03.05.10, 21:08
Czy ktos jest w stanie opisac mi jakie powinno byc ciasto na buleczki? Chodzi
o konsystencje. Buleczki wychodza mi smaczne ale jakies takie plaskate.
Obserwuj wątek
    • mart_a_k Re: szadoka 04.05.10, 00:43
      a o jakie dokladnie buleczki Ci chodzi? drozdzowe?
      • szadoka Re: szadoka 04.05.10, 21:22
        no tak, a bywaja jakies inne?
        • horpyna4 Re: szadoka 05.05.10, 09:54

          Ciasto drożdżowe jest tym bardziej płaskie, im więcej jest w nim
          tłuszczu. Bułeczki trzeba robić z "chudego" ciasta, wtedy rosną
          wysoko.
          • Gość: szadoka Re: szadoka IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.05.10, 10:02
            Horpyno, dodalam doslownie lyzke oliwy. Na pewno nie bylo za tluste. Obstawiam,
            ze bylo zbyt wilgotne jednak.
            Na szczescie bardzo smakowaly a plaskatosc przeszkadzala tylko mnie.
            • fettinia Re: szadoka 05.05.10, 10:10
              Chyba za krotko rosly-a jaki przepis mialas?Probowalas z przepisu Sylwii albo
              Daxter?Obydwa sa podobne i zawsze wychodza-nawet mnie:D
              • Gość: szadoka Re: szadoka IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.05.10, 18:56
                przepis jest "na oko " :) saszetka drozdzy na pol kilo maki. Jajko lub dwa ,
                lyzka cukru, szczypta soli i cieple mleko z woda. Na pewno nie roslo za krotko.
                Najpierw raz na cieplo, potem cala noc w lodowce , potem jeszcze raz na blaszce.
                W srodku sa fajne, mieciutkie , dziurkowane. Jeszcze chcialabym zeby byly wyzsze
                tylko...
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka