Dodaj do ulubionych

Hołownia kontra Cejrowski

08.03.10, 23:13
Warto obejrzeć ten pojedynek na słowa. Co prawda nie tak miał wyglądać program, ale gdzie dwa samce alfa siedzą tam wióry lecą. Każdy chciał być górą, każdy chciał mieć ostatnie słowo. Ciekawa dyskusja.

O ile b. cenię Cejrowskiego za jego reportaże (zarówno telewizyjne jak i książkowe) z podróży po dzikich zakątkach świata, to jego drugie ja zdecydowanie mi nie odpowiada. Nie mogę uwierzyć, że taki fajny gość może być takim zakapiorem. Hołownia przy nim to straszny lewak, niemal ateusz. Zerknijcie sobie:

część 1: www.youtube.com/watch?v=asHYEcqSY5g&feature=player_embedded
część 2: www.youtube.com/watch?v=Z8xEmr1UNw0&feature=related
część 3: www.youtube.com/watch?v=XtNV54d3nP0&feature=related
Obserwuj wątek
    • wkkr Cejrowski 09.03.10, 08:25
      może i fajnie snuje opowieści ale sposób w jaki traktuje miejscowych
      jest dość protekcjonalny. Gdyby tak spróbował na polskiej wsi to w
      pierwszym domu oberwał by w zęby.
      • 0golone_jajka Re: Cejrowski 09.03.10, 08:32
        Hołownia mu to wypomniał - jego zdaniem Cejrowski uważa się za najmądrzejszego i najlepszego, a reszta.... Celnie go spytał: czy w jego Kościele jest tylko on sam i nikt więcej?
      • maitresse.d.un.francais Re: Cejrowski 09.03.10, 16:03
        wkkr napisał:

        > może i fajnie snuje opowieści ale sposób w jaki traktuje miejscowych
        > jest dość protekcjonalny.

        To się fachowo nazywa: postkolonializm albo europocentryzm. ;-)

        Albo też postkolonialny europocentryzm. ;-)

        Ja, osobnik z cywilizowanego kraju, w gaciach, z pralką i samochodzikiem,
        przyjechałem oglądać te śmieszne stwory - o to chodzi?
        • wkkr Re: Cejrowski 09.03.10, 19:29
          Mniej wiecej.
          Tylko mowienie o europocentryźmie w kontekście Cejrowskiego jest
          dość ryzykowne. Ten gość i centrum europy.... Hmmm....
          • maitresse.d.un.francais Re: Cejrowski 09.03.10, 22:25
            wkkr napisał:

            > Mniej wiecej.
            > Tylko mowienie o europocentryźmie w kontekście Cejrowskiego jest
            > dość ryzykowne.

            W tym sensie, że cywilizację europejską uważa za punkt odniesienia i najwyższą
            formę cywilizacji.
            • wkkr Re: Cejrowski 10.03.10, 16:40
              maitresse.d.un.francais napisała:

              > wkkr napisał:
              >
              > > Mniej wiecej.
              > > Tylko mowienie o europocentryźmie w kontekście Cejrowskiego jest
              > > dość ryzykowne.
              >
              > W tym sensie, że cywilizację europejską uważa za punkt odniesienia
              i najwyższą
              > formę cywilizacji.
              =========================================================
              Ja wiem w jakim sensie ty użyłas tego słowa. Ja natomiast przesunąłę
              znaczenie w inną stronę, tak by uzyskać efekt dwuznaczności.
              • maitresse.d.un.francais Re: Cejrowski 10.03.10, 17:02
                j
                > Ja wiem w jakim sensie ty użyłas tego słowa. Ja natomiast przesunąłę
                > znaczenie w inną stronę, tak by uzyskać efekt dwuznaczności.

                Rozwiń myśl, bo nie łapię.

                • wkkr Re: Cejrowski 10.03.10, 17:50
                  Nie mam siły.
          • feel_good_inc Re: Cejrowski 10.03.10, 02:09
            wkkr napisał:
            > Mniej wiecej.
            > Tylko mowienie o europocentryźmie w kontekście Cejrowskiego jest
            > dość ryzykowne. Ten gość i centrum europy.... Hmmm....

            Geograficznie? ;)
        • marcinlet Re: Cejrowski 10.03.10, 21:48
          maitresse.d.un.francais napisała:
          > wkkr napisał:
          > > może i fajnie snuje opowieści ale sposób w jaki traktuje miejscowych
          > > jest dość protekcjonalny.
          >
          > To się fachowo nazywa: postkolonializm albo europocentryzm. ;-)
          Raczej europocentryzm.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka