Dodaj do ulubionych

Msza sw. wspierająca LGBT

13.06.21, 09:55
Czerwiec to miesiąc godności osób LGBT. Na całym cywilizowanym świecie odbywają się wydarzenia wspierające ludzi LGBT i promujące tolerancję dla różnorodności seksualnej. Przypadkiem czytam doniesienia na ten temat z Norwegii - od tego roku flaga LGBT może oficjalnie być wznoszona na budynkach administracji publicznej obok flagi norweskiej i saamskiej (lapońskiej), powiewa więc teraz nad szkołami, ratuszami i innymi budynkami w całym kraju. W wielu kościołach dni LGBT rozpoczynają mszą świętą na rzecz LGBT.
www.drammenpride.no/drammenpride/arkiv/drammen-pride-2019/program/regnbuemesse/
Jak to jest, że Chrystus każe szanować Norwegom swoich homoseksualistów, a Polakom swoich homoseksualistów nienawidzić?
Obserwuj wątek
  • snajper55 Re: Msza sw. wspierająca LGBT 13.06.21, 14:25
   dbender napisał:

   > Jak to jest, że Chrystus każe szanować Norwegom swoich homoseksualistów, a Pola
   > kom swoich homoseksualistów nienawidzić?

   W kościele katolickim ważne jest to co każą robić hierarchowie. Nauki Jezusa nie mają żadnego znaczenia. To tak jak w firmie, która jest zarejestrowana na słupa. Jezus to w kościele katolickim taki słup.

   S.
   • mim1656awo Re: Msza sw. wspierająca LGBT 13.06.21, 16:48
    Sobota, 12 czerwca 2021.
    Księża żonaci: tak, odpowiada biskup z Essen.
    „Jesteśmy Kościołem, któremu leży na sercu jedynie duszpasterstwo: jeśli homoseksualiści proszę nas o błogosławieństwo, to dlaczego tego odmawiać?”.Tak wypowiedział się prałat Franz-Josef Overbeck, biskup Essen i wice-prezydent Komisji Episkopatów Wspólnoty Europejskiej odpowiadając na pytania dziennikarzy, którzy poprosili go o skomentowanie decyzjii dziesiątek proboszczów niemieckich zgadzających sięna błogosławienie par gay, po negatywnym „responsum” Kongregacji ds.Wiary (ex św. Inkwizycja).Na zapytanie, czy ta decyzja jest słuszna, biorąc pod uwagę fakt, że Franciszek wyraził też swoją „ aprowację” na decyzję Kongregacji ds. Wiary, biskup niemiecki odpowiedział: „Papież, jest Papieżem duszpasterstwa”.Potem, prałat Franz-Josef Overbeck dodał: „powołania księży opadają do zera, martwię się tą sytuacją w Kościele, nie tylko w Niemczech”.Brak księzy oznacza ryzyko utracenia charakteru sakramentalnego (udzielania sakramentów).Prałat dodał, że „sytuacja jest bardzo trudna; dobry mąż mógłby wykonywać tą służbę” i argumentuje, że także w Kościele prawosławnym kapłani mają żony.Overbeck dodaje, że w jego diecezji, w której jest biskupem od 12 lat, każdego roku otrzymywało święcenia 1-2 księży, natomiast corocznie umiera ich 20-30.W świetle tej sytuacji, wg biskupa, trzeba zastanowić się nad celibatem.W odniesieniu do kapłaństwa kobiet, odpowiada: „ poczekajmy, aby zobaczyć kilku mężczyzn (żonatych mim) wyświęconych na księży”.
    • snajper55 Re: Msza sw. wspierająca LGBT 13.06.21, 21:50
     mim1656awo napisał:

     > Overbeck doda
     > je, że w jego diecezji, w której jest biskupem od 12 lat, każdego roku otrzymyw
     > ało święcenia 1-2 księży, natomiast corocznie umiera ich 20-30.W świetle tej sy
     > tuacji, wg biskupa, trzeba zastanowić się nad celibatem.

     Po zniesieniu celibatu nawet pedofile, nekrofile itd nie będą zabiegać o posadę w kościele. No nie, może pedofile zostaną z powodu pierwszych komunii i religii w szkołach.

     S.
  • feelek Re: Msza sw. wspierająca LGBT 13.06.21, 16:59
   dbender napisał: "....Jak to jest, że Chrystus każe szanować Norwegom swoich homoseksualistów, a Polakom swoich homoseksualistów nienawidzić?
   ..
   1. Jestem jednym z Polaków i do głowy nie przyszłoby mi aby nienawidzić jakichkolwiek homoseksualistów,
   2. żadnych homoseksualistów nie nazwałbym " swoimi". Homoseksualiści to homoseksualiści- ani moi , ani czymkolwiek.
   Skąd wiesz, że homoseksualiści chcieliby być nazwani czyimś homoseksualistami?

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka