Dodaj do ulubionych

oszczedzanie funtow

IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.06.08, 21:46
Mam pytanie odnosnie jakis form oszczedzania funtow. Czy musze je wymieniac na
zlotowki czy w Polsce w ogole oplaca sie korzystac z kont w innych walutach?
moze tyle co strace na wymianie funtow na zlotowki wyrowna sie na roznicy w
oprocentowaniu lokaty w funtach i zlotowkach. Jak pamietam lokaty w obcych
walutach maja mega cienkie oprocentowanie. To moze lepiej na jakies konto
oszczednosciowe? co radzicie?
Obserwuj wątek
    • eksperci Re: oszczedzanie funtow 27.06.08, 14:43
      Oprocentowanie lokat w funtach z pewnością nie jest „cienkie”. Przeciwnie, takie lokaty to godna polecenia forma oszczędzania, która zdobywa ostatnio coraz większą popularność, mimo tego, że wciąż niewiele banków posiada je w swojej ofercie.

      Citi Handlowy oferuje od niedawna najwyższe na polskim rynku oprocentowanie lokat. Najbardziej korzystne jest w tej chwili oprocentowanie T-lokat (lokaty zakładane przez Internet) – do 5% na lokacie rocznej. Oprocentowanie podobnej lokaty w złotówkach wynosi 6,2%. Koszt przewalutowania na złotówki w bankach waha się między 2,5%-3% (jest uwzględniony w kursie wymiany), co oznacza,
      że straci Pan część kapitału przeznaczonego na inwestycję.

      Korzystanie z kont walutowych jest więc na pewno korzystne – w Citi Handlowy prowadzenie takiego konta jest bezpłatne, a daje wiele możliwości, jak np. przewalutowanie bezpośrednio z konta walutowego czy wypłaty z bankomatów Citi na całym świecie bez opłat.

      Z poważaniem,
      Anna Wiśniewska

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka