Dodaj do ulubionych

Przybyszewski: Rozliczyć Zaleskiego za ESK

14.10.10, 10:26
BRAWO BRAWO BRAWO!!!!!!!!!
Rozliczyć dziada i jego nieudolną ekipę. Banda Zaleskiego nieudolnie starała się o ten tytuł. Kolejne festiwaliki były WIELKIMI klapami, biuro ESK było zamknięte na propozycje, bo oni wiedzieli lepiej. Zgraja tow. Z. wie tyle o kulturze, ile wyczyta na Wikipedii, i co udało się podpatrzeć od innych.
0 Oryginalności
0 Organizacji
0 Planów
0 Kreatywności
0 Rozmachu
Obserwuj wątek
    • porypany1 Przybyszewski: Rozliczyć Zaleskiego za ESK 14.10.10, 10:28
      Prezydent nie może przybyć na sesję bo rozdaje w kosmosie pierniki.
      • marcin.grzegorz Re: Przybyszewski: Rozliczyć Zaleskiego za ESK 14.10.10, 10:32
        Co to znaczy, że biuro ESK było zamknięte na propozycje? Mieli jakieś festiwale organizować czy finansować?
    • cromio Konferencja, sesja, ... mogą być. Ale i tak nic 14.10.10, 10:41
      z tego nie wyniknie dla wyniku wyborów. Na ESK zależało, strzelam, 1% wyborców. Żużlem interesuje się, strzelam, 20% wyborców. Zatem tylko zawalenie się Motoareny lub odebranie Toruniowi Grand Prix mogłoby wpłynąć na wynik wyborów.
      To smutne ale prawdziwe.
      Zaleski, jako stary komuch, wie dobrze, na czym zależy gawiedzi.
      • kwiatek2010 Re: Konferencja, sesja, ... mogą być. Ale i tak n 14.10.10, 10:47
        a psia kupa jak leżała tak leży;)
        • szlachcic Re: Konferencja, sesja, ... mogą być. Ale i tak n 14.10.10, 11:21
          > a psia kupa jak leżała tak leży;)

          nie drwij z towarzysza
          Kupa jest jaka jest ale to nasza kupa!!!
    • anty_gw1 wicekapitan statku kosmicznego też do rozliczenia 14.10.10, 10:56
      Jako obywatel miasta - Wszechświata Kultury, apeluję by kandydat Przybyszewski dołożył starań by za eskową klapę rozliczyć wszystkich winnych, i nie oszczędzał w tym rozliczaniu także siebie, jako wiernego czteroletniego cienia kapitana statku kosmicznego.
      • liuzzi Re: wicekapitan statku kosmicznego też do rozlicz 14.10.10, 11:27
        wsoółczujemy Toruniowi, szkoda pięknego miasta, jakie mógłby zobaczyć Świat. Powiedzcie prosze, jak działasz wasz ESK? Czy szef, pan Kubjaczyk i jego doradcy, mieli jakies pomysły, wizje? czemu Torun przegrał?
        • albrecht_kalba Re: wicekapitan statku kosmicznego też do rozlicz 14.10.10, 15:17
          liuzzi napisała:

          > wsoółczujemy Toruniowi, szkoda pięknego miasta, jakie mógłby zobaczyć Świat. Po
          > wiedzcie prosze, jak działasz wasz ESK? Czy szef, pan Kubjaczyk i jego doradcy,
          > mieli jakies pomysły, wizje? czemu Torun przegrał?

          Spójrz na twarz pana Kubjaczyka na zdjęciu. Już wiesz jak się czuje? :)

          Tylko Shrekowi humor dopisuje, następna kadencja w zasięgu ręki, już tuż, tuż.
    • w-oyte Przybyszewski: Rozliczyć Zaleskiego za ESK 14.10.10, 11:31
      No i wyjasniło się, dlaczego Toruń odpadł. Kandydat PO na prezydenta miasta ma czym atakować. Nie chodzi przeciez o dobro, wizerunek. Ma byc NASZ człowiek na urządzie. Najlepie przy okazji rozwalić wszystko by było czym dokopać. Z mostem (dotacją) było zbyt niebezpiecznie, znalazła sie inna okazja. Oczywiście można mówić o niezaleznej komisji. Pewnie taka była. Tyle, że każda komisji przyjmuje jakieś słówka pomocy. Dlatego pewnie też odpadły Łódź i Poznań, bo niepokornne miasta, niewłaściw byli/są prezydenci.
    • rogalpa Przybyszewski: Rozliczyć Zaleskiego za ESK 14.10.10, 11:36
      Ujawnić aplikację i wszystko będzie jasne!!!!
    • nicopass te miny (zdjęcia z konferencji) mówią wszystko 14.10.10, 12:02
      bezcenne
      www.mmtorun.pl/artykul/esk-2016-twarze-porazki-219165.html
    • rts44 Przybyszewski: Rozliczyć Zaleskiego za ESK 14.10.10, 12:03
      jezeli pan zaleski ma wsrod wspolpracownikow takich falszywcow jak przybyszewski wiecej to nie dziwie sie,ze w naszym miescie wszystko idzie jak po grudzie.biorac za przyklad bydgoszcz to tam we wszystkich waznych sprawach /dla miasta/ dzialaja ponad podzialami az do skutku.tego toruniowi brakuje.ciagla pisowska zawisc i wzajemne podgryzanie to nasza specjalnosc.panie przybyszewski! to nie sromotna porazka a tylko zwykle odpadniecie z zawodow,w ktorych szanse byly niewielkie.mozniejsi odpadli i mowi sie trudno...
      • nebokadnezar_ii Re: Przybyszewski: Rozliczyć Zaleskiego za ESK 14.10.10, 12:13
        Jasne, PiS-owska nienawiść, bo Przybyszewski z PO jest pewnie ukrytym pisowcem, podobnie jak towarzysz Zaleski wspierany przez SLD i Rydzyka to też pewnie ukryty pisowiec.
        Oj, jakie to nieszczęście jak niektórym - takim jak rts44 - zaawansowana palikotoza i nienawiść do PiS-u rozum odbiera.
        Uważaj rts44 bo ci PiS z lodówki wyskoczy ha,ha,ha
      • nslaw Re: Przybyszewski: Rozliczyć Zaleskiego za ESK 15.10.10, 00:37
        "to nie sromotna porazka a tylko zwykle odpadniecie z zawodow,w ktorych szanse byly niewielkie."
        Jeśli szanse były niewielkie, to po co marnować pieniądze podatnika?
        W d..e mam "gospodarza", który rozpieprza moje pieniądze.
        Start w tym ESK miał być dla Zaleskiego kolejnym, "pięknym" wpadnięciem do basenu.
        Liczył, że się prześliźnie i sukces gotowy.
        W przypadku porażki mamy kilka scenariuszy:
        1. Nic się nie stało.
        2. Winna jest Bydgoszcz.
        3. Przecież to jest sukces.
        4.
        5.
        itp.
        A tu dupa, nam się taki chłam nie podoba.
        Szkoda, że mieszkańcy naszego miasta nie interesują się co wyprawia "gospodarz" i ponownie wybiorą go na ekonoma.
        On nas "urządzi".
    • lovelas111 Re: Przybyszewski: Rozliczyć Zaleskiego za ESK 14.10.10, 12:03
      Z czym do kultury z prowincjonalnym teatrem i dworem artusa. Przecież w tym mieście nie ma miejsca żeby pójść na jakikolwiek koncert. A starówka to jedna wielka malaria syf i szczochy, rozpadajace się kamienice, które z zewnartrz są otynkowane a proponuje wejść w jakiekolwiek podwórze to cała prawda wychodzi na jaw. (na dobrą sprawę to na miescie nie ma nawet czystego WC). Zaleski powołał specjalnie spółki powołał dyrektorów żeby jak zawsze obstawić kolesi na stanowiskach. Parodia za znaczek promocyjny wydano ponad 2 mln zł za 3 kropki i kreskę. Parodia Parodia Parodia
    • carol_p A ja się pytam ile to kosztowało? 14.10.10, 12:05
      Ile do tej pory kosztował ten ekstrawagancki pomysł? Ile za te pieniądze mozna by zrobić, dróg i chodników lub kanalizacji dla mieszkańców np.Bielaw?
    • carol_p A ja się pytam ile to kosztowało? 14.10.10, 12:05
      Ile do tej pory kosztował ten ekstrawagancki pomysł? Ile za te pieniądze mozna by zrobić, dróg i chodników lub kanalizacji dla mieszkańców np.Bielaw?
      • porypany1 Re: A ja się pytam ile to kosztowało? 14.10.10, 12:27
        Nikt do tej pory nie wspomniał o wielkich zasługach rady programowej i jej szefa Pana Zaguły, dzięki któremu świeciła nam przez zimowe miesiące gwiazda pana z kurnej chaty, w skórzanej kurtce i krawacie. Dziękujemy państwu za niezwykle produktywne miesiące pod rządami pana Kołakowskiego - zrobiliście wiele dla dobra naszego piernikowego miasteczka.
      • nicopass Re: A ja się pytam ile to kosztowało? 14.10.10, 12:42
        odpowiedź masz w dzisiejszej pomorskiej - 8 mln zł. Ale pan przybyszewski to trochę śmieszny jest. Co robił ostatnie 4 lata jako przewodnicządy rady miasta? Teraz krytykuje? Jakbyśmy przeszli, to by się pierwszy do orderu wypiął i wziął odpowiedzialność za sukces.
      • anty_gw1 @carol_p 14.10.10, 14:03
        A wiesz ile w tym czasie, który poświeciłeś na wysłanie dwóch postów przeprowadziłbyś staruszek przez jezdnię? Albo ilu staruszkom wrzuciłbyś węgiel do piwnicy tuż przed zimą? A wiesz ile prądu byśmy zaoszczędzili gdybyś w ogóle nie włączył dzisiaj komputera?
    • olibats tak wygląda aplikacja za 8 mln zł 14.10.10, 13:10
      www.torun2016.eu/pl/art/aplikacja-torunia-307

      wychodzi ok 54 tyś za jedną stronę
      • hecer Re: tak wygląda aplikacja za 8 mln zł 15.10.10, 00:23
        hehehehe, dobre. I jakże prawdziwe.
    • ojot Przybyszewski: Rozliczyć Zaleskiego za ESK 14.10.10, 13:43
      Szanowny przedstawicielu PO. Im częściej o Tobie słyszę, tym bardziej jest mi żal, że sam pchasz mnie w łapy komuny. W jaki sposób chcesz wygrać wybory? Łysy zebrałby laury, jak zbiera teraz cięgi. Pracę wykonał jednak nie on, a sporo niezłych ludzi . Uwierzyliśmy też my Torunianie, którzy wcale nie muszą Łysego kochać, żeby kochać to miasto. Chcieliśmy, żeby było lepiej. Wyszło rzeczywiście jak zawsze. Domyślam się, że życzyłeś jak najgorzej, a może miałeś w tym udział ? Bo przecież o to chodzi, żeby dowalić, a miasto nie ważne.

      Dlaczego tak wielu podnosi temat manipulacji w wyborze ESK? A zanim przeczytałam komentarze, widząc zestaw miast – Warszawę, nie Łódź , Gdańsk , którego PO prezydent miał ostatnio złą prasę, Lublin…sama o tym pomyślałam. Gdyby zestawić jeszcze to, że pytano o Rydzyka , no to jakoś przypuszczam ta polska część komisji niczym nie zaskakuje. Jest zupełnie jak nasz ukochany, mam nadzieję, że nie przyszły prezydent Przybyszewski.
      Po raz kolejny nie pójdę na wybory, bo , powiedzcie mi, na kogo mam głosować?
      • marcin.grzegorz Re: Przybyszewski: Rozliczyć Zaleskiego za ESK 14.10.10, 14:40
        Widać w jakiej atmosferze od początku pracowano nad aplikacją. Projekt niestety był zdominowany przez politykę, a nie przez kulturę. Potwierdza to teraz Przybyszewski, który nagle zwołuje sesję - co najmniej jakby się most zawalił - i chce bić wyborczą pianę...
      • albrecht_kalba Re: Przybyszewski: Rozliczyć Zaleskiego za ESK 14.10.10, 15:27
        Masz iść i oddać głos nieważny.
        Wyobraź sobie wybory z 60% nieważnych głosów! Lepiej społeczeństwo nie może pokazać co myśli o rządzących.
        Ja oddam nieważny. Albo na złość mamie odmrożę sobie uszy i zagłosuję na Przybyszewskiego.

        • nslaw Re: Przybyszewski: Rozliczyć Zaleskiego za ESK 15.10.10, 00:49
          "Albo na złość mamie odmrożę sobie uszy i zagłosuję na Przybyszewskiego."
          D0bre!!!
          Pomyślę.
      • nslaw Re: Przybyszewski: Rozliczyć Zaleskiego za ESK 15.10.10, 00:47
        "Uwierzyliśmy też my Torunianie"
        Poważnie?
    • cromio Pajacowaniem, przebierankami można osiagnąć sukces 14.10.10, 16:55
      w cyrku lub teatrze lalkowym. Niepoważna prezentacja aplikacji. Nie dziwię się, że Toruń odpadł. W dziedzinie kultury trzeba więcej sensu. Kultura to nie tylko dymy w fosie, wielkoludy na szczudłach i rydwany.
      Powtarzam: urzędnicy toruńscy pomylili kulturę z rozrywką.
      No ale jak ktoś zna się najlepiej na żużlu ...
    • 1szansa Przybyszewski: Rozliczyć Zaleskiego za ESK 14.10.10, 22:41
      P.Przybyszewski zapomniał dopowiedzieć "i rozliczcie mnie, wszak jestem Przewodniczącym Rady Miasta" - prawda?
      • marcin.grzegorz Re: Przybyszewski: Rozliczyć Zaleskiego za ESK 15.10.10, 00:40
        Dokładnie.... ilu radnych w czasie tych lat pracy nad projektem zapoznało się tak naprawdę z dokumentami mówiącymi na czym projekt polega, co ma zmieniać, co będzie oceniane. Ilu z nich zapoznało się np. z dostępnymi aplikacjami innych miast z lat poprzednich? Mało, albo żaden jak sądzę. Ciągle tylko piszczeli o gadżety z logiem ESK, o reklamę ESK na autobusach i inne bzdury. A teraz będą oceniali projekt i aplikację. Na jakiej podstawie chcecie oceniać coś, czego nie znacie, nie czytaliście, nie znacie założeń?
      • nslaw Re: Przybyszewski: Rozliczyć Zaleskiego za ESK 15.10.10, 00:51
        Prawda!
    • mieszkaniec2000 Re: Przybyszewski: Rozliczyć Zaleskiego za ESK 15.10.10, 09:54
      Przybyszewski pławił się w ciepełku imprez ESK wszędzie w pierwszych rzędach, a teraz chce rozliczać. Zacznij wale od siebie.
    • starkowal Przybyszewski: Rozliczyć Zaleskiego za ESK 15.10.10, 10:03
      Brak pokory u Pana Przewodniczącego, co to za sromotna porażka bez przesady, poziom kultury w naszym mieście w stanie średnim. Marzenia o potędze się nie spełniły i to tyle na ten temat. Próby były, przeszli dalej lepsi - zgoda?
      • tryg.sk11 Re: Przybyszewski: Rozliczyć Zaleskiego za ESK 15.10.10, 10:23
        No, widze komitet "Czas Gospodarzy" aktywny na forum :)
    • adamkus1 Kiedyś tez coś obiecali 15.10.10, 11:54
      Najwyższy i jego ekipa już kiedyś co nam obiecali. Byli przekonani niemal na sto procent, że Toruń zostanie bazą sportową dla jednej z reprezentacji podczas Euro 2012. Choć nie było żadnych podstaw ku temu. Szli jednak w zaparte zgłosili kandydature Torunia i co?
      Toruń odpadł w przebiegach (tak samo jak w ESK). Lepsze od Torunia okazały się m.in Władysławowo, Gniewino, Ostróda, Lubawa, Kołobrzeg, Międzychód, Opalenica, Legionowo, Józefów, Warka, Puławy, Jelenia Góra, Wieliczka.
    • hecer Nowa koalicja w Toruniu 15.10.10, 17:41
      www.facebook.com/album.php?aid=6618&id=100001624844148#!/photo.php?fbid=104500682947426&set=a.104500679614093.6618.100001624844148
    • slavik222 Z motyką na słońce.. 16.10.10, 19:16
      Prezydent miał pewnie dobre chęci,ale w Toruniu nie ma solidnego, doswiadczonego, z kontaktami PRowca.
      Sprawa była od początku przegrana. Ale pewnie warto z tego wyciągnąć wnioski i nastawic się na wielkie imprezy takie jak np robił Żydowicz..
    • prezydentprzybyszewski oświadczenie Waldemara Przybyszewskiego 17.10.10, 09:05
      Szanowni Państwo,

      przekazujemy oświadczenie Waldemara Przybyszewskiego:

      "Platforma Obywatelska od samego początku wpierała działania dotyczące starań miasta o uzyskanie miana Europejskiej Stolicy Kultury. Jak Pan pamięta, to z inicjatywy Piotra Całbeckiego, wówczas jeszcze nie Marszałka, Toruń przystąpił jako pierwsze miasto do rywalizacji w konkursie. Uważaliśmy i nadal uważamy, że był to najważniejszy cywilizacyjny projekt dla naszego miasta, dlatego w pełni zaangażowaliśmy się jego realizację. Warto tu wspomnieć o wsparciu i zaangażowaniu parlamentarzystów, marszałka województwa oraz propozycji klubu PO, aby utworzyć specjalną jednostkę - Biuro Toruń 2016. Słowem, wspieraliśmy w zakresie swoich kompetencji, każdą inicjatywę dotyczącą ESK.

      Jednakże, wszyscy zdajemy sobie sprawę, że sposób realizacji przygotowań, praca nad programem, który został złożony, atmosfera, jaka panowała przy projekcie, zależały od Prezydenta. Uchwałą Rady Miasta nie można określić sposobu, w jaki Toruń zaprezentował się w Warszawie, w jaki przygotowano niezbędną dokumentację. Rada Miasta jest organem kontrolującym i uchwałodawczym, a nie wykonawczym. Obecnie najważniejsze jest, aby przeprowadzić rzetelną debatę na temat przyczyn porażki. Musimy otwarcie sobie powiedzieć, co się stało, jakie czynniki zadecydowały o tak wielkiej stracie dla Torunia? Projekt ESK nie jest mało znaczącym festiwalem, tylko poważną inicjatywą która dawała szansę na międzynarodową promocje, nowe miejsca pracy i inwestycje. Uważam, że to uczciwe postawienie sprawy.

      Z poważaniem
      Waldemar Przybyszewski"

      ps.
      zapraszamy dziś od 12 na Stary Rynek w Toruniu można będzie osobiście porozmawiać z kandydatem na Prezydenta Torunia.
      • hecer Re: oświadczenie Waldemara Przybyszewskiego 18.10.10, 01:40
        drogi sztabie kandydata, którego popieram:

        1. Kultura powinna być apolityczna. Z każdym trzeba o tym rozmawiać: od PiS przez Czas Gospodarzy po SLD kończąc na sobie. Nie można tworzyć podziału na obszarze kultury. Mam tak samo dość politycznych wypowiedzi pana Lisowskiego, jak waszego rozliczania.

        2. Nie można chować własnego braku zaangażowania za działaniami posłów czy marszałka z Platformy. Nie wystarczy jedna konferencja prasowa: Platforma krytycznie o ESK. Trzeba spotykać się z twórcami kultury i ich odbiorcami, zwłaszcza gdy gremialnie przychodzą na debaty. Rolą polityków jest budować apolityczne struktury których gospodarzami są twórcy i artyści.

        3. Zanim się kogoś rozliczy, trzeba rozliczyć też siebie, uderzyć się we własną pierś. Patrz punkt 1 - nie budujmy podziałów politycznych w obszarze kultury; patrz punkt 2 - zacznijmy rozliczanie od krytycznego spojrzenia na własne działania.

        Cały czas wierzę, że jesteście właściwym osobami by takie życzliwe i krytyczne uwagi pod swoim adresem przyjmować. Więc przyjdźcie na debatę w CSW z konkretnymi propozycjami na przyszłość odkreślając przeszłość grubą linią.
        • fado_lisboa Re: oświadczenie Waldemara Przybyszewskiego 18.10.10, 08:34
          Drogi Hecerze
          Klub Twoich fanów rośnie. Czy może kandydujesz na radnego? Jestem pod wielkim wrażeniem Twojego zaangażowania w sprawy Torunia. Pozdrawiam :)
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka