Gość: Anka skakanka IP: *.adsl.inetia.pl 28.10.14, 10:15 Poradźcie. Zostało mi sporo białek, ale na nic słodkiego nie mam ochoty. Da się te białka do czegoś wykorzystać? Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
autumna Re: Co zrobić z surowych białek, ale nie na słodk 28.10.14, 11:31 W "Elementarzu gotowania" Ireny Gumowskiej był przepis na "sztuczny ryż": radybabciasi.blogspot.de/2009/10/co-zrobic-gdy-zostana-nam-biaka-jajek.html Osobiście nie próbowałam, ale jak z Gumowskiej, to powinno być dobre. Odpowiedz Link Zgłoś
horpyna4 Re: Co zrobić z surowych białek, ale nie na słodk 28.10.14, 16:41 Gumowska podawała też ponad pół wieku temu przepis na "fałszywy móżdżek". Robiło się to z białek, drożdży, zeszklonej cebuli i przypraw; można sobie wyguglać. Tylko ma być właśnie z białek, bo niektóre przepisy podają, że z całych jajek - a wtedy będzie to bardziej jajecznica. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: schamu Re: Co zrobić z surowych białek, ale nie na słodk IP: *.sferanet.pl 28.10.14, 12:39 Może wytrawny omlet z białek? Odpowiedz Link Zgłoś
budzik11 Re: Co zrobić z surowych białek, ale nie na słodk 28.10.14, 15:13 Zamróź te białka i zużyj jak będziesz miała ochotę. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kim Re: Co zrobić z surowych białek, ale nie na słodk IP: 5.172.252.* 29.10.14, 14:38 Bialka sa bardzo wartościowe. Jesli mi zostaną, smaze je jak sadzone, ale z obu ston. Robie to w malej patelence (miniaturowej), tak ze jedna porcja pasuje do kanapki i używam zamiast wędlin czy sera. Możesz dosmaczyć ziołami, serem. Dobre na ciepło i na zimno. Jesli usmażysz na duzej, to kroisz i już. Odpowiedz Link Zgłoś
linn_linn Re: makaron 30.10.14, 06:52 www.dipastaimpasta.it/2014/02/fettuccine-di-semola-di-grano-duro-con.html 180 g bialek 360 g maki z twardej pszenicy "semola di grano duro" Odpowiedz Link Zgłoś