szadoka 03.05.10, 21:08 Czy ktos jest w stanie opisac mi jakie powinno byc ciasto na buleczki? Chodzi o konsystencje. Buleczki wychodza mi smaczne ale jakies takie plaskate. Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
mart_a_k Re: szadoka 04.05.10, 00:43 a o jakie dokladnie buleczki Ci chodzi? drozdzowe? Odpowiedz Link Zgłoś
horpyna4 Re: szadoka 05.05.10, 09:54 Ciasto drożdżowe jest tym bardziej płaskie, im więcej jest w nim tłuszczu. Bułeczki trzeba robić z "chudego" ciasta, wtedy rosną wysoko. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: szadoka Re: szadoka IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.05.10, 10:02 Horpyno, dodalam doslownie lyzke oliwy. Na pewno nie bylo za tluste. Obstawiam, ze bylo zbyt wilgotne jednak. Na szczescie bardzo smakowaly a plaskatosc przeszkadzala tylko mnie. Odpowiedz Link Zgłoś
fettinia Re: szadoka 05.05.10, 10:10 Chyba za krotko rosly-a jaki przepis mialas?Probowalas z przepisu Sylwii albo Daxter?Obydwa sa podobne i zawsze wychodza-nawet mnie:D Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: szadoka Re: szadoka IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.05.10, 18:56 przepis jest "na oko " :) saszetka drozdzy na pol kilo maki. Jajko lub dwa , lyzka cukru, szczypta soli i cieple mleko z woda. Na pewno nie roslo za krotko. Najpierw raz na cieplo, potem cala noc w lodowce , potem jeszcze raz na blaszce. W srodku sa fajne, mieciutkie , dziurkowane. Jeszcze chcialabym zeby byly wyzsze tylko... Odpowiedz Link Zgłoś