Dodaj do ulubionych

Skecz chrześcijański

09.05.20, 11:13
Skecz chrześcijański „Pan puka do drzwi” Czy przywitaliście już Pana? (Dubbing PL)


Ignorujemy proroctwa o Pana przyjściu w sekrecie. Jak będziemy mogli Go powitać?

Chang Shoudao: Biblia wyraźnie mówi: „Wtedy ujrzą Syna Człowieczego, przychodzącego w obłoku z mocą i wielką chwałą” (Ewangelia Łukasza 21:27). Tymczasem ty dowodzisz, że Pan powrócił w sekrecie i stał się ciałem, by czynić swoje dzieło. Czy mówi o tym Biblia?
Zhen Zhizhuo: Apokalipsa 16:15. „Oto przychodzę jak złodziej”. I Mateusz 25:6. „O północy zaś rozległ się krzyk: Oblubieniec idzie, wyjdźcie mu na spotkanie!” Apokalipsa 3:20. „Oto stoję u drzwi i pukam. Jeśli ktoś usłyszy mój głos i otworzy drzwi, wejdę do niego i spożyję z nim wieczerzę, a on ze mną”. Bracie Chang, dobrze znasz Biblię. Więc znasz te proroctwa. Czy słowa: „Oblubieniec idzie” „Przychodzę jak złodziej” i "Stoję u drzwi i pukam" nie odnoszą się przypadkiem do powrotu Pana?
Chang Shoudao: Oczywiście.
Zhen Zhizhuo: Czy jeśli Pan zjawi się w obłoku i wszyscy go ujrzą, trzeba będzie krzyczeć "Oto oblubieniec"? Poza tym, jeśli Pan zjawi się w obłoku, na niebie, to jak zapuka do drzwi?
Chang Shoudao: Przyznam, że nigdy się nad tym nie zastanawiałem.
Zhen Zhizhuo: Kiedy Pan Jezus mówił: „O północy zaś rozległ się krzyk”, „Przychodzę jak złodziej”, „Stoję u drzwi i pukam”, miał na myśli to, że przyjdzie w sekrecie. Kiedy Pan powróci, najpierw przyjdzie w sekrecie, a później pojawi się publicznie. Oznacza to, że Pan wcielony najpierw powróci w sekrecie aby osądzić, oczyścić i zbawić człowieka. I kiedy stworzy grupę zwycięzców, Jego sekretne dzieło będzie skończone. Kiedy to się stanie, Bóg ześle katastrofę, nagrodzi dobro, ukarze zło i objawi się wszytkim ludom i narodom. Bracie Chang, czy to wszystko zgadza się z Biblią? Pan najpierw przychodzi w sekrecie, a później objawia się publicznie. I to się zgadza z biblijnymi proroctwami. Mówiłem ci, ze w powrocie Pana tkwi tajemnica. Spodziewamy się, że Pan przyjdzie w obłoku, ale ignorujemy proroctwa o Jego przyjściu w sekrecie. Jak będziemy mogli Go powitać?
Chodzi o witanie Pana, powinniśmy to zrobić…
Bracia i siostry, wierzymy w Pana od wielu lat, cieszymy się od dawna na powrót Pana i czuwamy i czekamy na Niego. Wielu braci i sióstr czyta proroctwo objawienia: „Oto przychodzi z obłokami (…)” (Objawienie Jana 1:7). Myślimy, że Pan powróci, na pewno zstępuje na obłokach. Kiedy Pan ponownie przyjdzie , wówczas każdy mógłby zobaczyć Go, który zstępującego z nieba na białym obłoku, więc teraz czekamy na to. Ale czekamy biernie, czy naprawdę możemy powitać Pana?
Pan Jezus powiedział: „Błogosławieni ubodzy w duchu, ponieważ do nich należy królestwo niebieskie” (Ewangelia Mateusza 5:3). „Błogosławieni, którzy łakną i pragną sprawiedliwości, ponieważ oni będą nasyceni” (Ewangelia Mateusza 5:6). „Błogosławieni czystego serca, ponieważ oni zobaczą Boga” (Ewangelia Mateusza 5:8).
Ze słów Pana Jezusa widzimy, że tylko ci, którzy są spragnieni sprawiedliwości i pokornie poszukiwać prawdę, mogą powitać powrót Pana. Pomyślcie o tym, że w czasach dzieła Pana Jezusa, chociaż ludzie nie znali Pana Jezusa, dlaczego uczniowie i niektórzy ludzie podążali za Panem Jezusem, dlaczego arcykapłani, uczeni w Piśmie i faryzeusze potępili Pana Jezusa. Nawet ukrzyżowali Pana Jezusa na krzyżu? Powodem jest to, że uczniowie i ci ludzie, słuchając słów Pana Jezusa, ustalili, że Jezus był Panem, Chrystusem, Mesjaszem w proroctwie, i poszli za Panem Jezusem. A arcykapłani, uczeni w Piśmie i faryzeusze zachowali pogląd, że „jeśli nie nazywał się Mesjaszem, nie jest powrotem Pana”. Nie starali się tego szukać i nie uważnie słuchali słów Pana Jezusa, więc nie mieli oświecenia przez Ducha Świętego. Nie mogli też rozpoznać, że Pan Jezus jest Bogiem. W końcu uważali Pana Jezusa za zwykłą osobę, przybili Pana Jezusa do krzyża, ciężko obrażali Boskie usposobienie, a w końcu ich również zostało zrujnowanych.

Bracia i siostry, gdy czuwamy i oczekiwamy powrotu Pana, musimy mieć stale czystych umysłów, Musimy pokornie szukać prawdy, być osobą, która pragnie sprawiedliwości. Gdy ktoś głosi nam, że Pan Jezus powrócił, nie potępiamy ślepo, lecz powinniśmy modlić się do Boga i szukać prawdy, potrzebujemy więcej badanie, czy jest to nowe dzieło Boże? czy jest to głos Ducha Świętego? W ten sposób możemy otrzymać oświecenia Ducha Świętego, możemy naprawdę spotkać Pana, gdy On powróci. Polecam wszystkim krótki film, zobaczmy, jak bohater powita powrót Pana Jezusa. Skecz chrześcijański | „Pan puka do drzwi” Czy przywitaliście już Pana? (Dubbing PL)

Jeśli po przejrzeniu naszej strony internetowej macie jakiekolwiek opinie czy sugestie i chcielibyście się nimi podzielić, lub też jeśli w swojej wierze i w swoim życiu macie jakieś wątpliwości czy pytania, skontaktujcie się z nami. Nasi oddani przedstawiciele są do waszej dyspozycji przez cały czas. Niech miłość Boga zawsze będzie z nami!

Porozmawiaj z nami na Messengerze

Obserwuj wątek

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka