iwona0710 01.07.09, 06:36 Imieniny w upał. Co podać? Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
jacek1f zrób bufet chłodnikowy 01.07.09, 09:42 jeden na boćwince jogurtowy; obok miska z jajkami na twardo w ćwiartkach; drugi maslankowy z koperkiem i mieta; obok miska młodych ziemniaczków z koperkiem; trzeci - gazpacho - mocno paprykowe, pomidorowe, z chili i cytryna lub limonką, do tego wszytskiego misa owoców i warzyw w słupkach. zimny kruszon. wanna piwa: pozycz wanienkę Odpowiedz Link Zgłoś
default Re: Imieniny w upał. Co podać? 01.07.09, 10:06 Mięsa z grilla + mnóstwo sałatek i dipów. Jeśli impreza w ogrodzie. Odpowiedz Link Zgłoś
iwona0710 Re: Imieniny w upał. Co podać? 02.07.09, 07:08 Niestety nie :-( Jeśli jest ogród i można zrobić grilla, to sprawa jest bardzo prosta:-) Odpowiedz Link Zgłoś
znana.jako.ggigus salatki 01.07.09, 10:14 kartoflana, ryzowa, makaronowa, kuskusowa z sosem winegret Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: yśty Re: salatki IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.07.09, 10:22 wykluczone,kartoflana nie na upały. Co najwyżej do temperatury plus 20 stopni Odpowiedz Link Zgłoś
znana.jako.ggigus kwestia gustu 01.07.09, 10:31 a o tym sie nie dyskutuje. Ja np. w upaly z przyjemnoscia zjadam talerz dobrej, goracej zupy. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: heh Re: kwestia gustu IP: *.aster.pl 01.07.09, 11:51 znana.jako.ggigus napisała: > a o tym sie nie dyskutuje. Ja np. w upaly z przyjemnoscia zjadam talerz dobrej, > goracej zupy. to juz Twoj problem... ja z kolei uwielbiam jadac w upaly mieso z grila... ale o tym pewnie chetnie bys juz podyskutowala... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: yśty Re: kwestia gustu IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.07.09, 11:56 o nie,nie-zupa z koperkiem tylko do 23 stopni. Gdzie tu upał?. Odpowiedz Link Zgłoś
mmagi Re: Imieniny w upał. Co podać? 01.07.09, 14:11 chłodnik sałatki ale raczej lekkie,nie majonezowe warzywka z grilla a z mięs to raczej wg mnie szaszłyki z kurczaka,ananasa,papryka,cebulka Odpowiedz Link Zgłoś
daleka_droga Re: Imieniny w upał. Co podać? 02.07.09, 16:17 chłodnik truskawkowy - wczoraj robilam, szklanka wody, pół kg truskawek, łyżeczka cukru, 150 ml wina czerwonego słodkiego, laska wanilii, gotujemy chłodzimy, dodajemy 2 jogurty bałkańskie, wyjmujemy wanilie, zostawiamy zaś nasionka w zupie:) Pycha & dobrze sie prezentuje poza tym dałabym jakieś ciasto z owocami i galaretką Odpowiedz Link Zgłoś
mhr-cs Re: Imieniny w upał. Co podać? 02.07.09, 16:32 na takie imieniny bym nastepnym raz nie poszla, probowac jakies,cos slodkiego no i jogurty do picia, jak to jest inny kraj dlaczego nie, ja oczekuje czegos konkretnego i oczywiscie salatek, za slodyczami nie kazdy przepada,ale cos konkretnego oczywiscie drozsze ale wole to zrobic jak owoce, nie potrafie komus podac czegos czego nie lubi, Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: en Re: Imieniny w upał. Co podać? IP: *.chello.pl 02.07.09, 16:38 Mam praktyke, imieniny i urodziny latem obchodze, tyle ze pozniej. W tamtym roku podalam: gazpacho mus z lososia (wedzonego) pollo tonnato hummus + paski pity caprese arbuz z limonka, mieta i chili lody waniliowe z poziomkami i melonem zimne biale wino do tego Przepisy na pollo tonnato i mus z lososia z galerii potraw. Co wazne w upal, prawie wszystko robi sie bez gotowania (tylko kuraka na pollo trzeba ugotowac) i wiekszosc mozna (trzeba) zrobic w przeddzien. Odpowiedz Link Zgłoś