IP: 213.78.122.* 23.06.06, 18:59
jess napisala:

>... polskosc pozostawilam za soba bardzo dawno temu i jest mi z tym
>bardzo, bardzo dobrze.

Czy wy wiecie ze w tym zdaniu ujeta jest roznica miedzy Polakami a reszta
nacji swiata?

Zadna inna nacja na swiecie nie wyrazilaby sie tak o swojej narodowosci.
Obserwuj wątek
    • Gość: asdasdfsdf Re: roznica IP: *.b-ras1.srl.dublin.eircom.net 23.06.06, 22:23
      oj zdziwilbys sie...

      plus, jak sie zarabia w Polsce 10 tys./mies. to mozna sobie pozwolic na luksus mania wszystkiego w d*pie i zycie jest piekne...zapytaj takiego Radka Majdana na przyklad
    • Gość: mmm Re: roznica IP: 5.5R* / *.nyc.untd.com 23.06.06, 22:52
      Dokladnie. Zaden obcokrajowiec nie bedzie szanowal czlowieka, ktory nie szanuje swojej ojczyzny...
      • Gość: visitor Re: roznica IP: 213.78.119.* 24.06.06, 00:23
        jess napisala:

        >... polskosc pozostawilam za soba bardzo dawno temu i jest mi z tym
        >bardzo, bardzo dobrze.

        Czy wy wiecie ze w tym zdaniu ujeta jest roznica miedzy Polakami a reszta
        nacji swiata?

        Zadna inna nacja na swiecie nie wyrazilaby sie tak o swojej narodowosci.




        • Re: roznica IP: *.b-ras1.srl.dublin.eircom.net
        Gość: asdasdfsdf 23.06.06, 22:23 + odpowiedz


        oj zdziwilbys sie...

        Taaaaaaaaaaa?, daj przyklady kto jeszcze sie namietnie wyrzeka swojej
        narodowosci

        • Gość: majkel Re: roznica IP: *.dhcp-ripwave.irishbroadband.ie 24.06.06, 02:08
          nie mowie ze sie wyzekam ale hwalic to tez sie nie ma czym
          • Gość: kolega.costek Re: roznica IP: 165.98.136.* 24.06.06, 03:05
            bardzo celne spostrzezenie ja odwiedzilem ponad 100 krajow na swiecie i nawet w
            nie za bogatych krajach ameryki lacinskiej obywatele byli zadowoleni ze swojego
            kraju i byli dumni, nawet w afryce sie to zdarzylo pamietam ze jedynie ukraincy
            byli innego zdania.
            • Gość: Zenek Re: roznica IP: *.popl.cable.ntl.com 24.06.06, 12:13
              Na temat Ukraińców mam podobne spostrzeżenia. Uważają się za Rusków po prostu.
              A co do Polaków, to myślę że my się okropnie wstydzimy samych siebie. Czasem
              zupełnie bez powodu zresztą. Ale to jest jak trądzik. Przejdzie.
              • Gość: bbb Re: roznica IP: *.surfdsl.murphx.net 24.06.06, 12:24
                ukraincy uwazaja sie za ruskow?????
                • Gość: visitor Re: roznica IP: 213.78.107.* 24.06.06, 12:55
                  Zenek napisal:

                  A co do Polaków, to myślę że my się okropnie wstydzimy samych siebie. Czasem
                  zupełnie bez powodu zresztą. Ale to jest jak trądzik. Przejdzie.


                  Wstydzenie sie za samego siebie to inna sprawa - jak ktos ma sie za co
                  wstydzic, wstydzenie sie za zachowanie niektorych rodakow to tez cos innego.

                  Ale wstydzenie sie wlasnego pochodzenia? Anglicy maja na to powiedzenie: Chip
                  on the shoulder.

                  Swiat dotychczas postrzegal Polakow jako bardzo patriotyczny narod, moze
                  ciemiezony przez okolicznosci i systemy, ale dumny z siebie i Polskosci. Polacy
                  nie maja powodow wstydzic sie za wlasny kraj, jego historie i terazniejszosc.
                  Nigdzie nie ma Utopii i wszystkie narodowosci swiata o tym wiedza, i szukanie
                  tej utopii - wsrod innych nacji nie powoduje wyrzekania sie swojej
                  *narodowosci*.

                  Z przykroscia to jest tylko Polski fenomen, az serce boli.
                • Gość: palejo Re: roznica IP: *.server.ntli.net 24.06.06, 12:58
                  Kolego Zenek, swoja ignorancja obrazasz pan bardzo niedawna historie,
                  wielomilionowy narod, ktory wlasnie usilnie walczy o to, azeby Rosjanie
                  nauczyli sie odrozniac Ukraincow w sensie narodowosciowym, terytorialnym,
                  panstwowym i gospodarczym.
                  pozdrawiam
                  • Gość: Zenek Re: roznica IP: *.bulldogdsl.com 24.06.06, 20:59
                    Kolego Palejo, zapewniam cię że wielu obywateli Ukrainy uważa się za Rosjan i
                    bliżej im do Moskwy niż do Kijowa. Mocna pozycja Janukowycza w wyborach i
                    obecne kłopoty "zwycięskiej" ekipy Juszczenki dają o tym mocne świadectwo. Moja
                    wiedza na ten temat pochodzi nie z mediów, a z własnych kontaktów
                    z "Ukraińcami".
          • Gość: coconut Re: roznica IP: *.range86-129.btcentralplus.com 24.06.06, 21:04
            Podobnie jak znajomoscia ortografii
    • Gość: Zenek Re: roznica IP: *.bulldogdsl.com 24.06.06, 21:37
      Miłość do niepodległej Ukrainy i tych jej obywateli, którzy uważają się za
      Ukraińców nie powinna nikomu przesłaniać faktu, że równie wielu obywateli
      Ukrainy uważa się za Rosjan. Stąd obojętność, a czasem wręcz niechęć do - było
      nie było - swojej ojczyzny. Z Polakami jest podobnie jeśli chodzi o objawy przy
      zupełnie innych przyczynach. Nadymać się patriotyzmem jakimś anachronicznym
      wobec oczywistego faktu, że Polacy się wstydzą być Polakami i za granicą bardzo
      dobrze to widać, jest śmieszne po prostu.
      A wycieczki osobiste są zupełnie niepotrzebne.
      • Gość: palejo Re: roznica IP: *.server.ntli.net 24.06.06, 22:52
        Co do wycieczek osobistych zgadzam sie w 100% Co do meritum to przy zalozeniu,
        ze mowimy o Ukrainie Wsch.

        do Zenka, podobnie jak Ty, ja rowniez mam sporo kontktow z Ukraincami. Od wielu
        lat.
        pozdro
        • Gość: Zenek Re: roznica IP: *.bulldogdsl.com 24.06.06, 22:55
          Kłopot polega na tym, że wschodnia Ukraina to terytorialnie i ludnościowo
          połowa kraju. Krótko mówiąc, jest to duży kłopot.
    • Gość: ines Re: roznica IP: *.server.ntli.net 05.07.06, 19:45
      mieszkam w Anglii od 20 lat, dzisiaj pierwszy raz sie wstydzilam za 5 Polakow, ktorzy w malej miejscowosci, w ktorej mieszkam , zostali aresztowani za gwalt.
      • qvintesencja Wstyd zbiorowy??? 05.07.06, 20:28
        Gość portalu: ines napisał(a):

        > mieszkam w Anglii od 20 lat, dzisiaj pierwszy raz sie wstydzilam za 5
        Polakow,
        > ktorzy w malej miejscowosci, w ktorej mieszkam , zostali aresztowani za gwalt.

        Alez to jest jakies kompletne pomylenie. Nie rob z siebie odkupicielki za
        wszelkie grzechy innych ludzi, w tym i takich ktorzy pochodza z tego samego
        rejonu geograficznego.

        Jest przeciez absolutnie normalne ze wsrod duzej masy ludzi sa elementy
        kryminalne. Wobec tego wsrod ludzi przybylych z Polski musza byc pijacy,
        zlodzieje, mordercy i tak dalej tak samo jak w kazdej innej populacji.

        Rzecz jasna roznego rodzaju nacjonalisci i ksenofobi lubia wykorzystywac
        przestepstwa popelnione przez "obcych" ale nie mozna sie poddawac ich
        stylowi myslenia.

        Jezeli przestepstwo o ktorym piszesz popelniloby 5 czystej krwi Brytanow to
        nie mialabys poczucia wstydu mimo ze mieszkasz tam 20 lat? A gdyby to byli
        na przyklad Pakisi to bys sie cieszyla?
        • Gość: ines Re: Wstyd zbiorowy??? IP: *.server.ntli.net 05.07.06, 21:25
          zupelnie sie z Toba zgadzam, chodzilo mi o to,ze w b.malej miejscowosci( nie ma znaczenia czy to Polska czy Anglia) myslenie wielu grup spoleczenstwa jest stereotypowe.Rowniez i w tym miasteczku byly i beda przypadki agresji, zabojstw czy gwaltow tylko,ze ze wzgledu na narodowosc sprawcow ta sprawa byla b.szeroko komentowana w lokalnych mediach. Wiele komentarzy ,ktore uslyszalam sprawily mi przykrosc, ze wzgledu na generelizowanie problemu. Bardzo bym pragnela,zeby osoby, ktore przyjezdzaja z Polski dawaly dobre swiadectwo o naszym kraju, w wiekszosci przypadkow tak jest. Pozdrawiam.
          • Gość: taktak Re: Wstyd zbiorowy??? IP: 81.219.27.* 05.07.06, 23:02
            bardzo dobrze powiedziane ines!!
            chcac nie chcac, wiekszosc polakow nie zdaje sobie sprawy jak szybko ludzie
            oceniaja i przyklejaja latke. Niektorzy ppolacy mysla ze jak pokrzycza po
            angielsku i rzuca kilka wulgarnych slow to anglik nie bedzie wiedzial ze to
            polak, niestety 99% polskich emigrantow jest rozpoznawalna po akcencie. Potem
            sie nie ma co dziwic ze opinia o jakiejs nacjii jest taka anie inna - czytaj,
            malo pozytywna. Przez roznego rodzaju ekscesy polakow w UK przykleja sie metke
            calemu narodowi. :(
            • qvintesencja Re: Wstyd zbiorowy??? 05.07.06, 23:22
              Gość portalu: taktak napisał(a):

              > malo pozytywna. Przez roznego rodzaju ekscesy polakow w UK przykleja sie
              metke
              > calemu narodowi. :(

              no to mozecie jedynie z politowaniem patrzec na debili co to robia. Sa to
              zwykle ksenofobiczni nacjonalistyczni bezmozgowcy a media ktore to podsycaja
              sa obliczone na nich.

              Jest najzupelniej oczywiste ze przy duzej masie ludzi musza zdarzac sie
              najrozniejsze przestepstwa. Po to wlasnie wszedzie i zawsze sa stacje
              policyjne, areszty, sady i wiezenia. Jezeli jest taka masa ludzi z Polski
              to beda przestepstwa popelniane przez ludzi z tej masy jak i zreszta
              przestepstwa popelniane na nich. Nie ma tu wiec zadnego powodu do jakiegos
              zbiorowego wstydu (???). Natomiast mozna jak najbardziej ostro przeciwstawiac
              sie debilom gloszacym ze 'Polacy to przestepcy'.
              • Gość: torpedowiec Re: Wstyd zbiorowy??? IP: 213.78.107.* 05.07.06, 23:50
                to ty nie wiesz na czym media zeruja?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka