Dodaj do ulubionych

Ciastka Petitki

IP: *.dip.t-dialin.net 26.04.03, 11:12
Czy kto moglby mi podac przepis na ciasto t wykorzystaniem tych pyscznych
ciasteczek?
Z gory dziekuje
Obserwuj wątek
    • Gość: bef Re: Ciastka Petitki IP: *.chello.pl 28.04.03, 10:41


      A może bakaliowiec-budyniowiec?

      3 budynie (takie na 1/2 litra) i czubata łyżeczka mąki ziemniaczanej ugotować z
      1 litrem mleka, po drodze posłodzić. Dodać (do ciepłego budyniu) po równo:
      suszone morele pokrojone w kostkę, rodzynki, orzechy (pokrojone) i trochę
      skórki pomarańczowej, kilka kropli aromatu np pomarańczowego. Bakalii powinno
      być 40 dkg. W tortownicy (średniej) rozłożyć na dnie warstwę herbatników (można
      też poustawiać na bokach), na to połowę masy, na to znowu herbatniki, reszta
      masy. Wierzch polać polewą czekoladową i ozdobić. Schłodzić w lodówce do
      następnego dnia.

      Jeśli petit beury, to tylko z Jutrzenki, skoro tyle ostatnio o tym, co dobre...
    • Gość: Monika Re: Ciastka Petitki IP: 80.51.255.* 28.04.03, 11:11
      Jest takie pyszne ciasto, do którego stosuje się petitki, nazywa się chyba
      Domek Babuni. Kladzie się ileś tam rzędów ciastek, na to zmielony ser z
      orzechami i kakao i zmiksowany jeszcze masłem a potem się to składa w taki
      trójkątny domek i polewa masą czekoladową. Moja mama to robiła, za kilka dni
      zdobedę przepis:-) ale to na forum też kiedyś chyba był.
    • Gość: Monika Link do przepisu IP: 80.51.255.* 28.04.03, 11:15
      forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=77&w=1977494&a=2057307

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka