24.11.14, 19:33
Drodzy mieszkańcy, użytkownicy i czytelnicy forum!
Po przeczytaniu wszystkich wpisów związanych z wyborami samorządowymi 2014 zamarłem.
LUDZIE! jesteśmy mieszkańcami TEJ SAMEJ GMINY! Powinniśmy być jednością, działać razem, a nie być dla siebie wrogami. Każdy z nas jest inny, każdy ma inne poglądy życiowe i polityczne i każdy z nas ma do tego prawo, każdy z nas ma także prawo popierać tego kandydata, którego uważa za bardziej odpowiedniego. Wzajemny atak, agresja i złość nie przyniesie niczego dobrego Naszej społeczności. To niczego nie zmieni!
Każdy kandydat ma zalety, ale każdy z nich i każdy z nas jako człowiek ma też wiele wad (IDEAŁÓW NIE MA). Czy wzajemne wytykanie i wyzywanie siebie zmieni postawę lub postępowanie kandydatów, czy sprawi, że metody ich działania zmienią się? Czy staną się przez to lepsi czy gorsi...? Czy przez wzajemne opluwanie osiągniemy coś dla nas- mieszkańców Gminy?
Pozostało kilka dni do II tury, za tydzień o tej porze Nasza Gmina będzie miała już nowego Gospodarza- część mieszkańców będzie pewnie zadowolona inna mniej, ale bez względu na to kto wygra życie musi toczyć się dalej i troska o dobro Gminy pozostanie.
Zwracam się z prośbą do nas wszystkich mieszkańców i użytkowników forum: weźmy pod uwagę przede wszystkim to, że kandydaci na Wójta Gminy Topólka są ludźmi- ze wszystkimi swoimi umiejętnościami i niedoskonałościami, żyją i czują tak jak my, mieszkańcy.
Uszanujmy kandydatów i siebie nawzajem. Niech każdy z nas uderzy się w pierś i zakopie topór wojenny. Nie zachowujmy się wobec siebie nieludzko.
Życzę sobie i wszystkim wytrwałości, cierpliwości i spokoju na kolejne dni. Pozdrawiam
Obserwuj wątek
  • malina1297 Re: APEL 24.11.14, 20:08
   Topola321 jesteś bardzo mądrym człowiekiem. Nic dodać, nic ująć. Niech Twój post będzie podsumowaniem całej tej zagorzałej, lecz do niczego nie prowadzącej dyskusji, a zarazem wprowadzeniem przedwczesnej ciszy przedwyborczej :) Amen
   • wisdom2014 Re: APEL 25.11.14, 07:53
    topola321 and malina1297,
    macie rację, bo tak powinno być. Szkoda, że zwolennicy p. Dybowskiego tego ni rozumieją.
    O prawdę jednak trzeba walczyć do końca, bo tylko ona jest źródłem kształtowania właściwych postaw obywateli. Strach i milczenie to grzech zaniechania, które zawsze prowadzą do opłakanych skutków dla społeczeństwa.
  • wisdom2014 Re: APEL 25.11.14, 08:36
   Opluwanie to specjalność p. Dybowskiego i on to zaczął jeszcze kilka lat temu!!!
   Byłoby idealnie gdyby tak było jak napisałaś topola321, ale życie niestety takie nie jest. Trzeba walczyć o prawdę i trzeba o niej mówić by ludzie byli świadomi swoich wyborów, by stawali się mądrzejsi.
   Jeśli p. Dybowski mówi o rozbijaniu klanów rodzinnych w gminie, to chyba zapomniał, że kiedy pracował w Urzędzie Gminy to również z nim pracowała jego żona i jego ojciec i jeszcze kuzynki. Dlaczego razem z wójtem II kadencji likwidował szkoły i przedszkole w gminie Topólka? Dlaczego przykładał rękę do sprzedaży mienia komunalnego nad jeziorem Głuszyńskim a teraz mówi o utworzeniu plaży gminnej. Czyż p. Dybowski nie zasiadał w radzie i zarządzie powiatu i nie współpracował z p. Zielińskim? Czy kiedykolwiek P. Dybowski był lojalnym pracownikiem w stosunku do swoich przełożonych? Zapytajcie o to jego przełożonych. Jaką to ekskluzywną uczelnię we Włocławku skończył P. Dybowski, która go wyróżnia na tle p. Łojewskiego? Co konkretnego zrobił p. Dybowski dla mieszkańców gminy będąc radnym gminy i powiatu przez kilkanaście lat. Dla siebie z pewnością wiele. To jest tylko fragment prawdy o p. Dybowskim, o której mieszkańcy naszej gminy muszą się dowiedzieć w taki lub inny sposób, aby byli świadomi swoich wyborów przy urnie wyborczej.
   • ruchtopolki Re: APEL 25.11.14, 15:31
    Do wisdom2014 masz racje pan Marek jest odpowiedzialny za ten syf nad jeziorem to za jego kadencji w gminie sprzedano tereny i zbeszczeszczono nie myśląc o przyszłości linie brzegową jeziora Głuszyńskiego która przebiega przez naszą gmine a teraz chce zrobić plaże gminną dla ludzi tylko ciekawe gdzie ?czemu gmina tak kiedyś to olała ?przecież mogła by na tym zarabiać i nawet sezonowe miejsca pracy by były i rozgłos więcej by było w kasie gminy i kasie naszych mieszkańców . :-(
    • wisdom2014 Re: APEL 25.11.14, 16:17
     Brawo ruchtopolki i!!!
     Tak właśnie trzeba obnażać prawdę o p. Dybowski, który mówi o zmianach dla siebie i swojej kliki, a o rozwoju pisze w swojej ulotce tak, że obraża naszą inteligencję.
     Nie zauważyłem aby w "pseudoprogramie" p. Dybowskiego była podana recepta na:
     1. tworzenie miejsc pracy,
     2. przyciąganie inwestorów lub dbanie o lokalnych przedsiębiorców,
     3.zwiększenie przychodów gminy,
     4. zmniejszenie deficytu budżetowego gminy,
     5. większe pozyskiwanie środków unijnych,
     6. znaczącą poprawę stanu środowiska,
     7. zmniejszenie migracji zarobkowej zwłaszcza ludzi młodych,
     8. upowszechnianie dostępu mieszkańców gminy do kultury, rozrywki i wypoczynku,
     9 i wiele innych.

     Program p. Dybowskiego, to próba wciśnięcia wyborcom taniej i wątpliwej tandety chińskiej, czego mieszkańcom nie życzę.
     • grejmart Re: APEL 25.11.14, 17:20
      Tak wisdon, tak. Dobre te punkty, czemu nie ma ich Twoj kandydat? Aaa sory, zapomniałem, że on nie ma żadnego programu.
      • rak-57 Re: APEL 25.11.14, 17:40
       Ma program (nie dotarła do pana ulotka,to proszę podać adres to pan dostanie) i ma szansę go zrealizować przy dobrej współpracy z powiatem.Napisał pan,że nie będzie likwidacji szkół.Nie ma jednak za bardzo co zamykać.Gdyby pan napisał ,że jakąś szkołę otworzy to byłoby się czym chwalić.Obiecał pan plażę gminną,ale jeżeli to prawda,że miał pan udział w wyprzedaży gminnych terenów nad jeziorem,co nastąpiło ze złamaniem prawa(prawo nakazuje zabezpieczenie pasa ochronnego wokół jeziora) to ja wolałbym,aby te sprawy prostował ktoś z zewnątrz kto nie miał w tym udziału.
      • wisdom2014 Re: APEL 26.11.14, 13:24
       Cieszę się grejmart, że w końcu zrozumiałeś, co powinno być istotą strategii rozwojowej gminy. Jak widać p. Dybowski nie rozumie czym jest rozwój. Jeśli nie otrzymałeś deklaracji programowej p. Łojewskiego, to zadzwoń do niego; chętnie ci ją przekaże i objaśni.
  • rak-57 Re: APEL 25.11.14, 10:15
   Topola zgadzam się z tobą , ale trudno też odmówić racji wisdomowi,Jak bardzo ludzie są zmanipulowani odczuła Topólka ,która nie ma swojego reprezentanta w radzie gminy(mając trzech swoich kandydatów wybrano kandydata spoza Topólki). Można się zrehabilitować w drugiej turze ,ale czy potrafimy?Kogo wybierzemy mając do wyboru z jednej strony tego co pojawia się i znika raz na cztery lata.Człowieka ,który wraz ze swoimi zwolennikami prowadzi brudną kampanię w realu i w necie.Czym się kieruje ten człowiek? Żądzą władzy? Czy mimo kwalifikacji zaślepiony tą żądzą potrafi być dobrym wójtem dla wszystkich mieszkańców?Po drugiej stronie stoi ten,który jest obecny z nami cały czas.Wsłuchuje się w nasze potrzeby i w miarę swoich możliwości nam pomaga.Nawet teraz nie dał się wciągnąć w brudną wojnę .Zamiast tego pomaga udowadniając swoją skuteczność i dobrą współpracę z powiatem.Rozważcie,oceńcie i wybierzcie zgodnie se swoim sumieniem.
     • grejmart Re: APEL 25.11.14, 12:49
      "A pan tym wpisem potwierdził swoją klasę p.Ł"
      możemy tak sobie pisać, ale żeby Cię trochę nakierować to napiszę Ci że myślę, że Ty jednak jesteś tym urzędnikiem z gminy, który jeździ po Orlu. Byłeś niedawno u moich rodziców, namawiałeś za panem Ł i straszyłeś panem D. Przekonałeś ich, ale swoim zachowaniem przekonałeś ich właśnie w drugą stronę.
       • wisdom2014 Re: APEL 25.11.14, 14:53
        medium33,
        w przeciwieństwie do ciebie ja piszę prawdę jakim naprawdę jest p. Dybowski, której nikt nie jest w stanie podważyć. Ty w swoich wpisać nawet nie ocierasz się o prawdę. Byle co jesz i byle co piszesz.
      • rak-57 Re: APEL 25.11.14, 13:17
       Mniejsze znaczenie ma to kto kryje się za jakim nickiem.Znaczenie ma to co kto ma do powiedzenia,Żeby cię naprowadzić powiem,że twój strzał to pudło.Jeżeli jesteś kandydatem lub jego adwokatem(radnym),to udowodnij swoim adwersarzom ,że się mylą.Możesz np. napisać:to nieprawd,że żona i ojciec P.D pracowali wraz z nim U.G itd.itp.Jeżeli g......burza to wszystko na co cię stać to ie jesteś najlepszym adwokatem .
       • wisdom2014 Re: APEL 25.11.14, 14:57
        Brawo rak57, tak trzymaj, bo to, że p. Dybowski wraz żoną i swoim ojcem pracowali w gminie to niezaprzeczalnym fakt. Więc taki kandydat ma czelność mówić o rozbijaniu układów i klik. Szczyt hipokryzji i cynizmu.
        • michu1948 Re: APEL 25.11.14, 20:08
         Widać, że przychodzi wisdom do pracy sprawdza co na forum i rozpoczyna jadkę pod pretekstem, że to zwolennicy pana D to robią. Później jeszcze parę wpisów i 15-ta, czas do domu. Nagle okazuje się, że całe zło tej gminy to pan D, że wszystko sam (bez innych radnych i wójta) źle zrobił. Czemu nie opisuje zalet pana Ł? Czemu nie chwali programu pana Ł? Bo go nie przedstawił. Dlaczego - bo go nie ma? Dlaczego zwolennicy pana Ł chodząc i agitując nie mówią Co Zrobią dla gminy tylko STRASZĄ wszystkich panem D. Okazuje się, że pan D wszystkich pozwalnia i sam będzie pracował w Gminie i szkołach? Odnośnie tego, że kiedyś ktoś gdzieś pracował, to pamiętam jak pan Ł pracował w Spółdzielni GS. Pamiętam jak tam gospodarował. Czy ma zamiar tak samo gospodarować gminą? Też Święty nie jest. Nie wiem też czy wisdom zna znaczenie wszystkich słów, których szumnie używa. Napewno też Święty nie jest. Pamiętajmy o tym przy urnach.Pozdrawiam.
         • rak-57 Re: APEL 25.11.14, 21:30
          Poczytaj sobie wpisy takich internautów jak :topólka33,horyzont2014,mieszkaniec204 i niektóre własne to może zrozumiesz ,że nie jesteście pokrzywdzeni jak tu próbujesz sugerować,a sami rozpętaliście tą wojnę.Wasze wpisy zasługują na to,by wytoczyć wam sprawę o zniesławienie i to w trybie wyborczym.Dziwię się,że p. Grzegorz jeszcze tego nie uczynił.Pamiętaj jednak,że nawet święta cierpliwość ma swoje granice,więc dobrze się zastanówcie zanim coś napiszecie,bo piszący na forum radziejowskim parę pozwów już mają wytoczonych.Miłego wieczoru dla wszystkich.
          • niezlalipa Re: APEL 25.11.14, 21:53
           Słuchajcie ! Po co sie tu błotem obrzucać lepiej spotkajcie sie i dajcie sobie po pysku. Ja wiem jedno głosuje na kandydata z Topólki bo dużo jest tu do zrobienia a jak wiemy w sezonie ta wioska ma dużo gości. Do Paniewa i tak mało ludzi jeździ więc nie ma co tam dużo inwestować.
              • wisdom2014 Re: APEL 26.11.14, 13:16
               Brawo rak-57 !!
               Prawda o p. Dybowskim została obnażona i podana do publicznej wiadomości wyborców, aby byli świadomi swoich wyborów, aby nie mówili, że czegoś nie wiedzieli. Taki był mój cel i zadanie bo o prawdę trzeba walczyć do końca. Każdy wójt - obecny i jego poprzednicy - reprezentowali wszystkich mieszkańców naszej gminy. To Panu Dybowskiemu i jego fanatykom marzy się gmina dla wybrańców.
               • michu1948 Re: APEL 26.11.14, 19:51
                Prawda o p. Łojewskim została obnażona i podana do publicznej wiadomości wyborców, aby byli świadomi swoich wyborów, aby nie mówili, że czegoś nie wiedzieliśmy. Taki był mój cel i zadanie bo o prawdę trzeba walczyć do końca. Każdy wójt - obecny i jego poprzednicy - reprezentowali wszystkich mieszkańców naszej gminy. To Panu Łojewskiemu i jego fanatykom marzy się gmina dla wybrańców.
               • michu1948 Re: APEL 26.11.14, 20:40
                Czemu w odezwie zredagowanej na potrzeby pana Łojewskiego nikt nie wyjaśnił, że 33 miliony zł, o których jest wzmianka, przypadają na wszystkie gminy powiatu, na 8 lat. Czyli do wykorzystania każda gmina będzie miała 80 000 euro ( 3 200 000 zł) przez 8 lat. Środki te nie są rozdawane, tylko przyznawane według ściśle określonych kryteriów. Pozdrawiam.
                • reflektor111 Re: APEL 26.11.14, 21:04
                 W powiecie radziejowskim trwają prace nad Strategią Obszaru Rozwoju Społeczno-Gospodarczego Powiatu Radziejowskiego do 2020 r., obejmującego: Gminę Bytoń, Gminę Dobre, Gminę Osięciny, Gminę Radziejów miejską i wiejską, Miasto i Gminę Piotrków Kujawski oraz Gminę Topólka. Inicjatorem działań w zakresie utworzenia Obszaru Rozwoju Społeczno-Gospodarczego Powiatu Radziejowskiego jest Starosta Radziejowski oraz Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego.
                 Nad wydatkowaniem środków czuwać będzie Komitet Sterujący.
                 Głównym celem Komitetu Sterującego jest aktywne współdziałanie w opracowywaniu
                 i realizacji projektów finansowanych ze środków zewnętrznych.
                 We wspólnym interesie Komitetu Sterującego jest poprawa warunków życia mieszkańców w sferze gospodarczej, społecznej i wyrównywanie różnic z innymi obszarami. Znaczenie Strategii obejmującej przewidziane do realizacji projekty trudno przecenić, gdyż kwota o jaką będzie można ubiegać się o dofinansowanie w perspektywie finansowania 2014-2020 to dla Obszaru Powiatu kwota 8 266 294,79 euro (33.065.179 zł).
                 Przewodniczącym Komitetu jest Starosta Radziejowski. Starostę powołuje Rada Powiatu.
                 A teraz pytanie: Czy w naszym kraju jakiekolwiek środki są rozdawane sprawiedliwie?
                 Odpowiedź: Oczywiście, że nie. Kto ma władzę, ten dzieli pośród swoich.
                 Zejdźcie na ziemię!!! Wniosek jest jeden. Kto ma władzę w Powiecie, ten rządzi pieniędzmi w powiecie.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka