Dodaj do ulubionych

KUL się sypie

14.07.21, 12:46
Czegoś takiego nigdy w historii tej uczelni nie było. Aczkolwiek ostatnio coraz częściej pojawiały się głosy, że tej uczeli bliżej jest do kulis średniowiecza niż nauki..
Upadek Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego staje się znamiennym i symptomatycznym. W taki sposób, jak sypie się dzisiaj KUL, sypać się będzie w niedługiej przyszłości cały Kościół katolicki w Polsce.
Ucieczka w fanatyzm, zamykanie się w budowanej wieży jedynie słusznej racji czy wylewanie płonącej smoły na tzw. widziadła „pogańskich hord” atakujących twierdzę wiary „na przedmurzu” edukacji kościelnej wskazuje na agonalne delirium instytucji, która przez pewien czas w epoce PRL odgrywała niekiedy pożyteczną rolę w naszym kraju.

hartman.blog.polityka.pl/2020/10/02/kul-sie-sypie/
Obserwuj wątek
   • wariant_b Re: KUL się sypie 14.07.21, 14:42
    pkt4a napisała:

    > KUL , KUL ?
    > aaa.. już wiem , to ta szkółka religijna leżąca niedaleko Kraśnika

    Przyszłość przed nimi - mogą zacząć hodować KULsony.
    • kociak40 Re: KUL się sypie 14.07.21, 14:47

     "Przyszłość przed nimi - mogą zacząć hodować KULsony." - wariant_b

     Obejmuje naukę - prawo, administracja, pedagogika, socjologia, psychologia.
     Tylko nauki humanistyczne bez nauk ścisłych (zwłaszcza fizyka).
     • mim1656awo Re: KUL się sypie 14.07.21, 19:08
      KUL się sypieedico 14.07.21, 12:46
      ..........że tej uczeli bliżej jest do kulis średniowiecza niż nauki....... W taki sposób, jak sypie się dzisiaj KUL, sypać się będzie w niedługiej przyszłości cały Kościół katolicki w Polsce........agonalne delirium instytucji..........
      Pobożne życzenie, ale chyba tylko tyle.Tyranie są niebezpieczne nie kiedy są w pełni władzy, lecz kiedy zaczynają ją tracić, lub tylko gdyby mogły by ją stracić.Autor wywiadu to absolwent KUL-u, osoba wykształcona, należąca do elity.Ile osó tego rodzaju jest aktualnie w RP?Bardzo niedużo, uważam; nie więcej niż 1% - 1,5%.Autor, bardzo trafnie, wspomniał o leksyce i mentalności wiejskiej i małpmiasteczkowej , przeważającej w obecnej RP.Kpk (kościól pedofilsko katolicki) jest w śmiertelnym objęciu z obecną władzą.Albo zginą, albo zwyciężą.Wg mnie 6-10 miesięcy bombardowania propagandą przeciw UE tubylców tej kolonii watykańskiej w Europie, może doprowadzić do Polexitu, tak upragnionego prze kpk.Czy to jest możliwe?Nie jest do wykluczenia, biorąc pod uwagę interesy wschodu.W każdym razie „bój to będzie ostatni”.Dla nich.Allelluja.Przecież nie jesteśmy Izraelitami?Po jeką cholerę potrzebny nam ten ich Elohim?
      • edico Re: KUL się sypie 14.07.21, 20:29
       ELOHIM wywodzi się ponoć od boga burzy i wiatrów. Kult tego bóstwa wyewoluował do rangi Boga judeo-chsześcijańskiego. Ma to ścisły związek z początkami religii judaistycznych. Mnie jest tak samom potrzebny, jak bigos katolicyzmu warzony na strawie wielu innych religii.
       • privus Re: KUL się sypie 15.07.21, 01:52
        Jarzmo religijności swym wstecznictwem ugina się pod ciężarem faktów. KUL nie ma już nic do powiedzenia oprócz ucieczki w kierunku tworzenia nowych dogmatów fanatyzmu religijnego.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka