Dodaj do ulubionych

Carl Orff - CARMINA BURANA

22.04.03, 20:01
Uwielbiam o "szarej godzinie" włączyć cichutko Krwawą Operę i wsłuchiwać się
w błogie memu uchu dźwięki.
Obserwuj wątek
    • qwerty88 Re: Carl Orff - CARMINA BURANA 23.04.03, 07:35
      ... które ostatnio koją mój słuch na zmianę z ... Planetami Holsta smile
    • ada08 Re: Carl Orff - CARMINA BURANA 23.04.03, 18:59
      Wisława Szymborska

      (...)

      w nas obczyzna i dzikość ledwie
      skórą przykryta,
      inferno w nas interny,
      anatomia gwałtowna...

      (...)

      Takie mam ''skojarzenia'' ( z czym się małemu Jasiowi kojarzy ? smile))
      gdy słucham pierwszej części ''Carminy...'' smile
      a.
    • draconessa Re: Carl Orff - CARMINA BURANA 25.04.03, 23:01
      Ha przypomniala mi sie pewna angdotka...Moi znajomi przed swym slubem nabyli
      plyte z muzyka klasyczna, ale o przeznaczeniu weselnym. I tak oto wsrod
      rozmaitych Marszy Weselnych, Ave Maria i tym podobnych ogolnie przyjetych w
      szerokim soleczenstwei utworow ze zdziweiniem odkryli " Fortuna imperatrix
      mundi" Orffa... Z Wagnera w owej skladance nic nie bylo. Az szkoda, prosiloby
      sie o slynne "Hijotoho" Walkirii...smile)))
      • bbkk Re: Carl Orff - CARMINA BURANA 30.04.03, 11:31
        Ale w śpiewaniu szybko się nudzi sad

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka