Gość: Renata IP: 192.39.188.* 01.12.04, 14:59 Podają tam wszędzie do gulaszy i nie tylko. Pyszne są. Czy, ktoś wie jak je zrobić. Wyglądają trochę jak nasze kładzione, ale smakują znacznie lepiej. Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
invicta1 Re: Takie węgierskie kluseczki 01.12.04, 19:08 kiedyś Makłowicz je robił=przelewał deo gotowania przez dziurki w durszlaku; kurde jak to się nazywało? Odpowiedz Link Zgłoś
invicta1 Re: Takie węgierskie kluseczki 01.12.04, 19:13 no chyba, że mówisz o kluskach czipetke: składniki 20 dkg mąki pszennej, 1 jajko, szczypta soli sposób przygotowania Z powyższych składników zagnieść sprężyste ciasto. Kluski kroić w małą kostkę lub robić podobnie do polskiej zacierki w formie spłaszczonych ziarenek fasoli i gotować Odpowiedz Link Zgłoś
siostraheli gałuszki 01.12.04, 20:20 pol kg maki 1 jajko troche wody (ok. 1/3 szklanki) wyrobic mikserem na zwarta sprezysta mase. jesli nie masz specjalnej tarki do przeciskania, zrzucaj z deski kuchennej nozem wprost do wrzatku z dodatkiem smalcu. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: paprotka Re: gałuszki IP: *.dew.pl / *.internetdsl.tpnet.pl 01.12.04, 23:48 tak , to prawdziwa tzw galuska , tylko bratanki zanurzają drewnianą deskę we wrzątku i przekładają na nią ciasto a reszta zgodnie z Twoim przepisem :) Odpowiedz Link Zgłoś
fettinia Tarhonia-wegierskie kluseczki:) 01.12.04, 21:10 400 g maki 3jajka Wyrobic ciasto,przetrzec przez sito, na deske oproszona maka zostawic do przeschniecia-orzed uzyciem zrumienic na sloninie,dodac odrobine wody i dusic do miekkosci-przepis-"Kuchnie Swiata" Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Wusia Re: Takie węgierskie kluseczki IP: *.zwm.punkt.pl / *.zwm.punkt.pl 01.12.04, 22:29 te węgierskie kluseczki to galuszki. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Isztwan Re: Takie węgierskie kluseczki IP: 193.30.160.* 02.12.04, 13:26 JADŁEM JE NA Węgrzech sa cudowne...a Makłowicz to te kluchy jakoś tak szpachelką drewnianą z deski na wrzątek oddzielał! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Renata Re: Takie węgierskie kluseczki IP: 192.39.188.* 02.12.04, 13:34 Dziękuję Wam za pomoc. A zatem wkrótce robię galuszki. Odpowiedz Link Zgłoś