nasza władza wie, co jest dla nas dobre.
    • Gość: Ekonomia Nikt nie chce Pałacowego. Ratujmy małe kino IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.08.08, 00:23
      Rynek, panie, rynek zadziałał. Nie zwalajmy winy na multipleksy. Skoro Pionier utrzymuje się bez większego problemu, oferując ciekawy, ambitny repertuar, to nie widzę powodu by ratować 'Pałacowe'.
      • Gość: kmicic Do niemyślącej "Ekonomii" IP: *.chello.pl 12.08.08, 00:37
        Mylisz fakty, dzidzia. Kino "Pałacowe" ma być zlikwidowane, ponieważ
        instytucja, której jest częścią, została przeniesiona do
        pomieszczeń, gdzie nie ma miejsca dla kina. To tak, jakbyś rybakowi,
        którego w ramach likwidacji jego wioski rybackiej wysiedlono w góry,
        powiedział - "stary, rynek cię zweryfikował - twoi kolesie, którzy
        zostali w Kołobrzegu, dobrze prosperują, spróbuj i ty żyć z łowienia
        śledzi w Nowym Sączu". I to samo grozi kinu "Zamkowe", jeżeli Opera
        na Zamku wysiuda ich w kibini matry - rynek здесь ни при чем. Тонкий
        намек понял?
    • Gość: gość Polak lubi mega i giga IP: *.cable.smsnet.pl 12.08.08, 01:08
      W starej Europie jest moda na małe kina, bo multipleksy są bez
      duszy, ludzie przewijają się tam jak na lotnisku. Niestety u nas
      ciągle jest zachwyt do tego co giga, mega, co świeci i przede
      wszystkim pachnie (smierdzi) Ameryką. Dla przeciętnego Polaka małe
      kino to obciach, bo u nas liczy się ilość sal w kinie! Kiedy w
      starej Europie jest moda na małe, ekonomiczne auta to u nas 40
      kilogramowe blĄdyneczki rozbijają się półciężarówkami. Takie czasy w
      naszym kraju. Pałacowe musi odejść - jest zbyt małe...
      • Gość: kmicic Re: Polak lubi mega i giga IP: *.chello.pl 12.08.08, 01:46
        > W starej Europie jest moda na małe kina, bo multipleksy są bez
        > duszy, ludzie przewijają się tam jak na lotnisku. Niestety u nas
        > ciągle jest zachwyt do tego co giga, mega, co świeci i przede
        > wszystkim pachnie (smierdzi) Ameryką.

        To zupełnie tak, jak w Angoli, Republice Środkowoafrykańskiej albo w
        Gujanie. I nawet poziom intelektualny podobny, nie tylko
        mentalność...
    • miela Re: Nikt nie chce Pałacowego. Ratujmy małe kino 12.08.08, 10:35
      Po co na siłę ratować? Kto tam będzie chodził?

      No po co? Co to za wartość?
      • Gość: bonifacy Re: Nikt nie chce Pałacowego. Ratujmy małe kino IP: *.chello.pl 12.08.08, 18:22
        chodzi o wartosc artystyczna, ale przypuszczam ze skoro pytasz to jest ci to pojecie/odczucie zupelnie obce. palacowe nie jest zamykane z powodu braku klientow, bo gdyby to bylo kryterium to juz dawno by je zamkneli, tylko z powodu przeniesiania calej instytucji.
        • Gość: kmicic Do Bonifacego IP: *.chello.pl 12.08.08, 19:46
          Obawiam się, drogi Bonifacy, że piszesz do ściany. Na tym forum (i w
          tym mieście) dominują funkcjonalni analfabeci - znają litery,
          składają wyrazy, ale nie rozumieją treści. To już co najmniej druga
          osoba, która na 14 postów plecie bzdury, które w żaden sposób nie
          wynikaja z artykułu (kino nie jest zamykane z powodu braku
          frekwencji, ale z powodu braku lokalu). Jak widać, mieszkańcom
          Szczecina wyrastają świńskie ryje z powodu odcięcia od kultury słowa
          i obrazu (najważniejsze wydarzenia artystyczne to gotowanie zupy,
          konkurs koprolalii zwanej poezją slamową, nałożenie kondomów na
          ramiona blaszanej swastyki, lustro w galerii jako konceptualny
          obraz, dwie pijalnio-sikalnie w trakcie MŚ, zarzygane Wały
          Chrobrego). Z centrum miasta zniknęły WSZYSTKIE księgarnie, które
          istniały tam jeszcze 15 lat temu
          ("Światowid", "Rolnicza", "Klubowa", "Współczesna", "Literacka", "Pod
          Arkadami", "Verso", "Acoustic", "Ossolineum"). Aż dziw, że to tutaj
          uchowało się przez ostatnie 63 lata najstarsze kino na świecie -
          przecież od 1945 nie wybudowano (poza kinem "Kosmos") ani jednego
          obiektu na potrzeby kulturalne - więc wnuczki pionierów widocznie
          tych potrzeb nie mają, podobnie jak ich dziadkowie i rodzice. Taka
          nowa, szczecińska tradycja świnioryjstwa...
      • zawsze.aliks Re: Nikt nie chce Pałacowego. Ratujmy małe kino 12.08.08, 21:26
        Ja tam będę chodziła i jeszcze przynajmniej 20 znanych mi osób. O
        wartości takich przybytków decyduje nonkonformizm: selekcjonowany,
        ambitny repertuar, a co za tym idzie - specyficzna widownia, jakiej
        nie uświadczysz w multipleksach oraz kameralność.
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka