Dodaj do ulubionych

co suszyć???

IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 06.09.10, 15:58
Wczoraj wróciłam z udanego grzybobrania, więc dzisiaj natychmiast kupiłam suszarkę do grzybów. I właśnie - co jeszcze suszyć? oczywiście jabłka, sliwki i gruszki na kompot wigilijny, ew. zioła, morele, może pomidory.... Ale na suszarce jest intstrukcja dotycząca czasu suszenia i w tabelce jest np. rabarbar. Macie pomysł, po co ten rabarbar suszony? Że niby na kompot się nada??? Co jeszcze suszycie?
Obserwuj wątek
    • vandikia Re: co suszyć??? 06.09.10, 17:47
      zioła można suszyć, miętę, lipę (na lipę za późno teraz ale za rok możesz :)), lawendę (jeszcze jest), plus bazylia, oregano, tymianek - jeśli wiesz, że w ciągu sezonu jesienno-zimowego nie utrzymasz ich w ziemi
      • ewa9717 Re: co suszyć??? 06.09.10, 18:06
        Jeśli cię nie odstraszą rachunki za prąd, to np. starte na dużych okach (albo za pomocą odpowiedniej tarczy w malakserze) warzywa. W zeszłym roku zrobiłam sobie olbrzymi słój takiej mieszanki (marchew, pietruszka, seler, pokrojony cienko por), całość suszona własnie na sitach suszarki. Fajne było jako wsad do różnych duszonych potraw, ale w tym roku już mi się nie chce, moze zaś w przyszłym ;)
    • dvoicka Re: co suszyć??? 09.09.10, 21:55
      moja teściowa suszy maliny do herbaty a mama pomidorki koktajlowe.
      a na forum natknęłam się ostatnio na wzmiankę o suszonych cukiniach.
      i do nalewek czasem dodaje się przesuszone owoce (np pigwowca)
      owoce to prawie każde można ususzyć. z ziół także koperek, którego chyba nie widziałam w sklepach suszonego.
      w rodzinie mojego taty jedną z potraw wigilijnych był bób, który w grudniu był dostępny w postaci suszonej. odkąd się o tym dowiedziałam, zastanawiam się jak to smakowało :)
    • princesswhitewolf Re: co suszyć??? 09.09.10, 22:10
      zrobilam sobie cukier daktylkowy po ususzeniu i sproszkowaniu daktylow ( bez pestki oczywiscie)
      maliny i aronia do herbatki zimowej, kiwi( b latwo sie susza), jablka i ananasy
      wysuszylam i sproszkowalam pietruszke do zupek
      wysuszylam sproszkowalam seler por cebula marchewka jako konkurencja dla Vegety pelnej E-costamsow

mozna zrobic z paciaji owocowej fajne "fruit roll" czyli takie plaskie placki owocowe czy jak to tam nazwac.
      banany wysuszone sa swietnymi chipsami ale polecam je zanurzyc w wodzie z cytryna aby w trakcie suszenia nie zczernialy

No i ziemniaki tez zczernieja jesli sie ich lekko nie podgotuje

pomarancze sa fajne suszone i nawet cytryna.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka