Dodaj do ulubionych

Pierwsza inwestycja

20.05.20, 10:20

Dzień dobry,
Chciałbym założyć firmę zajmującą się budową domów o powierzchni 100-120 m kw, na niewielkiej działce. W pierwszym roku działalności chciałbym wybudować dwa domy. Mimo, że nie będzie to na dużą skalę to wydaje mi się , że należy to robić jako firma, a nie osoba prywatna. Jako osoba prywatna : w 2012 r. wybudowałem dom, który sprzedałem. Później wybudowałem dom, w którym obecnie mieszkamy. A ostatnio kupiłem mieszkanie, po wyremontowaniu sprzedałem z zyskiem.
Wydaje mi się , że mam potrzebne doświadczenie, potrafię zaplanować cały proces i znam sprawdzone firmy. Moim głównym źródłem dochodu jest praca na etacie, w której mam opłacone wszystkie składki. Mam kapitał na start (oszczędności w kwocie 500 tys) Zamierzam inwestować tylko własnymi środkami.
Na chwilę obecną opracowałem model prowadzenia firmy, bazujący na korzystaniu z usług podwykonawców ( architekt, geodeta, firma budowlana do stanu surowego otwartego, firmę do okien , elektryka, instalacji, tynków i wylewek) Szacowany zysk z jednej inwestycji wyliczyłem na 40% . Obecnie jestem na etapie kupowania działki (1400 m kw), która zamierzam podzielić na dwie mniejsze. Pytanie- jak zacząć? Czy najpierw założyć firmę, a dopiero potem kupić działkę Czy jako firma zapłacę PCC? Czy może firmę założyć w momencie sprzedaży pierwszego domu? Czy jako firma płace podatek VAT? Jakie są korzyści z prowadzenia firmy? Nie chcę traktować prowadzenia firmy , jako głównego źródła zarobku, a jedynie jako inwestowanie wolnych środków.
Dziękuję za odpowiedzi.
Obserwuj wątek

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka