Gość: ania IP: *.dip.t-dialin.net 26.04.03, 11:12 Czy kto moglby mi podac przepis na ciasto t wykorzystaniem tych pyscznych ciasteczek? Z gory dziekuje Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
Gość: bef Re: Ciastka Petitki IP: *.chello.pl 28.04.03, 10:41 A może bakaliowiec-budyniowiec? 3 budynie (takie na 1/2 litra) i czubata łyżeczka mąki ziemniaczanej ugotować z 1 litrem mleka, po drodze posłodzić. Dodać (do ciepłego budyniu) po równo: suszone morele pokrojone w kostkę, rodzynki, orzechy (pokrojone) i trochę skórki pomarańczowej, kilka kropli aromatu np pomarańczowego. Bakalii powinno być 40 dkg. W tortownicy (średniej) rozłożyć na dnie warstwę herbatników (można też poustawiać na bokach), na to połowę masy, na to znowu herbatniki, reszta masy. Wierzch polać polewą czekoladową i ozdobić. Schłodzić w lodówce do następnego dnia. Jeśli petit beury, to tylko z Jutrzenki, skoro tyle ostatnio o tym, co dobre... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Monika Re: Ciastka Petitki IP: 80.51.255.* 28.04.03, 11:11 Jest takie pyszne ciasto, do którego stosuje się petitki, nazywa się chyba Domek Babuni. Kladzie się ileś tam rzędów ciastek, na to zmielony ser z orzechami i kakao i zmiksowany jeszcze masłem a potem się to składa w taki trójkątny domek i polewa masą czekoladową. Moja mama to robiła, za kilka dni zdobedę przepis:-) ale to na forum też kiedyś chyba był. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Monika Link do przepisu IP: 80.51.255.* 28.04.03, 11:15 forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=77&w=1977494&a=2057307 Odpowiedz Link Zgłoś