Dodaj do ulubionych

Ratzinger posunął się za daleko

19.08.11, 09:10
Posądzając ateistów o relatywizm moralny Ratzinger wyraźnie zmierza do podziałów i konfrontacji. Zastanawiam się czy to głupota z jego strony, czy bezczelność.
wiadomosci.onet.pl/swiat/mocne-slowa-papieza-uwazaja-sie-za-bogow,1,4824724,wiadomosc.html
Oczywiście mogłoby to być nam obojętne, co on tam wygaduje, gdyby nie to, że w Polsce wszechobecna jest watykańska agentura, a utrzymanie jej struktur rujnuje budżet państwa.
Obserwuj wątek
    • lumpior Re: Ratzinger posunął się za daleko 19.08.11, 09:28
      www.youtube.com/watch?v=mS-hjNH5sdo
    • last_van_hesing Re: Ratzinger posunął się za daleko 19.08.11, 17:34
      Od lat szermują tym określeniem. Za ochkarola było to samo. Bełkot bez treści. Wszystko jest relatywne, a już religia szczególnie.
    • chasyd_666 Re: Ratzinger posunął się za daleko 19.08.11, 21:41
      l.george.l napisał:

      > Posądzając ateistów o relatywizm moralny Ratzinger wyraźnie zmierza do podziałó
      > w

      Matołku, podziały są faktem !

      i konfrontacji.

      Udowodnij
    • michal-emeryt Re: Ratzinger posunął się za daleko 20.08.11, 09:52
      l.george.l napisał:

      > Posądzając ateistów o relatywizm moralny Ratzinger wyraźnie zmierza do podziałó
      > w i konfrontacji. Zastanawiam się czy to głupota z jego strony, czy bezczelność
      > .

      Po prostu to on uważa się za Boga i boi się konkurencji.
      • pocoo Re: Ratzinger posunął się za daleko 20.08.11, 10:10
        michal-emeryt napisał:

        > Po prostu to on uważa się za Boga i boi się konkurencji.

        Każdy dobry szef stara się aby wpływy w jego firmie były jak najwyższe.Jak coś zaczyna szwankować to trzeba temu jakoś zaradzić.Papież może się uważać za Boga bo on doskonale wie,że innego nie ma.
        • michal-emeryt "czym skorupka za młodu nasiąknie..." 20.08.11, 19:48
          Kiedyś było "Deutschland über alles" a teraz jest "Meine Kirche über alles".
    • supaari Szalejący analfabetyzm... 20.08.11, 11:06
      l.george.l napisał:

      > Posądzając ateistów o relatywizm moralny Ratzinger wyraźnie zmierza do podziałó
      > w i konfrontacji. Zastanawiam się czy to głupota z jego strony, czy bezczelność
      > .
      > wiadomosci.onet.pl/swiat/mocne-slowa-papieza-uwazaja-sie-za-bogow,1,4824724,wiadomosc.html
      > Oczywiście mogłoby to być nam obojętne, co on tam wygaduje, gdyby nie to, że w
      > Polsce wszechobecna jest watykańska agentura, a utrzymanie jej struktur rujnuje
      > budżet państwa.

      Czytam ten artykuł i czetam i wyjśc nie mogę z podziwu dla przenikliwości wzroku jorgusia, który dostrzegł w nim informacje, że Ratzinger posądził ateistów o relatywizm moralny. Może jorguś słuchał papieża na Placu Cibeles lub chociaż przeczytał treść przemówienia, że takie rewelacje wygłasza? Ale w treści artykułu to takich rzeczy chyba nie wyczytał? Co, jorguś? Byłeś na Placu Cibeles? Czytałeś treść wystąpienia Ratzingera? Czy może dostrzegłeś w treści artykułu słowa, które przypisujesz papieżowi?
      • l.george.l Re: Szalejący analfabetyzm... 20.08.11, 15:02
        Jest to napisane w pierwszym zdaniu relacji. Ale przede wszystkim Ratzinger nie ma jakiegokolwiek prawa kogokolwiek krytykować. Choćby z tego powodu, że szefuje firmie, o której podłościach wyrządzonych ludziom można by opowiadać w nieskończoność.
        • supaari Re: Szalejący analfabetyzm... 20.08.11, 15:18
          l.george.l napisał:

          > Jest to napisane w pierwszym zdaniu relacji. Ale przede wszystkim Ratzinger nie
          > ma jakiegokolwiek prawa kogokolwiek krytykować. Choćby z tego powodu, że szefu
          > je firmie, o której podłościach wyrządzonych ludziom można by opowiadać w niesk
          > ończoność.

          Nic takiego nie jest napisane. Masz na myśli zdanie: Papież Benedykt XVI skrytykował ateistów, agnostyków i relatywizm moralny panujący w Europie, a w szczególności w Hiszpanii, podczas przemówienia na Placu Cibeles w centrum Madrytu.? Może jeszcze uznasz, że ateiści to agnostycy? Zaprawdę - analfabetyzm pierwszej wody!
          • michal-emeryt Re: Szalejący analfabetyzm... 20.08.11, 19:56
            > Nic takiego nie jest napisane. Masz na myśli zdanie: Papież Benedykt XVI skr
            > ytykował ateistów, agnostyków i relatywizm moralny panujący w Europie
            , a w szcz
            > ególności w Hiszpanii, podczas przemówienia na Placu Cibeles w centrum Madrytu.
            >
            ? Może jeszcze uznasz, że ateiści to agnostycy? Zaprawdę - analfabetyzm pie
            > rwszej wody!
            >
            Ależ jest napisane.
            Uważnie przeczytaj :"ateistów, agnostyków i relatywizm moralny ".
            Naucz się jakie znaczenie w zdaniu ma przecinek i spójnik.
            • supaari Re: Szalejący analfabetyzm... 20.08.11, 22:23
              michal-emeryt napisał:

              > Ależ jest napisane.
              > Uważnie przeczytaj :"ateistów, agnostyków i relatywizm moralny ".
              > Naucz się jakie znaczenie w zdaniu ma przecinek i spójnik.


              Kolejny!
              Przecinek i spójnik oddzielają równoważne, acz niezwiązane ze sobą w sposób skutkowo-przyczynowy elementy (przynajmniej w tym przypadku).
              Założyciel wątku zasugerował, Benedykt XVI posądza ateistów (ale agnostyków - już chyba nie!) o relatywizm moralny (Posądzając ateistów o relatywizm moralny...). A to wszystko na podstawie relacji, że papież potępił agnostyków, ateistów i relatywizm moralny.
              Stosując jego i Twoją logikę, na podstawie ewentualnych słów Tuska, że największym problemem dla Polski są: Kączyński, Macierewicz i niestabilna sytuacja gospodarcza trzebaby wysnuć wniosek, że Tusk posądził Kaczyńskiego (lub Macierewicza - do wyboru) o niestabilną sytuację gospodarczą.
              Apeluje o używanie mózgu zgodnie z instrukcją użytkowania.
              • michal-emeryt Re: Szalejący analfabetyzm... 21.08.11, 08:33
                supaari napisał:

                Nie pisz głupot.

                > Założyciel wątku zasugerował, Benedykt XVI posądza ateistów (ale agnostyków - j
                > uż chyba nie!) o relatywizm moralny (Posądzając ateistów o relatywizm moraln
                > y...
                ). A to wszystko na podstawie relacji, że papież potępił agnostyków, at
                > eistów i relatywizm moralny.

                Założyciel wątku nic nie pisze o agnostykach - to już Twój wymysł.Relatywizm moralny dotyczy również katolików.

                > Stosując jego i Twoją logikę, na podstawie ewentualnych słów Tuska, że najwięks
                > zym problemem dla Polski są: Kączyński, Macierewicz i niestabilna sytuacja gosp
                > odarcza trzebaby wysnuć wniosek, że Tusk posądził Kaczyńskiego (lub Macierewicz
                > a - do wyboru) o niestabilną sytuację gospodarczą.
                > Apeluje o używanie mózgu zgodnie z instrukcją użytkowania.
                >

                Odnoszę się do słów wypowiedzianych przez papieża a nie wymyślonych przez Ciebie hipotetycznych nieistniejących wypowiedzi premiera Tuska.
                Mózgu potrafię używać - martw się o swój.
                • supaari Re: Szalejący analfabetyzm... 21.08.11, 09:02
                  michal-emeryt napisał:

                  > supaari napisał:
                  >
                  > Nie pisz głupot.
                  >
                  > > Założyciel wątku zasugerował, Benedykt XVI posądza ateistów (ale agnostyk
                  > ów - j
                  > > uż chyba nie!) o relatywizm moralny (Posądzając ateistów o relatywizm
                  > moraln
                  > > y...
                  ). A to wszystko na podstawie relacji, że papież potępił agnostyk
                  > ów, at
                  > > eistów i relatywizm moralny.
                  >
                  > Założyciel wątku nic nie pisze o agnostykach - to już Twój wymysł.Relatywizm mo
                  > ralny dotyczy również katolików.

                  To moja sugestia na podstawie jego rewelacyjnego "odkrycia", jakoby z pierwszego zdania artykułu wynikało, że BXVI posądził ateistów (własnie ich!) o relatywizm moralny. Ale z tego zdania nic takiego nie wynika. Papież podobno skrytykował ateistów (nie wiadomo - na podstawie tekstu - za co), agnostyków (nie wiadomo - na podstawie tekstu - za co) i relatywizm moralny.

                  > > Stosując jego i Twoją logikę, na podstawie ewentualnych słów Tuska, że na
                  > jwięks
                  > > zym problemem dla Polski są: Kączyński, Macierewicz i niestabilna sytuacj
                  > a gosp
                  > > odarcza trzebaby wysnuć wniosek, że Tusk posądził Kaczyńskiego (lub Macie
                  > rewicz
                  > > a - do wyboru) o niestabilną sytuację gospodarczą.
                  > > Apeluje o używanie mózgu zgodnie z instrukcją użytkowania.
                  > >
                  >
                  > Odnoszę się do słów wypowiedzianych przez papieża a nie wymyślonych przez Ciebi
                  > e hipotetycznych nieistniejących wypowiedzi premiera Tuska.
                  > Mózgu potrafię używać - martw się o swój.

                  Odnieś się zatem do nich i na ich podstawie wytłumacz mi jakie funkcje pełni w zdaniu spójnik i oraz przecinek. Czy Twoim zdaniem spójnik i zastępuje (jest równoznaczny) z: , którzy są odpowiedzialni za czy może z jakimś innym sformułowaniem? Oczywiście byłoby miło, gdybyś mój apel zrealizował uzywając do tego mózgu...
                  • karbat Re: Szalejący analfabetyzm... 21.08.11, 10:02
                    supaari napisał:

                    > Może jeszcze uznasz, że ateiści to agnostycy? Zaprawdę - analfabetyzm pierwszej wody!

                    analfabeto w wierze, czemu publicznie robisz z siebie durnia ....
                    a teraz MARSZ - zmien kolko rozancowe i zapoznaj sie z pojeciem agnostycyzm ,
                    ktorym sie poslugujesz , a ktorego to okreslenia nie rozumiesz .

                  • michal-emeryt Re: Szalejący analfabetyzm... 21.08.11, 10:51
                    supaari napisał:


                    > Odnieś się zatem do nich i na ich podstawie wytłumacz mi jakie funkcje pełni w
                    > zdaniu spójnik i oraz przecinek. Czy Twoim zdaniem spójnik i zastępuje (
                    > jest równoznaczny) z: , którzy są odpowiedzialni za czy może z jakimś in
                    > nym sformułowaniem? Oczywiście byłoby miło, gdybyś mój apel zrealizował uzywają
                    > c do tego mózgu...
                    >

                    Używam mózgu i niech Ci będzie miło.
                    Nie mędrkuję głupio tak jak Ty a cudze wypowiedzi odczytuję wprost bez żadnych nadinterpretacji.
                    Wątek nie dotyczy gramatyki - o tej podyskutuj sobie na innym forum.
                    Amen.
                    • supaari Re: Szalejący analfabetyzm... 21.08.11, 11:01
                      michal-emeryt napisał:

                      >
                      > Używam mózgu i niech Ci będzie miło.

                      Oczywiście! ale niezgodnie z instrukcją obsługi, której niewątpliwie potrzebujesz, tylko nie potrafisz odczytać.

                      > Nie mędrkuję głupio tak jak Ty a cudze wypowiedzi odczytuję wprost bez żadnych
                      > nadinterpretacji.

                      Otóż dokładnie odwrotnie. Do prostego w swym podstawowym ksztacie wyliczenia przedmiotów krytyki Benedykta XVI, jakie stworzył autor tekstu w gazecie, dodaleś specyficzne, nieistniejące w oryginale związki przyczynowo-skutkowe między owymi przedmiotami krytyki.

                      > Wątek nie dotyczy gramatyki - o tej podyskutuj sobie na innym forum.
                      > Amen.

                      Ależ ja się nie zajmuje gramatyką! Sam zasugerowałeś, żebym zapoznał się ze znaczeniem spójnika i oraz przecinka (a to nie jest gramatyka!). Liczyłem, że mnie oświesz...
                      • michal-emeryt Re: Szalejący analfabetyzm... 21.08.11, 12:41
                        Z Bogiem !!!
                        Amen
            • chasyd_666 Re: Szalejący ateizm... 22.08.11, 09:11
              michal-emeryt napisał:

              > Ależ jest napisane.
              > Uważnie przeczytaj :"ateistów, agnostyków i relatywizm moralny ".

              Następny, który nie odróżnia słów Papieża od słów dziennikarza... :)
              • michal-emeryt Re: Szalejący ateizm... 22.08.11, 10:29
                chasyd_666 napisał:

                > michal-emeryt napisał:
                >
                > > Ależ jest napisane.
                > > Uważnie przeczytaj :"ateistów, agnostyków i relatywizm moralny ".
                >
                > Następny, który nie odróżnia słów Papieża od słów dziennikarza... :)

                Nie jestem dla Ciebie palancie żaden "następny".Jakoś nigdzie nie widziałem oficjalnego dementi więc póki co relacja dziennikarska jest prawdziwa.
                • chasyd_666 Re: Szalejący ateizm... 22.08.11, 12:03
                  > Nie jestem dla Ciebie palancie żaden "następny".Jakoś nigdzie nie widziałem ofi
                  > cjalnego dementi więc póki co relacja dziennikarska jest prawdziwa.

                  Palancie, Papież ma dementować każde pierdnięcie głupiego dziennikarzyny ??!...
                  Cierpisz na ateistyczne zgąbczenie mózgu ?...
        • chasyd_666 Re: Szalejący ateizm... 22.08.11, 09:08
          l.george.l napisał:

          > Jest to napisane w pierwszym zdaniu relacji.

          Umysł zaatakowany wirusem ateizmu nie potrafi odróżnić słów Papieża od słów dziennikarza z PAP... :)

          Czy twoje milczenie oznacza, że twój zarzut wobec Papieża był fałszywy ?... :
          forum.gazeta.pl/forum/w,721,128050099,128075002,Re_Ratzinger_posunal_sie_za_daleko.html
          • tanebo Re: Szalejący ateizm... 22.08.11, 09:13
            Sugerujesz że papież nie wypowiedział słów wziętych w cudzysłów? Czy to że nie są one potępieniem ateizmu? A może wymyślił je dziennikarz podczas gdy papież tak naprawdę przyznał się zaniedbań w zwalczaniu pedofilii wśród kleru?
            • chasyd_666 AZM 22.08.11, 12:11
              tanebo napisał:

              > Sugerujesz że papież nie wypowiedział słów wziętych w cudzysłów?

              Następny przypadek AZM (Ateistyczne Zgąbczenie Mózgu) ?...
              To są słowa dziennikarza, nie Papieża ! Brak Ci podstawowej logiki...

              >Czy to że nie
              > są one potępieniem ateizmu?

              1. Nie są
              2. Potępienie poglądów (ateizmu) to nie potępienie ludzi (ateistów). Wiem ,że to za trudne dla ateisty...

          • michal-emeryt Re: Szalejący ateizm... 22.08.11, 10:36
            chasyd_666 napisał:

            > l.george.l napisał:
            >
            > > Jest to napisane w pierwszym zdaniu relacji.
            >
            > Umysł zaatakowany wirusem ateizmu nie potrafi odróżnić słów Papieża od słów
            > dziennikarza
            z PAP... :)
            >

            Dziennikarz PAP zacytował słowa papieża i nie było oficjalnego dementi więc nie ma mowy o jakichś wirusach a relacja dziennikarska póki co jest wiarygodna.
            • chasyd_666 AZM 22.08.11, 12:12
              michal-emeryt napisał:
              >
              > Dziennikarz PAP zacytował słowa papieża

              Omawiane zdanie nie jest cytatem !
              AZM niszczy logiczne myślenie...
          • chasyd_666 Gąbczaste mózgi ateistów... 22.08.11, 12:00
            forum.gazeta.pl/forum/w,721,128051810,128083854,Re_Wiara_a_autodestrukcja.html
            Czy odpowiedź przerasta możliwości gąbczastego umysłu Jurka ?...
    • michal-emeryt Ratzinger pieprzy nie na temat. 24.08.11, 07:07
      Oczywiście że relatywizm moralny jest czymś złym ale niech Ratzinger najpierw tępi go wśród swoich pastuchów i strzyżonych baranów czy owieczek - jakoś tak.
      • chasyd_666 Re: Ratzinger pieprzy nie na temat. 24.08.11, 09:29
        michal-emeryt napisał:

        > Oczywiście że relatywizm moralny jest czymś złym ale niech Ratzinger najpierw t
        > ępi go wśród swoich pastuchów i strzyżonych baranów czy owieczek - jakoś tak.

        Baranie, po co pieprzysz od rzeczy ?... :
        forum.gazeta.pl/forum/w,721,128050099,128136225,AZM.html
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka