Dodaj do ulubionych

Głódź, Perszing, Sekuła i reszta

17.10.21, 01:29
Reportaż pokazujący przenikanie się hierarchii kościelnej, polityków i świata przestępczego. To świat równoległy, istniejący obok tego świata, który widzimy sami i który pokazywany jest nam w telewizji na co dzień. Świat funkcjonujący niezależnie od tego kto rządzi. Bo to oni naprawdę rządzą. Wszystkim.

tvn24.pl/go/programy,7/superwizjer-odcinki,10894/odcinek-996,S00E996,613772?source_id=bannernewsowy

S.
Obserwuj wątek
  • wawrzanka Re: Głódź, Perszing, Sekuła i reszta 17.10.21, 08:25
   Jest cały serial o mafii rzymskiej i jej powiązaniach z polityką i z Watykanem. "Suburra". Fabularny, ale dobrze pokazuje jak to działa. U jest tak samo: władza lubi pieniądze, a pieniądze lubią władzę. Mają konflikty, zabijają się nawzajem i zlecają zabójstwa, ale to jest ich wspólny świat.

   Kto jeszcze tego nie rozumie, kto chodzi do kościoła nie widząc tej krwi na rękach, musi być ślepy i głuchy. Ludzie niby wiedzą, ale mówią: "Nasz proboszcz taki nie jest", "To przecież tylko ludzie", "Ja nie chodzę do kościoła dla księży, tylko dla Jezusa". Mają rację. Nie każdy ksiądz jest pedofilem, nie każdy ma powiązania z mafią. Ale każdy jest cegiełką w tej strukturze. Pierwsza pójdę do kościoła i dam wielki bukiet kwiatów księdzu, który podczas mszy powie otwarcie do ludzi:

   "Kościół zawsze miał powiązania z władzą. Wszyscy papieże mają krew na rękach. Jan Paweł II odpowiada za śmierć milionów ludzi w Afryce na AIDS i z powodu zagłodzenia dzieci, których matki rodziły je nie będąc w stanie wyżywić. Odpowiada za śmierć i cierpienie tych matek. Ale ja taki nie jestem. Nie podoba mi się celibat, bo codziennie fantazjuję o pani Zosi z drugiej ławki. Oglądam porno. Jestem tylko człowiekiem takim samym jak wy."

   Czy parafianie są gotowi na taką prawdę? Oni ją czasem słyszą od tego samego księdza jak umówią się z nim prywatnie na wódkę. Dlaczego to samo nie może zostać powiedziane publicznie?

   Zamiast chodzić do kościoła i dokładać się do trwania zła na świecie, może lepiej od razu pomodlić się do Jezusa gdzieś na łące, albo w lesie? Może warto zapytać samego siebie jak działa ten świat? Jakie jest moje w nim miejsce i czy rzeczywiście jestem tu, gdzie mogę zrobić dla siebie i dla świata coś dobrego? Gdzie mogę rozwijać swoje talenty w prawdzie, a nie w zakłamaniu?
    • wawrzanka Re: Głódź, Perszing, Sekuła i reszta 17.10.21, 15:44
     kociak40 napisał:

     > Jest to najbardziej bezpieczne, w niczym nie pomoże, ani w niczym nie zaszkodzi,
     > a jest tylko zdrowe powietrze.

     Wielu ludzi boryka się z własnym sumieniem: "dramat z tą pedofilią, ale muszę iść do kościoła, bo Jezus się na mnie pogniewa i pójdę do piekła". Rozwiązanie pośrednie pomoże się z tym uporać.
     • snajper55 Re: Głódź, Perszing, Sekuła i reszta 17.10.21, 23:25
      wawrzanka napisała:

      > Wielu ludzi boryka się z własnym sumieniem: "dramat z tą pedofilią, ale muszę i
      > ść do kościoła, bo Jezus się na mnie pogniewa i pójdę do piekła". Rozwiązanie p
      > ośrednie pomoże się z tym uporać.

      Ale dla większości wiernych niepójście do kościoła to grzech. Oni żyją w związku z kościołem, a nie w związku z Jezusem czy bogiem. Jezus zamiast kościoła? Jezus ich nie wyspowiada, nie da rozgrzeszenia, nie udzieli ślubu, nie ochrzci dziecka. Jezus nie jest im potrzebny, oni potrzebują kościoła.

      S.
      • wawrzanka Re: Głódź, Perszing, Sekuła i reszta 18.10.21, 10:09
       snajper55 napisał:

       > Ale dla większości wiernych niepójście do kościoła to grzech. Oni żyją w związk
       > u z kościołem, a nie w związku z Jezusem czy bogiem.

       Mam wrażenie, że to taki mix. Np. Mona_blue żyje w związku z kościołem, ale i z Jezusem. Wydała pieniądze na stwierdzenie nieważności małżeństwa. Teraz znów może wziąć ślub kościelny, ale jest ostrożna. Krytykuje kościół za to, że zakazuje seksu przedmałżeńskiego.

       > Jezus ich nie wyspowiada, nie da rozgrzeszenia, nie udzieli ślubu, nie ochrzci dz
       > iecka. Jezus nie jest im potrzebny, oni potrzebują kościoła.

       No właśnie. Dlatego powinni się zastanowić czy rzeczywiście ten kościół jest taki konieczny w ich życiu. Ślub można wziąć w USC i też mieć białą sukienkę, świadków, wstążki przy samochodzie, szampana i noc poślubną. Bóg jest podobno wszędzie i przynajmniej takie małżeństwo zawsze będzie ważne. Można je rozwiązać, jak się nie uda, ale nie ma ryzyka, że właśnie zawierasz nieważne małżeństwo, jak to się ostatnio często dzieje u katolików XD.

       Chrzciny dziecka? Młodzi ludzie rzadko wyprawiają chrzciny dla siebie. Robią to dla rodziców, teściów, babć i dziadków. Bo tak trzeba, bo tak wszyscy robią. To jest właśnie pretekst do refleksji podczas modlitwy do Jezusa na łące. Przypomnijmy, że Jezus został ochrzczony w bardzo późnym wieku i nic nie ma w Ewangelii na temat chrztu niemowląt. Przyjęcie dla rodziny można urządzić bez tego całego cyrku.

       Suma summarum trzeba myśleć. Już państwo ściąga ze mnie wystarczająco duży haracz, żebym jeszcze miała płacić zaprzyjaźnionej mafii.
       • snajper55 Re: Głódź, Perszing, Sekuła i reszta 18.10.21, 11:59
        wawrzanka napisała:

        > Mam wrażenie, że to taki mix. Np. Mona_blue żyje w związku z kościołem, ale i z
        > Jezusem. Wydała pieniądze na stwierdzenie nieważności małżeństwa. Teraz znów m
        > oże wziąć ślub kościelny, ale jest ostrożna. Krytykuje kościół za to, że zakazu
        > je seksu przedmałżeńskiego.
        >
        > > Jezus ich nie wyspowiada, nie da rozgrzeszenia, nie udzieli ślubu, nie oc
        > hrzci dz
        > > iecka. Jezus nie jest im potrzebny, oni potrzebują kościoła.
        >
        > No właśnie. Dlatego powinni się zastanowić czy rzeczywiście ten kościół jest ta
        > ki konieczny w ich życiu. Ślub można wziąć w USC i też mieć białą sukienkę, świ
        > adków, wstążki przy samochodzie, szampana i noc poślubną. Bóg jest podobno wszę
        > dzie i przynajmniej takie małżeństwo zawsze będzie ważne. Można je rozwiązać, j
        > ak się nie uda, ale nie ma ryzyka, że właśnie zawierasz nieważne małżeństwo, ja
        > k to się ostatnio często dzieje u katolików XD.

        A według mnie to są dwie (nierozłączne) grupy - chrześcijanie (grupa bardzo nieliczna) i członkowie kościoła katolickiego. Przecież kościół ma niewiele wspólnego z zasadami chrześcijaństwa, które sa dla niego jedynie formalnym pretekstem istnienia. Ubóstwo? Nadstawianie drugiego policzka? Miłość bliźniego? Dla członków kościoła to nie wiara jest drogą zbawienia, tylko kościół. Dla chrześcijanina to wiara, uczynki są drogą zbawienia. To jest zasadnicza różnica.

        To że ktoś krytykuje kościół nic nie znaczy. Ważne że nie wyobraża sobie życia poza kościołem. Ważne że dla niektorych kościół jest nawet instytucją określającą znaczenie słów języka polskiego i to kościół definiuje znaczenie słowa "bękart". Czy ktoś taki mógłby żyć bez kościoła?

        S.
   • snajper55 Re: Głódź, Perszing, Sekuła i reszta 18.10.21, 14:24
    qwardian napisał:

    > Ryszard Bugaj ma również opinię na ten temat:
    >
    > wiadomosci.dziennik.pl/opinie/artykuly/87132,jak-uwlaszczali-sie-ludzie-wyborczej.html

    Nie. To jest opinia na całkiem inny temat, temat nie związany ani z tematem tego wątku, ani z tematem tego forum. Wiem, chciałeś to wkleić, gdziekolwiek, byle wkleić. Zadowolony?

    S.
    • kalllka Re: Głódź, Perszing, Sekuła i reszta 18.10.21, 15:15
     Jestze czymś związany z tematyka forum „Perszing” czy Sekula?
     Wyłącznie dzieki tobie i twojej osobliwej( przy prowadzeniu specyficznego forum) antypatii do religii i niebezpiecznego dla równowagi- antyklerykalizmu, „zawdzięczamy”, takie jak ten wątek, kwiatki.

     Ps.
     Mam wrażenie, ze i Glodz, posłużył ci tu tylko jako pretekst by pod płaszczykiem tematyki.. wykorzystując swoją pozycje jako opiekun nadać mu rangę…
     Zadowolony z werdyktu?
     • snajper55 Re: Głódź, Perszing, Sekuła i reszta 18.10.21, 18:48
      kalllka napisała:

      > Jestze czymś związany z tematyka forum „Perszing” czy Sekula?
      > Wyłącznie dzieki tobie i twojej osobliwej( przy prowadzeniu specyficznego foru
      > m) antypatii do religii i niebezpiecznego dla równowagi- antyklerykalizmu, „z
      > awdzięczamy”, takie jak ten wątek, kwiatki.

      Mylisz się, nie czuję antypatii do religii. Jak wielu normalnych ludzi czuję za to odrazę do pedofilów w sutannach i organizacji, która zapewnia im bezkarność, która ich ukrywa i daje możliwość nieskrępowanego gwałcenia dzieci.

      Dla jakiejż to równowagi jest niebezpieczny antyklerykalizm? Antyklerykalizm jest niebezpieczny jedynie dla kleru. Tak jak antyfaszyzm nie jest niebezpieczny dla jakiejś równowagi, tylko jest niebezpieczny dla faszystów.

      S.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka