Dodaj do ulubionych

Takie węgierskie kluseczki

IP: 192.39.188.* 01.12.04, 14:59
Podają tam wszędzie do gulaszy i nie tylko. Pyszne są. Czy, ktoś wie jak je
zrobić. Wyglądają trochę jak nasze kładzione, ale smakują znacznie lepiej.
Obserwuj wątek
    • invicta1 Re: Takie węgierskie kluseczki 01.12.04, 19:08
      kiedyś Makłowicz je robił=przelewał deo gotowania przez dziurki w durszlaku;
      kurde jak to się nazywało?
    • invicta1 Re: Takie węgierskie kluseczki 01.12.04, 19:13
      no chyba, że mówisz o kluskach czipetke:
      składniki
      20 dkg mąki pszennej,
      1 jajko,
      szczypta soli

      sposób przygotowania
      Z powyższych składników zagnieść sprężyste ciasto. Kluski kroić w małą kostkę
      lub robić podobnie do polskiej zacierki w formie spłaszczonych ziarenek fasoli i
      gotować
      • siostraheli gałuszki 01.12.04, 20:20
        pol kg maki
        1 jajko
        troche wody (ok. 1/3 szklanki)
        wyrobic mikserem na zwarta sprezysta mase.
        jesli nie masz specjalnej tarki do przeciskania, zrzucaj z deski kuchennej
        nozem wprost do wrzatku z dodatkiem smalcu.
        • Gość: paprotka Re: gałuszki IP: *.dew.pl / *.internetdsl.tpnet.pl 01.12.04, 23:48
          tak , to prawdziwa tzw galuska , tylko bratanki zanurzają drewnianą deskę we
          wrzątku i przekładają na nią ciasto a reszta zgodnie z Twoim przepisem :)
    • fettinia Tarhonia-wegierskie kluseczki:) 01.12.04, 21:10
      400 g maki
      3jajka
      Wyrobic ciasto,przetrzec przez sito, na deske oproszona maka zostawic do
      przeschniecia-orzed uzyciem zrumienic na sloninie,dodac odrobine wody i dusic do
      miekkosci-przepis-"Kuchnie Swiata"
    • Gość: Wusia Re: Takie węgierskie kluseczki IP: *.zwm.punkt.pl / *.zwm.punkt.pl 01.12.04, 22:29
      te węgierskie kluseczki to galuszki.
      • Gość: Isztwan Re: Takie węgierskie kluseczki IP: 193.30.160.* 02.12.04, 13:26
        JADŁEM JE NA Węgrzech sa cudowne...a Makłowicz to te kluchy jakoś tak
        szpachelką drewnianą z deski na wrzątek oddzielał!
        • Gość: Renata Re: Takie węgierskie kluseczki IP: 192.39.188.* 02.12.04, 13:34
          Dziękuję Wam za pomoc. A zatem wkrótce robię galuszki.
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka