Dodaj do ulubionych

Imieniny w upał. Co podać?

01.07.09, 06:36
Imieniny w upał. Co podać?
Obserwuj wątek
    • jacek1f zrób bufet chłodnikowy 01.07.09, 09:42
      jeden na boćwince jogurtowy;
      obok miska z jajkami na twardo w ćwiartkach;

      drugi maslankowy z koperkiem i mieta;
      obok miska młodych ziemniaczków z koperkiem;

      trzeci - gazpacho - mocno paprykowe, pomidorowe, z chili i cytryna
      lub limonką,

      do tego wszytskiego misa owoców i warzyw w słupkach.

      zimny kruszon.

      wanna piwa: pozycz wanienkę
    • default Re: Imieniny w upał. Co podać? 01.07.09, 10:06
      Mięsa z grilla + mnóstwo sałatek i dipów. Jeśli impreza w ogrodzie.
      • iwona0710 Re: Imieniny w upał. Co podać? 02.07.09, 07:08
        Niestety nie :-( Jeśli jest ogród i można zrobić grilla, to sprawa
        jest bardzo prosta:-)
    • znana.jako.ggigus salatki 01.07.09, 10:14
      kartoflana, ryzowa, makaronowa, kuskusowa z sosem winegret
      • Gość: yśty Re: salatki IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.07.09, 10:22
        wykluczone,kartoflana nie na upały. Co najwyżej do temperatury plus
        20 stopni
        • znana.jako.ggigus kwestia gustu 01.07.09, 10:31
          a o tym sie nie dyskutuje. Ja np. w upaly z przyjemnoscia zjadam talerz dobrej,
          goracej zupy.
          • Gość: heh Re: kwestia gustu IP: *.aster.pl 01.07.09, 11:51
            znana.jako.ggigus napisała:

            > a o tym sie nie dyskutuje. Ja np. w upaly z przyjemnoscia zjadam talerz dobrej,
            > goracej zupy.

            to juz Twoj problem... ja z kolei uwielbiam jadac w upaly mieso z grila... ale o
            tym pewnie chetnie bys juz podyskutowala...
          • Gość: yśty Re: kwestia gustu IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.07.09, 11:56
            o nie,nie-zupa z koperkiem tylko do 23 stopni. Gdzie tu upał?.
            • mmagi :))))) nt 01.07.09, 14:10

    • mmagi aaaaaaaaaaaaaa dobre:))))) nt 01.07.09, 14:08

    • mmagi Re: Imieniny w upał. Co podać? 01.07.09, 14:11
      chłodnik
      sałatki ale raczej lekkie,nie majonezowe
      warzywka z grilla
      a z mięs to raczej wg mnie szaszłyki z
      kurczaka,ananasa,papryka,cebulka
    • daleka_droga Re: Imieniny w upał. Co podać? 02.07.09, 16:17
      chłodnik truskawkowy - wczoraj robilam, szklanka wody, pół kg
      truskawek, łyżeczka cukru, 150 ml wina czerwonego słodkiego, laska
      wanilii, gotujemy chłodzimy, dodajemy 2 jogurty bałkańskie,
      wyjmujemy wanilie, zostawiamy zaś nasionka w zupie:)
      Pycha & dobrze sie prezentuje
      poza tym dałabym jakieś ciasto z owocami i galaretką
      • mhr-cs Re: Imieniny w upał. Co podać? 02.07.09, 16:32
        na takie imieniny bym nastepnym raz nie poszla,
        probowac jakies,cos slodkiego no i jogurty do picia,
        jak to jest inny kraj dlaczego nie,
        ja oczekuje czegos konkretnego i oczywiscie salatek,
        za slodyczami nie kazdy przepada,ale cos konkretnego
        oczywiscie drozsze ale wole to zrobic jak owoce,
        nie potrafie komus podac czegos czego nie lubi,
    • Gość: en Re: Imieniny w upał. Co podać? IP: *.chello.pl 02.07.09, 16:38
      Mam praktyke, imieniny i urodziny latem obchodze, tyle ze pozniej.
      W tamtym roku podalam:
      gazpacho
      mus z lososia (wedzonego)
      pollo tonnato
      hummus + paski pity
      caprese
      arbuz z limonka, mieta i chili
      lody waniliowe z poziomkami i melonem
      zimne biale wino do tego
      Przepisy na pollo tonnato i mus z lososia z galerii potraw.
      Co wazne w upal, prawie wszystko robi sie bez gotowania (tylko kuraka na pollo
      trzeba ugotowac) i wiekszosc mozna (trzeba) zrobic w przeddzien.


Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka